24 máj 17, 10:57:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 651 652 [653] 654 655 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778214 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9780 Dátum: 15 jan 20, 17:03:15 »

De sajnos így, hogy Natsu eredetileg a FT tagja volt már nem valószínű, hogy valaha is sötét mágus lesz  Neeem

Ami azt illeti szerintem pont fordítva történt, ugyanis END nem 17-18 éve létezik hanem legalább 2-300 éve. Szóval Natsu, ha nincs más csavar persze vele kapcsolatban, eleve egy sötét mágus volt. Nevet

SŐT!!! Ha olvastad a Fairy Tail Zero-t abból kiderül hogy a Fairy Tail igazából sötét céh. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 20, 17:04:18 írta Kuro25 » Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9781 Dátum: 15 jan 20, 17:28:56 »

De nem lehet egy sötét mágus (Mavis) által alapított céh... nem sötét?
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9782 Dátum: 15 jan 20, 17:46:05 »

Ugyanmár, Mavis nem sötét mágus Nevet Nevet Csak játszik. De az nagyon komoly, hogy a FT alapja Zeref.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chob
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 227


日本のファン


« Válasz #9783 Dátum: 15 jan 20, 17:58:00 »

SŐT!!! Ha olvastad a Fairy Tail Zero-t abból kiderül hogy a Fairy Tail igazából sötét céh. ikszdé

A Zero-ból nem jött le az egyáltalán, hogy a FT sötét céh lenne, egyszerűen Mavis szórakozik a végén ( ahogy közben Jon is leírta) és felkapott egy fekete ruhát. Nem is dark mage-nek nevezte magát, csak alapból black mage.

Ha esetleg valamiből gyanús lehetne valami, akkor az amit Makarov mondott Doranbolt-nak, hogy be lett építve a tanácsba. De megismertük már a céhet, tudjuk, hogy nem akarnak rosszat, mondjuk néha kicsit túlzásba esnek, de annyi.
De ugye az már biztos, hogy van valamilyen sötét folt a háttérben, de senki és semmi nem lehet tökéletes.
Naplózva

Lindako
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Válasz #9784 Dátum: 15 jan 20, 18:18:58 »

Idézet
Jó ez a Frozenes hasonlat. Kicsit kiegészítettem. Nevet
Let it go, let it go
They don't need me anymore
Let it go, let it go
give me chicks and alcohol
I don't care what they're going to say
Let the gramps have fun
The guild never bothered me anyway

Tilon, én hivatalonsan is kiégtem. De ezt komolyan meg kellene csinálnia valakinek :"DDD Meg telepakolni ezzel mindent. Még Makarov sírjára is elmenne, ha már mindneki szabadul tőle Nevet De valóban jó lezárása volt a karakterének.
Összességében én nem szeretném ha egy teljes arcon keresztül elhúznák a szétvált-utak dolgot.
Ahw örülnék ha lenne új design, ez arról jutott eszembe, hogy Lucy elgondolkodott, legyen-e hosszabb haja~

Arra van valakinek ötlete, hogyan lehetett Natsu gyerek, ha démon nagyúr?
Naplózva
Ures1
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


Inferno -Devil King-


« Válasz #9785 Dátum: 15 jan 20, 18:39:20 »

Manapság nem kell gondolni milyen egy démon nagyúr.
A maoyuu maou yuushában lány volt.
A hataraku maou-sama Maouja szintén más mint amire számitottunk.
Ichiban Ushiro no Daimaouban a srác ember mégis Démon Nagyúr. Sorrolhatnám még.
Én eltudnám képzelni a kis gyereként Natsu E.N.D.-et. Valahogy leplezte megjlenését.
Kicsi kölyök démon.
Naplózva

Chob
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 227


日本のファン


« Válasz #9786 Dátum: 15 jan 20, 18:42:33 »

Vagy egyszerűen valami miatt újjá született, és így most még nem is emlékszik semmire.
Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9787 Dátum: 15 jan 20, 18:50:33 »

Én majd arra leszek kíváncsi, hogy Natsu mikor END "formájába vált", akkor elveszti azokat az emlékeket amiket akkor szerzett amikor normális alakjában volt, vagyis nem emlékszik a barátaira... vagy mindenre emlékszik, de megveti azt az oldalát aki mindig poénkodik. Gondolkozik
Úgy örülnék neki ha Lucy tanulna valami újat. Az Urano Metria-n kívül nem mutatott semmit, ami nagy fejlődésnek tekinthető. Persze ott van az, hogy 3 csillagszellem egyszerre, de ti is emlékeztek, hogy azzal is majdnem meghalt, miközben az ellenségei ellen nem sokat ért vele.
Szerintetek kéne valamit tanulnia Lucy-nek?
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9788 Dátum: 15 jan 20, 19:26:42 »

Szerintetek kéne valamit tanulnia Lucy-nek?

Tanult már újat azóta. Ott van pl az amikor átveszi a csillag szellemek erejét. Igaz ezzel feláldozza őket de akkor is új varázslat. Nevet Egyébként szerintem direkt hagyták egyedül mert Lucynak most meg kell oldania hogy visszakapja Aquariust mert az fix hogy vissza fogja kapni különben semmi értelme az egész storynak. Nélküle már nem is igazi csillag mágus. hisz nincs meg a 12 kulcs anélkül meg csak egy egyszerű lány aki megidéz pár szellemet. Szóval remélhetőleg fejlődni fog az ő ereje is.

A Zero-ból nem jött le az egyáltalán, hogy a FT sötét céh lenne, egyszerűen Mavis szórakozik a végén ( ahogy közben Jon is leírta) és felkapott egy fekete ruhát. Nem is dark mage-nek nevezte magát, csak alapból black mage.

Hát szóhasználat meg nézőpont kérdése. Lehet hogy poénból mondta de attól még Zeref Fekete Mágus ami ugye nem a jót képviseli a szimpla elvek alapján. És hát akárhogy is nézem Zeref nélkül FT sem lett volna. Ráadásul Zeref céhe is sötét céh. Lehet hogy az FT-t elfogadták később mint jó céh de ettől a gyökereik a fekete mágián alapszanak. Csak ugye megint ott az elvi kérdés hogy tanulhatsz te sötét mágiát meg tartozhatsz sötét céhbe de attól még nem muszáj rosszra használnod az erőd. Lásd Gerard. Ők is sötét céh mégis a jókat akarják védelmezni.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9789 Dátum: 15 jan 20, 20:57:18 »

Attól, hogy Zeref fekete mágus, egyáltalán nem biztos, hogy fekete mágiát tanított, sőt. Pl. Ha Warrod Cken mágiája feketemágia, én megeszem a kalapom...(ami nincs, sorry.)
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 20, 20:59:20 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9790 Dátum: 15 jan 20, 21:20:43 »

A következő fejezet lehet, hogy Gildartsról fog szólni. A címe: Magányos utazás 2 és az "első" Magányos utazás fejezet (a 299.) róla szólt. Talán most tudja majd meg, hogy a Fairy Tailt feloszlatták  bye bye Ha tényleg így lesz akkor kíváncsi vagyok a reakciójára, lehet pár falut lerombol meglepetésében smirksweat Az előző hozzászólásokhoz fűzve: Mavis szerintem se fekete mágiát használ, lehet csak azért hívja magát annak, mert egy fekete mágustól tanult
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9791 Dátum: 15 jan 20, 21:24:29 »

Attól, hogy Zeref fekete mágus, egyáltalán nem biztos, hogy fekete mágiát tanított, sőt. Pl. Ha Warrod Cken mágiája feketemágia, én megeszem a kalapom...(ami nincs, sorry.)

Nem érted amit mondok. Miből tudjuk hogy egy mágia fekete vagy sem. Onnan hogy mire használja az illető, tehát nem a természete miatt lesz fekete hanem az alkalmazása miatt. Ez azért már jóval mélyebb kérdés szerintem és ilyet tuti nem fog feszegetni a FT manga. De szerintem egy varázslat nem attól lesz fekete mágia mert egy fekete mágus használja hanem attól hogy egy mágus mire használja fel. Ott van pl Warrod, ő alkotó mágiát használ, teremtésre ugye, senkinek nem árt vele nem rosszra használja és egyből elkönyvelik jó mágiának és jó mágusnak. De mi van ha fordul a kocka és elkezdené rosszra használni hisz az egész természetet tudja uralni az erejével akkor egyből elkönyvelnék fekete mágusnak. Így értettem amit mondtam.

Ahogy mondani szokás nem minden fekete és fehér vannak szürke árnyalatok is. Nevet

Most nem akarok úgy beszélni erről mintha tény lenne de régen ugye volt rengeteg boszorkány üldözés pedig ma már tudjuk hogy azok a boszorkányok egyszerű gyógyítók voltak csak. Az akkori emberek meg begyöpösödött barmok akik azt hitték hogy ha egy ember meggyógyít egy másikat valami ismeretlen módszerrel akkor az egyből fekete mágiát használ. Itt is ugyan az van. Ami az FT-ben komolyabb mágia mint amiket pl Hades is használt elkönyvelték fekete mágiának holott lehetne azt jóra is használni.

Remélem érthető amit mondani akarok. Nevet
Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9792 Dátum: 15 jan 20, 21:49:07 »

Hát nem is tudom.
Zeref se akarná alapból rosszra használni a mágiáját, de az már önmagától gonosz.
Tenruon is a fák csak úgy elporhadtak mellette, de Zeref minden porcikájával ellenkezett ellene.
Szerintem a mágia lehet jó vagy gonosz is. Ha az alkalmazásával lenne a baj, akkor akár a Grimoire Heart vagy az Oracion Seis tagok is fekete mágusok.
Lehet, hogy van annak alapja amit mondasz.
Ha jól emlékszem Makarov azt mondta anno, hogy a mágia gyakorlatilag a használó megtestesülése.  De lehet össze-vissza beszélek, javítsatok ki, ha így van.

szerk.:lehet, hogy nem is arról beszéltem amiről te Kuro ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 20, 21:50:06 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9793 Dátum: 15 jan 20, 21:52:15 »

Bocs a sok hozzászólásért de nem értek egyet Kuro-val:
Először is Warrod nem alkotó mágiát használ. Az ő mágiája a fa mágia vagy más néven zöld mágia amelynek lényege nem az alkotás hanem a manipuláció, a természet irányítása (lásd 342. fejezet) Létezik fa alkotó mágia, de az más azt a Laki nevű FT tag használja.
Másodszor amit a fekete mágiáról írtál az igaz, de csak itt az európai fantasy irodalom és az okkult tudományok körében a fairy tail világára ez már nem feltétlen vonatkozik. Itt fekete mágia az életet irányító mágia. Ezt már nagyon korán a 12. és a 21. fejezetben megtudtuk Lullaby kapcsán.
Oké ebbe megint bele lehet magyarázni, hogy lényegében Warrod mágiája is ilyesmi, de azért nem ugyan az. Kuro gondolatmenetét követve meg elvileg Yuri is fekete mágus kell, hogy legyen aki elvileg villám mágiát fog használni (bár ez még nem biztos) Azt meg tényleg ne próbálja senki sem bemagyarázni, h a villám mágia is fekete mágia.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 20, 22:04:11 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
farkas04
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Válasz #9794 Dátum: 15 jan 20, 21:57:15 »

http://media.tumblr.com/414676d52ab86b68aaa9b3f73da70519/tumblr_inline_nbkbft4ciK1roeek9.png
Csak szerintem vagy ebbol meg lesz valami?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 651 652 [653] 654 655 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!