24 máj 18, 19:25:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 768 769 [770] 771 772 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740070 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #11535 Dátum: 14 nov 15, 20:20:36 »

Hol volt ebben nyál? Valóban ratyi lett a vége, de nyál egy csepp se volt.

Hát, az attól függ, mihez képest, mert a neverending shonen fight műfajban még kiemelkedőnek is számít eme befejezés. Viccen kívül. Például a legendás Hokuto No Ken, a Yu Yu Hakusho és a legendás Kinnikuman mangák vége sokkal gyengébbek voltak - azoknak gyakorlatilag nem lett végük. Dragon Ball még "so-so", de ott is rengeteg dolgot nem magyaráztak meg (a semmibe elvesző karakterekről meg had nem beszéljek). A Kenichi-ről meg jobb, ha nem is szólunk, mert annak az utolsó 10 fejezete nagyobb asspull tenger volt, mint a Naruto utolsó 100 fejezete, s az utolsó fejezetben sem magyaráztak meg semmit, hanem nyomták az olvasók arcába, hogy majd egyszer talán "elmesélem" a többit. Az egyetlen neverending shonen fight manga, aminek sikerült jó lezárást adni, az a Fullmetal Alchemist volt, de az viszont 100-110 oldalt kapott lezárásnak, a Naruto meg 40-44 oldalt.

A rajongók meg olyanok, hogy nem lehet mindenkit "kielégíteni".

Oké, hogy béke lett, de akkor is ennél komolyabb volumenű lezárásnak kellett volna lennie.  Persze ezt magyarázhatom azoknak, akik 15 évig azon izgulták szét magukat, hogy melyik kari melyik karival fog kufircolni a mű végén, és megszülessenek az "álompárok".  

Idézet
Kishi meglépte amit a legtöbb Mangaka nem mer. Megtette az olvasókért amit szerettek volna de főleg rendes lezárást adott a történetnek és a végére minden kerek lett. Az hogy ez kinek tetszik és kinek az már más kérdés de a tény az tény marad.

Kishi meglépte azt, amit az elvakult fanok kihisztiztek. Kishi bá sem ingyen csinálja ezt). Szerinted a kölkökről miért lesz spin-off?

Nem azért, de komoly lezársú mangát akarsz, akkor azt nem egy neverending shonen fight mangától kéne várni, mert ott komoly lezárást soha nem fogsz kapni, bármennyire is jó.

Amúgy meg pont, hogy egyedül a shippinger-ek sírnak csak a befejezést illetően (+ az Orochimaru fanok), akik viszont már olyan messzire elmentek, hogy nem csak betiltatni akarják amerikában a mangát, de már zaklatják és halálos fenyegetéseket is küldenek Kishimoto-nak.

Remélem, hogy a "hiszti" alatt nem a párosításokra gondolsz, mert attól, hogy lesz egy spin-off, attól még lehettek volna más párosítások is, mint amik végül lettek. Amúgy meg aki olvasta a Dragon Ball-t és a Kinnikuman-t, az már rég tudta, hogy mi lesz a Naruto vége (+ a párok alakulása).

http://vergilx.deviantart.com/art/Kinniku-Suguru-And-Uzumaki-Naruto-Parallels-494275975?q=gallery%3AVergilX&qo=1


http://vergilx.deviantart.com/art/Love-Parallels-Of-Naruto-Kinnikuman-And-DBZ-494585814?q=gallery%3AVergilX&qo=0


Egyébként akik itt siránkoznak hogy nyálas vagy szar lett a vége nagyon kíváncsi vagyok ők milyen véget képzeltek el vagy szerettek volna. mindenki meghal a világ meg egy pokollá változik?

Nem, ők azok, akik azt hiszik, hogy 1000000 karakter sorsát és 100 eseményt bele lehetett volna sűríteni 40-44 oldalba annak ellenére, hogy még a Fullmetal Alchemist-nek is rohadt nehezen sikerült 100-110 oldalba sűríteni  egy jó befejezést úgy, hogy ott max 20-30 karakter sorsát kellett csak megmutatni, nem pedig 1000000-ét.
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #11536 Dátum: 14 nov 15, 20:32:44 »

Ritka béna logikai következtetés.  ikszdé Az csak a fangirl-ek mentegetőzése, hogy nem lett nyálas. Pedig az lett, a feketére ne mondjuk már azt, hogy fehér. Egy shounen-t nem úgy kellene lezárni, mint egy Disney rajzfilmet, ez nem a Hamupipőke. Ahol több száz részen keresztül ment a kardélre hányás, ott egy ilyen befejezés igenis nyálasnak számít. Oké, hogy béke lett, de akkor is ennél komolyabb volumenű lezárásnak kellett volna lennie.  Persze ezt magyarázhatom azoknak, akik 15 évig azon izgulták szét magukat, hogy melyik kari melyik karival fog kufircolni a mű végén, és megszülessenek az "álompárok".

Kishi meglépte azt, amit az elvakult fanok kihisztiztek, másrészt marketing szempontból kiváló húzás volt (mert ugye Kishi bá sem ingyen csinálja ezt). Szerinted a kölkökről miért lesz spin-off?

Nem állok le khmmm emberekkel vitázni feleslegesen. Kész érvéket se tudsz felhozni csak magyarázol. Sergei-jel legalább lehetett régebben vitázni mert tudott érvelni de te konkrétan azt se tudod hogy kell "leírni" hogy Naruto. Ha valakit hát engem rohadtul nem érdekeltek a párosítások. VISZONT, mivel Dragon Ball óta tetszik hogy ha egy Shounen manga nem csak harcról szól hanem van benne Slice of Life és egy kis családalapítás is ami ugye kis valóságot is ad az egésznek, reméltem hogy Kishi is meglépi ezt a mikéntje teljesen mindegy volt számomra de teljesen logikus párosítások lettek.

Egyébként meg csak 10 évet töltöttem a mangával nem 15-öt. 17 éves korom óta olvasom. Nem tudom te vagy-e már annyi de érettségben tuti alulmúlod.

Kishi pedig nem a marketing miatt lépte meg ezeket a párosításos dolgokat. Hanem azért mert így kerek a történet. Ha belegondolnál logikusan akkor rájöhetnél hogy az élet része a családalapítás pláne ha béke van.  smirksweat De még nagy háborúk idején is voltak családok. Ennyi erővel nem tudom minek kezdted el egyáltalán hisz az eleje óta az egyik fő témája a mangának a CSALÁD, Minato és Kushina még rémlik? Sasuke családja? Naruto magányos élete család nélkül? Soroljam még? Fuck logic komolyan. Ha Kishi ír egy sima befejezést akkor sem vették volna meg többen a mangát mint most te észlény. Már eleve az nagy hype és jó marketing volt neki hogy megjelent az utolsó fejezet, ráadásul full színesben. A végeredménytől függetlenül vették meg az emberek nem azért mert NaruHina volt benne meg SasuSaku meg a többi. De hát most mit tudok tenni fogalmad sincs erről csak okoskodni próbálsz. ^^'

A többieket nem idézem de sok igazságot írtak ők is. Olvasd el és okulj! ^^'
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 15, 20:33:46 írta Kuro25 » Naplózva

Norgreid
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 152


Totálisan Klinikai Agyhalott


« Válasz #11537 Dátum: 14 nov 15, 20:40:16 »

Nem tudom, az én fő kedvenc shounenem a Rurouni Kenshin (tény hogy nem olyan hosszú mint az emlegetettek) de ott azért rendesen le lett zárva minden, meg a szerelmi szál is normálisan (értsd: nem shippingelt senki) volt vezetve.

Akik a Naruto vége miatt hisztiznek esetek 98% a párosok miatt teszik. Kicsit ciki, de ez van, be kell ismerni. Viszont pontosan azt kellene észre venni hogy nagyon kevés oldal adatott meg a  lezárásra és ezért hagyhat némi hiányérzetet, ha nagyon nagyon kukacoskodni akarunk. Az meg, hogy családalapítás+gyerekek lesz az utolsó fejezet részemről már kemény 17 évesen is teljesen előrelátható volt, valószínűleg a DB miatt.

Mint iszonyat, beteges, óriási Szöcske fan egyedül csak a romantikus pártfordulását nehezményezem (mindig is magányzónak képzeltem... na jó nem igaz, mindig magammal képzeltem ikszdé), de ezért az életben nem küldenék fenyegetést Kishinek. Mármint komolyan... egyáltalán normális az az ember, aki ezt megteszi? Fenyeget valakit egy mangabefejezés miatt? Egyszerűen beteg és kész.

Nem kell itt belemagyarázni semmit.

Éppen erről írtam az előző hsz-emben: mindenbe bele lehet magyarázni mindent Mosolyog Neked negatívan jött le, másnak nem. Megint más ki van bukva, mások meg elfogadják. Mindenkinél máshogy csapódnak le a dolgok.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 15, 20:56:36 írta Norgreid » Naplózva



\\\\\\\\\\\\\"There is nothing either good or bad, but thinking makes it so."\\\\\\\\\\\ - William Shakespeare
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #11538 Dátum: 14 nov 15, 20:54:30 »

Idézet
MEg milyen kardélre hányásról beszélsz? Nem tévesztetted össze véletlenül ezt a mangát a Mortal Kombat játékkal, vagy a Bleach-el?
Mert e kettő másról nem szól, csak vágjuk le az ellenfelet, jé jön egy erősebb nem baj, level-uppolunk és levágjuk azt is.

Miért a Naruto miről szólt? Orochimaru --> Akatsuki --> Pain --> Obito --> Madara -->Kaguya. Ez is pontosan ugyanarról szólt. Nevet (Amúgy Bleach mangát nem olvasok/olvastam egyáltalán, az animéből is csak kb. 10 részt láttam, azt is régen. Szóval nem, nem keverem ezzel össze. )

Idézet
Ebben a mangában több filozófia, szemlélet, eltérő nézőpontok egymásnak feszülése volt, mint amit filozófia, meg etika órán tanultam még anno gimnáziumban

Igen, tök jól körbeírtad az FMA-t. ikszdé  Aláírom, a Narutoban is benne voltak ezek, valamelyest, de nem messze nem volt akkora nagy szám.  Na meg amennyire erőltetve és húzva volt ez a manga kaphatott volna legalább valami normálisabb befejezést, mert ez minden volt csak nem az.

Persze erről vitatkozhatunk akármeddig is, mert mindenkinek mást jelent egy manga/anime. Nekem amúgy sem volt akkora nagy kedvenc Naruto (A Shippuuden is inkább Trollpudden számomra). Akinek pedig ez volt a csúcs mangája, annak úgy is jó, akárhogyan is lett vége. Mindegy, a véleményem ettől még nem változik.   Mosolyog

Idézet
Nem állok le khmmm emberekkel vitázni feleslegesen. Kész érvéket se tudsz felhozni csak magyarázol. Sergei-jel legalább lehetett régebben vitázni mert tudott érvelni de te konkrétan azt se tudod hogy kell "leírni" hogy Naruto. Ha valakit hát engem rohadtul nem érdekeltek a párosítások.

Kuro: Te sem hoztál fel érveket. Elfogult vagy, ez van. Nem érdekelnek a párosítások mi? Ez öngól volt, aranyom. Pojén Nevet
Az írásaidból az jön le, hogy mindegy mi a vége, neked az jó. Ja és attól mert nem ért valaki veled egyet, attól még neked nincs igazad. Nekem viszont van véleményem, nem egyezik a tiéddel, ennyi. Mindenki más befejezésre számított, részemről pocsék lett, de ez végett neked nem kell bánkódni. Nem kell megerősítened bennem azt, hogy tévedek. Itt senki sem tévedhet. Lett egy vége ennek a mangának és ennyi, mindenki elolvasta a végét, és kifejezte a tetszését vagy éppen a nem tetszését. Részemről ez nyáltenger, lebeszélni róla nem tudsz, mert valószínűleg mindketten különböző szemszögből értékeltük a végét. Nekem sem célom meggyőzni téged arról, hogy már pedig fogadd el azt, hogy gyenge lett a vége. Nem is tudnálak meggyőzni, mert neked tetszett a vége, kellemesen csalódtál. Miért is változtass ezen.
Ennyi. Részemről vita lezárva.
Naplózva
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #11539 Dátum: 14 nov 15, 21:04:55 »

Én lassan kezdem úgy látni, hogy mégis csak jobb lenne bezárni a topicot, mert lassan már nem is arról szól a dolog amiről kellene, hanem arról, hogy az emberek leszólják egymást, vagy beszólnak egymásnak. Ha nem is véglegesen lenne bezárva, legalább szüneteljen egy kicsit, amíg lenyugszanak a kedélyek.. smirksweat Már kb. úgy is minden a manga végével kapcsolatos dolog le lett zárva, meg lett vitatva, ha meg valaki a filmről akar megtudni valamit, az elmegy a film topicba.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 15, 21:06:27 írta Sekai » Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #11540 Dátum: 14 nov 15, 21:55:00 »

Megmondom én, hogy milyen vége kellett volna, hogy legyen. Elsőnek is Sakura már a Paines csatában meghal, Tsunade Madara elleni küzdelemben hal meg (mikor megment mindenkit),  majd Sasuke a végén magára vállalja mindenki gyűlöletét, és Naruto megöli.

PERFECT.

A 10-15év utáni vége meg mindegy, hogy hogy van, lényeg, hogy Sakura már nincs ott  Nevet
Naplózva

Mextil General
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 244

I'm Serious!


« Válasz #11541 Dátum: 14 nov 15, 22:27:03 »

Amúgy Sakurával az volt a baj hogy nem volt semmi jelem fejlődése a többiekkel ellentétben, max csak erősebb lett, de érzelmileg és jelemnek semmit se változott inkább rosszabb lett szerintem! A manga befejezése szerintem nagyon rövid lett, adhattak volna egy fejezettel többet is lezárásnak! Valamit akartam még írni a nyálas szerelmi témákról, de most nem jut eszembe, majd később leírom ha rájövők!  Nevet

+ szerintem már amikor elsőnek berakták hinatát a mangába, már akkor rá lehetett jönni hogy Narutonak szánták a sorsát ! Sakurába csak azért lett szerelmes Naruto mert a mangaka ezt parancsolta Kishinek, vagyis szerintem így volt, ráadásul Sasuke és Sakura karakterét is a mangaka mondta Kishinek hogy rakja be őket! Ha tévednék akkor elnézést előre!
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 15, 22:31:37 írta Mextil General » Naplózva
virgitto
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 75


Unicorn Wizard


« Válasz #11542 Dátum: 14 nov 15, 23:04:08 »

Az az érdekes,  hogy kb az elmult 2-3 évben itt a fórumon szidtátok a mangát rendesen, most meg hirtelen szentírás lett.

de számomra az a legviccesebb a narutoban, hogy a barátságról szól de amúgy a főhősnek nem igazán vannak barátai.Igaz most erre mondhatnátok, hogy ott volt neki sasuke, de azttol még, hogy mind a ketten hasonlóan éreztek egymás iránt, még a kapcsolatuk nem volt baráti.
Naplózva

My horn is my strength and my strength is my power
And my power is my horn and my horn is my d**k
Kota
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


The Wizard


« Válasz #11543 Dátum: 14 nov 16, 02:29:27 »

Idézet
Nem az zavar értsd már meg hogy szerinte nyálas hanem az hogy nem mondja meg hogy miért.
++

Egy példa. Suliban-dolgozat írás- tanár kijavítja, majd azt mondja, hogy 1-es lett, de nem kapod, meg- ezt eljátssza, párszor nehogy azt mond, hogy egy idő után, sőt már az első alkalommal nem kérdezel rá, hogy miért lett 1-es hisz te az előző 2 napban csak tanultál. Tanár válasza: Csak. Ez nem igazán kielégítő főleg mikor otthon is megkérdezik, hogy miért lett 1-es? Mit válaszolsz?? Csak?? Mert?? Vagy esetleg nem tanultam szöveg?? Igen és erre jön a keresztkérdés, hogy miért nem? Értitek már, hogy miért kellene megmagyarázni az egy szavas dobálózásokat??. Így megtudjuk, egymás véleményét képet lehet alkotni majd ki, lehet tárgyalni (vitázni) hogy kinek hogy és mi jött le belőle.
Amúgy én is nagyon kíváncsi vagyok, már hogy mi itt a nyál?? Mozgókép és animátor+forgatókönyvíróként végeztem +a Romantika a kedvenc témám, de itt nem látok nyálat..

Feltevésem a nyálra:

1.   Saske megtérülése: Az utolsó fejezetekben végig kommentálta az egészet így kellőképpen megmagyarázta a tettét +sima naruto vége óta lehetett számítani, hogy saske 2 végzet közül választhat a manga végén: meghal (hősként) vagy Megtér (hogy naruto vagy saját maga által az már más kérdés, de Mangából kiindulva a saját maga általi választás jobb--és ez is lett)

2.   Béke: Aki szentül hitte, hogy ennek a mangának lehet más vége is (akár + akár – eseményekkel) az nem olvasta figyelmesen a sorozatott.

3.   Párok+Család: (sejtem, hogy ez lesz a Fő xx)
NaruHina: Part 1 Naru fan szerelem Sakurával egyértelműen nem volt jó. Úgy szerette Sakut ahogy ő fangirlgént Sasket. Nem igaz szerelem, hanem egyfajta rajongás. Ezt jól bizonyítja, hogy saskeba az összes akadémiai leányzó belezúgott, mert helyes volt és menő a távolságtartó személyisége. Ellenben Hinata-t sose láttam Saske-t ordibálni. Part 1 szerelmet nem nevezném romantikának. (Pont ez az egyik oka, amiért a shippu-t jobban szeretem, mert komolyabbra vette mindenki az életét.) Hinata-t mindig Naruto érdekelte és ez a part 1-ben kezdődött (persze eleinte csodálattal) és a Pain harcnál vált teljessé. Most hogy ez megvan a család már csak idő kérdése volt. 

SasuSaku: Ez már komolyabb falat, mint a NaruHina Nevet Itt is part1 fan szerelem, ami csak a part 1 vége felé mutatott + irányt ahol is Saske elment. Ezen ponton lehetett érezni (jó még esetleg a genin vizsgán, de a part1 saku naru annyira idegesítő volt ezzel a fan szerelemmel, hogy hihetetlen) hogy Saske se közömbös a lány iránt (hogy ez most barát-szerelem az itt nem számít) Majd jött a Shippu Oro hely reunion ahol már nem fanságos hozzáállást produkált saske előtt, hanem határozottat. Későbbiekben, ahogy haladt a story oro+Itachi halál híreinél lehetett érezni, hogy ez nem csak fan szerelem és ezzel egyidejűleg narutonál is leállt a fanság sakura iránt. Néha ellőt egy Randizunk szöveget, amit már Sakura se vett komolyan de Naruto se. A legnagyobb lökés viszont a Narutonak szerelmet vallunk +Team7 Reunion volt. Itt volt minden, ami csak lehetett. NaruSakunak itt lett vége és innentől remélni lehetett a SasuSakut. Igaz ezt Sakuranak lehet, köszöni hisz a fan szerelemből igaz szerelem lett a Shippuden alatt és ezt a szerelmet Sakura sose dobta el magától és bízott abban, hogy Saske egyszer észhez tér és ez az utolsó fejezetekben éleződött ki mikor is segített Sasken a sivatagban majd később a szerelmi vallomása- és ezek már hatással voltak Saske érzelmeire is. Aztán a legvégén a Saske Itachi jelenet a csúcspont: D Innentől nincs megállás - jöhet a család.

Egy minimalisztikus Romantika van levezetve az egész Shippudenben most, hogy ez nyál lenne?? azt erősen kétlem hisz eléggé aprózva van. Nyál-e az hogy a 2 legjobb barát ismét legjobb barát lett?? Nem hinném. Összejöttek azok, akikről lehetett sejteni, hogy valamilyen úton, módon összejönnek?? Ugyan már. Családjuk lett?? Na de kérem ez az élet Nevet

Karaktereket meg lehet szeretni nem szeretni, de az ember azért elvár egy minimális indokot hogy miért love or why hate… Szerintem.. (nem az 1-2 szavas válaszok nem elfogadottak Nyelvesít)

Amúgy ha nyálat akartok, szóljatok nekem: P Magyarország elsőszámú SASUSAKU fanja vagyok: P (Na, most ezzel aláástam az egész hozzászólásomat- Yare-yare)

Na hogy ne maradjak az új egyik kedvenc karakterem nélkül:

http://kepfeltoltes.hu/141116/10649650_597860720337313_2547118990503530004_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141116/10473756_1492772331002683_1221795450164467622_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141116/10299005_793597120689464_4970837513607708166_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141116/10409258_382735008549912_3986162731448929784_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/141116/10420433_794157757300067_1559335986617300812_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azt hittem hosszab lesz Nevet huh  bow  smirksweat
     
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #11544 Dátum: 14 nov 16, 11:59:53 »

Ezzel nem értek egyet. Kishi mangája arra voltam kíváncsi ő hogyan fejezi be. Nem arra, hogy én milyennek képzelem el. Ne bízza rám, mert én tudom milyen véget akartam látni. Az igazán illúzió romboló mikor nem fejezi be és annyival letudja képzeld el ahogy te akarod. Tiszta gáz.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #11545 Dátum: 14 nov 16, 12:01:18 »

Ja, mondjuk ebben van valami, meg nyilván az is beszél belőlem, hogy nem igazán vagyok elégedett a végével. Nem csak a shipping miatta, hanem az egész nem igazán jött be.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #11546 Dátum: 14 nov 16, 12:15:55 »

Ezzel nem értek egyet. Kishi mangája arra voltam kíváncsi ő hogyan fejezi be. Nem arra, hogy én milyennek képzelem el. Ne bízza rám, mert én tudom milyen véget akartam látni. Az igazán illúzió romboló mikor nem fejezi be és annyival letudja képzeld el ahogy te akarod. Tiszta gáz.

Ez pontosan így van és sajnálatos módon ez az, amit nagyon sok mangaka nem tud felfogni. Ha el akarom képzelni, hogy hogy lesz vége egy sztorinak, akkor írok sajátot (van is egy pár), a mangákat azért olvasom, mert tetszenek a karakterek vagy/és a sztori és kíváncsi vagyok mi lesz velük. Ha ennek a végén az író a képembe tolja, hogy "innen képzeld el", akkor én meg joggal kérdezem vissza, hogy "Akkor eddig minek vesződtem azzal, hogy ezt olvastam?".

Valki itt egy Harry Potteres példát hozott fel én is azt fogok: Képzeljétek el, hogy a HP6 végén ki lett volna írva, hogy "A többit rátok bízom" és sosem jött volna ki a 7. könyv.

Az ilyesmi undorító. Ha egy író belekezd akármilyen történetbe, akkor a fanok és a karakterei felé nem joga, hanem kötelessége az, hogy annak rendes lezárást adjon. (Feltéve, hogy nem kaszálják el a művét természetesen) Persze lehet, hogy a befejezéssel sokan nem fognak egyet érteni, de véleményem szerint egy olyan mangaka, aki nem tervezi lezárni rendesen a művét, az bele se kezdjen.

Sajnos, amint az mondtam ezzel sok mangaka nem így van és egyesek (a legtöbben) még akkor is lezáratlanba hagyják a mangájuk, ha rendesen véget ér a szerializáció és nem elkaszálják vagy ilyesmi.
Szóval tessék megbecsülni Kishit, amiért rendes lezárást csinált, még, ha nem is értetek egyet vele.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 16, 12:17:55 írta Exkirion » Naplózva

Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #11547 Dátum: 14 nov 16, 12:27:46 »

Én utálom Sakurát, és kész. Ezt is minek indokolni? Egy rinyapina, useless karakter.

Oké, ezzel most minősítetted magad. Egyébként meg Hinata volt az aki állandóan csak rinyálni tudod, ezen kívül semmit se adott hozzá a történethez. A férfi rajongói 99%-a meg csak a nagy csöcse miatt szerette, mert nem látnak tovább ennél.


Jah, csak nem Hinata a női főszereplő, hanem Sakura. De ne zavartasd magad, egy másodpercig se.... Nevet

A vége miatt meg kár panaszkodni bárkinek is. Kishimoto így képzelte el. Pont.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #11548 Dátum: 14 nov 16, 12:30:20 »

Aes, azért szokták így lezárni sok-sok évvel később az ilyen hosszú történeteket, mint például a Harry Potter mert magában így magában is lezárja. Nem add lehetőséget plusz folytatni, vagy, ha igen akkor az új generációval, ahogy Kishi teszi majd a kölykökkel. Ilyenkor Happy End van és boldogság, valamelyik sztorihoz illik.
A Naruto-hoz ez a sok évvel későbbi búcsúzás szerintem illett. Mikor anno írtam valamelyik topicba, hogy szerintem mi lesz a vége, akkor pont azt írtam, hogy tutira sok évvel később leszünk már. Bár én azt hittem valaki meghal, és tisztelet teljesen Naruto, vagy Sasuke vissza fog emlékezni a múltra és a gyerekének mesél.

Amúgy, ahogy Lew írta én is Naruto-Hinata párost preferáltam (Főleg, hogy mikor nem figyelek, azt írom Haruto. ikszdé) Az, hogy megmentette a mangát, azzal nem értek egyet, hogy emiatt. Nevet
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #11549 Dátum: 14 nov 16, 12:51:14 »

Mini, értem én, de eddig az ilyen "x év múlva" típusú lezárások közül csak a Hunger Games vége lett eltalálva. Ott is ugyanezt a szerepet töltötte be, mint itt vagy a HP-ben, csak éppenséggel happy end-et nem csinált igazából belőle.

Mondjuk azt nem tagadom, hogy a HP utószó is jelentős részben a shipping miatt nem tetszett. Nevet Amióta mindig megszívom a párosokkal minden kedvenc történetemben, kezd felértékelődni nálam az, hogy az Idő Kerekében nem zárták le rendesen ezeket. ikszdé

Én utálom Sakurát, és kész. Ezt is minek indokolni? Egy rinyapina, useless karakter.
Oké, ezzel most minősítetted magad. Egyébként meg Hinata volt az aki állandóan csak rinyálni tudod, ezen kívül semmit se adott hozzá a történethez. A férfi rajongói 99%-a meg csak a nagy csöcse miatt szerette, mert nem látnak tovább ennél.
Jah, csak nem Hinata a női főszereplő, hanem Sakura. De ne zavartasd magad, egy másodpercig se.... Nevet

Most azért remélem, hogy ezt nem egy "érvnek" szántad az ellen, amit írtam. Nevet Azért az brutálisan nagy katasztrofális baromság lenne. ikszdé A mellékszereplőknek nem is kell semmit hozzátennie egy történethez szerinted? Nevet Ne viccelj. xDD Gaara is csak egy mellékszereplő volt, kevesebbet szerepelt sokkal, mint Hinata, és mégis mennyit tett hozzá a történethez. De még Ino vagy Temari is többet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 768 769 [770] 771 772 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!