24 máj 18, 22:40:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 675 676 [677] 678 679 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740121 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #10140 Dátum: 14 szep 02, 21:21:59 »

Szerintem még Rikudo sem képes elvenni az emberiségtől a csakrát, az bennük él, ők termelik. Sőt nem is egyszer volt már rá utalás, hogy a nindzsáknál a csakra egyenlő az életerővel, ha lecsapolják az összes csakrájukat, holtan esnek össze.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10141 Dátum: 14 szep 02, 21:42:20 »

Én még mindig úgy gondolom, hogy a ninshuu lesz a kulcs. Vagyis a chakrát nem fegyverként használják, hanem kapcsolatként, hogy összekösse az embereket. És akkor mindenki meg fogja érteni a másikat, együtt tudnak majd érezni, senki nem akar majd bosszút, és senki nem akar ártani a másiknak, mivel átérzik a másik helyzetét.
A chakra megmarad, csak már nem ninjutsukra, hanem erre fogják felhasználni. És Naruto fogja megtanítani az embereknek azt, amit még Rikudou sem tudott, majd általa eljön a béke a világra, beteljesítve a próféciákat.
Szerintem így nemcsak logikus, kielégítő, de érzelmes, méltó véget is kaphatna a sztori. Persze lehet, hogy Kishi mást gondolt ki, de az biztos, hogy én így csinálnám. És Rikudou szerepe még nem ért véget, ez száz, mesélni és szerintem tanítani fogja Narutot, és gondolom Sasuket. (Meg lehet, hogy Sakurát, és Kakashit is, ezzel az erővel, bár ezt nem szeretném. Akkor mitől lenne Naruto különleges, ha csak egy a sok hős közül?)
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 02, 21:44:39 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10142 Dátum: 14 szep 02, 22:01:53 »

Én még mindig úgy gondolom, hogy a ninshuu lesz a kulcs. Vagyis a chakrát nem fegyverként használják, hanem kapcsolatként, hogy összekösse az embereket. És akkor mindenki meg fogja érteni a másikat, együtt tudnak majd érezni, senki nem akar majd bosszút, és senki nem akar ártani a másiknak, mivel átérzik a másik helyzetét.
A chakra megmarad, csak már nem ninjutsukra, hanem erre fogják felhasználni. És Naruto fogja megtanítani az embereknek azt, amit még Rikudou sem tudott, majd általa eljön a béke a világra, beteljesítve a próféciákat.
Szerintem így nemcsak logikus, kielégítő, de érzelmes, méltó véget is kaphatna a sztori. Persze lehet, hogy Kishi mást gondolt ki, de az biztos, hogy én így csinálnám. És Rikudou szerepe még nem ért véget, ez száz, mesélni és szerintem tanítani fogja Narutot, és gondolom Sasuket. (Meg lehet, hogy Sakurát, és Kakashit is, ezzel az erővel, bár ezt nem szeretném. Akkor mitől lenne Naruto különleges, ha csak egy a sok hős közül?)

Egy az egyben leírtad amit elvárok végkifejletként. Ennek így kellene történnie ahogy leírtad. Másképp nem létezhet igazi béke.

Ahogy mondani szoktam: Amíg 1-nél több ember él a Földön mindig lesznek háborúk. 

Egyébként a MT-t is sokan félreértik. Madara elmondta hogy a vágyakat váltja valóra nem a világot teszi jobbá. Nevet
Ha valaki világ ura akar lenni akkor az lesz ha valaki le akar mészárolni mindenkit következmények nélkül akkor úgy lesz. Igazából az IGAZI BÉKE az lenne ha demokrácia lenne és közös megértés és egyetértés. De erre a MT sem képes. Talán majd a Ninshu és Naruto. 

Amúgy Ino már képes a Ninshu-ra szerintem. Elvégre amikor összekapcsolta Narutot az összes ninjával nem rég akkor megérezték hogy milyen volt Narutonak stb szerintem a ninshu is pont ilyen. És már ott lehetett látni hogy efelé tart a story hogy ehhez hasonló módon fogja megtéríteni a világot a Naracs villám. Nevet

Arról nem beszélve hogy szépen fel van építve Naruto ereje is hisz amikor kitanulta a Remete módot akkor megtanulta használni a természeti erőket amivel érezte ugye mindenki chakráját. Ez ugye a kezdete a ninshuunak szerintem. Aztán amikor Kuramát is irányította már a gonoszságot is érezte amire eddig csak Mito volt képes. Ami már a Ninshuu 2. szintje (szerintem) innen már csak egy lépés és csak annyi kell hogy Ino nélkül átadja a gondolatait érzéseit.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 02, 22:05:38 írta Kuro25 » Naplózva

naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #10143 Dátum: 14 szep 02, 22:59:33 »

@Jon97
De ebből nem lehet folytatást csinálni. Part 3-ban majd azt nézik az emberek, hogy hogyan sütik a rizslángosokat a csakra-sütőn?
A pénztőlpart3-tól elovnatkoztatva nekem ez eléggé pacifista megoldásnak tűnik. Rikudo tényleg úgy hagyta a világra a ninshút, hogy az nem igazán egy harci eszköz, de hogy vesznek rá minden embert, hogy ne használjanak ninjutsukat? Ha sikerülne is, a nagy városok összeomolnának, mert nagyjából a nindzsasággal kapcsolatos jövedelmekből, meg a harcosok ellátásából élnek. Ezután meg olyan munkanélküliség  és csőd kerekedne, hogy azt semmilyen integráció és intézkedés nem tudná megállítani.
Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #10144 Dátum: 14 szep 03, 06:59:12 »

Szerintem is az lesz a vége, amit Jon97 jósolt.
Naspolya, nem hiszem, hogy Kishi gondolna a gazdasági következményekre. Különben sem tartozik a manga üzenetéhez. Egyedül a part1-ben jelent meg, hogy küldetések nélkül elszegényedik a rejtett falu (homok). Egyébként, ha mindenki megérti egymást, akkor majd ki is segítik a rászorulókat.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #10145 Dátum: 14 szep 03, 08:55:50 »

Ha marad a chakra akkor senki és semmi nem tudja meggátolni azt, hogy használják. Azt sem lehet meggátolni, hogy ne egymás ellen kerüljön használatba. Az emberek már csak ilyenek. Hagoromonak is meg volt a maga jó szándéka a ninshuval és lásd mi lett belőle. Teljesen elferdítették azt amire ő szánta. Igaz, enélkül is lennének háborúk, gyilkolások csak más eszközökkel de az megakadályozható, hogy például 500 év múlva valaki visszahozza Kaguyát vagy olyan erős legyen, hogy lehetetlen legyen leverni. Aki megakarja szerezni a hatalmat annak igazán sok időre lesz szüksége a győzelemhez. Egyszóval lelassul ennek lehetősége. Az is igaz, hogy chakra nélkül a Naruto világa már nem ugyan az és alapjában a folytatás értelmetlen. Hacsak nem az lenne a folytatás, hogy hogyan kellene visszaszerezni?
Naplózva
tobi323
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 31


« Válasz #10146 Dátum: 14 szep 03, 12:38:59 »

Nem lesz több manga? Szóval elvileg vége? :S
Naplózva
Mextil General
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 244

I'm Serious!


« Válasz #10147 Dátum: 14 szep 03, 13:03:29 »

Lesz csak nem ma! A japán törvény miatt csúszni fog 1-2 nappal szerintem!
Naplózva
naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #10148 Dátum: 14 szep 03, 15:10:46 »

Teljesen elferdítették azt amire ő szánta. Igaz, enélkül is lennének háborúk, gyilkolások csak más eszközökkel
Ha az előző nagy háborúk ninjutsu nélkül zajlottak volna le, szerintem áldozat is több lett volna. Így a nagyok elintézik egymás között, a közkatonákból és civilekből sokkal kevesebb esik áldozatul.
Aztán ott van a sok küldetés, aminek a nagy része az emberek segítéséről és a köztörvényes bűnözők ártalmatlanításáról szólnak. Jó, volt régebben 1-2 írtogatás, de alapvetően a jó célt és a rendfenntartást szolgálja a ninjutsu a Naruto mai világában.
Egyrészt. Másrészt meg egy ilyen gagyi fordulat még egy népmesében sem menne el (legalábbis szerintem).
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10149 Dátum: 14 szep 03, 15:39:59 »

@Jon97
De ebből nem lehet folytatást csinálni. Part 3-ban majd azt nézik az emberek, hogy hogyan sütik a rizslángosokat a csakra-sütőn?
A pénztőlpart3-tól elovnatkoztatva nekem ez eléggé pacifista megoldásnak tűnik. Rikudo tényleg úgy hagyta a világra a ninshút, hogy az nem igazán egy harci eszköz, de hogy vesznek rá minden embert, hogy ne használjanak ninjutsukat? Ha sikerülne is, a nagy városok összeomolnának, mert nagyjából a nindzsasággal kapcsolatos jövedelmekből, meg a harcosok ellátásából élnek. Ezután meg olyan munkanélküliség  és csőd kerekedne, hogy azt semmilyen integráció és intézkedés nem tudná megállítani.

-Nem kell Part 3-at csinálni. Már így is megfáradt a sorozat. Ha mégis lenne Part 3, akkor vissza az alapokhoz. De honnan veszitek, hogy lesz?
-Pont ez az, hogy Rikudou nem tudta elérni, de Naruto meg fogja csinálni, mert őrá nem csak felnéznek, hanem egy közülük, a társuk, a barátjuk.
-A gazdasági részével kapcsolatban igazad van. Erre nem gondoltam. De ha az öt nagy nemzet összefog, akkor idővel mindenki behódol előttük, a kis csoportok szétoszlanak, a kis rablók, garázdák meghalnak, vagy elfogják őket. Így is megszűnik minden munkalehetősége a ninjáknak, csak nem azonnal, hanem pár évtizedre rá. Márpedig az 5 nagy nemzet össze fog fogni, ez nem kérdés. (Amúgy is kimerné megtámadni Konohát?).
Meglehetne oldani az integrációt, bár elég rázós, és kétségtelen, hogy nem Narutonak való feladat  Nevet, de egy Shikamaru kaliberű ember szerintem meg tudja oldani. Elkezdenek az emberek dolgozni, hétköznapi munkával (nyilván nem menne egyik napról a másikra, de szerintem megoldható, erős vezetéssel), de a chakra megmarad, hogy összekösse az embereket. Pár generáció múlva így is elfelejtik, hogy hogyan kell a ninjutsut használni. Jó, persze, tekercsekből meglehet tanulni (ha meghagyják őket), de azt a békében nem akarja senki használni.

És továbbra sem értem, hogy ha össze lennének kötve az emberek, akkor miért akarnának egymásnak ártani. Ha valaki annyira átérzi a másik helyzetét, akkor az már majdnem olyan, mintha maguknak akarnának ártani.
De persze lehet, hogy Madarának van igaza, és mindenki békét mond, de valójában harcra éhezik. Mégis, én ezt érzem helyénvalónak, és ki tudja, lehet nem véletlenül tette bele Kishi, mintegy válaszként Madara fenti kijelentésére:
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/660/10
A rejtett szívről való mondat, szerintem nagy igazság. Akár a való életben is.
Ui.: És nem értem, ez miért lenne gagyi fordulat (ha erre értetted)?
Uii.: Azt elfogadom, hogy ha Kishimoto akar Part 3-at csinálni, akkor ennek a befejezésnek nincs értelme. De szerintem nem akar.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 03, 15:41:40 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Fr33man
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262



« Válasz #10150 Dátum: 14 szep 03, 17:42:12 »

Itt azt mondja "mostantól ti ketten döntitek el, hogy mit fogtok tenni Naruto és Sasuke"
Jelenthetné akár azt is, hogy örökre nekikadta az erejét, DE szerintem vissza fogja tőlük venni azt az erőt vagy legalább egy részét. (már halessz folytatás legalább egy levezető 20 - 30 rész)
1.) Klleni fog valami biztosíték Kagura ellen ha megint kiszabadulna
2.) Ball oldalt lent utolsó képkocka tömören túl nagy az erejük s ahhoz túlzottan is fiatalok s tapasztalatlanok. Ezzel az erővelcsak diktatúra születhet.
3.) Ha lessz folytatás csak úgy van értelme ha az erejükből vesztenek külömben nem ninjákat kell majdd gőzerővel képezniük hanem térképészeket. Ördögi
4.) Orochimaru rendelkezik inmár Hashirama erejének egy részével s a fa elemmel is s ez lehetne  a folytatás veleje de csak ha csökken a duo ereje
5.) A ninják töbsége nem multa felül az elődjét (gondoljuk csak a kagékra kik erejük teljében se voltak s kiket mégis csak nyögve nyelve tudtak lenyomni )
Naplózva
naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #10151 Dátum: 14 szep 03, 18:52:52 »

@Jon97
Nem mondom azt sem, hogy nem lehet teljes happy end a vége, csak azt hogy ez a végkifejlet egy Disney rajzfilmbe illene bele.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10152 Dátum: 14 szep 03, 19:42:36 »

Nem értem miért. Félre ne érts, elhiszem, hogy így gondolod, sőt, lehet, hogy valahol igazad is van, csak nem értem.
(Végül is, ez egy mese  Nevet).
Alapjáraton én nem is happy endet várok. Sőt, lehet, hogy én úgy csináltam volna meg, hogy meghal Naruto, és feláldozza az életét, ezzel mintegy felismerve, hogy nagyobb dolog mások életéért, álmáért meghalni, mintsem ragaszkodni a saját életünkhöz, és álmainkhoz. Ne happy end legyen, de valami magasztos, méltó befejezése a történetnek, és az sem baj, ha nem túlságosan gyerekes...
Amúgy meg, teljesen mindegy, mennyit filozofálunk rajta, majd meglátjuk, milyen lesz a befejezés. Az első darabkáját már holnap.

Szerk: Kijön ma egyáltalán a manga?
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 04, 10:41:41 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #10153 Dátum: 14 szep 04, 11:34:03 »

Lenne két kérdésem!

Anno mikor az öreg béka jósolt valami olyasmit, hogy Naruto olyan ellenféllel fog harcolni akinek erős a szeme, az kiről szólt? (mert voltak páran..)

Másik, hogy csak én hiányoltam Jiraiya-t? Szerintem őt is igazán vissza hozhatták volna edo-s ként, hogy lássa milyen hős lett a tanítványából. Mosolyog
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Mextil General
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 244

I'm Serious!


« Válasz #10154 Dátum: 14 szep 04, 11:45:35 »

Anno mikor az öreg béka jósolt valami olyasmit, hogy Naruto olyan ellenféllel fog harcolni akinek erős a szeme, az kiről szólt? (mert voltak páran..)

Sasuke,Obito,Madara,Kaguya ezeknek volt erős szemük, de szerintem Kaguyára érthette pedig úgy gondolom hogy neki gyengébb szeme volt mint az előző háromnak mert neki nem volt semmi használható képessége se(max csak a dimenzió ugrás de azzal max csak a időt tudta húzni mást nem)+ nem is csoda hogy ilyen könnyedén kikapott!

Amúgy azt jósolta hogy Naruto lesz a világ megmentője, de rajta kívül voltak még hárman(Sakura,Kakashi,Sasuke,meg talán Obito), és szerintem a békának nincs jó tehetsége csak szimplán összejöttek a dolgok, amiket mondott!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 675 676 [677] 678 679 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!