24 máj 18, 21:00:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 590 591 [592] 593 594 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740089 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8865 Dátum: 14 máj 09, 14:41:46 »

Csak annyi kérdeznék, mint Sasuke: "Miért tűnt fel itt Sakura?"  Nevet még egy szemet sem bír kibökni szerencsétlen
Nevet Nevet lájk
Egyetértek. Nem is az benne az idegesítő, hogy haszontalan, mert az előfordul, hanem hogy megpróbálják hasznosnak beállítani.
Mondjuk amit a legutóbbi fejezetben Kakashi mondott róla, az megáll. (Hogy már nem úgy érez Sasuke iránt, mint régen.) Sajnos ennyi az ő karakterfejlődésének elemzése.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #8866 Dátum: 14 máj 09, 15:06:50 »

Bezony...Sakura haszontalan, tulajdonképpen csak azért kap szerepet, mert a 7-es csapat tagja, ennyi. Komoly jellemfejlődést sem mutatott igazából. Maximum majd arra lesz jó, hogy Narancséknak ismét meg kell majd őt menteniük. Narancs látnia fogja, hogy Sakura bajban van, ettől kisistenke kap még egy kis plusz "nakama power up"-ot aztán szevasz. Tényleg csak golyófogó.  ikszdé
Naplózva
kurama95
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 204



« Válasz #8867 Dátum: 14 máj 09, 16:29:44 »

Narutoékhoz képest tényleg gyengébb, de sokat fejlődött kis koruk óta .Nem egyszer mondták már itt el hogy ami nekünk heteknek tűnik az ottani világban percek vagy órák, szóval Obitó és Sakura még beszélgettek a másik dimenzióban és hirtelen meg jelent Madara ahogy megtudtuk Sakura észre sem vette mert olyan gyorsan történt .A másik meg,míg Naruto oda bekerült és Sakura ki jött az között csak pár perc telt el .És azért nem olyan könnyű egy másik ember szemét kiszúrni mert hiába tudja hogy ezen életek múlnak,de az emberségét nehéz elfojtani .
Naplózva
Daishi
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 358



« Válasz #8868 Dátum: 14 máj 09, 19:11:33 »

Sakura mindig is egy gyenge karakter volt ( nem az erejére gondolok ) Tulajdonképpen azt a női szerepet tölti be, aki gyenge ( megint csak nem a fizikai erejére gondolok... ) és meg kell menteni folyton folyvást.
A másik 2 fényévekkel előtte jár, de ez igaz bármely más csapatra is.

Nekem kicsit furának tűnik a félbevágott Madara repkedése, hiszen már edo zombi. Bámennyire is erős, keringése csak van nem? Kicsit elszállt ez a Madara "poweruposítás".
Naplózva

  FORZA JUVENTUS!!! Nem állunk meg 3 csillagig, és azután sem.
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #8869 Dátum: 14 máj 09, 19:35:11 »

Mivel még csak nem is vérzik nem hinném, hogy lenne keringése. Sőt pont, hogy azt néztem, hogy szervei se nagyon voltak, mert akkor már lógniuk kéne kifelé.

Valószínűleg, amióta elnyelte a fát, már nem is igazán ember, hanem talán fa vagy valami más anyag, amiből van a teste is, vagy talán a testi formája már csak azért van merg, mert hasznos és lehet belűl totál üres (Már úgy, hogy szervei sincsenek), csak egy héj.
Naplózva

Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #8870 Dátum: 14 máj 09, 19:35:49 »

Nekem csak két kérdésem van:

1.Ha jól emlékszem, akkor Obito nem tudta használni a Kamui-t amikor benne volt a Juubi, s ezt külön hangoztatta is Obito, hogy a Juubi miatt nem tudta használni.... akkor miért tudja Madara használni a Kamui-t, miközben benne van a Juubi? Ugyanis semmi olyan nincs Madara-nál, ami erre okot adhat (Senju DNS meg Rinnegan Obito-nak is van/volt, s nem hogy Kaguya-nak számítana, hogy ki fogja megvalósítani, ha a cél ugyanaz, ami eddig volt). Ugyanis így ez egy k*rva nagy logikai bukfenc, hogy amíg Obito nem tudott a Juubi-tól Kamui-ozni, addig Madara igen.

2.Szép és jó, hogy erőltetik ezt a "Madara volt Rin mögött" dolgot, amivel nem lenne gondom, ha nem az lenne, mint a "Madara adta Nagato-nak a Rinnegan-t" hülyeség is. Mert őszintén, ha tényleg nem menet közben találta ki, s nem lenne erőltetett, akkor Madara...
- hogyan tudott a felszínre menni Rin-ért, amikor egy földalatti fához volt kötözve, ami nélkül 3 másodpercig sem élne.
- Obito a nap 24 órájában vele volt.
- hogyan kapta el Rin-t anélkül, hogy 2-3 lépés után ne kapjon sérvet.
- parancsolt egy rakás jonin szintű nindzsának anélkül, hogy ne röhögjék ki és küldjék el az öregek otthonába.

Nem az, nem volna rossz, csak hát a felsorolt dolgok miatt nehezen hiszem, hogy egy 100 éves aszalt szilva egy fához kötözve megtudta volna csinálni, miközben Obito egész idő alatt ott volt vele, s egy centit sem tudott tenni a fa gyökere nélkül úgy, hogy ne purcanjon ki 2 másodperc után.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #8871 Dátum: 14 máj 09, 19:43:11 »

Soreszko10
A szokásos módon át se gondolod mit írsz csak nyomod a marhaságokat, de mndegy.

1. Nem, Obito nem mondott ilyet, legalább is ilyen explicit módon biztosan nem. Amennyire emlékszem ez úgy indut, hogy itt fórumon valaki kérdezte, hogy mért nem használja a Kamuiját és az lett az olvasók végső teóriája, hogy "mert a Juubi túl nagy és úgy nem megy".
Én személy szerint emlékszem valami olyasmit mondtam, hogy "Mert minek, amikor ott vannak a golyók, amik megvédik és elég erős nélküle is"

2. Te komolyan azt gondolod, hogy személyesen ment és csinálta mindezt? Komolyan?!
Nyilván a szemeit még korábban adta Nagatonak, mert már akkor sem voltak meg neki, amikor Obito odakerült és akkor azt mondta neki, hogy "Már rég másnak adtam a szemeim" (A magyar fordításban nem tudom, hogy van, de az animében tuti ezt mondja)
A többit gondolom (logikusan) a Zetsukon keresztül intézte, úgy hogy odaküldte az akaratát, mint, ahogy Obitonak is csinált egy fekete Zetsut. (A pecséteket legalább is biztosan)

Ez miatt pedig az összes felsorolt pontod értelmetlen és Obitoval is ott lehetett egész végig.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 09, 19:44:44 írta Exkirion » Naplózva

vakama08
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 81



« Válasz #8872 Dátum: 14 máj 09, 20:56:55 »

Az hogy tudta-e használni, vagy sem, azt senki sem tudja, és nem is fogjuk. Jelenleg a legésszerűbb magyarázat az, hogy: Minek használni, ha rendelkezik a hat út erejének nagy részével? Volt 9 Gudoudama-ja, amik mindent semmisé tesznek (kivéve a senjutsu alapú támadásokat), úgy gondolta ez bőven elég lesz neki. Persze miután ő is ráeszmélt, hogy a senjutsu támadások képesek a testét, valamint a Gudoudama-kat is megsebezni, akkor már komolyabbra vette a témát, főleg akkor, mikor Naruto 1 Senpou: Bijuudama-t akart bevetni Minatoval. Akkor a Gudoudama-k se védték volna meg, így a Szentfa kiengedése mellett döntött (nehogy már az a chakra mennyiség, amit Naruto és Minato kiakart lőni az kárba vesszen, jó lesz az a fának). Innentől kezdve meg fölösleges Madara-t taglalni, hogy miért képes használni a kamuit, valószínűleg Obito is képes volt rá (sőt, biztos, hogy képes volt rá), csak nagyon elbízta magát (ahogy Exkirion is mondta). Madara-nak meg szüksége volt rá, mert csakúgy nem sétált volna vissza a bal Rinnegan a tualjdonoshoz (bár a helyzetet tekintve ez is csak percek kérdése lett volna).

Obito Susanno engem is érdekelne.Kishitől kitellik hogy meg is rajzolja ha már Shisuié megvan.

Erről valaki felvilágosíthatna, mert eddig se a mangában, se az animeban nem futottam össze Shisui Susanno-jával (bár gondolom ti sem ott láttátok). :d
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 09, 21:00:30 írta vakama08 » Naplózva
Fed
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


« Válasz #8873 Dátum: 14 máj 09, 21:06:50 »

Új Naruto gammába rakják majd bele,azt nem tudom,hogy Kishinek van-e köze hozzá,de a játékkészítők összedobtak valamit.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 09, 21:28:04 írta Fed » Naplózva

fynlyx
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 47



« Válasz #8874 Dátum: 14 máj 09, 22:10:38 »

Erről valaki felvilágosíthatna, mert eddig se a mangában, se az animeban nem futottam össze Shisui Susanno-jával (bár gondolom ti sem ott láttátok). :d


Valóban nem szerepelt egyikbe se, hanem az új játékba lesz benne, ami szeptemberbe jön ki.
(Naruto Storm Revolution) Érdekessége, hogy Kishi saját maga tervezte/készítette.
http://www.saiyanisland.com/2014/04/naruto-storm-revolution-shisuis-susanoo/
Naplózva

Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #8875 Dátum: 14 máj 10, 07:37:29 »

Soreszko10
A szokásos módon át se gondolod mit írsz csak nyomod a marhaságokat, de mndegy.

1. Nem, Obito nem mondott ilyet, legalább is ilyen explicit módon biztosan nem. Amennyire emlékszem ez úgy indut, hogy itt fórumon valaki kérdezte, hogy mért nem használja a Kamuiját és az lett az olvasók végső teóriája, hogy "mert a Juubi túl nagy és úgy nem megy".
Én személy szerint emlékszem valami olyasmit mondtam, hogy "Mert minek, amikor ott vannak a golyók, amik megvédik és elég erős nélküle is"

Nem szoktam marhaságokat írni, csak te nevezed annak, ugyanis megint, szokásos módon, megint nekem lett igazam.

http://www.mangareader.net/naruto/643/5

http://naruto.wikia.com/wiki/Kamui

Szóval ennyit arról, hogy marhaságokat írok. ;P A Zetsu-s elméletedről annyit, hogy ugyan jó szível elfogadható, de még az is sok helyről sántít.
Naplózva
csaba1992
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Válasz #8876 Dátum: 14 máj 10, 09:01:43 »

de ezen az oldalon megemlítik hogy bár Obito nem tudta használni akkor, de Madara igen,ráadásul Obito előszór nem birkózott meg a Juubi erejével és elvesztette az elméjét,ahhoz képest Madaranak nem volt ilyen gondja,szal van Obito és Madara közt különbség,ilyeneken nem kell meglepődni.

Ráadásul Kishimoto ha csinál vmit a mangájában akkor annak biztos van logikája különben nem csinálná.


Shisui Susanooja nekem is tetszik,de maga a játék is ahogy mutatják az Akatsuki tagok felkeresését,meg az ilyen collaboration technikák is tetszenek.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 10, 09:06:13 írta csaba1992 » Naplózva
ninjahun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Válasz #8877 Dátum: 14 máj 10, 09:22:19 »

Exkirion, Szaszukének nem Sasuke, hanem うちはサスケ a neve. Na most azt biztos mindenki látja, hogy ezek nem latin betűk. A magyar helyesírási szabályok pedig egyértelműen kimondják, hogy a nem latin betűs nyelveket kiejtés szerint fordítjuk, még a neveket is. Így lesz ebből: うちはサスケ, ez: Szaszuke. Ezt nem én találtam ki, ez tény. Schumacher nevét nem kell fordítanunk, mert az latin betűs név. Egyébként valamit félreértettetek az előző hozzászólásomban, észre sem vettem a Saskura elírást, ahogy Szaszuke fordítást sem találtam egyetlen fejezetben sem. A nevem pedig azért ninjahun, mert több mint öt éve regisztráltam és akkor még fogalmam sem volt az idevágó helyesírási szabályokról. Hogy is lett volna, amikor minden héten a helytelen fordítást olvastam?!
Naplózva
vakama08
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 81



« Válasz #8878 Dátum: 14 máj 10, 10:00:28 »

Soreszko10
A szokásos módon át se gondolod mit írsz csak nyomod a marhaságokat, de mndegy.

1. Nem, Obito nem mondott ilyet, legalább is ilyen explicit módon biztosan nem. Amennyire emlékszem ez úgy indut, hogy itt fórumon valaki kérdezte, hogy mért nem használja a Kamuiját és az lett az olvasók végső teóriája, hogy "mert a Juubi túl nagy és úgy nem megy".
Én személy szerint emlékszem valami olyasmit mondtam, hogy "Mert minek, amikor ott vannak a golyók, amik megvédik és elég erős nélküle is"

Nem szoktam marhaságokat írni, csak te nevezed annak, ugyanis megint, szokásos módon, megint nekem lett igazam.

http://www.mangareader.net/naruto/643/5

http://naruto.wikia.com/wiki/Kamui

Szóval ennyit arról, hogy marhaságokat írok. ;P A Zetsu-s elméletedről annyit, hogy ugyan jó szível elfogadható, de még az is sok helyről sántít.

Erre borzasztóan egyszerű a magyarázat: Ahány ház, annyi szokás, ebben az esetben ahány oldal, annyi fordítás. Tény és való, hogy a Mangareader-en és a Mangapanda-n is az lett a fordítás, hogy Obito képtelen használni a Kamui-t, amíg ő a Juubi Jinchuurikije, viszont a Naruto-Kun a Mangastream fordításait veszi kézbe, ami már a harmadik oldal, így lehet, hogy ott máshogyan fordították le (persze ezután már nem lehet nézni, mert ha jól vettem ki az oldalból, akkor a Mangastream a két legújabb mangát tartja meg mindig, de ha nem ez a tény a Mangastream-en, akkor ki lehet javítani).

After becoming the Ten-Tails' jinchūriki, Obito noticed that he could no longer "travel through dimensions". However, Madara was able to teleport himself as the Ten-Tails' jinchūriki.

Gondolom az oldal ezen részére akartál rávilágítani (nem vagyok angolos, csak sejtem, hogy ez a két mondat fejti ki a témát).  Hogy megválaszoljam, hogy ezzel miért nem voltunk tisztában, leírok két lehetséges tényezőt:
1.: A naruto.wikia.com valószínűleg vagy a Mangareader-ről, vagy a Mangapanda-ról szerzi az információkat (vagy egyéb más olyan mangafordító oldalról, ahol hasonlóan fordítottak).
2.: A naruto.wikia.com a japán nyelvű mangát fordítja le magának angol nyelvre és valószínűleg ők is hasonló fordítást hajtottak végre, mint a többi oldal (kivétel a Mangastream, bár ez csak feltételezés, utólag már nem lehet ellenőrizni).
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 10, 10:14:18 írta vakama08 » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8879 Dátum: 14 máj 10, 10:02:46 »

Exkirion, Szaszukének nem Sasuke, hanem うちはサスケ a neve. Na most azt biztos mindenki látja, hogy ezek nem latin betűk. A magyar helyesírási szabályok pedig egyértelműen kimondják, hogy a nem latin betűs nyelveket kiejtés szerint fordítjuk, még a neveket is. Így lesz ebből: うちはサスケ, ez: Szaszuke. Ezt nem én találtam ki, ez tény. Schumacher nevét nem kell fordítanunk, mert az latin betűs név. Egyébként valamit félreértettetek az előző hozzászólásomban, észre sem vettem a Saskura elírást, ahogy Szaszuke fordítást sem találtam egyetlen fejezetben sem. A nevem pedig azért ninjahun, mert több mint öt éve regisztráltam és akkor még fogalmam sem volt az idevágó helyesírási szabályokról. Hogy is lett volna, amikor minden héten a helytelen fordítást olvastam?!
Chakra már kielégítően válaszolt erre.
Másik szempontból, amit az Akadémia kiad, az sem szentírás. Csináltak már ők is sok hülyeséget, amit később el is töröltek. Pl. Elakarták törölni a j-ly megkülönböztetését. Vagy idén elfogadták a deviszont-ot.
Megint másik szempontból, a Szakura, bagy Szaszuke nagyom zavaró. Persze ez csak szokás kérdése. De ha már itt tartunk, akkor a kiejtés szerinti írás sem Szaszuke, hanem Szåszke, u nélkül és rövid á betűvel kiejtve. Ilyen hang meg a magyarban csak tájnyelvben fordul elő (pl. palóc), és az a-ra pontot kéne rakni, amit 90% még életében nem látott.
Megint másik szempontból, ha védeni akarod a nyelvet, azt jól teszed. De ennél sokkal durvább hibák tapasztalhatók a köznyelvben minden nap. Én Felvidéki (szlovákiai) vagyok, és ha lemegyek Pestre, a hideg kiráz attól, amit ott hallok. Tisztelet a kivételnek. Sajnos a magyar nyelv satnyul. De hidd el, hogy nem az ilyenek miatt. Ha angol szót használunk egy magyar helyett, ha csak káromkodással tudjuk kifejezni magunkat, ha az egyszerű beszédünk is tele van nyelvtani hibával, az a nyelv megcsúfolása. De a nyelv több, mint szabályok gyűjteménye. A nyelv él, velünk együtt formálódik, lélegzik.
Jó dolog a nyelvtan, nagyon jó dolog, de nem kell mindig foggal-körömmel ragszkodni hozzá. A tájnyelvek tele vannak nyelvtani hibával, mégis sokszor sokkal magyarosabbak, mint a stelirizált köznyelv. Persze itt is vannak kivételek. De a lényeg az, hogy a nyelv a miénk, és nem mi vagyunk a nyelvéi. Ha a nagyon-nagy többség szerint a Sasuke a megfelelő, ami neki tetszik, akkor miért kéne megváltoztani, tudva azt, hogy ez nincs a nyelv kárára. Maximum nem tartunk be egy szabályt. Azt hiszem naponta követünk el ennél sokkal súlyosabb dolgokat a nyelv művelésében, meg az életben.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 10, 10:04:20 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 590 591 [592] 593 594 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!