24 máj 18, 22:40:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740121 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
trojakeva
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 95



« Válasz #3255 Dátum: 13 márc 27, 20:12:11 »

hát hasi egy szerethető karakter  tobi meg vaskalapos( mégis csak oda kellett volna vesznie. a másik tesójuk helyett) madárka meg  egy skizó .szegény itachi volt az eggyetlen normális uchiha.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3256 Dátum: 13 márc 27, 20:20:57 »

kakesz, szerintem ez nem teljesen fedi le a történetet. Nem hiszem, hogy a hokage címnek volt itt akkora súlya, hogy Madara távozzon. Sokkal inkább a pletykák és egymás háta mögötti kibeszélés ment, amit nyilván Madara észrevett (hiszen ő is egy szenvedő alanya volt), Hashirama meg nem, mert egyrészt naiv, másrészt meg nem akarta észrevenni, hiszen most minden olyan idillinek és tökéletesnek tűnt.
Tobirama nem hiába beszélt az uchiha-féle pletykákról, nyilván nem ez volt az egyetlen ilyen eset. Ebből viszont az tűnik ki, hogy a Senjuk sokkal nagyobb ellenérzést tápláltak az Uchihákkal szemben, mint ellenük az Uchihák, akik még a vezetőjükkel is szembefordultak a béke miatt és foggal-körömmel ragaszkodtak hozzá.

Ezenkívül miben tévedett Madara? Gyakorlatilag semmiben. Igaza volt abban, hogyha Tobirama lesz a második hokage, előbb-utóbb lemészárolják az Uchihákat, és ez így is lett. Nem azért pattogott a második hokage cím miatt, mert annyira gyötörte az alsóbbrendűségi tudat, hogy nem ő kapta meg, hanem mert érezte, hogy ez fog történni, csak senki sem hallgatott rá.

Lefogadom, hogy - sajnos vagy nem sajnos - ezt a történetet még Madara szempontjából is hallani fogjuk egyszer, és akkor válik teljessé a kép, mert így Madara neuropátiás zaklatottsága a fejezet végén elég randomnak tűnik. Persze nem várhatjuk el, hogy Hashirama elmesélje, mi járt Madara fejében, és jó barátja mit is élt át, hiszen ő sem tudhatja, de pont emiatt zavaros és fura az egész.

Ugyanakkor én lefogadom, hogy a háttérben sokkal jobban megbújtak a pletykák és az áskálódások, és ahogy már Hiei is említette, azt senki sem szereti. Szerintem ez lehetett az ok, de inkább nem tippelgetek, majd kiderül. Ha viszont nem adnak ehhez hasonló, bővebben kifejtett választ, akkor eléggé szánalmasnak fogom továbbra is tartani a felvázolt jellemfejlődést.

Arra meg én is kíváncsi vagyok, hogy minderre Sasuke hogyan reagál. Meg hogy ezek után Tobirama hogy néz sasuke szemébe. Bár nem hiszem, hogy ezzel problémai lesznek, amilyen fölényesen utálta az Uchihákat, de lehet, hogy ő is elgondolkodik a bátyótól hallott történeten (mondjuk nem tudom, mekkora az esélye, hogy ne hallotta volna még részletekbe menőbben is).

Tobirama gyökér a szememben, ez tény. Ugyanakkor meg is tudom érteni, valamilyen szinten igaza van. Nyilván annyi sérelmet senki sem felejt el, sem a Senjuk, sem az Uchihák. Mégis az Uchihák tudtak jobban felülkerekedni ezeken, ezt figyelembe vehette volna. Még Madara is megpróbálta legyőzni a gyűlöletét, de azok után, amit Tobirama művel, egy szava sem lehet Madarára, hogy őrült meg kattant vagy hasonlók. Egyszerűen egyiken sem bocsátottak meg, nem tudtak megbízni egymásban, és gyakorlatilag ezért egyikük sem hibáztatható, még az elővigyázatos Tobirama sem.
Ettől függetlenül nem lett a szívem csücske, na. Nevet

Hashirama meg aranyos, kedves, álmodozó, de számomra egyszerűen már nem emberi. Kinyírná magát, soha nincs semmi hátsószándéka, hatalomvágya. Létezik ilyen ember? Nevet Az biztos, hogy elég célorientált személy, és soha nem felejtette el a madara-féle barátságot. Mindvégig nagyon tisztelte.
Naplózva

Hey.Lyla
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Válasz #3257 Dátum: 13 márc 27, 20:54:54 »

szegény itachi volt az eggyetlen normális uchiha.

Itachi normális? Aki képes lemészárolni a saját családját az a szememben nem lehet "normális". Sasukeval pedig végig kegyetlen volt, ha visszanézed a részeket, hihetetlen mennyit kapott a kissrác. Arról nem is beszélve, hogy Itachi nem tudhatta, hogy ott lesz Tsunade amikor Sasuke agyhalott üzemmódba került a Tsukuyomi által.

Amúgy meg Tobirama eddig sem volt szimpi, de most... Ha az Uchihák félre tudták tenni a büszkeségüket/előítéleteiket ő miért nem?
Naplózva
Bububo
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 545


Már rég lehunytam a szemem.


« Válasz #3258 Dátum: 13 márc 27, 20:56:14 »

Ettől a Senju Hasi szeretet békéje, és Madara békéje dologról mindig bevillan http://youtu.be/-6G6CZT7h4k  ikszdé
Naplózva

-Amit nem értesz, azt ne kritizáld fiam! Kinek útját nem jártad, életét nem érted.
\"Tabukkal vettük körül magunkat, mert nem tudtunk szembenézni a gyengeségeinkkel.\"
Yuki93
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3



« Válasz #3259 Dátum: 13 márc 27, 21:05:08 »

Szerintem jo volt ez a resz. Nem vagyok egy Madara-fan de az tetszett, hogy o adta a falu nevet, ebbol is latni hogy  tenyleg ketten alapitottak a falut, es nem csak Hashirama, ahogy azt mindig meseltek...viszont azzal hogy elment a falubol a sajat joslatat teljesitette be. Ha marad, akkor  akar tenyleg lehetett volna 2. hokage es az Uchiha-k is lattak volna hogy meg lehet bizni benne.
Naplózva

“I think of you as a friend. I used to think "friend" was just another word... Nothing more, nothing less. But when I met you, I realized what was important was the word's meaning.” - Gaara
amidamaru001
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 101



« Válasz #3260 Dátum: 13 márc 27, 21:49:17 »

szegény itachi volt az eggyetlen normális uchiha.

Itachi normális? Aki képes lemészárolni a saját családját az a szememben nem lehet "normális". Sasukeval pedig végig kegyetlen volt, ha visszanézed a részeket, hihetetlen mennyit kapott a kissrác. Arról nem is beszélve, hogy Itachi nem tudhatta, hogy ott lesz Tsunade amikor Sasuke agyhalott üzemmódba került a Tsukuyomi által.

Amúgy meg Tobirama eddig sem volt szimpi, de most... Ha az Uchihák félre tudták tenni a büszkeségüket/előítéleteiket ő miért nem?

Itachinak nem volt más választása mint hogy megőlje őket ..pláne hogy az apja volt a lázadás feje Mosolyog
Naplózva
Hunter0154
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67



« Válasz #3261 Dátum: 13 márc 27, 22:48:35 »

szegény itachi volt az eggyetlen normális uchiha.

Itachi normális? Aki képes lemészárolni a saját családját az a szememben nem lehet "normális". Sasukeval pedig végig kegyetlen volt, ha visszanézed a részeket, hihetetlen mennyit kapott a kissrác. Arról nem is beszélve, hogy Itachi nem tudhatta, hogy ott lesz Tsunade amikor Sasuke agyhalott üzemmódba került a Tsukuyomi által.

Amúgy meg Tobirama eddig sem volt szimpi, de most... Ha az Uchihák félre tudták tenni a büszkeségüket/előítéleteiket ő miért nem?



Itachinak nem volt más választása mint hogy megőlje őket ..pláne hogy az apja volt a lázadás feje Mosolyog

Tobirama abban tévedett,hogy minél nagyobb az uchihák gyűlölete,annál nagyobb az erejük(akkor ébred fel az MS).
Érthető volt az Uchihák haragja Konoha iránt,még ha nem is volt jogos a lázadás;azt látták,hogy az általuk elüldözött Madarának igaza lett...
Volt pár Uchiha aki a Tűz Akarata szerint élt,Itachi pl. akinek azután ébredt fel az MS,hogy Shisui öngyilkos lett(ill. ebben segített),Itachi mégse lett gonosz(attól függ hogyan nézzük).
Azért láttuk azt,hogy a szüleit zokogva és remegve ölte meg,nem hiszem hogy könyörtelenül le tudta volna ölni a többieket,haláláig és utána is csak a jón ügyködött lefosva a sok gyűlöletet ami rázúdult.
Shisuinak nem tudjuk hogyan ébredt fel az MS-e,de nem valószínű hogy megölt volna valakit.
Itachi azt mondta Narutonak,hogy benne él tovább Shisui akarata.

Amúgy nekem az a fura,hogy Sasuke volt az egyedüli Uchiha gyerek akkor?
Vagy Obitonak nem voltak szülei?Akárhányszor láttuk flashback in a flashback perceket,csak a csapat járt a fejében,a szüleiről 1 szó nem esett,vagy akár magáról a klánról;nem is értem Obito gyűlöletét a klán iránt,miért gyűlölte őket annyira hogy segített Itachinak megölni őket?Oké,Madara átmosta az agyát,de Madara sem akarta volna a klán kiirtását.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 27, 22:55:29 írta Hunter0154 » Naplózva
blackfire
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 356



« Válasz #3262 Dátum: 13 márc 28, 01:06:49 »

Egész jó fejezet volt, bár már örlnék, ha visszatérnénk a "jelenbe". Obitónak oly mind1 volt akkoriban, hogy él-e, vagy hal-e az adott személy, a Tsuki no Mei-el úgy is úgy formálhatja a világot ahogy akarja. Gondolom tapasztalatszerzésnek jó volt, ki akarhatta próbálni, hogy mire képes- El tud-e bánni annyi emberrel.
Engem Obitóval kapcsolatban az érdekelne, hogy hogyan szerezte meg a mangekyou-t, valamint tud-e sussanoo't Nevet
Az már más kérdés, hogy Sasuke ezek után mit akar majd... Először fel akarta támasztani a klánját, most meg már csak megtisztítani akarja úgy tudom.. Legalábbis ezért nyírta ki Danzou-t is.
Naplózva

Zalaegerszeg-Manchester United  http://www.youtube.com/watch?v=cazzSHKkkfI
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #3263 Dátum: 13 márc 28, 06:28:00 »

Bocs, de olvasod a mangát? obito mangekyou sharinganja, rin halálakor ébredt fel.
ahogy kakashié is. mivel csak egy szeme van obitonak, susanoot biztosan nem tud.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Senkisem17
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 482


« Válasz #3264 Dátum: 13 márc 28, 07:16:55 »

Mennyi problémát elkerülhettek volna egy Szúzai-menyegzővel Nevet (és milyen tápos utódok születhettek volna különösebb génmódosítgatások nélkül... )
Nem mellesleg, szerint a Madara által emlegetett 2. lehetőség az éppen ez. Mármint nem a Senju-Uchiha szövetség, amelyet Hashi hangoztat, hanem a két gén egyesítése (Madara felfogásában persze ez is egy kissé sajátos értelmezést nyer, mert ahelyett, hogy benősült volna a Senju-famíliába, inkább magába pakolta Hashirama dnsét) Nevet 
Naplózva

"Írj 500.0000000 oldalt, majd cáfold meg egyetlen tagmondattal"
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3265 Dátum: 13 márc 28, 08:51:27 »

hát hasi egy szerethető karakter  tobi meg vaskalapos( mégis csak oda kellett volna vesznie. a másik tesójuk helyett) madárka meg  egy skizó .szegény itachi volt az eggyetlen normális uchiha.

Pont hogy Hashirama és Tobirama öcsikéje volt a vaskalapos. Alapból Tobirama is békét, vagy legalábbis a harcok végét akarta.

... Hashirama meg aranyos, kedves, álmodozó, de számomra egyszerűen már nem emberi. Kinyírná magát, soha nincs semmi hátsószándéka, hatalomvágya. Létezik ilyen ember? Nevet Az biztos, hogy elég célorientált személy, és soha nem felejtette el a madara-féle barátságot. Mindvégig nagyon tisztelte.

Én úgy látom, hogy Hashirama volt Madara "villámhárítója". Ő volt az "átviteli közeg" az Uchiha felé, ő tudta, hogyan kell beszélni vele. És úgy tűnik, a Senju ennek tudatában is volt. És az Uchiha is elnézte neki a hülyeségeit. ^^

Nagyon tetszett, hogy bár a Hokage intézményét Hashirama találta ki, de a falu nevét Madara adta. Naaagyon remélem, hogy ennek még lesz jelentősége, és hogy Narutón sem véletlenül maradt a Konohás (levél szimbólumos) homlokvédő, miközben mindenki máson már a "shinobi"-s van. Madara szerintem akkor tényleg csak azt nézte, ami a szeme előtt volt, egy falut látott az erdőben, és mondott egy nevet, ami éppen az eszébe jutott. De enélkül se Iruka-sensei "levelet a homlokra" beszéde, se Jiraiya Rasenganos "levelet a tenyérre" edzési módszere, de még Sarutobi-sensei "...és a levelek újra növekedni fognak." végződésű kis versikéje se jöhetett volna létre. ^^

Én valahol látok logikát abban, hogy Hashirama miért pont Madarát akarta Első Hokagénak. Egyrészt igen nagy célt és hatalmas felelősséget ruházott volna rá, ami talán nem baj, ha egy Uchihánál jelen van, legalább leköti magát valamivel, és nem kalandoznak el agyament irányba a gondolatai. ^^ Másrészt a Senju nagyon jól tudta, hogy egy olyan ember, aki minden testvérét elvesztette, és megtapasztalta azt a szörnyű érzést, nagyon jól tudja, mit jelent egy kötelék, az mindent meg fog tenni és akár még az életét is feláldozza, hogy megvédje azokat, akik rá vannak bízva. Legalábbis erre számított.

Ha mondjuk fordítva lett volna a helyzet, és nem Izuna hal meg, hanem Tobirama, sajna akkor is hasonló dolgok történtek volna. Hiszen tudjuk, hogy Izuna ellene volt a szövetségnek, kb. hasonlóan állt a Senjukhoz, mint Tobirama az Uchihákhoz. És lehet, a végén felcserélődnek a szerepek és Hashirama kopogtatott volna be Konohába, hogy "meghoztam a Kilencfarkús pizzát, küldjétek ki érte Madarát, hadd kenem a képébe". De persze az is lehetséges lett volna, hogy Hashirama a béke érdekében a klánjával teljesen "becsicskul" az Uchiháknak. Persze ezt meg lehet, hogy a Senjuk nem nézik jó szemmel és kirugdalták volna Hashiramát a főnöki székből. De ebben az esetben meg talán a Senjuk kerültek volna egy idő után halálsorra...

Ahogy fentebb valaki említette, esélyes még Madarától is egy kis mesedélután ezekről a dolgokról. Bár esélyes, hogy ott már nem lesz ilyen részletes, csak a fontos momentumoknál "látni fogjuk" Madara gondolatait, illetve azt, hogyan élte ezt meg ő.
« Utoljára szerkesztve: 13 márc 28, 08:54:49 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #3266 Dátum: 13 márc 28, 10:30:24 »

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/625/10

Utolsó képtől olyan Tobi érzésem van:D Madara biztos itt alkotta meg Obito maszkját:D
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
trojakeva
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 95



« Válasz #3267 Dátum: 13 márc 28, 11:21:27 »

itachi vágyott rá hogy sasuke megölje mert nem volt tiszta a lelkiismerete amit tett ,ez volt a kötelessége a"béke" érdekében.  nem élvezte a harcot mint madárka meg süsüke.ők az erő miatt gyilkoltak.
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #3268 Dátum: 13 márc 28, 11:26:25 »

Hát ezek a fejezetek oltáriak, Hashirama annyira önzetlen hogy komolyan mivel ez egy flashback már csak azt várom hogy Tobirama közbe szól hogy: "Azért ennyire ne szépíts a magad javára, bátyám." Nevet
Madara meg igazság szerint nem tűnik rossz arcnak, de szerintem amit Hashirama emlékeiben elmond az csak a felszín, afféle álca amivel félre tudja vezetni, más különben Kuramának sem lennének olyan sötét emlékei Madaráról. Mert nagyon úgy viselkedett abban ez egy flashbacken mint vmi Prince of Darkness.
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #3269 Dátum: 13 márc 28, 11:40:34 »

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/625/10

Utolsó képtől olyan Tobi érzésem van:D Madara biztos itt alkotta meg Obito maszkját:D

Nem inkább spirál mihály volt aki ihletet adott obitonak?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!