24 máj 18, 22:42:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1740123 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
5. Raikage
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Válasz #495 Dátum: 12 szep 05, 22:37:14 »

Szerintem nincs igaza annak, aki azt táncsolja a kritikát megfogalmazóknak, hogyha nem tetszik a manga, akkor ne olvassák. Mindenkinek tiszteletben kell tartani a véleményét. Ugyanakkor a Naruto karaktereit a Dragon Ball karaktereihez hasonlítani nem túl nagyvonalú. A Narutot pont az emeli ki a többi manga közül, hogy a karaktereknek van motivációjuk, árnyaltak, nem csak jók vagy rosszak. Senki sem születik gonosznak, hanem az események sorozata változtatja azzá.
A Dragon Ballban például a csillagharcosok gonoszak, mert ők csillagharcosok.
Szerintem érthető Obito jellemének a változása. Nyomorékká vált, elvesztette a szerelmét. de nem a bosszú motiválja. Mivel nincs is kin bosszút állni. A világot akarja megváltoztatni, akárcsak Naruto, de nem annyira naiv, mint egy 16 éves gyerek.
Naplózva
procsek
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #496 Dátum: 12 szep 05, 22:48:26 »

Szerintem itt nem a naivitás a kérdés. Szerintem Naruto megszűnt naívnak lenni mikor a legjobb barátja átlyukasztotta a mellkasát. Nagatonak is megmondta, hogy pontosan tudja milyen világ. Itt inkább erről van szó:

http://www.mangapanda.com/93-171-18/naruto/chapter-166.html

Az hogy ő annak ellenére, hogy nem naív, és hogy tudja milyen a világ nem adja fel, és ez az amiért Naruto, egyedibb, jobb, mint azok akik előtte voltak, ezért ő a 'kiválasztott', ahogy a vén béka mondja. Az, hogy ő SOHA nem adja fel. Ez az, ami benne megvan és Obitoból hiányzott, ő egy ponton feladta.
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 05, 22:50:08 írta procsek » Naplózva
CsukiIce
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 575



« Válasz #497 Dátum: 12 szep 05, 23:22:09 »

Az én véleményem is azt kell mondjam, hogy sajnos, de hasonló mint SSS-é:

Ha az előző fejezet nem volt elég legalja, akkor most az Obitos görcsös magyarázat végleg a szarral tette egyenlővé a mangát. Teljesen kifogyott az ötletekből és még ennek ellenére is próbál valamit alkotni. Sasuke az utolsó reménye az egész agyament gyerekmesének, és mivel a kedvenc szereplőjéről van szó, talán megrázza magát és képes lesz olyan fejezetet írni, ami feledteti a "gyerekbarát háborúsdi arc" nevű szemétbe való hulladékot...

Semmi meglepetés, váratlan fordulat nincs a mangában. Már az is egyértelmű volt, hogy ki volt az uccsó koporsóban, de ott ezt "elnéztük" Kishinek, mert Madara olyan technikákat használt és olyan erőt mutatott, ami láttán csak (én legalábbis) pislogtam. De hogy Obito = Tobi, komolyan mondom már röhejes, de az ok még inkább azzá teszi. Akkor már lett volna inkább vki ismeretlen. Nemhogy a legkiszámíthatóbb lehetőség, de olyan érvek voltak az Obito mellett, hogy TOBIto  >.<#, azaz a neve miatt. Komolytalan.
Olyan dolgokra részletesen már ki se térnék, hogy a kis hülyegyerek Tobinak csak a fél oldala ráncos, miközben a teljes bunker rászakadt (2 pontos Sharinganból nem lesz a pillanat töredéke alatt MS + fullos használat), ha túlélte akkor miért nem vigyázott ő a "szíve csücskére" (elég lett volna a háttérből figyelnie, hiszen oda teleportál ahova akar), Konan ellen majdnem ottmaradt, közbe meg brutál tűzjutsukat is tud, ha korábban lecsap Kakashira, akkor meglenne a Susanoo és az eddig látott verziók alapján plusz ugye a Senju DNS, már egyedül simán begyűjthette volna a Bijuukat. Minato elleni harc pedig cáfol minden érvet, ami Obito = Tobival kapcsolatos (Kyuubit ráengedni a falura tényleg a békét szolgálja). Ja, és ugye az is érdekes, h mindkét MS ugyanazt a képességet birtokolja, ami lehetetlen. Annyi magyarázni valója lenne most Kishinek, hogy 8-10 fejezetet simán megtöltene, bár a nagyobbik része simán mehetne a bakik közé.

Azzal kapcsolatban pedig nem sok vitatkozni való van, hogy a manga erősen csúszik lefelé a lejtőn...
Naplózva

zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #498 Dátum: 12 szep 05, 23:24:09 »

Ne legyen igazam, de mi van, ha Madara szerelmes volt Mitoba?  Ördögi
Naplózva

Zannah
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157




« Válasz #499 Dátum: 12 szep 05, 23:32:12 »

Ne írj ilyet, mert még valóra válik! ikszdé
Naplózva

My future is not where my dream is... My dream lies in my past where it has always been.
5. Raikage
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Válasz #500 Dátum: 12 szep 05, 23:35:39 »

Az emberi természetet nem lehet megváltoztatni, úgy ahogyan Naruto gondolja. Már a gyerekekben is meg van a birtoklási vágy.
Mindig leszenek irigy emberek, vagy olyanok akik a könnyebb utat választják, elvszik a másét, gyűlölik a maguknál jobbakat (Madara Hashimarát). Ezt Obito is tudja, ezért nem hisz Narutoban.

Narutoék megnyerik a háborút, leszerelik a nindzsákat és eljön a béke. De újabb konfliktusok lesznek, amelyek halállal végződnek, bosszú bosszút követ. Hashimara azért osztotta ki a ninja falvak között a szörnyeket, hogy a falvak közel azonos erejűek legyenek, így félnek egymásra támadni, mint a Hidegháborúban. De ez sem vezetett tartós békéhez.

Ez a kérdés túlmutat Narutón. A közös ellenség miatt az emberek összefognak, de fenyegetés elmúlásával újra egymásnak esnek.

Tobi elakarja törölni az érzelmeket, ha jól sejtem. Az ultimate genjutsu békét hoz, de egyúttal katatón állapotba kerülnek az emberek.
Madara valószínűleg kihasználja Obitót. Kellet egy balek, aki feltámasztja. Nem hiszem, hogy neki is a Mugen Tsukoyomi a célja.  
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 06, 00:00:48 írta 5. Raikage » Naplózva
Ravengoth
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 87


« Válasz #501 Dátum: 12 szep 06, 00:43:23 »

Nos, először is egyáltalán nem örülök, hogy Tobi valójában Obito. De ez ellen nincs mit tenni, megbékültem a tudattal. Aminek viszont örülök, hogy igen is megfelelő magyarázatot (részletet) kaptunk a tetteire, habár még sok a kérdő jel. Továbbá igen is helytálló az, hogy abból az "ártatlan" és "kedves" fiúból, ilyen "szörnyeteg" vált, hiszen nem volt semmije, egy nagy kudarc volt az élete és még az álmaitól is megfosztották. Nem feltétlen arra kell gondolni, hogy Rin meghalt, és ettől konkrétan bekattant Obito. Ha ez lenne, akkor több, mint valószínű, hogy Kakashit hibáztatná és Őt akarná megölni, mivel rábízta Rint és cserben hagyta. De nem ez a helyzet, Obito állítása szerint nem hibáztatja Kakashit. Véleményem szerint Rin hala csak hab volt a tortán, ami következtében "csak" másként látta a világot, és ez "megváltoztatta"(ezért nem jelenít túl nagy jelentőséget a "valódi" kilétének).
Aki nem lát a dolgok mögé, az ne a mangát és a mangakát szidja, inkább nézzen magába és próbáljon felnőni némely dolgokhoz.
Naplózva

Fear of the dark!
Terumi Mei
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 55


Mizukage


« Válasz #502 Dátum: 12 szep 06, 04:12:33 »

Igazából semmi bajom nincs a kritikákkal, csak sajnos azt a hangulatot kelti ez a sok negatív kritika, hogy a Naruto manga egy nagy rakás szemét, és kész időpocsékolás olvasni.  Kritizálni (talán néha, esetenként a fikázás szó jobban illik ide) meg szeretnek az emberek, és az meg megint más, ha neked/nekem/nektek személy szerint nem tetszik egy jelenet, egy szereplő, vagy akármi, mert ami nem tetszik, az nem mindig rossz is, és nem feltétlenül baki. Az, hogy Tobi Obi, annyira átlátszó volt, hogy szinte már azért volt hihetetlen. Nem mondom, nagyot néztem, amikor végre ennyi manga fejezet után megpillanthattuk annak az arcát, aki a maszk alatt van, de egyre jobban tetszik a tudat, hogy Tobito nem más, mint Obito. Az újabb kérdések meg kellenek, hogy fenntartsák az olvasók kíváncsiságát. Az is kérdés, hogy mi lett Rinnel, Obi miért nem mentette meg, hogy vagy ki is harcolt valójában Minato ellen, Itachi hogyhogy nem ismerte fel az igazi Madarát (?) és még sorolhatnám...

"... mert hagytad Rint meghalni" válasz eléggé meglepett. Csak ennyi lenne, vagy ennyi tényleg elég is ahhoz, hogy egy ember a rossz oldalra álljon, és örök genjustusba akarja ejteni az egész shinobi világot? Lehet ez csak egy felszínes kifogás, vagy egy mélyről jövő fájdalom, ami rossz irányba terelte az elszenvedőjét? Madara tuti rásegített, hogy Obi átálljon a rossz oldalra, de ha nála is az lesz, hogy a végén kiderül, hogy jófiú, mint Itachi, akkor pofára fogok esni.....  de ez esélytelen elgondolás! ikszdé

Az Obito-Madara duó  ütős párosítás. Még csak Oro-Sasu kellene, és megkezdődhetne az "igazi háború", de hogy ki kivel lenne, abban nagyon nem vagyok biztos. Nem nagyon szeretném, ha Oroék is betoppannának, de arra igazán kíváncsi vagyok, hogy Narutoéknak mennyi esélyük van Madara ellen. Szívesen megnézném azt a harcot. Igaz, hogy Naru írtó sokat fejlődött, de hogy ebből hogy fog kimászni, azt nem tudom elképzelni. Ha meg a Madaráék maradnának alul, az sem jó, mert akkor már kivannak játszva az utolsó lapok is. Szerintem először is Obito fog harcolni, vagy két csapatra oszlanak. Obi vs Kakashi+Gay, és Naruto+Bee vs Madara... Majd megtudjuk, addig is "folytatás a reklám után".. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 06, 07:57:25 írta Terumi Mei » Naplózva

"Mégis mi van akkor.... ha ostoba vagyok?
Már az elejétől fogva nem voltunk több, mint egy csapat idióta.
Azért jutottunk el  ilyen messzire, mert nevetséges álmokat kergettünk.
Még meg kell másznunk az emelkedőt.
Nem halhatunk meg itt, visszazuhanva a hegy lábához!"
balzsa
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


Rejtett Örvény Falu


« Válasz #503 Dátum: 12 szep 06, 10:05:32 »

Tévedek valameyik állítással?

Feltételezhetően Madara adta a szemeit Nagatónak.
Madara nem sokkal a halála előtt élesztette fel magában a Rinnegant.
Obitot ismeri Madara.
Obitot Madarának hitte Nagato.
Obitot Madarának hitte Itachi és Kisame.
Nagatot kis taknyosként nevezi Madara.
Naplózva
kornel
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782



« Válasz #504 Dátum: 12 szep 06, 10:31:48 »

Én is hazaértem a munkából, hadd reagáljak a mangára:

-Megtudtuk, hogy Madara ismeri Obitot, vagyis bő 10 éve még életben volt, és ezek szerint szemek nélkül, hiszen azok Nagatonál voltak már vagy 20-30 éve. És ez felvet egy csomó kérdést, hogy mit és mire várt majd' 70 évet?

-Baromi kíváncsi vagyok, mire megy Naruto Madara ellen. Persze a végén úgyis egy sima rasengannal fogja kiütni.  Nevet

ha hihetünk madarának, és ténleg a halála előtt nem sokkal aktiválta a Rinnengant akkor nem ő adta azokat nagatonak még csak nem is Tobi...
Srácok, honnan veszitek, hogy amit tobi konan a barbárnak mondott igaz is...nagato vissszaemlékezéséből tudjuk, hogy gyerekkora óta van rinenganja, az egyetlen kérdés, hogy ez a gyerekkor mikor volt...mikor halt meg Yahiko, mikor küzdött meg Danzu-val.
Naplózva
5. Raikage
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Válasz #505 Dátum: 12 szep 06, 10:46:06 »

Tobi, amikor leviszi Kaubtot a Zetsu barlangba, akkor mondja hogy az első hokage dns-ét megszerezte a csatájuk során(a Végzet Völgyében). Pedig Kabuto tudja, hogy Tobi nem Madara. Szóval amikor arról beszél Konannak, hogy ő adta a rinnegant Nagatonak, akkor valószínűleg Madara személyében beszél.
Naplózva
procsek
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #506 Dátum: 12 szep 06, 11:50:32 »

Ráadásul továbbra is fenntartom, hogy nem biztos, hogy Madara akkor adta Nagatonak a rinneganjat, mikor már neki is volt. Nem mondja, hogy szószerint a saját szemeit adta neki, csak hogy ő adott neki rinnegant, sőt most hogy tudjuk, hogy Obitot ismerte, Nagato meg minimum kb. egyidős Minatoval, szinte biztos, hogy nem egyszerűen a saját kivett szemeit adta Madara Nagatonak, itt is valami kísérlet lesz a háttérben, mint Yamatonal.
Naplózva
Ashbringer
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46


« Válasz #507 Dátum: 12 szep 06, 11:58:33 »

Annyira mondjátok, hogy az egész logikátlan. De komolyan azt hiszitek, hogy ezeket nem fogják megmagyarázni? Könyörgöm, mindent meg lehet magyarázni, erről szól az egész. Bármit ki lehet találni, és még logika is lehet benne. Szerintem tök királyság hogy ez kiderült, és hogy így történt... Csak adjatok az írónak időt, hogy kialakítsa az egészet...
Naplózva
Axel92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 280


The real fun is about to start!


« Válasz #508 Dátum: 12 szep 06, 13:50:41 »

Tévedek valameyik állítással?

Feltételezhetően Madara adta a szemeit Nagatónak.
Madara nem sokkal a halála előtt élesztette fel magában a Rinnegant.
Obitot ismeri Madara.
Obitot Madarának hitte Nagato.
Obitot Madarának hitte Itachi és Kisame.
Nagatot kis taknyosként nevezi Madara.


Minden állítással tisztában vagy. A mangában is elmondták ezeket. Mosolyog
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (nagyobb volt, mint 400 kbyte), ezért a moderátor (Chakra) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Zannah
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157




« Válasz #509 Dátum: 12 szep 06, 14:04:30 »

Most már legalább 100%ra tudjuk, hogy Tobi mire utalt ezzel a ("neked csak a szád jár...") Kakashinak: 
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/597/15
Itt is Rinről van szó, hogy nem tudta megvédeni.
Naplózva

My future is not where my dream is... My dream lies in my past where it has always been.
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!