24 máj 19, 03:46:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 426
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach manga II.  (Megtekintve 1003247 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #3675 Dátum: 14 ápr 24, 14:58:04 »

Nem jellemző Kubora egyébként, hogy nem ad háttértörténetet egy karakterének.
Most akkor vagy nem kíván rá időt fordítani vagy a kiadó nem engedi neki vagy esetleg lehet ezzel valami célja, hogy később tár elénk valamit?

Nemtudom de háttértörténet ide vagy oda én nem örülnék neki ha a következő fejezet arra menne el, hogy a haldokló Gremmy visszagondol arra, hogy magányában, hogy mentette meg Bach.Szerintem nektek se.Akkor ti is mondanátok, hogy még mindig ennél a helyszínnél vagyunk? holott ti mondtátok, hogy a háttérsztoritól emlékezetesebb lenne a karakter.Ez igaz lehet és nekem nem lenne vele bajom ha megírja csak ne a kövi fejezetbe. bár akkor meg már nem lenne aktuális később kivéve ha valami csavar van benne.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #3676 Dátum: 14 ápr 24, 15:10:10 »

Most akkor vagy nem kíván rá időt fordítani vagy a kiadó nem engedi neki vagy esetleg lehet ezzel valami célja, hogy később tár elénk valamit?

Elképesztő, hogy még vannak emberek, akik ennyit kinéznek Kuboból....
Szerintem csak egyszerűen félúton rájött, hogy csinált egy olyan karaktert, akit nem lehet megölni és valami nonszensszel inkább gyorsan kinyírta mielőtt erre túl sokan rájöttek volna...

2 féleképpen lehet olyan karaktert csinálni bármilyen sztoriba, aki megölhetetlen.
- 1: Ha csak úgy halhat meg, ha minden más párhuzamos világban is meghal. (Ez azért lehetetlen mert a halálával akármelyik párhuzamos világban, létrejön egy másik, ahol ugyanez nem olte meg. Ezért baromság a Bioshock infinite vége is.)
Ilyen pl: Byakuran a Hitman rebornban, de ott egy huszárvágással rohadt jól elintézi ezt a problémát az író.

- 2: Ha olyan képességet adsz egy karakternek, aminek a határait ő maga szabhatja meg, Ala Gremmy most.

(Épp ezért ha találkoztok egy Djinnel valaha is, ne azt kérjétek, hogy legyen örök kívánságotok, hanem, hogy legyetek képesek bármire, amit szeretnétek. Nevet)
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 15:20:35 írta Exkirion » Naplózva

Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #3677 Dátum: 14 ápr 24, 15:23:51 »

Most akkor vagy nem kíván rá időt fordítani vagy a kiadó nem engedi neki vagy esetleg lehet ezzel valami célja, hogy később tár elénk valamit?

Elképesztő, hogy még vannak emberek, akik ennyit kinéznek Kuboból....
Szerintem csak egyszerűen félúton rájött, hogy csinált egy olyan karaktert, akit nem lehet megölni és valami nonszensszel inkább gyorsan kinyírta mielőtt erre túl sokan rájöttek volna...

2 féleképpen lehet olyan karaktert csinálni bármilyen sztoriba, aki megölhetetlen.
- 1: Ha csak úgy halhat meg, ha minden más párhuzamos világban is meghal. (Ez azért lehetetlen mert a halálával akármelyik párhuzamos világban, létrejön egy másik, ahol ugyanez nem olte meg. Ezért baromság a Bioshock infinite vége is.)
Ilyen pl: Byakuran a Hitman rebornban, de ott egy huszárvágással rohadt jól elintézi ezt a problémát az író.

- 2: Ha olyan képességet adsz egy karakternek, aminek a határait ő maga szabhatja meg, Ala Gremmy most.

Az erőnek a határait ő szabja de ezt a határt minél kijjebb tolja annál nagyobb veszélyben van az élete is.
Minél komplikáltabb minél több dolgot talál ki annál nehezebb figyelni bizonyos dolgokra ami miatt megütheti a bokáját.
A pillanat hevében megijedt Kenpachitól mivel nem számít rá az ember, hogy kidobom az űrbe rádobok egy meteort és a képemberöhög az illető. Egy ember másodpercek alatt több tucat dologra gondolhat ha nem többre és nehéz nem arra gondolni egy élet halál harcban, hogy az ellenfél meg is ölhet.Ő ezt megtette és meg is halt.

Nem mi nézünk ki ennyit Kuboból, te nézed le ennyire.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #3678 Dátum: 14 ápr 24, 15:47:16 »

Az erőnek a határait ő szabja de ezt a határt minél kijjebb tolja annál nagyobb veszélyben van az élete is.

Ez sehol nincs elmondva.

A pillanat hevében megijedt Kenpachitól mivel nem számít rá az ember, hogy kidobom az űrbe rádobok egy meteort és a képemberöhög az illető. Egy ember másodpercek alatt több tucat dologra gondolhat ha nem többre és nehéz nem arra gondolni egy élet halál harcban, hogy az ellenfél meg is ölhet.Ő ezt megtette és meg is halt.

Ez tök szép meg tök jó csak nem igaz. Ezt ugyanis már eljátszotta egyszer Kubo Gremmyvel és akkor Kenpachi figyelmeztette is, hogy ne csinálja. Plusz semmi ilyesmit nem mond senki, amikor Gremmy egyszercsak kipukkad.
(Mindössze Kenpachi köp el egy olyat, hogy "Hö! Szörnyet csinált belőlem az elméjében és azzá vált, hö!")
Arról nem is beszélve, hogy Gremmy tudatában volt, hogy annak, hogy Kenpachitól mit várhat korábban is. Ha attól meghalma mert meglepődik, akkor már rég halottnak kéne lennie.

Akárhogy magyarázzátok ezt, Gremmy halála így full értelmetlen volt és addig az is marad, amíg Kubo nem veszi a fáratságot esetlegesen a kövi fejezetekben és nem magyarázza meg RENDESEN (vagyis nem úgy, hogy "Hö! hülyevolt és túlkondolkodott.", mert, ahogy azt az előbb írtam, akkor már egy ideje halott lenne.). De erre nem számítanék. A Bleachben évek óta nincs szinte semmi megmagyarázva, csak úgy van mert úgy van és kész.

Nem mi nézünk ki ennyit Kuboból, te nézed le ennyire.

A Bleach azért futhat még a Shounen jumpban, mert ez az utolsó arc és gyanítom azért ez az utolsó arc, mert közölve lett vele, hogy húzza le a rolót a fullbringesek után.
Ha nem a Bleach lenne az, ami Aizenig szép nézettséget/olvasottságot hozott a magazinnak, hanem valami kezdőbb manga, már rég kivágták volna onnan mint macskát "húsvéti tojást gyártani".
Naplózva

Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #3679 Dátum: 14 ápr 24, 15:57:09 »

Az erőnek a határait ő szabja de ezt a határt minél kijjebb tolja annál nagyobb veszélyben van az élete is.

Ez sehol nincs elmondva.

ha 2 mondattal többet idézel ott le is írtam miért van így.


Az előző esetnél is meghalt volna csak Kenpachinak még harcolhatnéka volt. Itt meg már mire megszólalt meghalt. ha tényleg meghalt bár remélem.

Azt nemtudom miért futhat még a shonen jump-ban de az úgy hülyeség ahogy van, hogy semmi se lett megmagyarázva. (Csak esőt ne 1-10.) és már az a tizenakárhány fejezet se "szinte" valamennyi a megmagyarázás terén és ezenkívül még akad. Csak azért mert van egy aktuális dolog amit még nem tudsz, mert még nincs megírva vagy akár nem is aktuális, az még nem jelenti azt, hogy semmisincs megmagyarázva és, hogy nem is lesz.Persze lehet tényleg nem lesz de ezt így még nem lehet kijelenteni. Sok apróbb dolgot meg nem csak itt máshol is a mangaka az olvasó képzeletére hagy, de a Bleachben ne mond nekem, hogy a fontos dolgok nincsenek megmagyarázva. Maximum néhány MÉG nincs.
Naplózva
Sidea
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 208



« Válasz #3680 Dátum: 14 ápr 24, 17:38:43 »

Hmmm. Bennem csak egy kérdés fogalmazódott meg a fejezet kapcsán. Kenpachi mióta tud repülni? Mert elvileg Soul Society-ben nem tudnak úgy röpködni, mint az élők világában... Érdekes.
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #3681 Dátum: 14 ápr 24, 17:49:41 »

nem repülnek. most nem ugrik be a technika neve, de már a azóta létezik a mangában mikor ichigo belépett ss-be elsőnek. ez nem repülés, hanem reishit koncentrálnak a talpukba ,tenyérbe és a levegő kb mintha szilárd dolog lenne. Ezen lépkednek és rugaszkodnak el.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #3682 Dátum: 14 ápr 24, 18:49:17 »

ez a shunpo, hollowk-nál sonido és a quincyknél nem emlékszem a nevére és már arra se, hogy ugyanazon az elven működnek-e csak a nevük más.  Gondolkozik quincyknél szerintem biztosan másképpen van.

Azt már tisztáztuk egyébként, hogy a swallow egy technika neve volt shikaiban vagy a shikai hívó szava?
én a hívó szóra tippelek mert nem nyelt el semmit mivel a meteor szétrobbant.

Kubo még berakhatott volna 1-2 képkockát a röpködő darabokról ahogy becsapódik egy két egyénhez.
Ha lenne anime mondhatnánk hogy ők majd megoldják :'(
bár inkább ne rakta volna be mert hát kubo húzza az időt
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #3683 Dátum: 14 ápr 24, 19:05:52 »

A Bleach azért futhat még a Shounen jumpban, mert ez az utolsó arc és gyanítom azért ez az utolsó arc, mert közölve lett vele, hogy húzza le a rolót a fullbringesek után.
Ha nem a Bleach lenne az, ami Aizenig szép nézettséget/olvasottságot hozott a magazinnak, hanem valami kezdőbb manga, már rég kivágták volna onnan mint macskát "húsvéti tojást gyártani".

Ezen hangosan röhögtem legalább fél órát! XDXDXDXDXDXD

Igen, tudjuk, hogy felszínes vagy, aki nem veszi észre pl a tényt, hogy a drága Naruto és Bleach éves eladásai között alig van 1 millió eladott példányszám különbség, s a Bleach évente 3 milliót ad el, de elnézzük! ikszdé S azért gondolhatod, hogyha a magazint egy sz*ros "ranglista" érdekelné, s nem az eladott példányszámok száma (ami emlékeztetőül 3 millió, Naruto max 4-5 millió), akkor elhiheted, hogy a jelenleg futó mangák - valamint a régiek - 80%-a kukázva volna. S miután a One Piece az egyetlen manga, ami évi 20 milliót ad el, akkor el is dobhatná a magazin a többit, úgyse fognak soha annyit évente produkálni.
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #3684 Dátum: 14 ápr 24, 19:46:47 »

Ugyan megfogadtam, hogy neked semmilyen baromságodra nem fogok többet válaszolni Soreszko10, de ne haragudj, ezen most én is túl jót röhögtem hozzá.

Igen a Bleach valóban jól produkál elvétve, de
1. Ez pont nem érdekel mert az emberek 70%-a szerintem már csak azért veszi, amiért ovassa, mert most már kár lenne nem tudni mi lesz a vége.
2. A Bleach kötetek általában, ha megnézed mindig azokban a hónapokban jönnek, ki, amikor normális mangák kötetei nem.

Nézz meg egy olyan alkalmat, amikor véletlenül mégis. A Bleach olyankor jó ha 6-700 000 példányt elad a legújabb kötetével és 10-15 helyeken koslat a ranglétrán.
Itt egy 2013-as, amin az összes rajta van, kötetek szerint, vagyis egy sorozatból lehet több kötet is:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-12-01/top-selling-manga-in-japan-by-volume/2013
(A Bleach legelső említett kötete 47. Narutoé  16. ha már Naruto)
Csak érdekességképpen itt egy 2011 és egy 2012 januári összesítő összehasonlítás:
http://cdn01.animenewsnetwork.com/thumbnails/max600x600/cms/news/56466/shonenjumptop10.gif
(Itt nem 1-2 milliókról beszélünk egy évben, hanem 40 ről, a Narutonál maradva.)

Ha valamelyikőtök nézi a Nisekoit, a legutóbbi hasonló listánál (Bocsi de azt most nem találom) a Nisekoi manga 5 helyezéssel volt a Bleach előtt... Ezek után senki ne mondja nekem, hogy a Bleach még mindíg jól megy. (Oké baromi jó a Nisekoi, de akkor is. A Bleach elvileg a "Nagy 3" tagja, vagy minek hívják.)
Annak ellenére, hogy a Shounen jump az egyik leghíresebb manga újság és a Bleach ott fut, halomra verik az olyan mangák, amik nem ott futnak, és, amik 3-4 évvel később indúltak és ami a legröhelyesebb, az olyanok, amikről a büdös életben nem hallottam még, pedig azért 1-2 mangához már volt szerencsém.

Amúgy Soreszko10 nekem az a gyanúm, hogy te azt hiszed, hgy én valami űber Naruto és Shounen fanboy vagyok. Had keserítselek el, a Naruto szerintem a top 10 kedvenc mangám közé be se kerülne.

A One piece meg... Hát arra nem tudom mit mondjak. Itt helyben tudnék, vagy 10 mangát mondani jobb sztorival és érdekesebb karakterekkel, szóval nem tudom mivel mérgezi Oda japán vízkészletét, de nekem is adhatna belőle.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 19:54:03 írta Exkirion » Naplózva

Dai-kun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Válasz #3685 Dátum: 14 ápr 24, 20:25:40 »

Exkirion egy dologról lehet megfeledkeztél: a Bleachnek jelenleg nincs (jelenleg is futó) animéje, míg például a Nisekoi-nak van. A Bleach inkább e miatt csúszott le szerintem. A Gintama-nak 2013-ban csak 13 rész jutott, majd a legutóbbi movie-nál nagyon jó helyezést ért el a nézettségben. A movie-val kicsit beújíthatott. A Bleachet is tutira többen vennék, ha nem csak olvasni lehetne, hanem nézni is. De jelenleg nem lehet. Teszem azt: most sok idő után lenne a Bleachnek is egy movie-ja - ami a manga alapján készülne - akkor biztos (mint a Gintamánál) növekedne a népszerűség.

Erről nagyjából ez a véleményem. Szerintem szép teljesítménye van a Bleachnek a statisztikákban így is, anime nélkül.

Idézet
Hmmm. Bennem csak egy kérdés fogalmazódott meg a fejezet kapcsán. Kenpachi mióta tud repülni? Mert elvileg Soul Society-ben nem tudnak úgy röpködni, mint az élők világában... Érdekes.

Erről meg csak annyit, hogy ahogy ti is tudjátok: a Lelkek világában minden szellemi részecskékből áll. Akkor meg NE HOGY MÁR a levegőben járkálás gondot okozzon egy shinigaminak  Nevet Nevet

Kenpachi harcához meg nincs sok hozzáfűzni valóm. Már egyszer leírtam, talán majd a következő fejezettől okosabbak leszünk! Mosolyog
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #3686 Dátum: 14 ápr 24, 20:39:40 »

Ebbe a statisztikás dologba én nem megyek bele mert nem vagyok otthon benne és hülyeséget nem akarok mondani  smirksweat ikszdé

Szerintem ezek a statisztikák jó ha vannak de ezenfelül nem érnek semmit az olvasók szempontjából. Kivéve érvelni, hogy azért jobb mert több ember vette meg ami nem feltétlen igaz.

Az is igaz, hogy amióta nincs anime a Bleach eladásai lecsúsztak míg a többinek annyira nem amiknek van animéjük.

A One Piece (egyébként túl sok bajom nincs vele szeretem azt a mangát/animét) olyan mint a Call of Duty. Immunis a kritikákra.Oda leírhatna akármit akkor is 20 millió maradna a 20 millió.Szerencsére azért nem akármit ír. Nevet

Exkirion a második hsz-ben amit írtam úgylátom már nem (tudtál) találni kivetnivalót de ha mégis kérlek linkelj olyan mangaoldalakat amiken olyan dolog történt ami mai napig nincs megmagyarázva.
csak kérlek szortírozz egy kicsit, mert ha pár éve szinte semmisincs megmagyarázva akkor párezer oldalt most bekell linkelned  smirksweat
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #3687 Dátum: 14 ápr 24, 20:41:35 »

Dai-kun, igen ebben teljesen igazad van, de akkor csak ennyit had kérdezzek: "Ha a Bleach valóban jól megy, akkor miért nem fut még mindíg az animéje?" De oké, mondjuk az, hogy nem akarták beérni a mangát, akkor viszont kérdés 2 "Mért nem fut újra az animéje már mint a Fairy tailnek? Vagy legalább mért nincs bejelentve, hogy lesz?"
A Fairy tail is csak azért fut újra (állítólag), mert a fanok követelték. Érdekes a Bleachért valahogy nem követelőznek.

Asasino

Annyira nem is néztem, mert nincs nagy bajom azzal se, amit írtál, csak annyi, hogy nem értek egyet.
Plusz, hogy Kubo nem épp az a magyarázós típus. A legtöbb akciósabb mangában szinte biztos, hogy, ha valami üresben marad, akkor annak lesz magyarázata, ellenben Kubi sajnos az a fajta, aki szeret lógva hagyni dolgogat.
Pl: Még mindíg nem értjük mért öregszik a Shinigamik fele, amíg a másik felük nem.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 20:46:27 írta Exkirion » Naplózva

Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #3688 Dátum: 14 ápr 24, 20:45:24 »

Dai-kun, igen ebben teljesen igazad van, de akkor csak ennyit had kérdezzek: "Ha a Bleach valóban jól megy, akkor miért nem fut még mindíg az animéje?" De oké, mondjuk az, hogy nem akarták beérni a mangát, akkor viszont kérdés 2 "Mért nem fut újra az animéje már mint a Fairy tailnek? Vagy legalább mért nincs bejelentve, hogy lesz?"
A Fairy tail is csak azért fut újra (állítólag), mert a fanok követelték. Érdekes a Bleachért valahogy nem követelőznek.

Követelhetnék akárhanyan akárhogy a készítők sem hülyék, hogy belekezdjenek egy olyan animébe ami fél/1 év alatt beérné a mangát.

Ja és az az állítólag még ha zárójelben van is sokat számít kacsint
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #3689 Dátum: 14 ápr 24, 20:48:59 »

Exkirion  - Ez nem feltétlenül állja meg a helyét. Például tavaly nyáron többször is megelőzte eladásban a Naruto eladási mennyiségét, sőt 2x a 2. helyen végzett az OP. mögött. Mondjuk szerintem ez is érdekes mert az OP éppen akkor csúcsokat döntögetett, holott az egész Dressrosáig nagyon gyenge volt véleményem szerint.  Amúgy az eladási statisztikában a 2. és 15. hely között ingázott egész évben az átlaga pedig 7.-9. hely lett. Egyébként ez a Narutora is igaz a háború megkezdése óta. Ő az 5. helyen végzett. Olyanok előzték meg őket mint az OP., Fairy Tail , Kuroko no Baske. Az utóbbi néhány rész amúgy tényleg jó volt de előtte szerintem nagyon gyenge volt. Viszont mikor villantson a Naruto amikor ennyire közeleg a vége felirat? Amikor a Bleach is eléri ezt a fázist, ez is fog villantani azokban a részekben. Másrészt azért a Bleach érdekes módon mindig jobban teljesített animében mint a Naruto és ebben szinte mindenki egyetért. Egyébként nem vitatom, hogy a Naruto a mangában jobb mint a Bleach csak nem annyival mint sokan állítják. Animében viszont éppen az ellenkezőjét tartom. Továbbá figyelembe kell venni azt is, hogy a Bleach egy idősebb korosztálynak szól. Ha visszanézzük a listákat akkor mind azok a mangák vannak elöl akik egy fiatalabb korosztályokat szolgálja ki.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 24, 20:54:37 írta rini67 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 244 245 [246] 247 248 ... 426
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!