24 ápr 28, 10:22:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Toriko  (Megtekintve 5698 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Dátum: 15 okt 01, 13:01:26 »

Nyitni kell egy ilyet is!

Ajánlom mindenkinek, a gond vele hogy mindig megéhezik az ember ahogy sütnek/főznek...
A főbb szereplők a jó ételektől erősödnek, mikhez egyre nagyobb/erősebb állatokat/hibrideket kell ölni/vagy megfosztani az ehető dolgaiktól.

Szpoilersz:
Az író az utolsó kettőbe nagyon megkeverte a dolgokat, eddig is tudtam hogy midora nem a főgonosz, hanem inkább egy rendfenntartó mint ichi. "de ez az egyszerre hét részre osztom magam wtf?"

teóriák:
a 3 acacia tanítvány felülmúlta mesterét sokkal, meg a nitrókat is (remélem jiruo kifilézi mind).
Tehát a szörnyek ellen a kis bigyó szerint ichiriyu démona kell, hát bízom abban hogy nyomják bele komatsuba  Pojén

Nyilván toriko lesz a főhős, de ki az ellenfél?Nevet
Meg az is furcsa hogy minden evő sejtnek más az ízlése, egyiknek jó a lvl1es szörny másiknak meg a 6000 is kevés.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #1 Dátum: 15 okt 01, 13:40:32 »

Végre nyitott valaki neki egy témát! Hallelujah! bow
Már megijedtem, hogy rajtam kívül senki sem olvassa.

A véleményem az, hogy a Weekly Shounen Jump jelenlegi harci felhozatalából a Toriko messze a legérdekesebb. Az ember soha nem unatkozik rajta, a tréningek jól eltaláltak, a karakterek többsége pedig nagyon vagány. Gyakran van JoJo és Hunter x Hunter érzésem olvasás közben. Ez a széria maga a hype! Kúl
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
zeropiece
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 34


« Válasz #2 Dátum: 15 okt 01, 17:07:22 »

Végre egy ilyen topik Nevet
A mai rész nagy volt ikszdé
http://www.mangacap.com/Toriko_Chapter_List/341/
Naplózva

Nincs olyan hogy erõs ellenfél mert én erõsebb vagyok.(kivéve Yamchánál és Chuk Norrisnál)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #3 Dátum: 15 okt 01, 17:54:01 »

Érdekes a szituáció. Szeretném, ha a 8 Király a földdel tenné egyenlővé a "kis" Démonokat, de nem lenne belőle baj? Ha a Kék Nitrók nem hazudtak, akkor Neot a teljes erejével kell elzárni, különben nem lesz sikeres a művelet. Jirou pedig alapból kiütött már egy Démont az űrbe...
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #4 Dátum: 15 okt 02, 17:42:24 »

Amiket megennék:
a rainbow fruitos desszertet, ez lenne a legjobb! meg a jewel meat.

Amit viszont nem: komatsu century soupját, egy pingvin nyálával van érlelve  Pojén


Gondolom a testek nem fogják megenni a menüt, és életre fog kelni a későbbiekben az a gourment cell, de toriko vagy midora majd nyakon vágja...
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #5 Dátum: 15 okt 13, 08:06:32 »

Toriko mangája az első mangák közt volt, amit olvasni kezdtem. Talán az 58. fejezet óta követem, tehát nagy rajongója vagyok.

A 2. legjobb éppen futó shounen mangának tartom, és számomra a 3. legjobb manga, amit idáig olvastam. (1. helyen a Mahou Sensei Negima, 2.-on meg a UQ Holder!)

Számomra nagy csalódás volt az animéje, főleg hogy a megjelenése előtt már jó ideje követtem a mangát. Aki előbb az animét látta, az véleményem szerint nagyon sokat vesztett a mű shounen elemeiből. A mangájának van egy sajátos vadsága, amit ezzel a gyerekeknek szánt meganimálással nem tudtak átadni. Nem csak a vérről beszélek jelen esetben (ami ugyebár a legnagyobb hibája az animének), hanem néhol borzasztóan lettek a dolgok meganimálva, és persze a szörnyű alternatív befejezést már meg sem említem...
Néhol remekül vissza tudták adni a manga hatásá, de ez inkább csak a fontosabb esetekben sikerült, mint a Toriko GT Robo elleni harcánál, Toriko VS. Tommyrod harcot is egész jól eltalálták, majd utána egy hatalmas kihagyás után a Cooking Festes harcok közül is remekelt egy-kettő, mint mondjuk Sunny VS. Tommyrod, avagy Toriko VS. Starjun(habár ennek csak az eleje, és az Ultimate Routine használata utáni rész... a fillerek, amivel a harcokat akarták meghosszábbítani, és az a befejezés egyszerűen szörnyűre sikeredett.) Azt viszont meg kell hagyni, hogy néhány zene eszméletlenül jóra sikeredett, és remekül passzoltak az egyes harcokhoz.

A mangájáról viszont csak pozitív dolgokat tudok mondani. Ami a legjobban megfogott benne, hogy itt a főhős volt, hogy veszített. Nagyon sok mangában a szokás, hogy vesztésre áll a főhős, de valami überszuper képesség miatt mégis képes megfordítani az állást, és győzelmet aratni...
Torikoban ilyenre viszont nincs példa. 3 fontosabb csatát is elvesztett Toriko(Tommyrod, Starjuun, és Heracles ellenit is), így ez mindenféleképpen jó dolog, hogy nem a megszokott klisékre épül a manga.

És persze nem utolsó sorban, ez volt az a manga, ami rávett arra, hogy elkezdjek fansubolással foglalkozni. ^^
Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #6 Dátum: 15 okt 13, 20:25:11 »

Én akkor hagytam abba az animét, mikor kihagyták belőle hogy bezabálta az összes denevérféleséget a halfogásos barlangba.

Úgy érzem amúgy hogy én rosszkor álltam neki nagyon mert mintha a vége felé közelednénk acacia vissza hozatalával, 1-2év azt lecseng.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #7 Dátum: 15 okt 13, 21:42:18 »

Jól beszéltél, Azazel! Mosolyog

Az anime legnagyobb problémája a stúdiója volt, a drágalátos Toei. Egyszerűen hányok a munkásságuktól. Minden potenciával rendelkező szériát képesek a béka segge alá süllyeszteni az igénytelenségükkel. Legutóbbi áldozatuk a World Trigger volt, amit még egy filler spin-offal is tovább kínoznak, ahelyett hogy elengednék. Ezalatt a Boku no Hero Academia rajongók pedig rettegnek, hogy nehogy a Toei kezében kerüljön a csodálatos mangájuk...
https://www.youtube.com/watch?v=B6BSoOqqWnk

A pozitív oldalról viszont elmondható, hogy készült egy, illetve kettő OVA is a szériából az anime előtt, és mindkettőt az Ufotable készítette. Igen, az az Ufotable! Sajnos, a másodikat nem lehet sehol sem fellelni, viszont az első feldolgozza a bevezető fejezeteket a Galala krokival. Ilyennek kellett volna lennie a Toriko animéjének!
https://www.youtube.com/watch?v=D-l-g5_AyIY
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8 Dátum: 15 okt 15, 10:50:56 »

Egy árva gondolatfoszlányt nem sikerült felfgonom az új fejezetből azt leszámítva, hogy Slime szétrúgta a Holdat, mert csak. ikszdé

Igazából engem jobban érdekelne a jelenleg zajló asszem 9 db harc bármelyike, mint Komatsu szála.
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 15, 11:00:48 írta gman » Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #9 Dátum: 15 okt 15, 11:15:09 »

Elvileg Don megfőzi a teljes menüt és feltámasztják Ichiirijut.
Mert a szétrúgott Hold miatt megkergültek a gourmentek, vagy mert Slime akkora erővel bír hogy megbolondította mind.

Azt sem értem minek áldozta fel magát egyébként, biztos elkezd trollkodni ha újraéled...
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #10 Dátum: 15 dec 27, 20:13:21 »

Nálam ez volt az év mangafejezete. Ebben a mangában hót ziher, hogy a büdös életben nem látjuk meg a top tier karakterek teljes erejét. ikszdé
De most Moon elvileg meghalt, nem? Szerintem tuti csak átment a szellemvilágba harcolni, nehogy véletlenül elpusztítsa a bolygót, vagy ilyesmi.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #11 Dátum: 15 dec 27, 22:40:03 »

Hol van róla szó, hogy Moon meghalt? Ha már látjuk a királyokat akcióban, akkor Mitsutoshi nem fogja csak úgy off-screen lerendezni Moont, legalábbis bízom benne.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #12 Dátum: 15 dec 28, 07:55:45 »

Jól mondja gman, volt róla szó, hogy Moon meghalt, de most hirtelen meg nem mondom, hogy hol. Ha jól rémlik még Another elkészítése után.

Szerintetek amúgy nem laposodott el a Gourmet világ óta a történet? Mindössze 2 dolgot tudok felhozni, ami a régi Torikos hangulatot idézte, az pedig Toriko Heracles elleni harca, a másik pedig, mikor a Bishokukai lerohanja a Neo bázisát, és Midora elsüt egy Meteor Spice-t.

A többi dolog egyszerűen semmitmondó. Főképp a Bambinás rész, ami egyszerűen röhejes volt számomra.

Remélem most már beindulnak a dolgok, elvégre komoly harcok várhatóak.
Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #13 Dátum: 15 dec 28, 10:04:27 »

A 352. fejezet MS változatában volt róla szó, hogy Moont megették, de az elvileg egy fordítási hiba és javították. A Hi Wa Mata Noboru változatában már az van, hogy Moon megette a NEO egyik "pattanását".

Szerintem nem ellaposodott a sztori, hanem inkább néhol kaotikus. A tempó relatíve rendben volt a Heracles és Bambina íveknél, majd utána, amikor elkezdtünk Komatsuékra koncentrálni Blue Grillben, akkor mintha Mitsutoshi nem tudta volna eldönteni, hogy részletesen mutassa be az ő oldalukon lévő történéseket, vagy gyorsan tudja le. Elég sok időt töltöttünk velük, de a vége számomra összecsapottnak tűnik. Az arany konyhaeszközök összegyűjtése és az Another elkészítése különösen.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14 Dátum: 16 jan 16, 09:23:52 »

Toriko meddig óhajtja még alábecsülni a királyokat? Ő talán a legjobb shounen főhős, akit ismerek, de nagyon idegesítő, hogy nem képes felmérni az erőviszonyokat.
Guinness viszont ráébresztett, hogy hülyeség komolyan venni ezt az egész mangát. Most tényleg, mi a fene volt ez? Kiszippantotta a lelküket?
Naplózva
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!