24 ápr 28, 04:51:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Charlotte  (Megtekintve 29378 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #15 Dátum: 15 aug 01, 22:21:45 »

Nem tudom hogy szabad-e nem építő jellegű negatív kritikát írni ide, de ez egyszerűen borzalmas. A tökéletlen képességes alapötlet tetszik, de a megvalósítás alapján nem engem céloztak meg, mint közönség.
Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #16 Dátum: 15 aug 02, 08:47:31 »

Nyugodtan hord el mindennek a szériát, aminek csak akarod, mert az "egyszerűen borzalmas"-ból és a "nem engem céloztak meg"-ből még nem sikerült rájönnöm, hogy mi is a problémád vele. Két negatív megjegyzést még nem neveznék kritikának.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #17 Dátum: 15 aug 02, 09:39:49 »

Bastian ha szabad egy kérdést: 4. rész fliratát mikorra várható? Nevet
Amúgy köszi az anime ajánlást a Kara no Kyoukait meg a Nisekoit már meg is néztem Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 02, 09:40:21 írta CapacRaimi » Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #18 Dátum: 15 aug 02, 11:23:47 »

A helyzet az, hogy ellustultam a héten, plusz mindig közbe jött valami, amikor huzamosabb ideig dolgozni tudtam volna rajta. Tegnap be akartam már fejezni, nem sikerült. Nem szoktam jól kijönni az ígéreteimből, de igyekszem hétfőre befejezni. Be akarom hozni a lemaradást, de a koncentrációm gyenge és gyakran elkalandozok. xD

Nincs mit! ^^
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #19 Dátum: 15 aug 03, 17:13:58 »

Nos, a jó hír az, hogy sikerült befejeznem. +1 a betartott ígéreteknek. ^^
A rossz hír viszont az, hogy nem sikerült addig befejeznem, ameddig Tilon még lektorálni tudta volna a mai napon, szóval az holnapra marad. Plusz, ha jól tudom, akkor Kiru is net problémákkal küszködik, így szerintem mindenképpen holnapra maradt volna a publikálás. Annyit még remélem, kibír mindenki. =)
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #20 Dátum: 15 aug 05, 19:34:51 »

Hehehe imádom Ayumit Nevet a baseball meccs kifejezetten vicces lett főleg amikor Joujirou belerohan a falba ikszdé
amúgy már régóta érdekelt de miért van ez az animékben hogy a főszereplő meg a húga együtt élnek egy kis albérletben és szülők sehol?
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #21 Dátum: 15 aug 05, 20:34:10 »

Óh! Ez valóban egy felettébb gyakori klisé. Nincs rá elfogadott magyarázat. Az én meglátásom ez ügyben az, hogy feleslegesnek tartják egyes szerzők a szülők bemutatását, mivel a történetben abszolút nem számolnak velük. Sőt, az ehhez hasonló történetekben, ahol nem átlagosak a főszereplők, még problémát is okozna, hogy titkolózni kell előttük. Így megoldják annyival, hogy vannak, de nem látjuk őket, vagy tesznek a kölykeikre és lepasszolták őket valamelyik rokonnak, tovább erősítve a rossz szülők népes táborát az anime/manga/novel világban. smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 05, 20:34:44 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #22 Dátum: 15 aug 05, 21:08:51 »

Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy ennek mennyire van valóság alapja Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
somniatis
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Válasz #23 Dátum: 15 aug 13, 14:45:42 »

Szerintetek mi történt akkor amikor megkérte Yu-t, hogy szállja meg a baesball játékos testét?  Gondolkozik
Naplózva

"Gondolkodom tehát egyedi vagyok."
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #24 Dátum: 15 aug 13, 15:44:06 »

Van egy elképzelésem, ami a 6. részben, ha nem is megerősítést nyert, de mindenképpen esélyessé tette az egészet. Mivel nem igazán születik hozzászólás az angol részek kijövetele után, ezért egyelőre még nem közlöm. Sőt, az 5. részben is szerintem volt már egy jel, már ha ott az történt, amire gondolok.

A felirattal kapcsolatban pedig türelmet kérnék. Nem szerettem volna nagyon elmaradni, de itthon megkezdtük az előkészületeket a térkövezéshez, szóval ásással és talicskázással telt az elmúlt, közel egy hetem ebben a remek időben. Este pedig már ki van égve az agyam ahhoz, hogy a felirattal foglalkozzak.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #25 Dátum: 15 aug 13, 19:25:32 »

Bástya elvtárs:

Az ending... ritka klisé, de eddig egyszer sem vezetett félre.


Elsőre egyébként úgy voltam vele, hogy á ugyan ez lehetetlen. Mert akkor nem néztem meg az endinget.

Viszont most hogy megtettem... hatalmas plusz pont az animének. (nem nem azért, ne gondolj rólam rosszat)

Egy kis visszafele

Az ötletei nagyon jók abban a tekintetben, hogy miként viselkedne valaki, ha. Ilyen formán jól kezeli a slice of life fogalmát. De mégsem érzem igazán egy jó slice of life-nak. Valahogy a történet mesélés, valahogy a hangulat egyszerűn csak oké.

Az azonos forrású humor-dráma kissé hasonlít arra ami az Angel Beats-ben volt csak nagyon nagyon lágyítva.

De ide szerintem nem igazán illik.

Pl amit Nao tett Joujirouval azt, valahogy nem igazán tudom elfogadni, mint humort. Egyszerűen ha már az egyes helyzetekre való reális viselkedést próbál bemutatni, akkor ez egyszerűen nagyon nem illik bele a dologba.
Egyszerűen épelméjű ember nem tenne ilyet, még akkor sem, ha a másiknak ez meg se kottyan.

Persze tudom neki is megvan a belső drámája, de nem hinném, hogy pszichopata lenne. 





 
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 13, 20:13:23 írta Shiro » Naplózva

Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #26 Dátum: 15 aug 13, 22:18:19 »

Örülök, hogy megemlítetted az Angel Beats!-t, Fehér elvtárs.
Relatíve nemrég jött ki a második, Hell's Kitchen nevű OVA-ja, ami 99%-ban megerősített abban, hogy Takajo karaktere már alapból egy easter egg a Charlotte-ban, ugyanis a kinézete, a hangja valamint a ruhák alatti kigyúrtsága egy az egyben megegyezik Takamatsuéval. Lehet, hogy bemesélem magamnak, de szerintem ez szándékos húzás volt Maeda részéről. Érzékeltetni akarta, hogy az Angel Beats! legutolsó jelenete az tényleg az volt, amire gondoltunk, azaz reinkarnálódott szereplők.

A slice of life aspektus azért bukik, mert az első részen kívül, ahol Yu tényleg úgy élte az életét, ahogy akarta a képességével, nem láttunk mást, mint képességekkel rendelkezőkre(Nem mutánsok, esperek) való "vadászatot". Megvannak ezeknek is a bájai, de a szereplők mindennapjait meg hanyagoljuk ezáltal. Na, majd az After Story-ban, amit esélyesnek tartok, hogy lesz.

A humort illetően pont rossz példát mondtál, de nem baj, mert úgyis előhoztam volna az elképzelésemmel kapcsolatban. Az itteni humort szerintem Yu "Kyonkodása", Ayumi és Takajo alkotja. És Misa is közben. Az Angel Beats!-ben büntetlenül hentelhettek....

A humor-dráma klisé pedig... Maeda. Arról az emberről beszélünk, aki többek között a Clannad, a Little Busters! és az Angel Beats! mögött is áll. Az összes humorosan, lassan kezdődik, majd jön a dráma bomba és a feels. Azt mondta, hogy 6 rész és beindul a sztori... Nem hazudott.
----------

Most pedig jöhet az elméletem. A biztonság kedvért kifeketézek belőle dolgokat.

Először is, a szemfüleseknek feltűnhetett, hogy az OP-ben rengeteg írás jelenik meg a háttérben, bizonyos részeknél. Jelentenek ezek valamit? Naná, hogy jelentenek! Az alábbi mappa tartalmát a 3. és a 6. rész OP-ja alapján gyűjtöttem. Szerintem vannak benne kifejezetten érdekes dolgok, lehetséges jövőre utalások.
http://www.mediafire.com/download/dmir6lmi0drdd1f/Charlotte.zip

Nao ugyebár azt mondta, hogy Yu szállja meg a baseballos srácot egy apró kísérlet gyanánt. De mit akarhatott vele Nao?

Úgy gondolom, hogy Yu igazi képessége, vagy a képességének egy másik hatása a Lopás. Ez azt jelenti, hogy Yu képes a megszállásával elvenni mások képességeit, csak nincs tudatában ennek, ellentétben Naoval. Nem tartom kizártnak, hogy az 5. részben, amikor Yu a lebegős srácot szállta meg, akkor nem a srác képességével lassította le a zuhanást, hanem akaratán kívül a baseballos srác telekinézisét használta. Naonak az biztos, hogy valami feltűnt, ezért nem akarta, hogy Yu megszállja Takajot. Itt következett be a Fehér elvtárs által említett "humor" is, ami egyáltalán nem akart "humor" lenni. Nao úgy volt vele, hogy inkább kirúgja Takajot az ablakon, minthogy Yu potenciálisan elvegye tőle a képességét. Szóval, nem pszichopata, de más nem jutott eszébe, hogy meggátolja Yut. A kérdés az, hogy mit akarhat Nao azzal, hogy elhallgatja Yu elől az információt?
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 13, 22:20:53 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #27 Dátum: 15 aug 14, 12:09:53 »

Hát ez a 6. rész!!!  Neeem

Már az anime elején sejtettem, hogy lesz valami ilyesmi, de a végén történtekre nem számítottam egyáltalán! Remélem, hogy jobbra fordulnak a dolgok a következő részben!

Szerk:

Hát a 7. rész előzeteséből elnézve nem sok jóra lehet számítani. Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 14, 19:52:56 írta Sekai » Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #28 Dátum: 15 aug 16, 07:10:04 »

Érdekes, hogy az Angel Beatsről beszéltünk, és a 7. részben van róla egy easter egg. Nevet


Még valami

Az Angel Beats-ben a szereplők megrekedtek a túlvilág tornácán és ugye onnan akartak tovább jutni, kiszabadulni.
Charlotte név jelentése szabad ember

Lehet, hogy tényleg egyfajta spin off folytatás?

Maga a rész.

Ha az első 5-6 részre azt mondtam, hogy sokkal jobbnak kellene lenniük, akkor a 7. rész felül múlta az elvárásimat.  Szomorú  vagy  Mosolyog ?
Pedig próbáltam én érzelmileg közömbös lenni, de nem igazán jött össze.  smirksweat


Kicsit vissza a 6. részre.
Amikor Ayumi a képességét használta, nekem egy pillanatra Kanade jutott eszembe
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 16, 07:32:47 írta Shiro » Naplózva

Sekai
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 319



« Válasz #29 Dátum: 15 aug 18, 13:08:25 »

Hát ez a 7. rész...

Én nem gondoltam, hogy Ayumi tényleg meghal  Neeem Én azt hittem, hogy valahogy úgy lesz,
hogy
Ayumi igazából kimenekült valahogy a romok alól, és a másik kiscsaj szétroncsolódott testét találták meg, akire azthitték, hogy az Ayumi teste.
 Még most sem igazán vagyok képes elfogadni a történteket :/
Naplózva

“Those who break the rules are scum, that\\\'s true, but those who abandon their friends are worse than scum.”
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 7
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!