24 ápr 30, 05:39:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Anime/manga klisék/visszatérő jelenetek, amiket valamiért nem tudtok megunni.  (Megtekintve 3290 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Dátum: 15 máj 13, 00:39:03 »

Akik már elég animét láttak/mangát olvastak biztosan ismerik ezeket és itt a fórumban is biztosan van már erre téma.

Az olyasmikről van szó, mint: A főhős, aki mindig hátulról a második padban ül az ablak mellett, vagy a lány, akitől mindenki tart, pedig közben tök kedves, vagy az híres/komoly diákelnök, akinek titokban különös hobbijai vannak és hasonlók.

Biztosan van 1-2 ezek közt, amiket nem kedveltek, de a kérdés most az, hogy van-e olyan közte, amiket kifejezetten mindig vártok, hátha lesz és, amikre nem tudtok ráunni sok sok anime/manga után sem.

--------------------------

Természetesen, ha már témát nyitok neki itt vannak az enyémeim:

Amikor, a komoly/szigorú karakter (általában lány), aki mindig mindent komolyan vesz rájön, hogy szerelmes valakibe.

Meg nem tudnám mondani miért, de imádom ezt. Gondolok itt olyanokra, mint Tsugumi a Nisekoiban vagy Kotegawa a To Love Ru-ban. Valahogy van egy bájos srámja, ahogy az ilyen karótnyelt karakterek kezelik ezt a helyzetet, vagy lehet csak titokban szadista vagyok nemtom Nevet

Amikor egy fiúnak bemutatott karakterről kiderül, hogy lány.

Ezt komolyan mondom imádom. Szerintem tökre feldobja a sztorit (persze csak, ha jól van prezentálva és nem tök egyértelmű), ráadásul ezek a karakterek általában mindig nagyon jók és kedvelhetőek. Gondolok itt Charl-ra az IS-ből, Yukimurára a haganai-ból (igen én bírtam őt), vagy akár a fent említett Tsugumira a Nisekoiból (a legjobb karakter ott).
Visszafelé már általában nem olyan jól működik ez, vagy kifejezetten taszító, de tudnék ellenpéldát is mondani. (Koutarou a Denpa Kyoushiból)

Tsundere

Őszinte leszek én imádom a Tsundere karaktereket, amíg azok jól vannak prezentálva, de tény hogy vannak iszonyúan irritálóak is. Van valami bájos az olyan karakterekben, akik erősebbnek mutatják magukat, mint amilyenek, pláne, hogy a valódi lelkületük sokszor rettentő aranyos vagy vicces. Hozzátesz a dologhoz, kedvelem a fiús lány karaktereket.

X évvel később, happy end befejezés

Ha tehetném az összes kedvenc animének/mangámnak/sztorimna/VN-emnek ilyet csinálnék, főleg, ha az harcolós vagy sokszor szomorú. Valahogy az van bennem, hogy, ha egy karakter sokat dolgozik valamiért, akkor legyen valami jutalma, még ha a jutalom nem is az, amit eredetileg akart, de ne rúgjuk még egyszer oldaba már csak a drámai hatás kedvéért a szerencsétlent.
A másik dolog, hogy szerintem a timeskip lezárások nagyon jó megoldások. Szeretem látni, hogy mi lett x-y-al, miután felnőtt, összejött a szerelmével (vagy nem), és legyőzte az ellenségeit.

Ha fel kéne sorolnom ide a kedvenceim: Ichigo 100%, Hoshi no Samidare (bár az kicsit timey whimey), Yugioh 5d's (bár az kicsit édes-keserű).

Sokan lehet nem értetek velem egyet, de szerintem egy rossz (nem szomorú, hanem ROSSZ) lezárás képes elpusztítani a teljes művet, de ez nem ide tartozik.

Amikor a hős hiper szuper új erőt kap

És, amikor akrva-akaratlagosan is úgy reagállsz, hogy "EZZZZAZ! ADJ NEKI!". Bár kb minden shounenben előfordul, de mindig nagyon várós.

Amikor a egy beképzelt karakter kihívja a hőst és tök egyértelmű, hogy a hős simán lefőzi

Ezek mindig annyira jók Nevet Már előre lehet várni a meglepődött, hitetlen reakciókat Nevet Nevet

------

Egyelőre enyi jut eszembe, de ti biztos tudtok még jókat.
« Utoljára szerkesztve: 15 máj 13, 00:39:54 írta Exkirion » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1 Dátum: 15 máj 13, 01:36:30 »

Az a baj felsoroltad az összes " jó " klisét és nem akarom, hogy a téma átmenjen panaszkodásba, szóval megtartom magamnak a csúnya gondolataimat Nevet

Max még annyival kiegészíteném, hogy az is jó tud lenni, amikor a főszereplőt nem nézik semmibe se és kiderül, hogy egy badass állat Nevet

Lásd: Blue Exorcist - Rin

Vagy amikor, egy karakter hosszú idő után megmutatja/visszaszerzi az igazi erejét Nevet

Fairy Tail - Mirajane vs Fried

és végül de nem utolsó sorban a Rage Power Up Nevet

Amikor valaki meghal és a főszereplő kivetkőzve magából, eszét vesztve legyőzi az ellenségét.

pl: Fma - Roy Mustang vs Envy
Naplózva


Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #2 Dátum: 15 máj 13, 12:17:07 »

Amikor egy fiúnak bemutatott karakterről kiderül, hogy lány.
Viszont fordított helyzetet még nem láttam ebből, hogy a lány hiszi, hogy a másik fiú/lány közben meg a másik nemből van.

A legklisésebb dolog az orvérzés egy pikándsabb dolog láttán. Nevet Szerintem összesítve több vér folyt el orron keresztül, mint sebesülések révén. Nevet

A Rakéte Csapat találmánya az elszállás közbeni felcsillanás. Mindig felcsillannak, mikor látótávolságon túlra repülnek.

Ez nem tudom mennyi helyen fordul elő, de szokot olyan lenni, hogy a főhős szembekerül egy erős ellenféllel, akitől kétszer kikap és csak harmadikra sikerül legyőznie. Luffy-Crocodile, Ichigo-Grimmjow-Ulquiorra

A Shaft Stúdió elhíresült lépése, a fejcsavarás. Nevet
http://funnymama.com/store/140110/255256_v0_600x.jpg

A főszereplő srác/csaj egyedül vagy a testvérével lakik, mert a szülei folyton távol vannak a munka miatt.

A szemüveges legjobb barát a sulikban. Kúl

Ha már szemüveg, akkor biztos, hogy párszor úgy vetül rá a fény, hogy egyáltalán nem lehet rajta átlátni. Még ha árnyékban van az egész karakter, a lencsék fehéren világítanak.

Nagymellű iskolaorvos.

Ezek inkább ilyen népi hiedelmek:
Ha valakit emlegetnek, akkor az tüsszent.
Ha valakivel rossz dolog történik, akkor eltörik a pohara.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
naru05
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 348



« Válasz #3 Dátum: 15 máj 14, 18:55:51 »

Amikor megkérdezik valakitől ,hogy éhes vagy ,erre a válasz az ,hogy nem ,majd korog a gyomra és elvörösödik. Nevet
Mindig van egy titokzatos karakter ,akinek nem ismerjük a kilétét, vagy a céljait.
Sokszor előfordul, hogy az ellenfél elmagyarázza a képességét és emiatt veszít.  ikszdé
Amikor megütnek valakit, akkor egy púp lesz a fején,ami a következő képkockánál eltűnik.


Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #4 Dátum: 15 máj 14, 18:59:27 »

Sokszor előfordul, hogy az ellenfél elmagyarázza a képességét és emiatt veszít.  ikszdé

Ez engem mondjuk inkább idegesít,de te tudod Nevet A Bleach tele van ezekkel.
Naplózva

naru05
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 348



« Válasz #5 Dátum: 15 máj 14, 19:50:17 »

Engem is idegesít valamilyen szinten,mert kiváncsi lennék,hogy azon információk nélkül hogy lenne képes legyőzni a jó a rosszat,de egy kicsit vicces,hogy emiatt veszít  Nevet  Valószínűleg ez is amiatt van,hogy a néző megértse a képességét,de akkor már inkább a "narrátor" klisét használják,amikor egy 3.fél nézi a meccset és magában beszél ikszdé
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #6 Dátum: 15 máj 19, 20:41:43 »

Ez inkább ilyen hencegés, hogy 'olyan erős vagyok vazze, hogy te akkor se nyomhatsz le hogy ha tudod mit kell tenned hozzá'.  smirksweat

Erről viszont eszembe jutott egy másik, a gonoszok általában beképzeltek.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!