24 szep 29, 20:29:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 963 964 [965] 966 967 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2322688 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14460 Dátum: 15 ápr 27, 13:22:03 »

Hát ez zseniális. Nevet

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/04/27/oklevelet_kapott_a_bme_hallgatoja_a_0_pontos_zh-ert/

Nálunk nem nehéz nulla pontos ZH-t írni, feltéve ha szubszaharai diák vagy, és sötét mint az éjszaka. ikszdé
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #14461 Dátum: 15 ápr 27, 15:29:37 »

Ha üresen beadja, az nem automatikusan nulla pont? Vagy mondjuk káromkodva összetépi a papírt és a tanárhoz vágja a galacsint?  Nevet
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #14462 Dátum: 15 ápr 27, 17:12:57 »

Valamiért megint felbasztam magam azon, hogy az én adómból is tartják el a bölcsészeket (/földrajzbölcsészeket), meg a többi társadalmilag felesleges elemeket.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #14463 Dátum: 15 ápr 27, 17:21:43 »

Meg az ügyvédek képzését is, akik utána a túlképzés miatt nem tudnak elhelyezkedni és Londonba mennek ki mosogatni.  smirksweat
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #14464 Dátum: 15 ápr 27, 17:27:58 »

Ráadásul még kamudoktorok is, mert gyógyítani azt nem tudnak, de időutazni se.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #14465 Dátum: 15 ápr 27, 17:29:06 »

Túlképzés bölcsészekből van, nem a jogászokból, amúgy még mindig nem vagyok ügyvéd.

és jöhettek a hate kommentekkel, de belül ti is tudjátok hogy nagyrészt alibiztek.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14466 Dátum: 15 ápr 27, 17:41:43 »

Szerintem a bölcsészethez kell(ene) a legintelligensebbnek lenni. A természettudományokat beseggelheted. Megtanulhatsz egy csomó képletet, megértheted a világegyetem törvényeit, mert logikusak és teljesen rendezettek, megtanulhatod az anatómiát, ha sokat gürizel, és bemagolhatod az összes törvénykönyvet.

Ezzel szemben a bölcsészet nem arra sarkall, hogy tanulj, hanem arra, hogy gondolkozz. A bölcsészeknek olyan tényezők között kell rendet találniuk, amikben látszólag teljes a káosz. A bölcsészeknek olyan kérdéseket kellene megválaszolniuk, amik tudományosan megválaszolhatatlanok. Ezért olyan értékes számos bölcsész, számos nagy filozófus, akik rendet kerestek a káoszban.

Nem a bölcsészet értéktelen, hanem az emberek egy (nagy) része, akik oda jelentkeznek. Mert ők a diplomáért jelentkeznek, ők a könnyen megszerezhető végzettségért jelentkeznek, és úgy állnak hozzá a bölcsészethez, ahogy hozzáálltak a gimnáziumban a történelemhez és a matekhoz. Azt hiszik, meg kell tanulni. Azt hiszik, ha elvégzik, nagy gondolkodók lesznek. Ez nem igaz, mert a bölcsészet nem tanít, a bölcsészet kérdéseket tesz fel, amikre nekik kéne megtalálni a választ - de el sem gondolkodnak rajtuk.

Mondhatnám a bölcsész vs. minden vitára, hogy a tudás áll szemben a bölcsességgel, és mint tudjuk, a tudás átadható, a bölcsesség nem.
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #14467 Dátum: 15 ápr 27, 17:53:12 »

Én még mindig azért jelentkeztem oda, ahová, mert egyrészt az érdekelt, másrészt a matekhoz hülye voltam Nevet (szegény nagyapám hiába volt kiváló matektanár, én nem örököltem a tehetségét). Bár sokan lebölcsészezik a szociológiát, elég kemény statisztikai tárgyak is voltak, ráadásul több féléven keresztül.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #14468 Dátum: 15 ápr 27, 17:58:41 »

Az add át 10 oldal anyagát jövő hétre bölcsészeknél meg az add át 300 oldal anyagát jövő hétre alapesetben ég és föld a gondolkodás mivel bemagolni úgysem tudod saját magadnak kell tömörítened az anyagot és logikailag megértened.

Szép eza  gondolkodás érv, csak nem a realitást tükrözi.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14469 Dátum: 15 ápr 27, 18:08:26 »

Nem értetted mire utaltam. Én azt mondtam, hogy a bölcsészeten gondolkodni kéne. Ehelyett úgy tanítják, mintha természettudomány lenne, de nem az, és ez a módszer nem válik be nála. Olvasd ár el Epikurosz, Marcus Aurelius, Lao Ce, Cicero, Jung vagy Heidegger írásait, és utána mondd rá, hogy többet gondolkodik az, aki 300 oldal anyagot bead jövő hétre (ja, és ne túlozz már).

Egyszerűen TELJESEN más a kettő, és máshogy kell rájuk gondolni. Alapesetben a terészettudományok ok-okozati összefüggésben gondolkodnak, hogy megtalálják valaminek az értelmét, éppen ezért csak lineáris gondolkodásmód lehetséges. Ezzel szemben a filozófia sokkal bonyolultabb, az átlagembernek maga a káosz, mert közel sem lineáris.

És vannak a jogászok, akiknek szimplán gondolkodni se kell semmin.  Nyelvesít
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14470 Dátum: 15 ápr 27, 18:27:55 »

Ciceroról mindig a cicerélés jut eszembe.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14471 Dátum: 15 ápr 27, 18:37:56 »

Szerintem kurvára felkavaró ez a videó.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bktozJWbLQg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bktozJWbLQg</a>
Naplózva

dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #14472 Dátum: 15 ápr 27, 18:40:35 »

A természettudományokat beseggelheted. Megtanulhatsz egy csomó képletet, megértheted a világegyetem törvényeit, mert logikusak és teljesen rendezettek, megtanulhatod az anatómiát, ha sokat gürizel, és bemagolhatod az összes törvénykönyvet.
Ez nagyon jól hangzik, csak nem igaz. Nevet Akárki megtanulhat egy csomó képletet, de ez nem jelenti azt, hogy megértette az adott területet. Szerintem ez annál jobban igaz minél letisztultabb, elvontabb tudományról van szó (mondjuk a filozófia > matematika > fizika > ... útvonalon elindulva).

A törvénykönyv vagy az anatómia bemagolása viszont teljesen más, mert nem a "Miért?", vagy a "Hogyan?" érdekli az embereket, hanem az, hogy megfelelően tudd alkalmazni a megtanult szabályokat, ismereteket.

Alapesetben a terészettudományok ok-okozati összefüggésben gondolkodnak, hogy megtalálják valaminek az értelmét, éppen ezért csak lineáris gondolkodásmód lehetséges. Ezzel szemben a filozófia sokkal bonyolultabb, az átlagembernek maga a káosz, mert közel sem lineáris.
Még ha a matematikát nem is vesszük természettudománynak, a kvantumfizika például mennyiben "lineáris"? Persze a filozófia sokkal összetettebb, de ez mondhatni a tudomány alapkérdéséből fakad.


PS: Azért a köznyelvben használt "bölcsészet" inkább a társadalomtudományokra vonatkozik, nem a filozófiára.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #14473 Dátum: 15 ápr 27, 18:41:24 »

A jogászoknak csak seggelnie kell. Nekem az a volt osztálytársam végezte el kiváló eredménnyel a jogot, aki egész gimiben csak az épp aktuális valóságshow "hőseiről", meg a műkörmökről tudott beszélni. Csak volt nagy segge, arra ráült, és addig magolta be értelmezés nélkül a szöveget, amíg ötöst nem kapott utána rá. Természetesen azt elismerem, hogy ebben rengeteg munkája volt.

A bölcsésztudományok főleg ott csúsztak el, és kaptak rossz nevet, hogy nagyon iparos mentalitású tanárok vannak. Gondolkodni már nem tanítanak, hanem helyette inkább azt várják el, amit Saphi is mondott, hogy a természettudományokat utánzó módon közelítsenek meg mindent. Ha ehhez hozzávesszük, hogy minden hülyét felvesznek oda is, naná, hogy elvész az értelme. (Amúgy kb. mindenhová felvesznek minden hülyét. Talán csak az orvosi a kivétel, mert ott szószerint "vérre megy" a játék.)

Egyébként az igazán nagy gondolkodók azok, akik egyszerre tanulmányozták a bölcsészetet és a természettudományokat is. A görögöknél ez még szinte alapelvárás volt. Nem is csoda, hogy szinten mindennek az alapját kitalálták már a filozófiában.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #14474 Dátum: 15 ápr 27, 18:45:47 »

Na jó de most csak az egyetemről beszéltek, lehet hogy seggeléssel el lehet végezni, de a munkahelyen amikor szinte végig konkrét eseti problémákat kell megoldani semmit nem érsz a  seggeléssel, szóval az osztálytársad meg a seggelős emberek nem fognak érdemi munkát végezni az egyetemről kikerülve.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 963 964 [965] 966 967 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!