24 jún 17, 09:59:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 936 937 [938] 939 940 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2156824 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #14055 Dátum: 15 ápr 13, 13:43:46 »

Gondolom szépen elválogatják az összetevőket (rövid/hosszú karaj, comb, lapocka, csülök, stb.). A többi meg megy a kolbászba.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14056 Dátum: 15 ápr 13, 14:04:22 »

Idézet
Azt hiszem kérvényezni fogom, csak az a baj ezzel, hogy "mielőtt meghalnék", de honnan a francból tudom, hogy az mikor lesz? Vagy lehet sokkal előbb is kérni?

Bármikor kérvényezheted. A lényeg, hogyha nem kérvényezed, akkor nagy valószínűséggel boncolnak (de a hozzátartozók is tiltakozhatnak persze). Kérvényezés esetén muszáj figyelembe venniük a kérvényedet (még akkor is, ha hamvasztásos temetkezést akarsz vagy kórházon kívül halsz meg), és csak akkor boncolhatnak fel mégis, ha a halál oka ismeretlen (azaz nem természetes eredetű, és lehetséges a gyilkosság). Ha a halál oka megállapítható, akkor nem muszáj boncolni, lényegtelen, hogy otthon halsz-e meg, vagy hamvasztanak-e vagy sem (de sajnos igen, néha ezért le kell fizetni a patológus főorvost, mily meglepő).

Végrendeletbe bele lehet írni, vagy tiltakozást írni az népegészségügyi hivatalhoz. De pontosan még én se tudom, hátha syzygy tud segíteni. Nevet

« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 13, 14:14:29 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14057 Dátum: 15 ápr 13, 14:09:51 »

Én azt fogom kérni, hogy a hamvaimból csináljanak széntablettát, hogy halálom után is a szeretteim segítségére lehessek.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #14058 Dátum: 15 ápr 13, 14:10:32 »

De hogyha a halál oka egyértelmű, akkor egyáltalán minek boncolnak? Éhesek? xD

Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14059 Dátum: 15 ápr 13, 14:13:52 »

Szerintem ez amolyan hobbi.

Am bocsi, hogy napokig nem írtam.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14060 Dátum: 15 ápr 13, 14:18:00 »

gman nem mondott hülyeséget. Kb. tényleg hobbiból. Egyébként oktatási és kutatási célokból. Szóval ez amolyan "társadalmi szolidaritás", itt ellenőrzik, hogy mennyire volt hatékony az adott kezelés vagy gyógyszer, milyen fel nem ismert betegségeket okozott, stb. Illetve viccből még megállapítják azt is, hogy hány száz betegséged volt még a halálokon kívül, mert persze téged holtan biztos nagyon érdekel, hogy volt-e veseér szűkületed.

Gondolom, kisvárosi kórházakban nem boncolnak ennyit, de az oktatókórházak nagyon szeretik szétkapni az embereket, meg ugye nekik tanítani is kell valamin. Nevet
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14061 Dátum: 15 ápr 13, 14:24:51 »

Sose mondok hülyeséget, csak a legbölcsebb elmék láthjatják a hozzászólásaim mélységeit.

A vietnami lányok szexik.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #14062 Dátum: 15 ápr 13, 14:36:35 »

Am bocsi, hogy napokig nem írtam.

Semmi gond, fel se tűnt. Nevet
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14063 Dátum: 15 ápr 13, 14:37:00 »

Idézet
Hol kell kérvényezni és mik történnek? Nevet

Elég annyit tudni, hogyha kellően szerencsétlen vagy, kivágják a herédet is, szétgöngyölgetik, mert milyen poén azt megnézni, és vissza se kapod.

Meg úgy általában a belső szerveid egy (minden) részét, pl. az agyad. Ha meg szerencsés vagy, akkor visszatuszkolják a hasüregedbe.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #14064 Dátum: 15 ápr 13, 14:43:52 »

Van nálatok olyan, hogy valaki fogadásból megeszi egy halott lépét, mint Kenny a lamantinét a South Parkban?
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14065 Dátum: 15 ápr 13, 14:54:06 »

Nálunk a családban pont 4en is felajánlották a testüket a Semmelweisnek pont amiatt amit Saphira mondott hogy meghaltam nem számít ráadásul nem kell fizetni a temetést. Ezek szerint hiba volt ?
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #14066 Dátum: 15 ápr 13, 15:02:58 »

Ha felajánlották a testüket, akkor nem a patológia, hanem az anatómia intézet kapja meg nagy valószínűséggel, ahol hónapokon keresztül formalinban fogják őket tartósítani, majd a holttestet a hallgatók felboncolhatják. Ez alatt a boncolás alatt értsd azt, hogy centiméterről centiméterre lefejtik róla a bőrt, kiszedik belőle a zsírszövetet, és lehámozgatják az idegeket, ereket, inakat. Aztán a szervek vagy mennek tartósítva a vitrinbe, vagy elhamvasztják azt is. (kis valószínűséggel, mert nagyrészük már nincs meg, mikor a hamvasztásra sor kerül). De mire hamvasztásra kerül a sor sok év múlva, akkor kb. már csak az eredeti tested 10%-a van meg, gyakorlatilag a csont és pár izom, az is fejre, kezekre, mellkasra, lábakra szétvagdosva.

Körülbelül ilyesmi vagy, csak még jobban szétdarabolva:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=icMO6xZ8JM4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=icMO6xZ8JM4</a>

Ja, és nem mondom, hogy amit tettek, az nem nemes cselekedet volt. Ha valaki a tudománynak, oktatásnak, orvosképzésnek adományozza a testét, annak minden tiszteletem. De vannak emberek, akiknek ez nem férne bele a világképébe. Meg szerintem joga van tudni az illetőnek, hogy mi lesz vele halála után. Valaki biztos elszörnyed, de halottam olyanról is, aki végtelenül menőnek tartotta.
« Utoljára szerkesztve: 15 ápr 13, 15:03:51 írta Saphira » Naplózva

Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #14067 Dátum: 15 ápr 13, 15:06:06 »

A nem kell fizetni a temetést mondjuk nem nemes indokokra vall. Nevet
Naplózva


 
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #14068 Dátum: 15 ápr 13, 15:13:24 »

miért is ? meghalsz? és nem hagysz a családodra még egy drága kötelességet az szerintem nemes gondolat. Nem mi kértük meg őket, ők gondolták így.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #14069 Dátum: 15 ápr 13, 15:15:49 »

Tőlem már most örökölnének annyit hogy ez ne legyen probléma. #Thuglife
Naplózva


 
Oldalak: 1 ... 936 937 [938] 939 940 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!