24 jún 01, 23:36:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 752 753 [754] 755 756 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2104170 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #11295 Dátum: 14 dec 16, 02:15:28 »

Jajjj, jó helyre tetted fel a kérdést, mert mindjárt jönnek a grammar nazik, de tőlem így elől járóban, szerintem az éve a helyes, de mondom egy pár óra, és tényleg jönnek a helyes válasszal! Nyelvesít
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #11296 Dátum: 14 dec 16, 06:51:56 »

Micsudi újabb sikertelen próbálkozása felvetett bennem egy kérdést. Mi a rosszabb, ha leszarják az embert, vagy ha le se szarják? Akin 9 ember keresztülnéz, annak jó, vagy rossz, ha a tizedik belerúg?
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11297 Dátum: 14 dec 16, 07:59:43 »

Megettem/megették

A németből átvett passzív szerkezet ("meg van evve"/"ist gegessen") kerülendő és idegenszerűen, hülyén is hangzik magyarul.

"Ledegradál" szó nem létezik, csak "degradál", ami alapból tartalmazza a "le" szócskát ("de-" szó), azaz a "ledegradál" szó szerint "leleminősít" lenne, Aminek semmi értelme.

Most okosabbnak érzem magam, hogy ezeket közölhettem.  Nevet

Egyébként hideg van és korán van, de valószínűleg ez idén az utolsó munkanapon. Ma délután megyek edzeni (már ki tudom nyújtani a karjaimat a múltkori után Nevet). Fontos infókat hallhattatok tőlem.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 16, 08:00:39 írta MrSaiyan Coelho » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #11298 Dátum: 14 dec 16, 08:16:56 »

Nekem biztos nem is jutna eszembe azt használni, hogy "meg van evve/eszve/stb." ikszdé Mondjuk én is használok passzív szerkezetet magyarul azért elég gyakran, de pont az ilyen példák hozzák ki, hogy mennyire idegenszerű a dolog valójában.

Olyan se létezik, hogy "negatív diszkrimináció". Mert a diszkrimináció szó önmagában is leminősítést/leértékelést jelent, szóval alapból negatív tartalmú. A "pozitív diszkrimináció" meg főleg értelmetlen. ikszdé
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #11299 Dátum: 14 dec 16, 08:49:11 »

A diszkrimináció megkülönböztetést jelent tudtommal. Az meg lehet pozitív vagy negatív.  Nevet
Naplózva


noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #11300 Dátum: 14 dec 16, 09:43:43 »

Sevanak jár a pont.

Én túlontúl sokszor használok beszéd során passzív szerezetet (ez esetben azt szekotam mondani, hogy meg lett edve), persze tisztában vagyok vele, hogy a szép "a macska fel van menve a fára" típusú mondataim helytelenek, de 18 éven át a magyartanáromon kívül senki sem szólt be miatta, a többiekhez képest pedig így is dicsértek, hogy milyen szépen beszélek magyarul.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 16, 09:53:27 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #11301 Dátum: 14 dec 16, 09:47:10 »

Élő beszédben nem szoktam, de gimis fogalmazásokkor nálam is néha előjött a passzív szerkezet. Szerencsére ott a tanárt nem zavarta csak megjegyezte, hogy már egy jó ideje már nem használjuk.

>> Ki az a f*sz aki összefirkál egy könyvtári könyvet? Értem én hogy csak ceruza és ki lehet radírozni, és neki így könnyebb volt felkészülnie a rohadt vizsgájára, de akkor is. Nyilván muszáj egy nagy kereszttel áthúzni azt a részt, ami neki nem kell. Nyilván senki más nem fogja a kezébe venni ezt a tetves könyvet.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 16, 09:54:15 írta Morita » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #11302 Dátum: 14 dec 16, 10:10:10 »

A disznó szóban a disz szótag ugyanazt jelenti, mint a diszkriminációban?
Naplózva
Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #11303 Dátum: 14 dec 16, 10:58:16 »

Öhm....... nem tudom, Nevet meg azt se, hogy hogy van az, hogy a hozzászólásaidtól mindig olyan jó kedvem lesz. Nevet
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #11304 Dátum: 14 dec 16, 11:04:12 »

Látod gman. Valaki értékeli a humorod. Hogy érzed, megérte ezt a sok évet végigvárni itt, a hihetetlenül rosszindulatú embereket összegyűjtő fórumon?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #11305 Dátum: 14 dec 16, 11:06:34 »

Szerintetek Morita nevében mit jelent az, hogy "Mo"? Mert a Ritát még értem. ikszdé
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #11306 Dátum: 14 dec 16, 11:11:36 »

Nem jól értelmezed Aes. Lekorlátozod magad a magyar nyelvre.  Neeem

Adachi azt hitte anno, hogy a Magyarországot rövidítem vele. xD
Naplózva
Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #11307 Dátum: 14 dec 16, 11:15:02 »


>> Ki az a f*sz aki összefirkál egy könyvtári könyvet? Értem én hogy csak ceruza és ki lehet radírozni, és neki így könnyebb volt felkészülnie a rohadt vizsgájára, de akkor is. Nyilván muszáj egy nagy kereszttel áthúzni azt a részt, ami neki nem kell. Nyilván senki más nem fogja a kezébe venni ezt a tetves könyvet.

Sulinkban anno elég gyakori példa volt.

Ez hirtelenen nekem is eszembe jutott.
Naplózva

Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #11308 Dátum: 14 dec 16, 13:33:34 »

Nyáron egyszer elmehetnénk a Deák térre és mi csajok néznénk ahogy a fiúk próbálják leszólítani a picsaszoknyás csajokat.  Nevet Popcorn a kézbe és mehet is a mozizás.  Nevet
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #11309 Dátum: 14 dec 16, 13:35:39 »

Mi meg néznénk, hogyan sündörögtök és igazgatjátok a hajatokat a feka/svéd/arab cserediákok közelében, hogy észrevegyenek végre benneteket és tört angolsággal leszólítsanak. Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 ... 752 753 [754] 755 756 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!