24 jún 17, 00:39:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 667 668 [669] 670 671 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2155054 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10020 Dátum: 14 nov 21, 22:04:12 »

Jaja. Komolyan mondtam. Szomorú, hogy már nem is merted feltételezni 100%-osan, hogy komolyan mondom. Nevet
Az egyetemista lét hozza magával szerintem, mert egy mesterséges világ valódi kihívások nélkül. Illetve ha van is kihívás, az nem alkotás, hanem túlélés (vizsgaidőszak) és ez az életstílus nem tud boldogságot adni az embernek. És, hogy ne a saját nyomorával szembesüljön az ember minden nap, jön a cinizmus. Ami még mindig egy jobb túlélési stratégia, mint az ayumicsudizmus.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10021 Dátum: 14 nov 21, 22:40:11 »

Én szeretem az egyetemet, és szerintem valódi kihívásokat hozott az életembe. Kihívásokat, amiket néha nehéz átugrani, de mikor már sikerült, annál boldogabb vagy és annál jobb visszagondolni rá. Egyébként is, maga az élet túlélés mindenki számára, egyszerűen csak néhány ember a túlélés szintjén marad, mások pedig próbálják a megszerzett tapasztalatokat összegezni, beépíteni az életükbe, tanulni belőle, hogy ezzel egyre jobbat hozzanak ki magukból. Éppen ezért jó, hogy az egyetem ennyi kihívás elé állított: számos olyan helyzetet nyújtott elém, amikkel máshol talán sosem találkozhattam volna, és úgy érzem, abszorbeáltam ezeket annyira az életembe, hogy azok hatással legyenek a személyiségemre, világképemre egyaránt, akár akaratosan is. És most nem pusztán a száraz tananyagról beszélek, hanem egyéb, az egyetem alatt megismert akadályokról vagy örömökről. Nem tudom, mit értettél az "alkotás" alatt, de én egyre inkább úgy érzem, hogy a saját életem, személyiségem, világom "alkotója" vagyok, és ez jó érzés, mert magabiztosságot nyújt.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10022 Dátum: 14 nov 21, 22:41:46 »

Én arra gondolok, hogy most értékesítő vagyok és abból élek, hogy emberekre hatok. Hogy ők gondolnak valamit és ideális esetben ez találkozik az én véleményemmel és az enyém miatt más fele mennek, mint alapból mentek volna. Ezt elérni egy művészet. És az az egyik legjobb érzés számomra, hogyha annyi szerződést kötök meg a nap folyamán, amennyit reggel elterveztem. Rengeteget fejlődtem, mind kiállásban, mind verbális intelligenciában, jobban kezelem az érzelmeimet és nap mint nap látom, hogy olyan emberré válok, aki egyre jobban tud érvényesülni az életben. Ezzel szemben a főiskolán minden nap arcon köptem magam azzal, hogy olyan dolgokat csináltam, aminek nem volt értelme.

Az mondjuk tényleg jó, ha te ezt szereted is. Más beállítottság kell hozzá. Én azt szeretem inkább megtanulni, amit fel tudok használni, hogy jobb legyen tőle az életem.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 21, 22:46:42 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10023 Dátum: 14 nov 21, 22:50:38 »

Akkor szerintem ugyanarra gondolunk. Nekem ugyanez megvan, csak esetemben a betegekkel kell kapcsolatot kialakítani, és ahogy telik az idő, egyre inkább úgy érzem, hogy fejlődik az én gondolkodásom és az emberekről, világról alkotott képem is. Egyszerűen minél több különböző emberrel kerülök kapcsolatba, annál inkább úgy érzem, hogy egyre kevesebb meglepetés ér, egyre biztonságosabban mozoghatok a világban stb.

A tananyag tanulása megint más, annál is mindig úgy éreztem, hogy kihívás elé állíja az elmét, amitől csak fejlődhet az ember. A vizsga szintén ilyen: megtanít, hogy kell érvényesülni, hogy tudod eladni magad megfelelően. De azért az előző hozzászólásomban én is inkább a fentiekről beszéltem.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10024 Dátum: 14 nov 21, 22:53:56 »

Az a része érdekes lehet, amikor a betegekkel kell kapcsolatot kialakítani. A tananyag rész is, ha valakit érdekel az emberi test pl.
De mondjuk amikor én jogot tanultam, akkor azt olyannak éreztem, mint egy nemi erőszak, amit ráadásul én követek el saját magam ellen. Megtanultam valami olyasmit, ami nem is hasznos számomra és egy idő után meg is fogják változtatni, tehát semmi értelme és helyette tehettem volna hasznosabbat is. Nagyon rossz élmény volt.

Mostanában nap mint nap rengeteget szenvedek. Rengetegszer félek, mert nehéz szituációkat kell megoldanom és nincs is lehetőségem egy pillanatra sem elfutni. De minden nap, amikor hazamegyek úgy érzem magam, mint egy hős.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 21, 22:59:18 írta Gdat88 » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #10025 Dátum: 14 nov 21, 23:42:57 »

Nem tudom, mit értettél az "alkotás" alatt, de én egyre inkább úgy érzem, hogy a saját életem, személyiségem, világom "alkotója" vagyok, és ez jó érzés, mert magabiztosságot nyújt.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Xvgq1TkDPTo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Xvgq1TkDPTo</a>
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10026 Dátum: 14 nov 22, 00:03:54 »

Legközelebb nem gyógyítalak meg.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10027 Dátum: 14 nov 22, 00:06:30 »

Erre gondoltam, hogy Syzyre is ráférne egy személyiség 2.0. Értem én, hogy soo deep, csak videóval válaszolni valamire. De tökre olvasnék tőled, hosszú hsz-eket.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10028 Dátum: 14 nov 22, 00:07:52 »

Az én hosszú hozzászólásaimat bezzeg senki sem olvasta el, amíg voltak. Szomorú
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10029 Dátum: 14 nov 22, 00:10:31 »

Én elolvastam. De a lényegre bezzeg megint nem válaszoltál.

Nem lesz. Minden igaz szívű Dragon Ball rajongó már a megszületése előtt kitagadta ezt a torz Down-kóros gyereket. Persze kötelességből meg fogja nézni mindenki, majd elmondják, hogy rossz volt és szégyellje magát Toriyama. Amit ez előtt csinált új filmet az is iszonyatos volt. Nem kéne tovább rombolnia a DB legendát. Pénzéhes suttyó lett. Ki kéne vegyem a Gdat-ból az at-ot.

Ha alszom, rosszat fogok álmodni miattad, Saphira. T_T

Baszok én rá, csak a ro... áh, már ez is unalmas.

Idézet
Na. Végre egy közös pont Saphi. Nevet

Szerintem sok közös pont van bennünk.

Mi a közös bennünk Saphira?

Csak azért mert több, mint egy hónapja nem válaszoltál azt hiszed elfelejtettem? Mire gondoltál?
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #10030 Dátum: 14 nov 22, 00:28:46 »

Erre gondoltam, hogy Syzyre is ráférne egy személyiség 2.0. Értem én, hogy soo deep, csak videóval válaszolni valamire. De tökre olvasnék tőled, hosszú hsz-eket.

Olvashatsz tőlem hosszú képkockákat. Vigyázz, egzisztenciális krízist okoz.

http://existentialcomics.com/comic/1
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 22, 00:33:36 írta Syzygy » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10031 Dátum: 14 nov 22, 00:36:39 »

Még nem mertem elkezdeni, mert angolul van és félek, hogy kiderül, hogy nem tudok olyan jól angolul, mint gondolom. De még lefekvés előtt elolvasom. Pláne, hogy jó képregénysorozatnak ígérkezik, ha Nietzsche is ott fent van. Annyira szeretem Nietzschét. Minél idősebb vagyok annál inkább megértem mekkora zseni volt. Ha anno Cart DB-s fórumán nincs egy (nem is annyira) őrült filozófusgyerek, most sokkal szegényebb lenne az életem.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10032 Dátum: 14 nov 22, 00:51:49 »

Nietzsche mely műveit olvastad el eddig?
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10033 Dátum: 14 nov 22, 00:59:01 »

Az Így szólott Zarathustrát olvasom negyedszer és az Értékek átértékeléséből olvasgattam, bár sokkal jobban szeretem a Zarathustrát, mert az nem olyan száraz hanem inkább egy irodalmi mű, ami szimbólumokban beszél.

Rengeteg mélyen bennem lévő bűntudattól szabadított meg. De nem érzem szükségét több könyvét is elolvasni. A Zarathustra is olyan, hogy 4 fő részből áll és a negyedikből még nem értek minden szimbólumot teljesen. Nagyon komplex és az lefedi nagyjából az életművét.

---

Amúgy hasonlón én is átmentem, mint ez az ember a képregényben Syzy. Ennyire szét is voltam esve. Mégis volt értelme a fősulinak ha végiggondolom, mert volt időm rendezni magamban ezeket a dolgokat.
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 22, 01:10:27 írta Gdat88 » Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #10034 Dátum: 14 nov 22, 01:08:43 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Xvgq1TkDPTo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Xvgq1TkDPTo</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=i5Kwf_nNmGI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=i5Kwf_nNmGI</a>

#justansweringwithvideoproblems

#sodeep
#onlyvideo
#dunnowhatIamdoin'
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 22, 01:11:42 írta Lew » Naplózva


Oldalak: 1 ... 667 668 [669] 670 671 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!