24 jún 29, 06:55:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2204595 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #675 Dátum: 14 júl 24, 21:58:41 »

Így igaz Luidzsy, önvédelemből jogos kiirtani bármelyik népet vallási fanatizmusa miatt, kedvtelésből viszont nem szép dolog.
Gdat: valószínűleg azért nem, mert akkor boldog boldogtalan gyilkolásra lenne kiképezve. Ott a hivatásos katonaság, ahol fizikailag és mentálisan harcra kész emberek mehetnek, hogy fejlesszék a gyilkolási készségüket. (például Micsudihoz hasonló embereknek nem adnék fegyvert a kezébe. Rossz napja van és megöli a fél Hit Gyülit...)
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 24, 21:59:38 írta Ishida » Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #676 Dátum: 14 júl 24, 21:59:07 »

Szerintetek meg lehetne valósítani olyan sorkatonaságot, ami nem arról szól, hogy frusztrált alkoholisták szívatnak újoncokat, hogy ők is frusztrált alkoholisták legyenek? Mert tényleg jó lenne egy olyan sorkatonaság, ami harci képzésről szólna, csakhogy ehhez nem is volt köze. Legalábbis annak, ami a rendszerváltás előtt és után volt.
Amíg olyan elemi ösztönök, mint a "sorból kilógók szívatása" vagy a  "csordaszellem" ami miatt az is csatlakozik a tevékenységhez aki önmagában nem csinálna semmit csak "be akar vágódni" a szívatóknál, addig ez képtelenség.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #677 Dátum: 14 júl 24, 22:03:10 »

Viszont amit kiképzés címén nekem is volt szerencsém megélni, arról nem tudom eldönteni, hogy életem legrosszabb, legkártékonyabb, vagy leghaszontalanabb hónapja volt. És ott az megy nagyban. Így majd nem kell csodálkozni, ha egyszer lesz egy háború és kinyírnak minket. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #678 Dátum: 14 júl 24, 22:05:23 »

Szerintetek meg lehetne valósítani olyan sorkatonaságot, ami nem arról szól, hogy frusztrált alkoholisták szívatnak újoncokat, hogy ők is frusztrált alkoholisták legyenek? Mert tényleg jó lenne egy olyan sorkatonaság, ami harci képzésről szólna, csakhogy ehhez nem is volt köze. Legalábbis annak, ami a rendszerváltás előtt és után volt.

Hát elvben nyilván meg lehetne. Bár szerintem a "szívatás" valamennyire szükségszerű része ennek, mert a kiképző tisztnek bizonyítania kell, hogy ott és akkor felette áll a bakáknak, minden mástól függetlenül, végülis bármit megtehet, mert ez a hadsereg logikája és alapja. De az alkoholizmust meg a fusztráltságot ki lehetne szűrni. BTW, pl az USMC kiképzői (drill instructor) legendásan szemetek és bunkók, mégis sok újoncuk van, pedig az teljesen önkéntes. És ahogy elnézem, sok tengerészgyalogos később már inkább tisztelettel emlékszik vissza a vörösfejű ordítozós őrmesterre, aki katonát faragott belőle.

Egy ilyen csávót képzelj el, és nem, nem buzulnak, hanem ez így ordítja bele a képedbe, hogy mit akar tőled:



De mégis sokan vállalják. Mert nem "szívatásként" gondolnak erre, hanem kihívásként, aminek ugyanúgy meg kell felelni (ti.. hogy ezt elviseld), mint a fizikai követelményeknek pl.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #679 Dátum: 14 júl 24, 22:06:27 »

Én elsőként lőném le háborúban a saját parancsnokomat, aki végig igazságtalanul szopatott és megalázott.
Szerintem megjelenéssel és kisugárzással pont elég tiszteletet el lehet érni. Akkor mindenki kussol és hallgat a vezetőre.
A volt légiós tesitanáromtól úgy félt mindenki mint a tűztől, mert már úgy ment be a terembe ahogy. Nem kéne külön rájátszania, hogy azt csinálja az ember háborúban, amit ő mond.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 24, 22:13:06 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #680 Dátum: 14 júl 24, 22:12:17 »

Szerintem sem lehet szopatással elérni, hogy tiszteljen valaki. Ez csak a saját frusztráltságod, gyengeséged és gyenge jellemed kinyilvánítása. Egy határozott, akár csendes, de tiszteletet sugárzó és igazságos személyt lehetne csak tisztelni, nem pedig egy őrült elmebeteget, aki mindenképp meg akar szívatni.

Egy olyat, mint Shifu mester. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 24, 22:13:43 írta Saphira » Naplózva

Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #681 Dátum: 14 júl 24, 22:14:24 »

Ishida: nyilván úgy tűnt erre gondolok, hogy jogos, de nem az sem jogos, ha vallási fanatizmusból irtanak ki egy népet, ahogy az sem, hogy önvédelemből, de ha csak önvédelemről van szó, és nem népirtásról, akkor azt hiszem joga van mindenkinek meg védenie magát és a szereteit Mosolyog  

Amúgy ilyenkor mindig azt hiszem, hogy beletiportam valaki lelki világába, ha így volna sajnálom, nem akartam (lehet nem nekem találták fel az interneten keresztüli beszélgetést, néha eléggé félre tudok érteni dolgokat, igen értő olvasás hiánya :/ )
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #682 Dátum: 14 júl 24, 22:15:18 »

Luidzsy: Itt megedződsz. A Duma topic jobb mint egy kommunikációs tanfolyam. Nevet
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #683 Dátum: 14 júl 24, 22:16:14 »

És csak az erősek maradnak meg itt és a makacsok.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #684 Dátum: 14 júl 24, 22:17:37 »

Azt azért tegyük hozzá, hogy ugyanez a bunkó üvöltöző őrmester érted vagy akár helyetted is meghal a csatatéren. Mert ott nekik is van szelekció. Amúgy a rossz parancsnokokat tényleg le szokták lőni sunyiban, de a csatában nem a régi sérelmeket torolja meg az ember, hanem akkor tesz ilyet, ha az a hülye jól láthatóan ügyetlen és megölet mindenkit a bénázásával. De egy normális rendszerben igyekeznek az ilyen vezetőket kiszűrni.

Ez a gyenge jellem dolog, meg valóban megesik, sajnos a rosszabb hadseregekben főleg. Azonban a szívatásnak is vannak fajtái, nem biztos, hogy geciségből csinálja, egyszerűen a hadseregben így tanítják a feltétel nélküli engedelmességre a katonákat. Ez egyfajta pszichikai teszt, ha ennyit se bírsz elviselni (egy bunkó ordítását), akkor semmi keresnivalód a csatatéren sem, ahol azért ennél rosszabb dolgok is várnak rád.

Azt hozzáteszem, hogy tudom, hogy ti másról beszéltek. Az önkényeskedő kicsinyes viselkedésnek nincs helye egy jó seregben. Csak ezt megfelelő helyen kiszűrik. A tengerészgyalogosoknál megtiszteltetés, ha kiképző lehetsz, ha új katonákat bíz rád a vezérkar. Nem úgy, mint régen nálunk, ahol ezek úgy érezték, hogy "én se vittem többre, majd most levezetem."
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #685 Dátum: 14 júl 24, 22:20:55 »

Ott csúszik át vállalhatatlanba a dolog, amikor valaki nem kötelességből, hanem élvezetből csinálja és ez érezhető. Nekünk a rendőrtisztin ilyen kiképzőnk volt.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 24, 22:25:11 írta Gdat88 » Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #686 Dátum: 14 júl 24, 22:23:48 »

...
Nem érződött, de próbáltam poénra venni a mondandód. Veled nem lennék cinikus, mert te jó arc vagy!

És csak az erősek maradnak meg itt és a makacsok.  Nevet
Meg az emósok, mint te , Micsudi és én.

Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #687 Dátum: 14 júl 24, 22:24:31 »

Hát igen, ez a baj. És emiatt a következő generáció sem fog maga előtt normális kiképzőket látni, és örökíti tovább a hibás rendszert.
Bár nem vagyok egy nagy NATO párti, de egy előnye biztos van, az pedig a közös kiképzések más országok katonáival. Itt azért láthatnak jó példákat. Egy olyan magyar katona pl. aki becsülettel végigcsinálta az USA-ban a Ranger kiképzést, annak azért már van fogalma arról, hogy mi a különbség a keménység és a köcsögség között. Csak hát azért nincsen túl sok ilyen.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #688 Dátum: 14 júl 24, 22:25:20 »

De sokkal egyszerűbb és hatékonyabb módszer lenne szerintem olyan szituba belekerülni, amiben látjuk, hogy teljesen alkalmatlanok vagyunk és a kiképző pedig teljesen kompetens. Akkor automatikus a tisztelet. Voltam anno gyerekként katonai táborban. Ott volt egy iraki békefenntartó, aki egy csapat airsoftost (Abból élnek, hogy airsoft cuccokat árulnak és orrba-szájba játszanak), egyedül szarrálőtt. Ők voltak vagy 10-en. Azért az úgy laza. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #689 Dátum: 14 júl 24, 22:28:10 »

Szerintem alapvető egy katona számára, hogy tökéletesen megbízzon a társaiban és a felettesében. Ezzel a szívatással meg ezt a bizalmat rombolják le. Lehet, hogy férfiasan meg katonásan hangzik, ha valakit szívatnak és van olyan erős, hogy kibírja, de szerintem kurvára nem az, és szerintem erre te is rájönnél, ha bekerülnél a katonaságba, Aes. Ott nem annak kéne lennie a legnagyobb kihívásnak, hogy elviseld a felettesed, mert az léten-nyomon ordibál veled csakhogy megkérdőjelezze a képességeidet, mert az eféle lelki nyomás kurvára nem segíti elő a fejlődést. Ott először is a saját korlátaidon kell átlépned, és nem egy frusztrált köcsög által elég gurított akadályokon. Nem hiszem, hogy az mutatja meg egy ember vagy katona erejét és tehetségét, hogy mennyire bírja elviselni az igazságtalanságot...

Megjegyzem, a pátyolgató, barátkozó felettes nem felettes egy katonaságban. A felettes nem barát, hanem parancsnok. És igenis legyen szigorú. De ennek az ordibálásos szopatásos módszernek nem látom az előnyét.

Bocs, lemaradtam, ez még vagy 4 hozzászólással korábbira ment.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 24, 22:29:41 írta Saphira » Naplózva

Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!