24 szep 27, 16:30:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 683 684 [685] 686 687 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 12  (Megtekintve 2318263 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #10260 Dátum: 14 nov 23, 21:15:34 »

Ha egy  útkereszteződésnél elástok egy dobozt egy tinccsel vagy egy fényképpel együtt, el is adhatjátok a lelketeket.
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #10261 Dátum: 14 nov 23, 21:22:08 »

6000 hsz után most töröltetni fogja magát? ikszdé Akkor elismerném, hogy troll.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #10262 Dátum: 14 nov 23, 21:24:34 »

Nem, ahhoz túl sok munkám van ebben a ganédombban. Nagy részét én hordtam össze.
Naplózva
Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #10263 Dátum: 14 nov 23, 21:24:59 »

 Heo, és ha a mindent elnyelő fekete lyuk a kezdeti bumm előtti szingularitás, egy replikája, akkor már elvileg lehetséges lenne a ciklikusság nem ? Bár ha egy másik dimenziót teremt maga köré az is értelmezhető szerintem egy fajta ciklikusságnak, de nem kötöm az ebet a karóhoz, ez a téma még nagyon gyerek cipőben jár itt nálunk, ahogy írtad is, bár roppant érdekes Nevet


Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #10264 Dátum: 14 nov 23, 21:38:31 »

Nem.
Teszem azt, az tényleg egy pont ugyanolyan fekete lyuk. Egyrészt, ha a bumm előtt is volt egy, akkor azzal mi lett, hol van? Másrészt a ciklikusság folytonosságra épülne, egy ilyen esetben ez lehetetlen.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10265 Dátum: 14 nov 23, 21:42:07 »

Idézet
Az a gondom ezzel, hogy az oké, hogy a Higgs mező létezik. S legyen mindig pont akkora, mint maga az univerzum. De az univerzumban megtalálható anyag konstans, tehát egyre nagyobb lesz az a mező, amiben az anyag ugyanannyi marad csak egyre elszórtabb.

Lényegtelen az anyag, csak az elemi részecskék számítanak, az anyag már csak az ő tulajdonságaik következménye. Márpedig ha tágul az univerzum és egyre kevesebb energia esik egy részecskére, akkor azok egész egyszerűen a legelemibbekké esnek szét, azaz az egész világegyetemben nem fog más létezni, csak az elemi részecskék. Márpedig a Higgs-bozon pont ezeket befolyásolja, vonzza és ezek közül egyeseknek ad tömeget.

De nem vagyok elméleti fizikus, kvantummechanikáról meg annyit tudok, amit elsőben félév alatt megtanultam, és a tudomány is leginkább kérdőjellel áll az egészhez, szóval hitkérdése számomra az egész jelenleg. Nevet

Nem hiszem egyébként, hogy a Higgs-bozon lenne a válasz az egészre, mert már az is gyanús, hogy a Higgs-bozonról van fogalmunk. Lefogadom, hogy a valóságot még felszínesen sem karcoljuk és a közelében sem vagyunk, szóval fogalmunk sem lehetne róla. Bár milyen lenne, ha tényleg ciklikusan Higgs-bozonok hoznák létre újra és újra a világegyetemet, és azért alakult ki az atom, hogy legyen molekula, a molekula, hogy legyen élet, az élet, hogy legyen ember, aki elhozza a tudományt, csinál egy új Higgs-bozont, hogy újrateremtse a világmindenséget elpusztítva a régit. Kéne egy ilyen scifi. ikszdé
Naplózva

Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #10266 Dátum: 14 nov 23, 21:47:03 »

Ne hülyéskedj Saphira múltkor a NatGeon ilyesmivel foglalkoztak hogy új univerzumokat akarnak teremteni a miénken belül egy mit tudom is én milyen sugárral. Nevet

Köszönöm Heo!
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #10267 Dátum: 14 nov 23, 22:36:56 »

Már csak azért sem hozhatna létre higgs bozon világegyetemet, mert már azelőtt is volt, hogy lett volna higgs bozon. Másrészt nem minden abból nyer tömeget, hogy eme bozon ad neki.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10268 Dátum: 14 nov 23, 22:47:55 »

Ezért mondtam, hogy számomra hit kérdése ez. Mármint, hogy ciklikus-e a világegyetem vagy nem. Tényleg úgy vagyok vele, hogy egyik nap ebben hiszek, másik nap abban, harmadik nap megint ebben, mert úgy esik jól. Számos körülménytől függ, és még annyira eltörpülünk mellette, hogy nyugodtan hihetek szerintem bármiben, ha végig szem előtt tartom, hogy amiben hiszek, úgy sem az igazság. Hiszen már megint kilyukadtunk az ember felfogó képességét meghaladó tényen, mégpedig, hogy nem tudjuk megmondani, mi volt azelőtt, hogy egyáltalán lett valami.

Ezt az értelmes kommentet azután írtam le, hogy átrágtam magam a stenotrophomonas maltophilia felettébb érdekes életciklusán, szóval bocs, ha értelmetlen az egész.

Idézet
Másrészt nem minden abból nyer tömeget, hogy eme bozon ad neki.

Mi nem?
« Utoljára szerkesztve: 14 nov 23, 22:49:15 írta Saphira » Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #10269 Dátum: 14 nov 23, 23:28:11 »

Például proton, kvarkok és gluonok mozgási energiájából is nyeri.
http://atomcsill.elte.hu/program/kivonat/2009-2010/14

Itt is van egy kis olvasnivaló, ha unatkoznál. Nevet
http://voyager.blog.hu/2012/11/08/31_a_tomeg_eredete_es_a_higgs-mezo_david_gyula_eloadasa

A második linken elég sok link van a szövegben is szóval ha részletesebben érdekel a dolog, akkor ott ellehetsz egy ideig.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10270 Dátum: 14 nov 24, 08:07:30 »

CrazyCat-nek boldog szülinapot! És pont a TWD-napra esik a szülinapod. xD Ez mázli. Nevet
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #10271 Dátum: 14 nov 24, 09:14:16 »

CrazyCat én is boldog szülinapot kívánok!  Mosolyog 17 éves kor a legjobb. *.*
Naplózva


MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #10272 Dátum: 14 nov 24, 09:14:56 »

Egy kis hétfő reggeli motiváció. Nevet



Idézet
17 éves kor a legjobb.
Én a legszívesebben 19-20 lennék megint.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #10273 Dátum: 14 nov 24, 09:33:56 »

Gdaton kívül mindenki olyan kicsinek és jelentéktelennek tűnik most.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #10274 Dátum: 14 nov 24, 10:29:26 »

Egyetértek Sevával a 17 éves kor nagyon jó. Mondjuk én 16 éves is szerettem lenni, ekekben az időkbem még azthittem okos vagyok és ezért határozottabban alkottam véleményt.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 683 684 [685] 686 687 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!