Nah, túl vagyok rajta.
Tartom az eredeti véleményem, nincs a mangában semmi extra, de érdekes volt a kínai történelmet olvasni a sok japán után. Simán el tudnék képzelni egy ilyet nálunk is, mondjuk Mátyás és Kinizsi viszonyában.
***SPOILER***
- Shin: A legenda szerint 200 000 harcost kért Chu meghódítására, míg Ousen 600 000-et. Shinre bízták a hadjáratot, és elbukott
- Sei: i. e. 260-210-ig élt. 238-ra számolt le a belső megosztottsággal, és 221-re sikerült egyesítenie Kínát, vagyis még 20 évre van ettől a manga. Neki köszönhető az egységes Kína, a Nagy Fal, az agyaghadsereg, de halála után a dinasztiája összeomlott.
- Riboku: 229-re sikerült elintézni. Korának négy legnagyobb hadvezérének egyike volt, sokáik sikeresen ellenállt Seinek, végül nem a harcmezőn, hanem csellel érték el Seiék, hogy a királya kivégeztesse.
- Ousen: A négy legnagyobb egyike. 224-223-ban meghódította Chut, miután Shin kudarcot vallott.
- Renpa: A négy legnagyobb egyike. Ennek ellenére mindig kegyvesztett volt.
- Ryofui: 235-ben öngyilkosságot követ el, miután száműzik az anyakirálynővel való botránya miatt (amiatt, hogy szeretőt csempészett be neki). Rossz nyelvek szerint Sei valódi apja.
- Rishi: Nagy befolyású miniszter, nagyban járult hozzá Kína sikeres egyestíéséhez. 208-ban kivégezték a Sei utódlása körül kialakult események során.
- Az anyakirálynő: 228-ban halt meg, bebörtönözve a palotába.
- Shoheikun: 226-ban Chuba költözött, ahol 224-223-ban királyként uralkodott
- Mouten: 210-ben halt meg., miután öngyilkosságra kényszerítették Sei utódlása körüli eseményekben. Nagy szerepe volt a Nagy Fal létrehozásában.
***SPOILER VÉGE***