24 szep 29, 04:31:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 874 875 [876] 877 878 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1173003 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13125 Dátum: 14 jún 22, 17:59:29 »

Lehet rendhagyó ötlet, de én a kötelező olvasmányok mellé kötelező írást is betennék. Szóval, hogy esetleg néhány előre megadott témakör mentén (de tágan értelmezhetően) kelljen a diákoknak egy-két oldalas rövid történetet írnia. Műfaj pedig nincs megkötve, lehet akármi, csak a lényeg, hogy írjanak. Szerintem ez hasznos lenne nagyon. Alsósoknál ugye még van fogalmazás óra, de aztán ezt teljesen megszűnik, és helyette legfeljebb a szerintem szinte teljesen értelmetlen "beadandók" vannak, ahol valami olyasmiről kell írni, amit a netről is le tudnak puskázni. (Um. "tudományos" esszé.) Sokkal jobb lenne, ha ehelyett történeteket írnának. Ez szerintem nagyon hasznos lenne, ugyanannyira, mint a kötelező olvasmányok, meg jól ki is egészítené a kettő egymást. (Pl lehetne akár olyan is, hogy egy kötelező olvasmányhoz "fanfictiont" kell írni, vagy hasonló. Miért ne lehetne ilyet akár az egri Csillagokhoz, vagy valami. Egyébként nekünk a Pál utcai fiúkhoz egyszer volt hasonló feladatunk.)
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 18:30:33 írta Aes Sedai » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #13126 Dátum: 14 jún 22, 18:04:21 »

Idézet
Egyébként nekünk a Pél utcai fiúkhoz egyszer volt hasonló feladatunk.)

Robot-Nemecsek visszatér és lemészárolja a Vörös ingeseket?  Nevet
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #13127 Dátum: 14 jún 22, 18:05:03 »

A kötelező olvasmánnyal az a baj, hogy megerőszakolás. Én például imádok minden fizikai mozgást, de amint a kiképzésen azt kérték rajtunk számon és munkává tették a játékot, utáltam. Olvasni is szeretek, sokkal komolyabb és bonyolultabb dolgokat olvastam önszántamból mint a kötelezők, de azoknál általában csak a rövidített verziót olvastam. Egyrészt mert kötelező másrészt mert a az Egri csillagokkal és kiváltképp a Kőszívű ember fiaival ki lehet kergetni a világból olyan rosszak.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 18:08:00 írta Gdat88 » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13128 Dátum: 14 jún 22, 18:06:51 »

Nekünk kellett ilyet írni, 9.-ben. Én nyertem, teljesen behalt a tanárnőm, mert nem csak fél oldalt, meg másfél oldalt írtam, hanem kilencet, az eleve apró betűimmel és élvezetes lett. Nevet El is tettem anno. Pirul
Viszont Aes, az ilyet gimiben már nem lehet nagyon csinálni, mert hiába van kreativitás sok fejben, eszméletlenül lusták írni és leszarják, ha kapnak egy 1-est. Mondjuk van egy 30 fős osztály, abból legjobb esetben 15-en írják meg. Vagyis én ezt tapasztaltam anno.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13129 Dátum: 14 jún 22, 18:09:14 »

Írás? Ha lenne időm, hamarabb írnék 5 Tűz és Jég dala hosszúságú regényt, minthogy Martin befejezze a következő könyvet.
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #13130 Dátum: 14 jún 22, 18:10:30 »

Én a kötelezőket még nagyjából elolvastam, de egy részük annyira elavult, hogy kár erőltetni. Most egy Légy jó mindhalálig-ból mit tanulnak a gyerekek? Hogyan legyünk gyengék és életképtelenek és taposson el minket mindenki az életben?

A versek nagy részét is ezért nem szerettem; valami lelki beteg költő, aki évtizedekig "szerelmes" volt egy nőbe (aki kb. nem is tudott róla), lefirkantotta a beteg, frusztrált gondolatait, és ezt most kötelezővé teszik elolvasni. Max. elrettentő példának lehet jó.
Naplózva

xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #13131 Dátum: 14 jún 22, 18:11:20 »

Én most is ezt tapasztalom. Borzasztóan nehéz motiválni valakit aki egyszerűen csak leszarja. Sokat elárul az osztályomról és sajnos rólam is hogy irodalomból az átlag épphogy eléri a 3-ast.  Neeem De mondjuk infos szakközép és abból meg szerencsére jók voltunk  Pojén
Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13132 Dátum: 14 jún 22, 18:14:47 »

Nekünk folyton írni kellett valamit. A kedvencem az interjú volt Odüsszeusszal.
"Mikor lótuszt fogyasztott, nem félt, hogy Poszeidón rendőrfőkapitány megszondáztatja?" ikszdé
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #13133 Dátum: 14 jún 22, 18:17:12 »

Az a baj hogy szükség van kötelező olvasmányokra is. A gyereknek meg kell tanulnia hogy vannak dolgok amiket meg kell csinálnia. Nem szabad túlzásokba esni, én rövidebb műveket tennék meg kötelezőnek a többi választható lenne.
Ez amit Aes javasolt nem rossz ötlet de ahogy Gdat is leírta a kamaszok (sokan) lusták, mondjuk ha választható a műfaj akkor már több esély van rá hogy meg is írják.  Gondolkozik De nem mindenki "alkalmas" rá hogy egy normális történetet megírjon, én pl nagyon jól tudok karaktert tervezni kinézetet, nevet és személyiséget is adni neki, de pl amikor megpróbáltam fanficet írni nem ment.  smirksweat
Ez is lehetne választható, mármint szorgalmi feladat ami "kiválthatna" valami más választható feladatot (a 2 közül kéne valamelyiket)
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #13134 Dátum: 14 jún 22, 18:23:28 »

Idézet
De nem mindenki "alkalmas" rá hogy egy normális történetet megírjon

Ez is csak egy készség, mint minden más (kommunikációs készség, nyelvérzék stb.), ami fejleszthető. Szerintem ne legyen kifogás, hogy "nem megy", ha nem is tett valaki komolyabb erőfeszítéseket, hogy javítson rajta. Nyilván nem kell mindenkinek világszínvonalú sztorikat írnia, de legalább próbálja meg és látszódjon az igyekezet. Úgy gondolom, ezt az igyekezetet is értékelni kéne a készségtárgyaknál.
Naplózva

Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #13135 Dátum: 14 jún 22, 18:29:40 »

Nekünk anno tesin az volt a kettes, ha megpróbálta az ember. Értékelték, hogy igyekeztél, pl én soha nem tudtam kötelet mászni de minden felméréskor nyafogás helyett megpróbáltam! ÉS mindig kettes lettem ikszdé De ez volt az én szintem, mint az, amit a p.csák csináltak, hogy jaj ez nem megy és elégedettek voltak az elégtelennel smirksweat
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #13136 Dátum: 14 jún 22, 18:31:21 »

Coelho, egy szóval sem mondtam hogy nem lehet fejleszteni de ha valakinek nem nagyon megy akkor sem lesz olyan jó benne, nyilván ha próbálja akkor valamit fejlődik tőle, de olyan nagyon jó nem lesz mint aki tehetséges az adott dologban. Lehet hogy más téren az illető jobb (mit tudom én pl szép verseket ír) akkor érdemesebb azzal foglalkoznia jobban.  Gondolkozik
Ha valaki csak szimplán  lusta az meg már más kérdés az magára vessen.  smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 18:32:45 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13137 Dátum: 14 jún 22, 18:34:14 »

Lilus, nálunk egy akkor is csinálták mikor bukfencezni kellett. ikszdé Én nagyon szerettem bukfencezni és pár lány akik kúpert futottak csak gyalogoltak, meg nyafogtak, hogy tönkre megy a hajuk, vagy csak nem akarják.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13138 Dátum: 14 jún 22, 18:35:12 »


Ha zavar az Árpi bácsi, akkor szólj és abbahagyom, de én mindig röhögök, ha kimondom. Nevet

Nem zavar, úgy hívsz ahogy akarsz feltéve ha hallgatok rá.  Nevet

Kár hogy Minagi nem tudja kimondani.  Nevet
Naplózva
Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #13139 Dátum: 14 jún 22, 18:35:55 »

Velem az a gond, hogy agyban nagyon szépen leírok egy történetet, aztán mikor wordbe kerül.....  smirksweat hát nem olyan mint ahogy meggondoltam Hümm-hümm Na de kéne fejlesztenem, régen próbálgattam írni, nemsok sikerrel sajnos ikszdé De élveztem. Egy rendes történetem volt, mai napig befejezésre vár szegényem, a külső vinyómon. Nevet Majd egyszer Q_Q  
De igen van az a dolog , mikor próbálkozik annak ellenére hogy nincs tehetsége (bárcsak a felső szomszéd lány belátná, hogy tök szar a fuvolázása és abbahagyná Szomorú Mert fáj tőle az ember feje, hogy délután 2-től este 10ig fuvolázik... Szomorú  ) ami lehet idegesítő, de lehet aranyos is. A másik fajta aki mindig rinyál, hogy mennyire béna benne de amúgy nem gyakorolja és igénye sincs a fejlődésre ikszdé

Minagi, nálunk az osztály 90%a ilyen volt, így szerencsétlen tanár már értékelte, ha legalább akarod, hamár nem tudod megcsinálni. x) Rendes dolog volt tőle, különben még én aki béna voltam a bukfencen/felülésen kívül mindenben megbuktam volna tesiből szégyenszemre :"D
Naplózva
Oldalak: 1 ... 874 875 [876] 877 878 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!