24 szep 29, 06:17:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 873 874 [875] 876 877 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1173101 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #13110 Dátum: 14 jún 22, 17:21:13 »

Tudom, hogy most is csak hipszter sznobnak akarsz látszani, mert te nem szereted a Harry Pottert.

Én sem szeretem. Az első pár rész még nem volt, rossz ( jónak azért nem mondanám ) de aztán Rowling néninek, agyára ment a pénz és egyre rosszabbakat írt. Az utolsó rész meg kifejezetten szar volt.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13111 Dátum: 14 jún 22, 17:22:34 »

Kedves Szabolcs!

Akkor konkretizálok: ha mondjuk van egy gyerek akik imádja a warhammer sorozatot, akkor az irodalom tanár értékelje és akár 1-1 jegyet abból is adhatna hiszen így ezzel ösztönzi a gyereket hogy jó irányba halad szeret olvasni.
Ha pedig egy általa nem kedvelt de a tantervben kötelező művet akar mindenáron ráerőszakolni akkor nem lesz kedve olvasni, klasszikusokhoz meg főleg nem fog nyúlni.

valahogy így kellene elképzelni azt ami leírtam a gyakorlatban.

Amúgy már kifejtettem néhányszor miért nem szeretema  harry pottert igazából 12 évesen sem szerettem, de ha gondolod kifejtenm újra szóval nem hinném hogy hipszter sznobság ha azt tudom mondani hogy könyv elolvasása után 12 évesen is utáltam.  

De tetszik a jelző és hogy gyakran használod rám.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #13112 Dátum: 14 jún 22, 17:25:47 »

Alapvető hibát én abban láttam, hogy általános iskolában olyan műveket olvastattak el velünk kötelező címén, ami még nem a mi értelmi szintünkhöz voltak írva. Ha valamit nem értünk, azt nem fogjuk szeretni. Csak megcsömörlünk tőle.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13113 Dátum: 14 jún 22, 17:26:58 »

Mert egy hipszter sznob vagy. Kezdj el rágózni is, hogy menőnek tűnő hipszter művészsznob legyél.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sk7A56KVNBY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sk7A56KVNBY</a>

És igen, még mindig haragszom, ha nem tűnt volna fel, bár konkrétan elfelejtettem miért, de mindjárt visszanézem facebookon, és akkor még jobban fogok haragudni.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13114 Dátum: 14 jún 22, 17:27:52 »

Ha valami "kötelező" sokan nem szeretik és nem olvassák el. Főleg most. Anno nálunk, az osztályom 3/4-e nem olvasott el a gimiben szinte semmilyen kötelező olvasmányt, főleg mert egy összegzést tudott olvasni a neten, ami érdekelte a tanárt.

Az lenne a lényeg, hogy a tanár értékelje, hogy a diákok legalább olvasnak, mert vannak olyan 20on évesek akik könyvet nem vette a kezükbe. Egy idő után meg esetben elkezd komolyabb, vagy klasszikusokat olvasni a gyerek, de az a gond, hogy ez nagyon-nagyon ritka lesz.

Én elsőnek a Pál utcai fiúkat olvastam. Nem érdekel se a Bambi, se a Vuk, se az ehhez hasonló katasztrófák, de közben itthon olyat olvastam ami nem kötelező és szerettem.
Naplózva


Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #13115 Dátum: 14 jún 22, 17:29:01 »

Én soha nem olvastam el a kötelezőket. Kivéve 1-2-t amiről hallottam hogy tényleg nem rossz ( Pál Utcai fiúk, Egri Csillagok ) . A többit megnéztem filmben, vagy elolvastam róla egy bővebb elemzést és megírtam 4es 5ösre.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13116 Dátum: 14 jún 22, 17:30:46 »

És igen, még mindig haragszom, ha nem tűnt volna fel, bár konkrétan elfelejtettem miért, de mindjárt visszanézem facebookon, és akkor még jobban fogok haragudni.

Nő vagy megteheted. Bár 3 nap nem volt elég már ?  Nevet Vagy nőknél hogy van sajnos nem jegyeztem meg sosem, mi az az időintervallum amíg "haragudnak" ?
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13117 Dátum: 14 jún 22, 17:31:55 »

Én a gimiben olvastam már kötelezőket néha. Tartuffe a kedvencem, egy csomót beszéltünk róla. Nevet
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13118 Dátum: 14 jún 22, 17:34:01 »

Bőven elég lenne elolvasni Az ember tragédiáját. Abban minden benne van.
Meg a Candide, mert az menő, és a világtörténelem egyik legmenőbb embere írta.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 17:36:36 írta gman » Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #13119 Dátum: 14 jún 22, 17:35:23 »

Amit olvastam, Az ember tragédiája és A kőszívű ember fiai.
A többinek a "tartalmának" néztem utána.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #13120 Dátum: 14 jún 22, 17:35:29 »

Egy idő után meg esetben elkezd komolyabb, vagy klasszikusokat olvasni a gyerek, de az a gond, hogy ez nagyon-nagyon ritka lesz.

Én nem szeretném hogy mindenki olvasson, mert akkor nem tudnám lenézni az embereket, hogy én olvasok ők meg nem.
Naplózva


Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13121 Dátum: 14 jún 22, 17:36:40 »

Meg a Faustot az Az ember tragédiája mellett. Mind a kettő jó szerintem!

Lew, ne aggódj, így is lesznek olyanok akik csak újságokat és blogbejegyzéseket olvasnak. Nevet
Naplózva


heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13122 Dátum: 14 jún 22, 17:40:30 »

Nagyon szép, hogy a szabadidejében olvas, megkedvelt egy világot és ez mondjuk pont a warhammer, ez tényleg dicséretreméltó. Ugyanakkor mégiscsak megkérdezném ama gyermektől, hogy mégis miért érzi úgy, hogy az a kötelező olvasmány, amit el kell olvasnia számára csak nyűg? Nyilván az nem érv, hogy csak azért, mert kötelező. Az már inkább érv, hogy elolvasott belőle 50-100 oldalt és számára nem tetsző. Nem ragadja magával és így tovább.

Ha már ezen az intellektuális szinten van a gyermek, hogy érvelni tud és meg is tudja fogalmazni a mondanivalóját, akkor valószínűleg nem lesz belőle problémája, ha mégsem olvassa el a kötelezőeket. Itt a saját esetemben vett példához folyamodom, ez abban merül ki, hogy a fentebb leírtakat én is megtettem, mintegy 2-5 percnyi beszélgetés után a tanárral kiderült, hogy tényleg olvastam a könyvet és megkért, hogy akkor adjak be egy érvelést holnapra, egy az adott műel kapcsolatos kérdésben, amit az első 50- 100 oldalból is megismerhettem, vagy egy kritikát, amelyek tartalmazzák az általam kifogásolt pontokat. Valamint ezeket mutassam be a saját szubjektív és egy feltehetőleg objektív szempontból is. Azaz világítsak rá, hogy szerintem mitől szar az egész.
Tekintve, hogy ez is érettségi feladat, így belefért, másrészről pedig mégiscsak kompromisszumra jutottunk.

Ezzel a fentebbi kis történettel arra szerettem volna rávilágítani, hogy a warhammer is biztosan jó és értékelendő, ha a gyerek olvas, de ez önmagában igen keveset tesz hozzá, ahhoz, amit egy úgynevezett általános műveltséghez kellene. A probléma pedig leginkább ezzel van.


Ha már meg lett említve az ember tragédiája, akkor engem például idegesített, hogy a faustot csak én olvastam el, bár gimnáziumban az is kötelező lett volna. Tény, hogy szakközépbe jártam, ennek ellenére szerintem az sokkal élvezhetőbb volt, mint mondjuk egy beszterce ostroma.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13123 Dátum: 14 jún 22, 17:47:16 »

Értékelem hogy ilyen hosszan válaszoltál egy általam nem is annyira vérkomolyan írt hozzászólásra.   
Általános műveltséget meg sokáig boncolgathanánk, hogy manapság ez mit is takar.  Egyébként nem jó saját magunkkal példálózni, de nekem az általános műveltségem legyen az akár színház, könyv, vagy film, javarészt nem a közoktatás keretén belül szedtem fel, szóval ez akár egy pozitív példa is lehetne.

Nekem a mester és margaritával volt ez hogy elolvastam és mégsem volt róla szó órán, bár azt alapból kedveltem, mert Bulgakov szóval ígyis-úgyis meglett volna.

Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13124 Dátum: 14 jún 22, 17:50:08 »

Nyilván a tudásunk nagy részét nem az iskolában szerezzük meg, jobb esetben legalábbis. De mégiscsak ott adnak alapot ehhez és valamiféle erkölcsi értéket és néminemű világnézetet is, feltéve, ha nincs már sajátod.

Azt persze aláírom, hogy a tanterv egy vicc.


Ha zavar az Árpi bácsi, akkor szólj és abbahagyom, de én mindig röhögök, ha kimondom. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 873 874 [875] 876 877 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!