24 szep 29, 06:11:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 872 873 [874] 875 876 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1173092 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #13095 Dátum: 14 jún 22, 16:31:20 »

Rájöttem. Morita így farmol. Egy pillanatra elhittem, hogy tényleg morci.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #13096 Dátum: 14 jún 22, 16:32:35 »

Édes, hogy magadból indulsz ki.
Naplózva


Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #13097 Dátum: 14 jún 22, 16:33:27 »

Nem bántásként írom a dolgokat, többségetekről nincs is véleményem. Csak úgy írok.
Akkor te sem vagy jobb mint Kurohi-kun...
Kár ezen vitatkozni...
....

Aes vagy csak a siker érdekében ad olyan kötelezőt,, amit talán a gyerek még el is olvas...
Végülis ez egy felkapottabb könyv, nem úgy mint pl a régi kötelezők, amiket a tanulók 99%-a jobb esetben csak azért olvas el, mert fel van adva... Rosszabb esetben megnézi a könyv alapján készült filmet, vagy dúr a neten valami elemzést a könyvről...
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13098 Dátum: 14 jún 22, 16:34:38 »

Igen, négy téma van megadva, ebből három olyan, hogy bizonyos kereteken belül szabadon választhatunk (pl bestsellerek, magyar regények, ilyesmi), illetve a negyedik téma azok a "kötelező kötelezők", mint például a Bánk Bán. Mondta a tanárnő, hogy utóbbiak miatt sajnál minket, de muszáj. Nevet

A "ktelező kötelezők" között is akadnak jók, ne nem a Szigeti Veszedelemre gondolok. ikszdé

Viszont legalább Tvájlájttal nem lehet támadni. xD Mondjuk azért aki kisérettségin és még azzal akar jönni, az már tényleg gáz. xd

Idézet
csak a siker érdekében ad olyan kötelezőt,, amit talán a gyerek még el is olvas...

De hát pont ennek kéne lennie a célnak igazából. Hogy olvassanak.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13099 Dátum: 14 jún 22, 16:36:54 »

Nem, a cél az, hogy válogatott ismerete legyen és irodalmi műveltsége, ha csak olyat olvas el, amit szeret, akkor ez nem feltétlenül megszerezhető.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #13100 Dátum: 14 jún 22, 16:46:26 »

Morita gman megregulázásával + a profilképével tisztára olyan volt, mint egy szigorú tanárnő. Nevet
Naplózva

xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #13101 Dátum: 14 jún 22, 16:58:59 »

Ellenben hogyha azt eléri a gyereknél hogy megszeresse az olvasást lehet hogy a későbbiekben oda is el tudja juttatni hogy olyasmit is elolvasson ami alapvetően nem esik az érdeklődési körébe
Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13102 Dátum: 14 jún 22, 17:04:32 »

Nem, a cél az, hogy válogatott ismerete legyen és irodalmi műveltsége, ha csak olyat olvas el, amit szeret, akkor ez nem feltétlenül megszerezhető.

Pont ez a probléma, a lényeg annak kellene lennie, hogy olvasson az a hülye gyerek ha kikerül a közoktatásból, legyen rá igénye az olvasásra, mert mennyi idő is a középiskola? 4-5 ? nem aza  lényeg hogy abban a pár évben elolvasson minden szart, hanem hogy ha kikerül állandóan legyen könyv a kezében még akkor is ha valam szar harry buzi pottert olvas, vagy twilightot, a lényeg hogy olvasson mert előbb-utóbb el fog jutni a klasszikusokhoz.

most egyet értettem xenivel  Pirul lehet csak az ajándék sör miatt
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 17:06:09 írta Syzygy » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13103 Dátum: 14 jún 22, 17:07:09 »

Mert a Bánk Bán miatt tényleg lehet sajnálni bárkit is. Kemény nyolcvan oldal, és még csak nem is rossz. Az az irodalomtanár, aki emiatt sajnálkozik, az ne legyen irodalomtanár, mert gyökér.

És miért fontos az, hogy olvasson, ha nincs más, akár Twilightot is? Ennyi erővel miért nem elég, hogy olvas az interneten sok szennyet? Facebook-üzeneteket meg hozzászólásokat, cikkeket? Azoknak is van annyi irodalmi értéke, sőt.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 17:07:43 írta Saphira » Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #13104 Dátum: 14 jún 22, 17:11:26 »


Mármint, ha nem akartál írni ide, miért olvastad a topicot?
Kíváncsiságból.

Morita gman megregulázásával + a profilképével tisztára olyan volt, mint egy szigorú tanárnő. Nevet
gmant nem könnyű megregulázni...
Habár... Ildikó meg tudta.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #13105 Dátum: 14 jún 22, 17:13:41 »

Ennyi erővel kezdődő érvelések olyan holtágakhoz vezetnek mint a meg ilyenek.

Szenny könyvek (twilight harry potter!!!!!444!4) olvasása is mérföldekkel jobb, mintha azt az agyonhajtogatott kifogást kellene újra és újra meghallgatni hogy régen volt már irodalom óra, régen voltam már gimiben és ezért nem olvasnak az emberek. Ez csak a legrosszabb forgatókönyv amit leírtam, de még ez is jobb mintha nem olvasnának. Sőt akár internetes szennyet is olvashat de olvasson.

De mivel nem szélsőségek a jellemzőek ezért ennél jobb a helyzet.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #13106 Dátum: 14 jún 22, 17:16:36 »

Nem értek egyet azzal, hogy csak annyi legyen a lényeg, hogy olvasson a gyerek. A minőség is fontos, vagy hogy meg is értse mit olvasott, hogy átlássa, melyik műben milyen kérdéskört vagy társadalmi modellt próbál meg a szerző tanulmányozni, bemutatni, körbejárni.
Az a baj azzal, amit te mondasz Árpi bácsi, hogy már általánosban el kellene őket juttatni odáig, hogy könyv van a kezében, hogy amikor kialakul a személyisége, az értelme meg kinyílik a világ felé, akkor ne igénytelen foshoz szokjon, hanem elgondolkodtató és tartalmas olvasmányokhoz. Erre meg ott van előtte 8 év, jó, 7, mert hátha akkor tanul meg olvasni is. Középiskola végén ott kellene tartania, hogy egy Call of the wild-ot el tudjon olvasni angolul.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #13107 Dátum: 14 jún 22, 17:17:47 »

A Harry Potter jó. Amúgy Saphinak megint igaza van, még szerencse, hogy nincs mindig igaza. Nevet

Nem hiszem el hogy úgy fest ma este is el kell mennem italozni, kár volt levizsgázni, azóta egy csepp nyugtom sincs. Szomorú
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #13108 Dátum: 14 jún 22, 17:18:26 »

Tudom, hogy most is csak hipszter sznobnak akarsz látszani, mert te nem szereted a Harry Pottert. Mert szerinted minden szar, amit sokan szeretnek.

Ez rosszabb, mint a huszonéves hipszter bölcsészek, ez olyan, mint amit a huszonéves hipszter művésszakosok csinálnak, akik azt hiszik, ettől lesznek menők és különlegesek.

Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #13109 Dátum: 14 jún 22, 17:19:38 »

Az egész napos témanélküli hsz termelés után végre van valami téma is itt.

Idézet
És miért fontos az, hogy olvasson, ha nincs más, akár Twilightot is? Ennyi erővel miért nem elég, hogy olvas az interneten sok szennyet? Facebook-üzeneteket meg hozzászólásokat, cikkeket? Azoknak is van annyi irodalmi értéke, sőt.

Hát a Twilight azért jobb ezeknél, mert mégis csak egy komplett regény. De ettől függetlenül nem azt javasolnám.

Szerintem egyébként igazán lehetne ezt egyensúlyban tartani. Mmint, adni olyat olvasnivalókat is, amik a műveltség maitt fontosak, és olyanokat is, amik az olvasás megkedveltetése céljából vannak. Az viszont mindenképpen jó ötlet, hogy magad választhatsz. Ezt egyébként a "kötelező kötelezők" esetében is lehetne alkalmazni szerintem. Pl.: az Aranyember helyett más Jókai regényt, mert sose értettem miért pont ez a kötelező, amikor sok ennél jobb van. ikszdé

« Utoljára szerkesztve: 14 jún 22, 17:20:47 írta Aes Sedai » Naplózva
Oldalak: 1 ... 872 873 [874] 875 876 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!