24 jún 02, 02:57:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 719 720 [721] 722 723 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 962221 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #10800 Dátum: 14 jún 01, 10:38:01 »

Létezik egyéni és társadalmi felelősség is. A kettő közti egyensúlyt kéne valahol megtalálni. Az egyéni felelősség hívei szerint vállaljon felelősséget egy 3 éves gyerek azért, mert trógerek a szülei és már a terhesség alatt is vedeltek, az illetékesek meg sz.rtak rá, ezért ezeket a mintákat tanulta meg már kiskorától kezdve? A második esetben meg pátyolgassunk mindenkit élete végéig, mert szegényt "ilyenné tették a körülmények" és úgyse tudna már ezen változtatni? Egyik se tűnik valami jó megoldásnak.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #10801 Dátum: 14 jún 01, 10:43:22 »

Az egyéni felelősség hívei szerint vállaljon felelősséget egy 3 éves gyerek azért, mert trógerek a szülei és már a terhesség alatt is vedeltek, az illetékesek meg sz.rtak rá, ezért ezeket a mintákat tanulta meg már kiskorától kezdve?

Nem leszek polkorrekt de erre csak azt tudom mondani hogy igen. Nyilván ebben az esetben determinálva vagy, mint ahogy én is determinálva vagyok a szüleim révén, és azok az élmények által, amiket gyerekkoromban átéltem. Az viszont már egyéni felelősség, hogy te 18 felett(itt nem a konkrét életkor hanem hogy milyen jogkövetkezményei vannak  azért írtam 18-at, meg ugye vélelmezzük a cselekvőképességet) azonosítod magad a múltaddal, vagy máshogy cselekszel. Persze attól hogy még máshogy cselekszel nem lesz jobb életed, de hogy hogyan cselekszel az nagyrészt rajtad múlik.

Egyébként meg mindenkinek felelősséget kell vállalnia a szülei és gyerekkora miatt, most mondok egy nem bűncselekményes példát, de ha gyerekkorodban  semmibe vettek, és egész végig megfelelési kényszered van, ez megmarad a szülői kötelekből való kilépés után is, de eldöntheted hogy akkor most csinálom ezt egész életemben mert 5 évig szarba sem néztek, vagy váltok.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 01, 10:45:41 írta Syzygy » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #10802 Dátum: 14 jún 01, 11:32:11 »

Kilehet törni ebből, de ha kicsit szétnézel, a túlnyomó többség nem ez a része.
Naplózva



Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10803 Dátum: 14 jún 01, 12:17:08 »

Idézet
Ha még mindig az a bajod, hogy valaki beszólt a jóás élményedre, akkor leírom századszorra is, hogy az nem én voltam, sőt szerintem egyszer sem szóltam le megvilágododott természetfeletti élményedet.
Tudom, hogy Aes volt. Egy gondolkodásmód bemutatására használtam fel az a példát. Azért a gondolkodásmódét, ami a tudományt külön akarja választani a szubjektív látásmódtól. Az az egész hosszú gondolatmenet arra irányult, hogy a tudomány szerintem nem értelmezhető objektívan, mert mindig emberek állnak mögötte, akik szubjektívan látnak.

Valamiért a fejedbe vetted, hogy neked tulajdonítom ezt a mondatot. Idézem akkor május 11-éről, amit írtam
Idézet
Most pl. arra gondolok, amikor meséltem a jógás élményt és Aes mondta, hogy kognitív disszonancia,
Megvilágosodott továbbra sem voltam, természetfelettinek sem mondanám. Természetes dolog, ha már meg tud történni, csak máshol még találtam rá magyarázatot.

Idézet
Hogy miből vezetted le, hogy nem vagyok absztrakt gondolatokra képes, és hogy korlátolt vagyok.
Amiből idéztem ott az egész "vita" arról szólt, hogy én a világnézeted alapját akartam megpiszkálni. Mélyebbre ásni, hogy az miért stabil vagy miért nem. De te lerendezted azzal, hogy azon kívül nincs semmi és gúnyosan reagáltál mindenre amit mondtam. Még most is ki lettem kiáltva megvilágosodottnak. Lassan már elhiszem. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 01, 12:21:30 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10804 Dátum: 14 jún 01, 12:33:14 »

Én úgy emlékszem, az a vita úgy indult, hogy leírtam, minél többet tanulok, annál jobban hiszek valamilyen Istenben. Erre leírtad, hogy korlátolt vagyok.

Mire többen megkértünk, hogy fejtsd ki, miért, elkezdtél azzal jönni, hogy a tudomány szubjektív, és onnantól elbeszéltünk egymás mellett. Ennyi.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10805 Dátum: 14 jún 01, 12:54:39 »

Ja, persze. Csak így derült égből villámcsapásként leírtam. Nevet Ez nem így volt. Megkérdeztelek arról, hogy miért nem veszed figyelembe azt is, hogy mi zajlik az emberben személyiség és gondolatok szintjén, ha a világ megismeréséről beszélünk. Ha bennünk más van, akkor a külvilágot is másképp látjuk. Ha valaki pl. feldolgoz egy gyerekkori traumát, az egész világot máshogy fogja értelmezni. Vagy csak tapasztalt olyan élményt, amit eddig nem és nagy hatással volt rá.

Millió nézőpontból lehet szemlélni mindent. A legszebb példa erre a Newtoni világkép. Az jó volt azon a rendszeren belül, amit Newton belátott, de Einsteiné tágabb volt és magába foglalja a Newtonit is. Einsteinében már olyan dolgok is szerepeltek, ami Newtonéban nem lehetne. Más kérdéseket tett fel és arra kapott válaszokat. Belül más volt az ember és mást látott meg kint.

Én ebből az egészből nem akartam, hogy rosszindulatú irányt öltsön, de olyan gúnyosan válaszoltál beszélgetés helyett, hogy ez már eszkalálódott bennünk.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 01, 13:05:29 írta Gdat88 » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #10806 Dátum: 14 jún 01, 13:51:17 »

a tudomány szerintem nem értelmezhető objektívan, mert mindig emberek állnak mögötte, akik szubjektívan látnak.

Ez a mondat elég érdekesre sikerült, persze számos következtetés és tudományos feltételezés szubjektívnek amíg az bizonyítást nem nyer, még a paradigmák is annak mondhatók pedig azok a társadalom nagy része által elfogadottak, de akkor is hatalmas hülyeség azt állítani, hogy a tudomány nem értelmezhető objektíven, ennyi erővel azt is meg lehetne kérdőjelezni, hogy a hő a melegebb helyről megy át a hidegebbre.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 01, 13:52:01 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10807 Dátum: 14 jún 01, 14:03:03 »

Idézet
Einsteinében már olyan dolgok is szerepeltek, ami Newtonéban nem lehetne. Más kérdéseket tett fel és arra kapott válaszokat. Belül más volt az ember és mást látott meg kint.

Szóval azért állított fel egy másik elméletet, mert más volt belülről? Gondolom ehhez a megállapításodhoz figyelembe vetted azt is, hogy röpke 300 év volt köztük, ami alatt a tudomány rengeteget fejlődött. Newtonnak arról sem lehetett fogalma, hogy léteznek mikroszkópikus lények, nemhogy atomokról meg elektronokról, amiket valakik már felfedeztek Einstein előtt. Gondolom tökéletesen ismered Newton törvényeit, és azt is, Einstein miért kapott Nobel-díjat. Mert akkor azt is tudod, hogy Newton törvényei az akkori tudományos ismereteknek tökéletesen megfelelnek, és Einstein hiába meditált volna ezerrel, ha nem ismeri a korábban felfedezett elektronokat, elektromágneses hullámokat, a fény részecske- és hullámtermészetét, illetve kvantált terjedését, akkor soha sem állíthatta volna fel elméletét. A tudomány szervesen építkezik, és nem légbőlkapva találja ki valaki az elméleteket, csakmert ő sokat meditált.

Ez kb. tipikusan a miért kék az ég kérdés. Newton, aki olyan korban élt, amiben nem ismerték a molekulákat, a fény hullámhosszát, a légkört, felnézett az égre, és nem tehetett mást, mint megállapíthatta, hogy az ég kék, amivel tökéletesen igazat mondott az akkori tudományos szinten. Aztán telt múlt az idő, és valaki rájött, hogy léteznek molekulák. Jött egy harmadik ember, ő azt mondta, hogy a levegőt különféle molekulák és apróbb szennyeződések alkotják. Jött egy negyedik ember, aki prizmával felbontotta a fényt, rájött, hogy a különböző szín különböző hullámhosszú fényt takar. Jött egy ötödik ember, aki rájött, hogy a testek is molekulákból állnak. Jött egy hatodik, aki rájött, hogy a molekulák is elnyelik a fényt. Egy hetedik kimondta, hogy a molekulák nem azonos hullámhosszú fényt nyelnek el, és ha egy test elnyeli a piros hullámhossz nagy részét, akkor a visszavert fény eredőjéből megkapott színt fogjuk érzékelni, ez lesz a zöld. Jött egy nyolcadik, aki felfedezte a fény szórását. És végül jött Einstein, aki logikai úton összerakta az egészet, és összeállt neki a kép, hogy a levegő molekulái szórják a Nap eredetileg fehér fényét, és a szórt fény hullámhossza a kék lesz. Ugyanerre a megállapításra akár Newton is juthatott volna, ha 300 évvel később születik.

Ez pont azt bizonyítja, hogy minél több tudást és információt kell megismerned és összeraknod, hogy a legprecízebb világképet építsd fel magadban. Egy szóval nem mondtam soha, hogy ehhez nem kell önmagad ismerete, hiszen az ember elfeledése és pusztán a környezet szemlélete ugyanolyan hiba, mint az ember kiragadása a természetből. Mi is a természet részei vagyunk, teljesen egyek vagyunk vele, és a kettő csak egy síkon vizsgálható.

Példálózhatok akár a tengerrel: vizsgálhatsz egyetlen vízmolekulát a tengerben önmagában is, és ekkor megismered, hogy miből áll az a vízmolekula, és hogyan viselkedik alapvető hatásokra, de sosem fogod megtudni, honnan jött és merre tart. Vizsgálhatod csupán a hullámokat is, ekkor látod a nagy egészet, de sosem érted meg, mi is valójában a víz. És vizsgálhatod a molekulát és a hullámokat is egyszerre: ekkor tudni fogod, mi maga a víz, és látni fogod, hogy egy-egy molekula egy hatalmas áradat, egy tenger része, ahol minden egyes részecske meghatározza a másik sorsát, és minden egyes részecskének megvan a maga útvonala a hullámban. Ha megérted, hogyan keletkezik a hullám, hogyan befolyásolja azt a föld és a levegő mozgása, akkor tudni fogod azt is, hogy honnan jött egy molekula és merrefelé tart.
Ez ugyanígy az emberre is igaz: ha megérted a körülötted lévő világot a legapróbb részletekig, tudni fogod az emberiség (vagy akár az élet) szerepét és helyét a világmindenségben, megismerheted a múltját, a jövőjét, az egész sorsát, és közelebb kerülhetsz a nagy egészhez, de csak akkor ha ismered magát az embert is (persze ettől nagyon messze van még az emberiség).

Pont ezért szeretek tanulni. Mert az a szép a világban, hogy mindennek megvan a saját oka és helye. Semmi sincs "csak úgy". Még az elektronok sem véletlenszerűen mozognak, az Föld és a Nap sem csak úgy kering a világmindenségben, hanem meghatározott sorsuk van, amelyet végigjárhatnak és követnek. Nem hiszem, hogy csak mi lennénk ez alól a kivételek. Mindennek van valami oka és minden felépít valami nagyobbat, és ezt a "nagyobbat" akarom minél jobban megérteni. Persze tökéletesen sosem fogom (talán nem is lehet), mert az emberiség még nagyon sok alapvető dolgot sem ért, de mégis, minél többet tudsz a világról, annál közelebb vagy a nagy egészhez.

Arról meg nem hiszem, hogy bármi fogalmad lehet, hogy én mennyire ismerem magam, vagy mennyire szoktam magamba nézni vagy ilyenek. Nehogy azt hidd, hogy csak nektek volt látszólag megmagyarázhatatlan élményetek, más is ugyanúgy gondolkodhat és átélhet ilyeneket, attól függetlenül, hogy nem írogatja le százszor egy nyilvános fórumon. Én is jártam autogén tréningre, relaxációs gyakorlatokra, meg 12 évesen voltam először meditációs kurzuson, szóval ha meglep, ha nem, én is tudom, miken alapulnak ezek. És még emellett próbálom a legtöbb tudást összeszedni az élőlények és az ember felépítéséről, idegrendszeréről, hogy még árnyaltabban lássam a dolgot, és amikor hevesen elkezd dobogni a szívem, ne higgyem azt, mint a tudományok topicban említett laikus, aki azt hiszi, hogy "a szív küld rezonanciát (információt) az agynak, és nem fordítva."

Légy boldog, Kicsirigó, írtam egy hosszú hozzászólást!
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10808 Dátum: 14 jún 01, 14:28:25 »

Noe:
Én nem azt mondtam, hogy nincs alapja a tudománynak, hanem azt, hogyha valami működik adott körülmények között nem biztos, hogy más körülmények között is működik. És ha a tudomány kijelent egy törvényt, az a törvény is mindig adott körülmények között igaz.

Idézet
Mert akkor azt is tudod, hogy Newton törvényei az akkori tudományos ismereteknek tökéletesen megfelelnek
Igen. Ezt írtam én is. Olyat meg nem írtam, hogy hülyeség a tudomány. Azt írtam, hogy nem abszolút igazság. Hanem, hogy csak egy rendszeren belül igaz. És persze nem egyedül rakta össze a dolgokat Einstein. Egyedül nem ment volna. De kellettek neki azok az intuíciók, amik más emberben nem voltak meg. Mert különben minden fizikus összerakta volna ezeket a dolgokat a meglévő ismeretekből. Amúgy annyira biztos nem értek hozzá mint te, de az alapjait tudom, hogy miről van szó.

Idézet
Ez pont azt bizonyítja, hogy
Innentől nagyon tetszik amit írtál. Én is írhattam volna. Nem vagyok a tudomány ellen. Csak annyit akartam kihozni az egészből, hogy a teljes képhez arra is szükség van, aki le akarja képezni a valóságot. Ez engem sokkal jobban érdekel, mint a világ többi része, de nem azért mert fontosabb, csak ez érdekel. Onnan feltételeztem, hogy téged nem érdekel maga a szemlélő, hogy évek óta írsz és sosem láttam nyomát sem. De szuper dolog ha te is így látod.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #10809 Dátum: 14 jún 01, 14:46:51 »

Olyan finom cukorborsóleves volt ma ebédre ganén termett újkrumplival, hogy csak na!
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #10810 Dátum: 14 jún 01, 14:50:25 »

Amúgy Gdat, ez hogy jött?

Közeleg a vihar. Villámlik, dörög, és egyre jobban fúj a szél, annyira szeretem. Pirul Amúgy bele olvastam a Duma Topic 8-ba, nagyon durva, hogy ott 1000 oldalt több mint egy év alatt szedtek/szedtünk össze, most meg... Ez a Duma topic mintha rekordot döntene. Nevet
Naplózva


zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #10811 Dátum: 14 jún 01, 14:58:22 »

Nálunk már volt vihar. Épp most ment el.

Felgyorsultak a tagok és egyre több minden jön szóba.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #10812 Dátum: 14 jún 01, 15:00:08 »

Mert folyton jár a szánk (kezünk).  Nevet

A bűnözés meg "örökölhető" illetve az arra való hajlam, ettől még nem biztos hogy valakiből betörő lesz mire felnő, ez függ a családi "szokásoktól" is és attól is hogy milyen baráti társaság tagja lesz az illető.

Itt remélem addig nem esik amíg meg nem járom a boltot.

Ja, am éjjel unatkoztam és megalkottam azt a bizonyos "trió" képet, beraktam a grafikai topikba.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 01, 15:01:52 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #10813 Dátum: 14 jún 01, 15:02:39 »

Vihar után nem csak a gyereket, hanem az asszonyt is partvissal kell kihalásznom az ágy alól.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #10814 Dátum: 14 jún 01, 15:04:25 »

Az unalmas trió? Nevet

---

Rendeltünk sushit, ez a legjobb kaja a világon.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 719 720 [721] 722 723 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!