24 szep 27, 22:51:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 11  (Megtekintve 1169236 alkalommal)
0 Felhasználó és 166 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3255 Dátum: 14 márc 24, 19:58:49 »

Ez nem is így volt, én nem így emlékszem, de tény hogy abból nem lehet sokat enni, de nagyon egészséges pont abban a fél kockányi mennyiségben.

Szerintem csak megszokás kérdése kire milyen név illik. Pl. az emberek 99%-a sose tudna Miminek hívni, 75%-ának meg nem áll rá a nyelvére a Noé megnevezés, de vannak akik ezeken a neveken szólítanak, bár előbbit csak attól az 1%-tól viselem el.
Mondjuk az én nevem zsidó eredete bizonyított, elvégre ószövetségben is benne van, de sérelmezem, hogy sokszor elfelejtik megemlíteni, hogy Jókai magyarosította (ugye az eredeti fordításában a Bibliának Naómi szerepel), bezzeg a Tímeánál mindig leírják és sose írják azt, hogy török eredetű (Euthümia). Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 20:01:30 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #3256 Dátum: 14 márc 24, 20:03:10 »

Nem tudom, hogy mennyire illik rám, de nekem tetszik.
Amúgy illik rád.

99%os? Uh azért az durva, volt hozzá szerencsém és inkább maradnék a max 70%-nál. >.<

Én nagyon szeretem a nevemet. Pirul
Naplózva


Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #3257 Dátum: 14 márc 24, 20:08:56 »

Noémi te hogy emlékszel? ikszdé Mert nekem nagyon ez maradt meg. Talán Tündi ágyneműtartójából szedte ki Rita és meg akartuk kóstoltatni a fiúkkal is. Én tudom, hogy meg is kóstoltam de nem tetszett és nem ettem többet. Lehet Rita jobban emlékezne rá pontosan mi volt.

Ahogy utánanéztem, az enyém eredetileg Bereniké, és annak ez a latin változata. Viszont a Vera meg azt jelenti igaz.
Rád meg Hakuci tényleg nem illik egyik se, olyan Mónikás fejed van.  Faceg
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 20:10:16 írta Viir » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #3258 Dátum: 14 márc 24, 20:15:01 »

Ezaz... Eddig néztek, Diának, Zsófinak, Adriennnek, Klotildnak és most már Mónikának is.  Nevet
Szerintem az én fejemhez az a név illik, hogy isten.  Pirul Egyik dolgozatomra ráírtam a nevem helyére azt, hogy isten. És a tanár kérdezte ki az isten és síri csend én meg fel nyújtom a kezem.  Nevet
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #3259 Dátum: 14 márc 24, 20:16:06 »

Én nagyon szeretem a nevemet. Pirul
Azt jelenti héberül, hogy nagy ölelés, ugye?
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #3260 Dátum: 14 márc 24, 20:17:47 »

A sógorom elsütött egy poént órán, mesélte. Kapott is érte egy nagy karót.  smirksweat
A tanár mondta hogy "aláírom hogy ez nehéz anyag" erre ő, ráírta a füzetre hogy "nehéz anyag" és kivitte a tanárnak hogy írja alá.  ikszdé
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #3261 Dátum: 14 márc 24, 20:19:52 »

Amúgy nem vagy Mónikás nyugi. Szabina vagy Szilvi szerintem jobban illene rád.
Nekem az a mániám, tanárok már megszokták így szeptember óta, hogy mivel Virágh a vezetéknevem rajzolok egy virágot és melléírom, hogy Vera.

Isten, ó az a fránya komplexus. :3
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 20:21:06 írta Viir » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3262 Dátum: 14 márc 24, 20:25:28 »

Szignónak tök jó lenne ez.

Múltkor megdicsérték a szignóm, hogy tök jól néz ki pedig csak leírom gyorsan a bazihosszú vezetéknevem Nevet (Jut eszembe, decemberben megkaptam az új bankkártyám, ideje lenne aláírni, pláne, hogy azóta egyszer már el is vesztettem.)

Engem is Mónikáztak le, de csak mert Noncsiként mutattak be és azt elértették Moncsivá. T_T (Illetve bizonyos szokásaim miatt is hívtak már Mónikának, vagy Dobbienak de ezeket a szokásokat tagadom. Durci)
Illetve már volt olyan is, hogy le Emmáztak, hmm az nem is lenne olyan rossz név.


Utálom az embereket akik Noncsyznak, na jó talán 3 ember van akinek szabad, esetleg 4 + 1 bunkó paraszt aki nem képes máshogy hívni. xD
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 20:27:04 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #3263 Dátum: 14 márc 24, 20:26:44 »

Az, hogy a név illik az ember arcához, az mit jelent ? Ezt te hogyan értelmezed ?

Általában ha kimondasz egy szót, akkor annak van egyfajta hatása, érzelmi hatása. Sándor kicsit tiszteletet keltő, tiszteletet parancsoló, vagy a Károly is, legalábbis én így érzékelem. Ehhez a névhez tehát egy igen markáns arcot tudok elképzelni. Lehet hogy most ez még fura, de jobban körülírni/leírni nem tudtam.

Ez alapján mondom, hogy az én arcomhoz nem igen illik a Henriett.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #3264 Dátum: 14 márc 24, 20:35:37 »

Szabina a nővérem, isten óvjon, hogy úgy hívjanak ><

Noé, hozzád szerintem illik a Móni, bár az még nem is rossz név. Amikor le Klotildoztak azt hittem menten elájulok.

Én általában csak oda írok egy H-t és kész. Mert lusta vagyok leírni a nevemet. Durci
De Vera legalább a tied eredeti xd

Szerintem meg, az ember a neveket úgy "raktározza", hogy megismersz valakit akit mondjuk Beninek hívnak. És tegyük fel, hogy ez a Beni egy utolsó senkiházi élettelen ember. És ha meghallod ezt a nevet valahogy a név tulajdonosát is ilyennek képzeled. Nálam ez így szokott lenni.  Gondolkozik Persze mindenki más, csak valahogy megvan az embernek a nevekről az első benyomás. Nevet
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #3265 Dátum: 14 márc 24, 20:40:57 »

Nekem a keresztnevemmel semmi bajom, de a vezetéknevemet ha tudtam volna, hogy mennyire gyerekesek a leendő évfolyamtársaim (ÉS tanáraim), tuti lecseréltem volna. Meh. Nevet
Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #3266 Dátum: 14 márc 24, 20:42:15 »

Noé, gondolom ki az aki Noncsy-zik. ikszdé És nem is hülyeség ezt használni szignónak. Amikor kisütött a nap idén ültem a teremben, nagy csönd: ne zavarjatok, épp fotoszintetizálok. Mindenki pislogott és hagytak aludni, tudták, hogy a főnökasszonyt tilos zavarni. ikszdé
Nekem meg be kéne menni szólni, hogy amúgy november óta más a személyi számom. De lusta vagyok.

Rá a Móni? Abszolút nem. Én még valamiért Tinának tudnám elképzelni.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 20:44:18 írta Viir » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3267 Dátum: 14 márc 24, 20:46:06 »

Ha Tina, csak a Martinát fogadnám el nevemnek. Durci

Amúgy meg tökéletes Noé vagyok, a Noé alapesete. Durci
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 20:47:07 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #3268 Dátum: 14 márc 24, 20:49:49 »

Mónis arca van.
Tina... Ne fújnekem az osztály társam jut arról a névről eszembe és az a lány, hogyan is mondjam finoman azt, hogy krva.. Ja sehogy mert ez illik rá. Valahogy ettől a Tina névtől a hideg le ver.

Noémi hozzád tökéletesen illik, ez a név mivel azok a Noémik akiket ismerek, okosak és kedvesek, és te is ezt a benyomást keltetted a talin, tehát illik hozzád.

Humoros ez a Vera lány.  Pojén
2 perc után esett le hogy Virágh vagy ><

Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #3269 Dátum: 14 márc 24, 21:28:51 »

Milyen jó kis téma indult itt be. Pirul

Keresztnevemmel még tisztában is vagyok.Mars a háború istene.Ez mindig is tetszett.Meg ugye az egyik evangélista apostol Márk.Nem mellékesen én is evangélikus vagyok. Mosolyog

Ami meglepett hogy még ez is az egyik magyarázata a nevemnek:
-a határerdőnek, a határvidéknek és a természetnek a védője. smirksweat

Meg ugye a Márkó! Poló! Márkópoló(így és nem az eredeti Marcopolo) klasszikus a haverok között is.

Vezetéknevem már egy kicsit problémásabb.
-Ávár.Annyit tudok hogy régebben elvileg Avar vezetéknevű őseim is voltak csak "betoppan" egy elírás még anno.

Ezenkívűl csak 1-2bizonytalabb forrásom van. Szomorú

Héberből:"Ivri" -átmenni valahonnan valahova.
Másik meg valamilyen zavaros szintén héber eredetű Isten akaratának megszegése,de ez kicsit sem jön be.Még ellenkezik is a keresztnevem jelentésével.

Segítséget szívesen várok bármikor,bárkitől.

UI:Nehezbb volt írni mert 1-2karaktert átírt valamilyen hiba smirksweat
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 24, 21:30:01 írta K ichigo » Naplózva

Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!