24 szep 26, 23:40:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395254 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1770 Dátum: 13 nov 08, 18:40:26 »

Érdeklődnék az Idő kereke könyvsorozat után. Szükséges az összeset elolvasni a legelső kötettel kezdve, vagy nem függenek nagyon össze, illetve hogy kaphatóak e nálunk mindegyik kötet?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1771 Dátum: 13 nov 08, 19:18:40 »

Nagyon szorosan függenek össze, ezt az elején kell kezdeni, máshogy nem megy. Kivéve az Új tavasz című könyvet, az egy spinoff az egyik kedvenc szereplőm fiatalkoráról. Azt ki lehet hagyni, sőt jobb is a végére tenni.

A régi kiadású könyvek már nem nagyon elérhetőek, max antikváriumban. A Delta vision most adja ki újra az egészet, az első három már kapható asszem. Meg az utolsó részek, ezekkel kezdték, mert ezek korábban még nem jelentek meg magyarul. A legutolsó rész még nincs magyarul, idén jelent meg Amerikában. Hamarosan ezt is kiadják nálunk is.

Hajrá! Ez nagy munka lesz, de megéri! Nevet 
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1772 Dátum: 13 nov 08, 19:23:27 »

Oké, köszi. Mosolyog

Akkor érdeklődök és megpróbálom karácsonyra beszerezni az első köteteket.
Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1773 Dátum: 13 nov 08, 19:48:08 »

Tudtok segíteni? Mangákban annyira "nem vagyok otthon"  Szomorú
Barátnőmnek a szülinapjára szeretnék venni valami mangát mivel nagyon megszerette az animéket és olvasni meg imád kisebb millió könyve van, persze fantasy-kat olvas  Hmm? De nem nagyon van ötletem mit vegyek neki  Neeem van tippetek?
Naplózva

Adri
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 91



« Válasz #1774 Dátum: 13 nov 14, 20:26:37 »

Ma kiolvastam a Trónok harcát. Soha többé nem szeretek meg egyetlen egy karaktert se
 Ned:'( úgy volt,  hogy megveszem a második részét ma, dr megláttam a Battle Royale-t, ami lassan egy éve van a listámon, ezért helyette azt vettem meg. A GoTnak ülepednie kell még. De a BR-ben eddig mindenki meghalt, akit megkedveltem, vagy alig mutatják.. Súja (Shuuya?) és Noriko kapcsolatától fel áll a ször a hátamon. Meg Kavadával túl táposak
Magyar mangát keresel? Meet akkor a Chrono Crusade-t tudom ajánlani,  esetleg,  ha nincs meg a Hetalia, akkor azt:)
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1775 Dátum: 13 nov 14, 20:36:11 »

Én Kawadát bírtam a könyvben. Shuya viszont engem se vett le a lábamról. Mellesleg a sziget első jeleneténél betudható volt, hogy mészárlás lesz. Nekem tetszett, milyen részletességgel beszél az író egy szemgolyóról, vagy egy koponyába fúródó tárgyról. Persze a Trónok Harca sem marad el ebben a témában. Nevet
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1776 Dátum: 13 nov 15, 21:03:15 »

Jó hírem van a sci-fi rajongóinak, ugyanis a Galaktika bejelentette, hogy közel 16 év kihagyás után ismét megjelenik Robert A. Heinlein - és a military sf - klasszikusa, a Starship Troopers - Csillagközi invázió. Ahogy azt eddig megszokhatta a nép, a könyv javított fordítással, a mai igényekhez igazított kiadásban jelenik meg, és a könyvesboltokban - feltehetően - decemberben lehet majd keresni, ha minden a tervek szerint megy.

Új borító

Fülszöveg:

"Juan „Johnnie” Rico a középiskola elvégzése után jelentkezik Szövetségi Szolgálatra, amely nélkül egy embert sem tekintenek teljes jogú polgárnak a Terrai Federációban. Katonának áll, és jobb választása nem lévén, a gyalogsági kiképzést választja, de a szükséges rosszt hamarosan valami sokkal rosszabb váltja fel: kitör a háború!

A rovarszerű arachnidák és az emberek között régóta tartanak már a határvillongások, ám az idegenek most egyszer s mindenkorra el akarják dönteni a vitás kérdéseket, méghozzá fegyverrel. Amikor Buenos Aires városa a földdel válik egyenlővé, Johnnie hirtelen a frontvonalban találja magát, a Mobil Erők páncélos gyalogságában. És ha az embertelen kiképzést túl is élte, erről az élményéről már aligha lesz esélye nyugdíjas korában az unokáknak mesélni…

 

Robert A. Heinlein, az első SF nagymester, aki Asimovval és Clarke-kal együtt a tudományos-fantasztikus irodalom aranykorának nagy triumvirátusát alkotta, számos díjat elnyert életében, sőt néhányat halála után is. Új szavakat alkotott, amelyek azóta részeivé váltak az angol nyelvnek, családjának futurisztikus, automatizált házat tervezett az 50-es években, munkássága számos tudóst, politikust és művészt inspirált. A Starship Troopers a mai napig ajánlott olvasmány az Amerikai Egyesült Államok hadseregénél, és a kortárs SF-re gyakorolt hatása is jelentős: többek közt Joe Haldeman Örök háború és Orson Scott Card Végjáték című regénye sem létezhetne nélküle."

Aki szereti a klasszikus sci-fit és a katonai sci-fit, annak kötelező vétel. kacsint
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1777 Dátum: 13 nov 15, 21:27:40 »

A Battle Royale-bane egyértleműen Kawada a legkirályabb Nevet A lányok közül meg Takako.

Az Ender's Game-et (Végjáték) olvasta valaki? Jókat hallottam a filmváltozatáról, de előbb inkább a könyvet szeretném elolvasni.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1778 Dátum: 13 nov 15, 22:17:43 »

A modern sci-fi megkerülhetetlen alkotása. Én még jóval a film előtt olvastam, és azt kell mondjam, hogy nagyon élvezetes és tanulságos regény. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Mosolyog
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1779 Dátum: 13 nov 18, 12:16:55 »

Rondár! Ez a könyv mindenképpen beszerzésre kerül majd. A film jó volt, bár semmi extra, szóval eléggé közönséges akciófilm. Nevet De mindenki azt mondja, hogy a könyv teljesen más, sokkal több mondanivalója van. Nagyon kíváncsi leszek rá, bár a pénztárcám eléggé utálja ezt a kíváncsiságot... Szomorú a részletes beszámolódból valamiért pont ez a faktor maradt ki. Nyelvesít

Viszont te nem írtad le a záró gondolataidat, a Levatán ébredéséről. Pedig érdekelne a végső benyomásod, ezt esetleg pótold még. Nevet
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1780 Dátum: 13 nov 18, 13:29:19 »

...
Bátyám is olvasta és mondta, hogy alap, mindenképpen olvassam el. Terveztem is, csak egyelőre nem jutottam hozzá, de ezt nagy eséllyel meg veszem.

Amúgy, észre vettem mostanában Pesten a metrón, hogy egyre többen térnek vissza a könyvekhez, hogy konkrétan olvasnak könyveket. Jó volt látni, hogy egy kabinban egyszerre 4-en is olvastak... rég láttam ilyet. Nevet
Naplózva


Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1781 Dátum: 13 nov 18, 17:08:20 »

Igen amúgy, én is most jöttem haza HÉVvel, és a négyes ülésbe ahová beültem kapásból ketten olvastak Nevet Én is olvastam volna (már megint ezek az Alapítványok...nem lehet megunni őket), csak sok votl nálam a cucc.

Apropó, én az Alapítványban azt szeretem hogy bár most olvasom újra hamradszorra vagy inkább negyedszerre őket, a sok szereplő meg szál miatt még ha fel is ismerem olvasás közben a történetet meg tudom is hogy mi a lényege, akkor sem emlékszem már a végső megoldásra csak mikor eljutok oda Nevet Szóval most is, rengeteg mindenre emlékszem az Öszvérrel kapcsolatban, mégsem tudom már hogy pontosan hogy oldják meg a helyzetét. Ez meg annyire ritka könyveknél hogy msá pélát kapásból most hozni sem tudok.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1782 Dátum: 13 nov 18, 21:39:07 »

Rondár! Ez a könyv mindenképpen beszerzésre kerül majd. A film jó volt, bár semmi extra, szóval eléggé közönséges akciófilm. Nevet De mindenki azt mondja, hogy a könyv teljesen más, sokkal több mondanivalója van. Nagyon kíváncsi leszek rá, bár a pénztárcám eléggé utálja ezt a kíváncsiságot... Szomorú a részletes beszámolódból valamiért pont ez a faktor maradt ki. Nyelvesít

Viszont te nem írtad le a záró gondolataidat, a Levatán ébredéséről. Pedig érdekelne a végső benyomásod, ezt esetleg pótold még. Nevet

Utóbbinak még mindig nem értem a végére, mert felbukkant a Pokolkeltő és Az öröklét tolvaja is az életemben, melyeket gyorsabban ledaráltam. Nevet

Ami pedig a film és a könyv különbségeit illeti, írtam nemrég a filmről egy cikket, melynek ezt a részletét ragadtam ki:

"Mielőtt tovább mennénk, le kell szögeznünk azt, hogy a Starship Troopers regény inkább filozófiai jellegű mű, mint katonai dirr-durr. A militarista eszméket dicsőíti, bátran szembenézve azzal a ténnyel, hogy az ember vérében van a harc, a konfliktus, a háború. Ez az 1950-es években, a második világháború után roppant veszélyes nézet volt, hiszen akármikor kirobbanhatott egy újabb konfliktus Amerika és Oroszország, vagy a világ másik, jól felfegyverzett nemzete között. A veteránokat a kormány titoktartásra eskette, megfigyelés alatt tartotta, és igyekezett elfeledtetni a néppel a katonaság dicsőítését. Erre felbukkan egy olyan regény, mely kijelenti, hogy igenis fontos a hadsereg és az ahhoz kapcsolódó eszmerendszer. Ezek után Heinleint is megfigyelés alatt tartották, és fasisztának bélyegezték.  Heinlein több regényével is felborzolta a kedélyeket (ezek közé tartozik a magyarul is megjelent Angyali üdvözlet, illetve A Hold börtönében), talán épp ezért lett jóval sikeresebb az eladásokat tekintve Asimovnál és Clarke-nál.

Így csak egy módon állhattak hozzá az adaptáláshoz: a történet módosításával. A szereplők közül néhányat és a regény jövőbeli világának néhány elemét átvették,  majd gyúrtak belőle egy szatírát. A rendezői székben Paul Verhoeven ült, aki a Robotzsarut és a Total Recall – Az emlékmás című filmet is megcsinálta, jelentős kritikai elismerést zsebelve be értük. A szintén sikeres Elemi ösztönön és a nagyot bukott Showgirls-ön túljutva újra akciófilmet akart rendezni, ismét sci-fi környezetben. Heinlein műve már ekkor is bőven klasszikusnak számított, Verhoeven pedig úgy gondolta, hogy unalmas és depressziós, szóval néhány fejezet után becsukta. Ezek nem a legkedvezőbb feltételei a feldolgozásnak, az pedig még inkább rontja az összképet, hogy a rendező szánt szándékkal teljesen mást akart kihozni az alapanyagból. A célja egy társadalmi szatíra elkészítése volt, melyhez a főszereplő színészeket fiataloknak szóló tévésorozatokból és filmekből válogatták össze. A végeredményt a nézők 1997 novemberében láthatták először. Roppant vegyes és megosztó alkotásnak bizonyult."

Eddig úgy néz ki, hogy itt nem áll meg a kiadó, és ha sikeres lesz a Starship Troopers - márpedig miért ne lenne, hiszen már egy csomóan érdeklődnek a könyv iránt -, további, magyarul még meg nem jelent Heinlein regények is meg fognak jelenni.  
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 18, 21:49:33 írta rondár » Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1783 Dátum: 13 nov 19, 11:55:50 »

Ember, elkezdeni egy könyvet, és nem befejezni, mert elkezdtél egy másikat? Ez milyen már? Mintha szex közben hirtelen kicserélnék a lányt. ikszdé

Ami a Starship Trooperst illeti: nagyon kíváncsi vagyok rá. A film nem volt rossz. Mondjuk én igazából még szatírának se láttam, nekem még ez is csak nagyon belemagyarázva jönne össze. Akciófilm volt. Abból igazi, vérbeli. Emellett annyi mondanivalója volt, hogy bemutatott egy olyan társadalmat, ami a libsiknél kivágta a biztosítékot. De igazából nem foglalt állást se ellene se mellette. Meg lehetett nézni, szórakoztató volt, de a könyvtől ennél sokkal többet várok. (A Hold börtöne után azt hiszem, jogosan.)

Total Recall meg nem egy jó film. Nekem nem tetszett, hiába volt benne még Arine is, és hiába volt az alapötlet jó, valahogy a megvalósítás nem jött össze szerintem igazán.
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #1784 Dátum: 13 nov 19, 12:22:58 »

Nekem a Starship Troopersből tetszett a film (1. rész), de még az animációs sorozat is Mosolyog. Amúgy szerintem pont, jó hogy különbözik a filmtől, így legalább ugyanazt a világot/történetet kétféle megközelítésben is meg lehet ismerni. AZt pedig nagyon remélem, folytatják a többi könyvének lefordítását, magyarul csak könnyebb olvasni.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Oldalak: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!