24 szep 26, 23:42:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395265 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1665 Dátum: 13 jún 15, 14:19:45 »

Hát Tyrion meg Jaime jól elintézték nekik még ha akaratlanul is. Cersei csak hozta a szokásos formáját a szerencsétlenje.
Naplózva


 
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1666 Dátum: 13 jún 15, 14:21:52 »

Bár engem kicsit sem zavarna, ha Varys malmára hajtaná a vizet, a Targaryen-restauráció híve vagyok. Mosolyog
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1667 Dátum: 13 jún 15, 14:37:21 »

Valamit nem értek. Ha Varys a Targaryenekkel van akkor miért fogadta anno Ser Jorah jelentéseit és adta tovább királyvárba?
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1668 Dátum: 13 jún 15, 14:40:34 »

Targaryen restauráció.  Mosolyog

Először is újjá építteti Valyriát, és Essosban ő fog uralkodni, Westerost meg átadja valamelyik fiú rokonának, és így megvalósul a Targaryen világbirodalom.  Nevet

Lehet hogy tévedek, de Varys nem Dany-t akarja a trónra.
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1669 Dátum: 13 jún 15, 14:56:10 »

Szerintem Varys mindig odahúz akinél a legnagyobb biztonságban látja a birodalmat. És az semmiképen sem a Lannisterek vagy Stannis és Kisujj.
Naplózva


 
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1670 Dátum: 13 jún 15, 14:58:42 »

Mert ő olyasvalakit támogat, aki uralkodásra lett nevelve, mióta járni tud. Vívni tanult, ahogy egy lovaghoz illik, több nyelvet beszél, jártas a történelemben, a jogban és a költészetben. Egy septa oktatta a Hit misztériumaira, mióta elég idős lett ahhoz, hogy megértse őket. Halászok között élt, keményen dolgozott, folyókon evezett, hálót foltozott, és megtanulta kimosni a saját ruháját. Halat főz, sebet kötöz, tudja, milyen érzés éhezni, menekülni, félni. Szemben Tommennel, aki azt hiszi, a királyi cím az ő előjoga, ő tisztában van vele, hogy királynak lenni kötelesség, hogy a király számára a népe az első, értük él és uralkodik.

És persze e szép szavak mögött lásd azt is, hogy azért nem Danyt, mert ő csak egy Targaryen, a másik viszont "az ő Targaryenje". Vagy legalábbis azt hiszi. Mosolyog
Az lesz a legégőbb, ha ez az új jelölt már a következő könyvben meghal.  Pojén

És hogy építteti újjá Valyriát? A mai napig sem mer senki a közelében hajózni, mert "még mindig lángol".
Nem beszélve arról, hogy a sárkányurak kihaltak, csak a Targaryenek maradtak. Milyen Valyria lenne az valyrok nélkül, tele korcs ghisivel és braavosival?

Idézet
Szerintem Varys mindig odahúz akinél a legnagyobb biztonságban látja a birodalmat. És az semmiképen sem a Lannisterek vagy Stannis és Kisujj.

Varys sosem húzott máshoz. Már Robert lázadása óta tervezget, még talán meg sem halt Aerys, mikor megfogant fejében a gondolat. Robertet csak azért óvta, hogy több ideje legyen felkészülni a "játszmára".
Naplózva

Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1671 Dátum: 13 jún 15, 15:33:24 »

Ebben az esetben megközelíti Kisujj szintjét lassan, bár kivánci vagyok melyikük fog előbb koppanni és mekkorát.
Naplózva


 
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1672 Dátum: 13 jún 15, 17:17:17 »

Kisujj és Varys sorsára én is kíváncsi vagyok. Egyiküknek elég kellemetlen halála lesz. Gondolom Varys azért támogatta Robertet, mert egész könnyen kezelhető király volt. Csak vadászott, piált, meg kurvázott. Nem voltak különösebben nagy igényei, mint más országok meghódítása Nevet. És mint kiderült könnyen elmozdítható a pozíciójából, csak egy vadkan kellett hozzá és némi bor (gondolom enyhe méreggel). Milyen jól jött volna Varysnak, ha csak Grieffék érkezésekor hal meg  Gondolkozik.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #1673 Dátum: 13 jún 15, 18:09:06 »

Hát nem biztos. Egy háború utáni széteső országot sokkal könnyebb meghódítani. Ha előnyösebb lenne minél hamarabb elkezdeniük, nem akarták volna őket elküldeni Daenerysért.

Ez elég captain obvious volt, ennél szerintem többre gondolt, még nem ismered a Saphira iróniát. Nevet
Na ne már, tényleg? Kérlek olvasd el még egyszer a  hozzászólásomat! Aztán még egyszer... Most már láthatod, hogy egy kb. ugyanilyen Naruto befejezésre született jóslat után hurrogtak, és én erre írtam azt, hogy ennyire még a Tűz és jég dalának is lehet tudni a végét.

Ebben az esetben megközelíti Kisujj szintjét lassan, bár kivánci vagyok melyikük fog előbb koppanni és mekkorát.
Csak megközelíti? Pojén Varys pont ugyanolyan szinten műveli a dolgokat, mint ő. Szerintem még a végére sem fogjuk megtudni melyikük rángatta jobban a szálakat, mert a terveik 1. valószínűleg elég képlékenyek 2. nem ismerjük őket pontosan. Én úgy gondolnám, hogy így konkrétan koppanni vagy nem koppanni pedig csak együtt fognak, mert egyikük sem olyan hülye, hogy ne ismerje fel, ha vesztett a másik ellen. Nevet

És hogy építteti újjá Valyriát? A mai napig sem mer senki a közelében hajózni, mert "még mindig lángol".
Nem beszélve arról, hogy a sárkányurak kihaltak, csak a Targaryenek maradtak. Milyen Valyria lenne az valyrok nélkül, tele korcs ghisivel és braavosival?
Annak ellenére, hogy szerintem sem lesz itt semmiféle Valyria újjépítés, én a helyedben nem korcsoznám a braavosiakat. Ördögi Nem tudom, hogy észrevetted-e, de minden náluk a legjobb (pl. Vasbank, Arcnélküliek, gazdagság stb.). A Braavos-Qarth-Dothraki-Hét királyság-Valyria vonal amúgy is erősen hajaz a reneszánsz városállamok-ókori görög városállamok (esetleg kései Róma)-népvándorlás kora-kora középkor-ókori egyiptomi/perzsa (egyébként nem igaz) sztereotípiák vonalra. Ebből mindenki döntse el, hogy hol szeretne élni. Mosolyog


Amúgy én vagyok az egyetlen, akit egyik legjobban Arya története izgat, már Jaqen H'ghar aktív szereplése óta (mióta tudni lehetett, hogy valamilyen módon szoros kapcsolata lesz az Arcnélküliekkel)?
Erről jut eszembe. Akkor az Arcnélkülieknél ez a gyilkolás most hogy van? Az elején még azt mondták, hogy olcsóbb felbérelni egy zsoldossereget, most meg úgy tűnik mindenféle imát elfogadnak. Technikai KO
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 15, 18:12:00 írta dtatar » Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1674 Dátum: 13 jún 15, 18:48:14 »

Nem emlékszem, hogy mondták volna Aryanak, hogy mennyiért öl (lehet, hogy tényleg sokat kérnek érte). Azok akik meg a halált keresik a templomban persze, hogy megölik, ha már egyszer ezt kívánják és az idegen szolgái.
Arya szálból az tetszett a legjobban, mikor megöli az éjjeli őrségből dezertált dalnokot, mert Ő egy Stark és ez az ő feladata  Mosolyog.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Cool
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 110

Cool.


« Válasz #1675 Dátum: 13 jún 16, 11:07:38 »

Megtudnátok nekem mondani kb. honnan kéne olvassam a Viharok Kardját? Mármint a S03/E10-től számítva. 
Egyszer olvastam el a könyvet és be kell valljam fingom sincs hogy honnan kéne.
Naplózva

Ahogy a levelek , te is elhullasz.
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1676 Dátum: 13 jún 16, 14:42:25 »

Hidd pontosan másnak sincs annyira kavarják az időt a sorozatban. Sok dolgot nagyon előre hoztak. Mindenesetre kb. a 3. könyv 2/3-nál járhat talán.
Naplózva


 
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1677 Dátum: 13 jún 16, 15:52:15 »

Annyira keverik az időt mint te a könyv címének a szavait. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1678 Dátum: 13 jún 16, 16:23:47 »

Ha belegondolsz nem is hülyeség:

Harcok Trónja
Csaták Királya
Viharok Kardja
Lakomák Varja
Táncok Sárkánya

Simán elolvasnám. Nevet
Naplózva
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1679 Dátum: 13 jún 16, 16:35:26 »

Mintha a wowoból lennékel kiemelve a címek ikszdé

Egyébként az ifjú Targaryen trónigénye erősebb bármelyikükénél, nem si beszélve arról, hogy a Sárkányok Tánca végén már zászlót is bontott Westeros partjain. Ehhez képest Daenerys a fasorban sincs. Viszont vannak sárkányai. Főleg hogy az 5. könyv végén még el is repül Drogonnal a semmi közepére.
Naplózva



 
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!