24 szep 26, 23:41:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395260 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1650 Dátum: 13 máj 26, 14:07:29 »

Jó van értem, értem. Sajnálom, igyekszem egyre jobban és jobban fogalmazni.
Azért mondtam, hogy igazából senki sem ismeri, mert el felejtette mindenkivel, és más névvel élt tovább és azt ismerték már.
Aki meg tudja az igazat, ő meg nem akarja elmondani senkinek, mert az idő folyamán megutálta az embereket.
Rövidíteni meg tényleg nem szeretnék.
Érthetőbb már?
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 26, 14:12:35 írta zitagirl » Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1651 Dátum: 13 máj 26, 14:38:44 »

Oké-oké, mondom, nekem amúgy is mindegy, de ha igyekszel, az csak jó lehet… Nevet
Eddig is érthető volt… Viszont. El felejtette? Mármint elfelejtette vagy valami módon rávette az embereket, hogy felejtsék el? Lényegtelen, nem kukacoskodok tovább…
Akkor ne rövidíts. Nevet
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1652 Dátum: 13 máj 26, 14:47:19 »

Mondjuk úgy, hogy a másiknak volt ehhez köze. Az emberek felejtették el, hogy ki volt, később meg már csak az álnevén ismerték, de nem tudtak róla semmit, még a gyerekei sem.

Én személy szerint örülök, hogy kukacoskodsz.  Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1653 Dátum: 13 máj 29, 20:36:07 »

Aki szerint a trónok harcán túl is van fantasy élet, vessen rá egy pillantást, és kezdjen bele! Nevet

http://aidanmoher.com/blog/featured-article/2013/05/introducing-the-daggerspell-reread-and-review-series-with-kate-elliott/

http://aidanmoher.com/blog/featured-article/2013/05/the-daggerspell-reread-and-review-series-part-one/#more-12927
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1654 Dátum: 13 jún 14, 10:40:44 »

Tegnap olvastam el a Támadás az űrből és szerintem jó volt.
Végre nemcsak Amerika volt a középpontban, hanem kicsiny országunk, akikről még nem is hallottak erre most meg ők védik meg az egész világot. Klisék ellenére is érdekes és van benne jó poén is. A szereplők sem rosszak, de nem annyira maradt meg bennem egyik sem, csak az újságíró meg Buga. Az külön tetszett, hogy eléggé parodizált az ufókkal, hogy olyanok, mint a régi sci-fikben, meg az űrhajójuk. Amit úgy sajnálom, az az utolsó csata, mert az nagyon rövid lett, pedig nem volt rossz. A változó szemszögök sem zavartak, inkább tetszett, bár ez lehet amiatt, mert a Bartimaeus-triológiában is már nagyon tetszett. Volt benne még környezetvédelem, amit támogattam is, de én nagyon kiborultam, mikor akkor is a pénz fontosabb volt a nagy országoknak, mint az hogy az ufók elpusztítják őket. Ez személyes vélemény, de itt szívesen vetettem volna azokat az ufók elé.

Mindezt egybe véve szerintem megér egy olvasást, akit érdekel, de szólok, hogy van néhány kissé unalmas része is, ami engem picit kizökkentett és picit odébb raktam. Amúgy nem hosszú, kicsivel több mint 300 oldal.

Valaki olvasott már Jonathan Stroudtól könyvet a Bartimaeus sorozaton kívűl, és ha igen érdemes elolvasni azokat is?
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 14, 12:22:48 írta zitagirl » Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #1655 Dátum: 13 jún 14, 23:59:08 »

Itt válaszolva Saphira kérésére:
Nem a történet vége, hanem az odavezető út a fontos. Pirul

A Tűz és jég dalában egyébként várhatóan 1. a Mások átjönnek a Falon 2. a végén Daenerys lesz a királynő. Meglepődnék, ha máshogy érne véget. Ezt kb. az első könyv óta lehet sejteni, de szerintem ez így van rendjén. Sőt, nekem ez egy biztos pontot nyújt a történetben.. A történet az egyes karakterek sorsának, és a szövevényes összeesküvéseknek köszönhetően lesz izgalmas. (Azt is sejteni lehetett már az elején, hogy ki az aki igazán keveri a sz...rt, "játsza a játszmát" és ki a bábu. Pusztán a jellemükből.)
Azért írtam, hogy nagyjából körvonalazódik, mert a Naruto manga témában lett felhozva. A manga sokkal közelebb van a végéhez, mint a könyvsorozat (még ha innentől két évig húzza, akkor is), mégis lehet variáció a végkifejletben, de nem túl valószínű. Ennek ellenére többen próbálják azzal védeni a gyengélkedő mangát, hogy milyen sokféle lehet még a vége. Ez nem igaz, de ahogy a legelső mondatomban leszögeztem, NEM IS EZ A FONTOS. bow
Szóval az, hogy lehet sejteni a legvégét, egyáltalán nem degradáló a Tűz és jég dala felé nézve. Ez a kedvenc még íródó (remélem hamarosan már nem Pojén) könyvsorozatom és az általam második legjobbnak tartott fantasy. (Az első A gyűrűk ura + az egész világ körülötte. Pedig annál kiszámíthatóbb végkifejletű regény nincsen sok. ikszdé)
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 15, 00:00:55 írta dtatar » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1656 Dátum: 13 jún 15, 07:27:13 »

Ez elég captain obvious volt, ennél szerintem többre gondolt, még nem ismered a Saphira iróniát. Nevet

A Targaryen restauráció valószínűsíthető, bár kétlem hogy Danynek happy end lesz, Martin nem az az író aki hagyná, hogy karaktereinek az álma, eltervezett célja megvalósuljon.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 15, 07:32:18 írta Syzygy » Naplózva
norby-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 408


Csak egy őrült Rocker


« Válasz #1657 Dátum: 13 jún 15, 07:43:13 »

Azért azt sem kell elfeledni, hogy Danyvel sem éppen úgy alakultak a dolgok, ahogy eltervezte. Ott van csak Khal Drogo, nem éppen holtan szerette látni, sőt az elfoglalt városokban történteket sem tervezhette el, elvégre senki sem hitte volna, hogy a sárkányok irányíthatatlanok lesznek, az őslakosok pedig levadulnak és legyilkolják egymást, csakhogy letaszítsák Danyt a trónról. Mondjuk a végkifejletben tényleg igaza van dtatar-nak, de azért még történhet 1-2 fordulat, ezért jó Martin, nem tudhatod, hogy kit végez ki csak mert olyan kedvvel ébredt.  smirksweat
Naplózva


Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1658 Dátum: 13 jún 15, 07:47:18 »

Persze, ha azt nézed senkinek sem egyenes az útja, még Varys, meg Kisujj terveibe is hiba csúszik olykor-olykor, csak azt mondom hogy ha Martin abból indult ki már a legelején hogy Ned mint "főhős"-t megölette, utána a legidősebb fiú bosszút áll, szintén láttuk mi történik, akkor nem rá vallana ha Dany + sárkányok+ naplemente King's Landingben tavasszal idilli képpel zárna.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1659 Dátum: 13 jún 15, 09:15:59 »

Pedig te is tudod, hogy minden úgy végződik. Nevet

Egyébként Danyhez annyit, hogy már mindenki tudja, legalábbis sejti, hogy lesz még egy Sárkányok tánca. Martin elég sokat utalgatott rá, novellát is írt hozzá, illetve a legerősebb utalás körülbelül biztossá teszi, hogy mi fog történni.

Amikor Teora az álmáról beszél Ariennéknek, azt mondja: "Sárkányok voltak. Táncoltak. És ahol táncoltak, minden ember meghalt."

Itt most két dologra utalhat: Dany elszabadult sárkányaira, akiket nem tudnak megszelídíteni és letarolnak mindent, vagy Danyre és Aegonra, azaz egy újabb "sárkányok táncára". Ha még emlékeztek rá, a sárkányok tánca eredetileg hatalmi összecsapás volt Rhaenyra és II. Aegon között, révén, hogy Aegon volt a jogos uralkodó a korábbi törvények szerint, de az apjuk a nővérét tette meg királynőnek. Még a sorozatban is benne van, amikor Joffrey Margaerynek mutatja a Targaryen-síremlékeket, és mondja, hogy II. Aegon megetette a sárkányával a testvérét a nő fia szeme láttára.

A harcok alatt elég nagy káosz volt az egész birodalomban, és miután ez lecsendesedett, hoztak egy törvényt, melyben a női örökösök még a fattyaknál is hátrább kerülnek az örökösödési sorban. Azaz most hivatalosan Aegonnak kéne királynak lennie (persze, ha valóban Rhaegar fia), utána még Jon is előbb lenne (persze, ha Rhaegar fia  ikszdé), és Aegon megjelenésével, és azzal, hogy kiderült, nem Dany az utolsó Targy, hivatalosan ő eléggé hátracsúszott, ami nem hiszem, hogy neki tetszene. Persze valamelyik szereplő mondta is, hogy itt nem az lesz király, akit a jog támogat, hanem az, akit a legnagyobb hadsereg.

Bár nem értem, miért fognak egymás torkának ugrani. Nagy idióták akkor. Házuk utolsó leszármazottjai, ahelyett, hogy egymást segítenék, egymást fogják ölni? Még a végén kiábrándulnék a Targaryenekből.

Emellett nem tudom, Martin hogy akarja befejezni két kötettel az egészet. Még a vége felé is behoz ilyen szereplőket, mint Aegon meg Blackstar stb. Nem beszélve Dany jóslatáról, hogyha győzni akar, nem előre, hanem visszafelé kell mennie, és nyugat helyett keletre indulnia. Nős a visszamenés megtörtént, ha figyelembe vesszük, hogy a dothraki tengeren haldoklik, és nem más talált rá, mint Khal Jhoqo. De a kelet vajon Asshait jelenti? Mert ha igen, akkor még nagyon sokáig nem megy a Hét királyságba... Bár Asshai király, vannak még ott sárkányok. Nevet
Naplózva

Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1660 Dátum: 13 jún 15, 13:14:01 »

Én nem gondolnám hogy bárki győztesen kerülne ki a történet végén. Inkább a Varys sétálgat és valakinek magyaráz a birodalom fontosságáról meg mond pár okosságot, miután mindenki szinte meghalt és valami teljesen lényegtelen emberke lett a király befejezésre számítanék. Persze az csak az egyik szál a sok közül.
Naplózva


 
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1661 Dátum: 13 jún 15, 13:25:46 »

én most kezdtem el olvasni a 3. könyv közepétől a könyvet és valami kiábrándító, hogy mennyire gonoszan bánik a karakterekkel Martin még a filmhez képest is. Ez az amire már azt mondom, hogy sok és a könyv élvezeti értékéből von le.

Én Danyt alapból azért nem értem, hogy miért kell neki Westeros. Sokkal szívesebben ellennék az ő ázsia-afrika kontinensén.

Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #1662 Dátum: 13 jún 15, 13:46:35 »

Szerintem csak a bátyja szövege miatt kell neki annyira. Egész életében azt hallotta, hogy a trón jogosan a Targaryeneké (Viserys halála óta meg az övé). Pluszba jön még az is, hogy gondolom a bátyó úgy írta le westerost, mint valami paradicsomi helyet, ahol mindenki csak arra vár, hogy ők megérkezzenek a trónra.
Astapor meg Yunkai meg a naivitásából és a jó szívéből adódik. Nem tudta nézni, hogy kegyetlenül bánnak a rabszolgákkal, így felszabadította őket. Ez számomra szerethetővé tette ez a karakterét, még ha kicsit naiv is a világnézete. Kár, hogy nem úgy jött össze, ahogy akarta. Lásd Astaporban új elnyomó került hatalomra és visszaállt a régi rendszer. Egyszer csak belátja, hogy Westerosba kell indulnia, ha ténylegesen el akarja foglalni a trónt. Bár szerintem ez még messze van, még becsicskáztatja Khal Yogot a sárkányával Nevet.

Szerk: Azt talán hallotta emlékeim szerint, hogy Robert meghalt, szóval szerintem nem bosszúból megy. Egyébként most ki is a  régens király királyvárban? Már nem emlékszem pontosan.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 15, 13:55:29 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1663 Dátum: 13 jún 15, 13:52:12 »

Meg ha kiirtják a családod nagy részét, elüldöznek, és még bérgyilkosokat is küldenek rád, miközben gyereket vársz az gondolom feldühíti az embert picit. Szóval a motivációja egy része biztosan kimerül a bosszúban. Mindegy kin csak király legyen és westerosi. Nem hiszem hogy őt érdekli ki Stark, Lannister stb. (Most még...)
Naplózva


 
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1664 Dátum: 13 jún 15, 14:13:40 »

Szerk: Azt talán hallotta emlékeim szerint, hogy Robert meghalt, szóval szerintem nem bosszúból megy. Egyébként most ki is a  régens király királyvárban? Már nem emlékszem pontosan.

Tommen a király, Margaery a királynő, és Kevan Lannister (volt) a régens. Hogy a következő könyvben hogy alakulna ott a dolgok, ki tudja. Valószínűleg hatalomra kerülnek a Tyrellek, Mace meg elég idióta ahhoz, hogy Varys malmára hajtsa a vizet öntudatlanul is (lásd a terveit Myrcellával és a dorne-iakal.)
Naplózva

Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!