24 szep 27, 03:18:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395743 alkalommal)
0 Felhasználó és 127 vendég van a témában
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1575 Dátum: 13 feb 09, 19:41:45 »

Csak jussak el Szegedre, az Alexandrában bevásárolok úgy, hogy a határon majd jól meg... >.<#
Amúgy az e oldalon felsorolt könyvek közül mindet érdemes megvenni? Feltételezem, de azért biztos, ami biztos. A Tűz és jég dalát biztos, úgyis azzal kezdem.
Egy ismerősöm megkapta mind az öt kötetet diplomálásra. Hmm...
Naplózva

Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #1576 Dátum: 13 feb 09, 21:42:22 »

Fura egyébként, hogy általános iskolában máár kisiskolásként "elfogyasztottam" az iskolai könyvtárat, és ezért beiratkoztam a megyeibe... amióta van internet itthon, azóta meg nem is olvasok.  Ohh My God
Pedig nincs jobb egy jó könyvnél a fürdőkádban!  Pontosan
Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #1577 Dátum: 13 feb 10, 13:38:02 »

Nekem a kötelező olvasmányok jó ideig elvették a kedvem az olvasástól, csak 2-3éve kaptam rá megint. Szerintem elég nagy baj, hogy az unalmas, több száz éves történetekkel foglalkozunk hónapokig irodalom órán, miközben a modern alapműveltséget elhanyagolja az oktatás. Könyvesboltokban pl mindig azok a könyvek a bestsellerek magyarországon, amik a moziba mennek éppen, mert az emberek nem tudják mit érdemes elolvasni, az iskolában nem tanítják meg értékelni a te saját személyiséged alapján választott irodalmat. Szerintem az irodalom a legrosszabban tanított tantárgy ma magyarországon és sok művelt ismerősöm is így gondolja. Dehát a törvényeket nem a 20-on évesek hozzák, úgyhogy nem nagyon lehet mit tenni.
Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1578 Dátum: 13 feb 10, 14:00:24 »

Kötelező olvasmányok nélkül a többség annyit se olvasna, mint most. A probléma a kötelező olvasmányokkal van. A korszakok megismerése szerintem fontos, viszont ehhez nem feltétlenül kéne elolvasni a kor műveit, ahogy etika-filozófia órán sem kötelező elolvasni Platón Az állam című művét, vagy Machiavelli Fejedelmét. Ezek nélkül is megtanulható, hogy milyen volt a korszellem, ahogy egyébként pluszban meg is tanítják. A különböző művek pedig lehetnének plusz olvasmányok, akit érdekel úgyis felüti őket.

Maga a kötelező olvasmány, sokkal célszerűbb lenne, ha választáson alapulna, még akkor is, ha a többség a Harry Pottert, vagy a Jég és Tűz Dalát választaná. Mert nem az a lényege az irodalomoktatásnak, hogy a jövő bölcsészeit, értelmiségét képezze ki, akik fejből idézik Kantot, hanem az, hogy megszerettesse a fiatalsággal a könyvek birodalmát, hogy értő olvasásra nevelje őket. Nem mellesleg felüdülést jelenthetne a tanári kar számára is, akiknek így kötelező lenne elolvasni a fiatalok választott műveit, hisz csak úgy tudna velük beszélni róla. Ez egyébként elejét venné annak is, hogy a tanár a tankönyvben leírt, sznobok által megfogalmazott bölcseleteket böfögné vissza az órán egy adott műről, hisz nagy valószínűséggel nem találna szakirodalmat, mondjuk egy Harry Potterhez.
A mai Magyarországon, ahol lassan több lesz a funkcionális analfabéta, mint a helyesen írni-olvasni tudó ember - nézzetek csak körül a fórumon - sokkal fontosabb feladat, hogy a fiatalok megtanuljanak értő olvasni, mint az, hogy memoritereket biflázzanak be. Egyébként érdekes, mert az érettségi például ezt is kéri számon, az értő olvasást, azzal szemben, hogy irodalomórán meg nem ezzel foglalkoznak többségében.

Illetve viktor, a nemzeti kerettantervet nem törvényi úton szabályozzák, hanem az Emberi Erőforrások Minisztériuma rendelet alapján.  Mosolyog Ott azért dolgoznak huszonévesek is.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1579 Dátum: 13 feb 10, 14:26:54 »

Laterneman a középső bekezdéseddel egyet értek igazából oldalakat tudnék írni arról hogy utáltatták meg velünk gimiben az irodalmat, de felét már le is írtad  Mosolyog

Az lenne a legjobb, ha a folyamatos önfejlesztést, tanulást ösztönözzék és ne az legyen mint itt is volt pár napja, hogy azért nem tudok x-y-t ( akár matek, biosz, kémia, fizika stb tárgykörökből ) mert már fuuu milyen régen volt érettségi meg középiskola.
Naplózva
marioV
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 451


« Válasz #1580 Dátum: 13 feb 10, 16:20:05 »

OFF: Nem azért , de kémiát , fizikát az osztályomban 3-4 emberen kívül magamat is beleértve nem érti senki , pedig gimibe járok , ott meg azért kellene tanulni továbbtanulás szempontjából , mert sima érettségi nem ér sokat manapság .

ON: Én leginkább fantasyt olvasok . A Forgotten Realms világában írt regényeket tudnám ajánlani , és azon belül R.A.Salvator regényeit .Tipikus középkori fantasy , egy kis Lord of the rings beütéssel .
Naplózva

\"Amióta a világra jöttél mondtál igazat akár egyetlen egyszer is ?\"- L

\"Te már... Igen... Te már.. a kezdetektől fogva... sakkban tartottál.\"- Meruem

http://myanimelist.net/animelist/marioV40
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #1581 Dátum: 13 feb 10, 16:50:59 »

Laterneman:
A nemzeti erőforrás minisztérium egyik alága az oktatásügy. Az oktatási tantervet az oktatási államtitkár irányítja, az pedig Hoffmann rózsa, aki egyszer nem ült le tárgyalni a diákokkal. Balog zoltán már annál inkább, de ő meg csak az egyetem állami/önköltséges kvótáiról tárgyalt a höok-kal, az általános, középiskolai tananyag változtatásáról, rugalmasításáról senki nem beszél.

Egyébként én is nagyjából azt mondtam, amit te. Nem kötelező eltörlésről van szó, hanem választható, több mai művel foglalkozó irodalmat kéne létrehozni, ahol akár meg is lehetne beszélni kinek miről is szólt a könyv órán és gondolkodásra tanítana, nem versek és életrajzok magolására, amikre úgyse emlékszik senki pár évre rá. Én végig 2-es,3-as voltam irodalomból, mert nem tudtam megjegyezni a régi nyelvtannal írt műveket, csak a történetüket, ennek ellenére az érettségim 78%-os és talán ha 10órát készültem rá. Abszolút nem a gimnáziumi tananyagra épül.
Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1582 Dátum: 13 feb 10, 17:19:06 »

A minisztériumi munka javarészt a bizottságokon és a tanácsokon múlik. Az államtitkár és a miniszter van, hogy el sem olvassa a törvény/rendelet tervezetét, mert nincs ideje más elfoglaltság mellett. Szóval ezért ez annál bonyolultabb és szövevényesebb, mint hogy az oktatásügyet Hoffmann Rózsa vezeti, tehát mindenben ő dönt.
Na de politika off, ha gondolod PÜ-ben szívesen folytatom erről a csevelyt.  Mosolyog
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1583 Dátum: 13 feb 10, 17:20:37 »

Én az egri csillagokat nem bírtam soha végigszenvedni, pedig kétszer is elkezdtem, de egyszerűen rossz. Pedig imádok olvasni és rengeteg könyvet olvastam.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1584 Dátum: 13 feb 10, 17:24:32 »

Nekem tetszett, többször is olvastam. Irodalomból inkább a depressziós verseket utáltam, amiket lelki sérült, költőnek nevezett egyének írtak.
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1585 Dátum: 13 feb 10, 17:27:53 »

Én az egri csillagokat nem bírtam soha végigszenvedni, pedig kétszer is elkezdtem, de egyszerűen rossz. Pedig imádok olvasni és rengeteg könyvet olvastam.

Kb 7x olvastam e az Egri csillagokat. Nekem az nagyon bejött. Számomra a Lágy jó mindhalálig volt a mélypont. Azt nem bírtam lenyelni.

Viktor nálunk ezt csinálta az irodalomtanár. És igazából az érettségire is ezt kéne tanítani. Gondolkodásserkentő tanítást kitűzték célul már nagyon régen kormányszinten, de a tanárok jó része nem foglalkozik vele.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 10, 17:30:23 írta Morita » Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #1586 Dátum: 13 feb 10, 17:29:02 »

Hát a kötelező olvasmányokkal én is úgy vagyok hogy ami nem érdekel azt nem igazán tudom elolvasni mindig. Néhánynál szenvedtem miközben olvastam. Tényleg jó lenne egy kicsit mai könyveket betenni vagy legalább választhatóvá tenni. Verseket meg szerintem meg elég lenne a nagyon fontosakat megtanulni kötelezően, és elmondani hogy mit gondol róla, meg a verselemzés időnként.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1587 Dátum: 13 feb 10, 17:55:59 »

Kb 7x olvastam e az Egri csillagokat. Nekem az nagyon bejött. Számomra a Lágy jó mindhalálig volt a mélypont. Azt nem bírtam lenyelni.

Én ugyenígy voltam vele. Egri csillagok tetszett. Légy jó mindhalálig nekem sok volt 13/14 évesen.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1588 Dátum: 13 feb 10, 20:57:03 »

Az egri csillagokat én is többször kiolvastam... Volt olyan eset, hogy amint a végére értem, kezdtem neki előlről...
De ma már nem lennék képes nekiülni... Nincs hozzá türelmem...
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1589 Dátum: 13 feb 12, 18:42:46 »

A kötelező olvasmányokat én is utáltam. Egyedül a Vesztegzár a Grand Hotelben tetszett Rejtő Jenőtől, azt végig is tudtam olvasni. 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Oldalak: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!