24 szep 27, 05:15:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 395931 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1425 Dátum: 12 jún 19, 08:08:01 »

Ez a vámpíraspektus az író tollából is csak egy feltételezés. Ahány szerző, annyiféle vámpír létezik. Meyer vámpírjait össze se lehetne hasonlítani például Charlaine Harris vámpírjaival. Hogy most melyik áll közelebb az emberek fantáziájához, egy gyémántgyűrű, vagy egy vérszívó szörnyeteg, amely valóban szétporlad a napon, azt mindenki maga döntse el, bár mivel ez fantasy, itt nem lehet a hitelességre alapozni. Én ezért se vagyok oda a fantasyért. Túl meseszerű. Nevet
Mindenesetre a Twilight könyveket nem olvastam, én csak a filmből kiindulva tudok véleményt mondani róla, de az feleannyira se fényes, mint Edward, amikor kimegy napozni délidőben egy kicsit. Nevet
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1426 Dátum: 12 jún 22, 17:41:53 »

Mivel elfogyott az összes könyvem,mindet elolvastam,ráadtam a fejem a Trónok Harcára....Hát nagyon bejövős :_D
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Hiname Shion
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 145


« Válasz #1427 Dátum: 12 júl 06, 11:11:00 »

Az nagyon jó Mosolyog, én már olvastam 2 részét aszthiszem Nevet, ismeri valaki a végzetereklyéi sorozatot? MosolyogÉn nagyon szeretem, és akinek nincs könyve szivesen ajánlo, az első könyv címe:Csontváros kacsint
Naplózva


Mesterem:hanii
Gazdim: mugen^^Az én kis tanítványom: Kirito Vallás:mugen
Norgreid
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 152


Totálisan Klinikai Agyhalott


« Válasz #1428 Dátum: 12 júl 18, 13:49:39 »

A Twilight fantasy számba megy?  Hmm? ikszdé

A Tűz és Jég dala könyvciklus viszont szerintem nagyon jó, főleg az első három kötet valami fergeteges a negyediknél visszavesz, és sajnos ugyanígy toporog az ötödik kötetben is, de ha már eljut az ember idáig és szerette az előző könyveket csak egy kicsit fog zokon esni a dolog  Nevet Nemrégiben végeztem a Sárkányok Táncával, hááát kíváncsi leszek Martin bácsi mikorra képzeli a hatodik megjelenését, de gondolom a  sorozat miatt felveszi a  tempót. Nem lenne jó kb. 10 évet várni megint.

« Utoljára szerkesztve: 12 júl 18, 18:11:08 írta Norgreid » Naplózva



\\\\\\\\\\\\\"There is nothing either good or bad, but thinking makes it so."\\\\\\\\\\\ - William Shakespeare
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1429 Dátum: 12 júl 22, 17:44:41 »

A Twilightal nem hiszem, hogy feltétlenül a sztorija miatt lenne baj. Nekem az a bajom vele, hogy kártékony hatást gyakorolt az irodalomra. A legjobban azzal ölhetünk meg valamit, ha tucattá tesszük. A Twilight után tonnaszámra jelentek meg a romantikus vámpíros, majd vérfarkasos, angyalos, démonos stb. könyvek, melyekből csakúgy sütött, hogy "Meyer-senseit" másolják és csakis az hajtja őket, hogy pénzt keressenek irodalmilag nulla értékű történeteikkel.

A Trónok harca rajongóknak pedig egy érdekesség: George R. R. Martin írt egy Lázálom című regényt, melyet 2002-ben adtak ki itthon, és ez volt az első regénye, ami magyarul megjelent, anno még a Valhalla Páholy/Szukits Könyvkiadó gondozásában. A kötet tartalmaz egy válogatott bibliográfiát Martin itthon megjelent novelláiból, és a fordító egy esszén keresztül áradozott a szerzőről. Értelemszerűen  ki is derül, hogy a Trónok harcát is ők akarták kiadni Trónok játéka címmel, de a kiadó megszűnt, és Martin ciklusának jogai átkerültek az Alexandrához. Abból kiindulva, hogy a Kornya Zsolt-féle (aki egyébként nagy rajongója Martinnak) Lázálom fordítást sokan "fércmunkaként" emlegetik, feltehetően a Valhallás Trónok játéka is hasonlóan igénytelen lett volna (ahogy ez a "minőség" a legtöbb Valhallás kiadványon is meglátszik), ugyanakkor nyereségesebb lett volna a régi magyar kiadásnál. A Valhalla ugyanis direkt fantasy és sci-fi regényekre volt kihegyezve, így nagyobb bizalommal vásárol az ember tőlük fantasy kiadványt.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Cervantes
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #1430 Dátum: 12 aug 25, 16:45:06 »

A Twilightal nem hiszem, hogy feltétlenül a sztorija miatt lenne baj. Nekem az a bajom vele, hogy kártékony hatást gyakorolt az irodalomra. A legjobban azzal ölhetünk meg valamit, ha tucattá tesszük. A Twilight után tonnaszámra jelentek meg a romantikus vámpíros, majd vérfarkasos, angyalos, démonos stb. könyvek, melyekből csakúgy sütött, hogy "Meyer-senseit" másolják és csakis az hajtja őket, hogy pénzt keressenek irodalmilag nulla értékű történeteikkel.



Ide kapcsolódik S. King idézete: (legalábbis úgy tudom ő mondta)
"Harry potter is all about confronting fears, finding inner strength, and doing what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it is to have a boyfriend."

Magyarul azoknak, akik nem tudnak esetleg angolul:
" A Harry Potter arról szól, hogy szembeszálljunk a félelmeinkkel, megtaláljuk a bennünk rejlő erőt és a csapások pillanatában megfelelően döntsünk. A Twillight pedig arról szól, hogy milyen fontos, hogy legyen egy pasid."

Oké, nem szó szerint, hanem lényegre törő fordítás, de szerintem így van. Én többre tartok egy Emlékek őre könyvet, mint ezt a könyvet. Csillám vámpírok, harcra fel!
Naplózva

dinkavilla.blog.hu
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #1431 Dátum: 12 aug 25, 20:10:41 »

némi észrevétel vélemény a tűz és jég dalából: nekem Victarion az egyik kedvencem, még a neve is jól cseng, és ha felveszi a kraken maszkját, ami polipféle kacsokkal, akkor középkori Predátorrá válik várom már a vásznon. Másik a hegyomlás és a szárnyas kígyó harca, hát az mekkora volt annyira szurkoltam a lándzsásnak; kár hogy megverették mikor már 110%volt a győzelme.
ja és hogy belefolyjak a régi gyűrűk ura vs trónok harcában: azért az utóbbiban sokkal több a csavar, cselszövés, árulás mivel itt minden emberben benne van a jó és a rossz, ezek váltakozása sokkal életszerűbb mint a gyűrűk ura. Ott mindenkivel vele születik a jó és a rossz egy kezemen megszámolom hányan váltottak nézetet a több ezer év alatt  Pojén
az egy mesésebb világ, ahol minden sokkal egyszerűbb, végtelen harc a gonosszal.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1432 Dátum: 12 aug 26, 05:52:22 »

Idézet
"Harry potter is all about confronting fears, finding inner strength, and doing what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it is to have a boyfriend."

Ez tetszik. Nevet

Yamael: Victariont én is bírom. Mondjuk a Greyjoy házból nekem Asha a kedvencem. Nevet
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #1433 Dátum: 12 aug 27, 18:09:45 »

Hogy lehet náluk a nő a kedvenc, gyáva népnek nincs hazája. Azt megérteném ha mondjuk a targaryeneknél nő a kedvenc (noha ha két tagjukat ismerem sokat írtam, legalábbis eddig!), na de a greyjoyoknál ? Mosolyog még theon is nagyobb hal volt a vízben, bár most hogy tudom mi történt vele, azóta nem annyira csípom.

és hiányolom a sorozatból az epikus rhaegar vs robert harcot egyelőre.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1434 Dátum: 12 szep 27, 15:47:37 »

Októberben végre megjelenik az Idő Kereke sorozat folytatása magyarul Nevet

végre
végre
VÉGRE!!!

Évek óta várok erre Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1435 Dátum: 12 okt 07, 10:07:54 »

Valaki ismeri a Katharine Kerr féle Deverry sorozatot? 15 részes fantasy, elég erősen érezteti a  kelta kultúra a hatásait, eléggé ráfüggtem, kb trónok harcára már rá se nézek miatta:D majd elkezdem a nyolcadik könyvet, csak kevés az időm Szomorú

http://en.wikipedia.org/wiki/Deverry_cycle
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1436 Dátum: 12 nov 01, 22:03:11 »

2 napja amikor elmentem könyvet venni,döbbentem rá hogy Stohl Andrásnak megint megjelent egy könyve.Leszakad a pofám hogy sportot űz a börtönbe vonulásból,utána meg mindig megjelenik egy könyve.Biztos nem a sajnáltatásról szól,de mérget vennék rá hogy úgy van megfogalmazva hogy az emberben előtörjön a szánakozás hogy ide került. A világból ki lehet kergetni az ilyen "celebkönyvekkel"
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1437 Dátum: 12 dec 12, 12:30:57 »

Sziasztok!

Tud nekem ajánlani valaki egy jó történelmi vagy életrajzi regényt? Anyumnak szeretném karácsonyra, de én nem vagyok otthon a történelmi regények témájában.
Valami komolyabb hangvételűre gondoltam. Alapjaiba véve anyumat nem a romantikus civódások vonzzák, hanem inkább az ember jelleme és tettei a történelem és a politika tükrében. Simán belefér a közelmúlt történelme is. Pl tetszett neki nagyon egy regény, ami a 90-es években játszódott és Jordánia királynőjéről szólt.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1438 Dátum: 12 dec 12, 14:03:36 »

Mit szólnál a Mein Kampf-hoz? Nevet

Ennyiből nem tudom, hogy tetszeni fog-e neki, de szerintem elég jó könyv. Laura Hillenbrand - Rendíthetetlen-jéről lenne szó. Nekem a könyvtáros srác ajánlotta, ha gondolod, akkor nézz utána.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1439 Dátum: 12 dec 12, 15:57:13 »

A szivarhajó utolsó útja. Úgy hallottam, hogy jó. Ha nem lenne ezernyi olvasnivalóm, meg dolgom, akkor én is elkezdtem volna már.
Naplózva


Oldalak: 1 ... 94 95 [96] 97 98 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!