24 szep 27, 08:14:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 396081 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Tem
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 392


« Válasz #735 Dátum: 08 júl 21, 23:28:15 »

Heh, én még a Gyűrűk Ura első kötetét is kiolvastam. Ohh My God Jó volt, csak furcsa volt, h nagyon nagy mértékben különbözik a filmtől. Dehát a film meg a könyv megint más... Nevet
Köszönöm a tippet : Zemori-san kacsint
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #736 Dátum: 08 júl 21, 23:41:35 »

Gyugyu csak úgy jó, ha mindet elolvasod Hümm-hümm én egyszerűen fájdalommal tettem le a 3. könyvet... amikor csak hazaért a végén Samu és ... és.. olyan üresnek éreztem magam, hogy ennyi?? élnek tovább békében? Végül is erre vágytak végig... de ... én nem láthatom, nem olvashatom... a kalandját Csavardi Samunak, Frodónak, meg a gyerekeik később?? Ilyenkor születik az a sok fic:P Ami jó:D Csak nem az igazi mégse, valljuk be^^
Viszont külön öröm volt a függelékeket elolvasnia 3. könyv végén. Igaz,h csak pár mondatig, de leírták a többiek későbbi életét és halálát is.
Arwen Undómiel Neeem
Pippin és Trufaaahhaaa Johhny Depi bár szép életük volt, mindnek, de akkor is..  teljesen levert, h végül mindenkinek végigírja az életét... kegyetlen lezárás, de ezt várja az olvasó...


(valójából meg egy soha el nem fogyó könyvet ^^ )
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Tem
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 392


« Válasz #737 Dátum: 08 júl 21, 23:47:58 »

Tuk Peregrin = Pippin. Ő a kedvencem.  Nyelvesít
Am. nekem még a Rómeo és Julia is tetszett. Nem volt rossz. Sőt...!
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #738 Dátum: 08 júl 22, 07:44:07 »

Zemori: Hááát az Ergaon története egyedi..  :/ Nem éppen. Van egy hatalomra vágyó őrült gonosz császár benne, egy fiú aki meg akarja menteni a világot és a bátyját attól hogy a gonosz mellé álljon/ott maradjon.
Én is kiolvastam mind a 3 kötetet Gyu-ból és én is ezt éreztem a végén. Amikor Gandalf mondja a kikötőben, hogy egyszer minden jónak vége lesz és hogy eddig tartott a szövetségük. De utána még a legfájóbb a Függelékek a végén mert ott még bemutatják, hogy hogyan élnek tovább a szövetség tagjai, és lehet érezni benne, hogy valószínűleg soha nem találkoztak többet.  Szomorú
Szerintem érdemes még elolvasni a Hobbitot amiben pl Bilbo megtalálja a Gyűrűt, de érdemesebb elolvasni a Szilmarilokat ami egy eredetmonda, elmeséli hogy keletkezett középfölde, ráadásul kiderül, hogy Szauron sem volt akkora úr még, ő akkor még csupán egy gonosszá vált istent tisztelt Morgoth-ot. Ebben a kötetben alkotják meg az orkokat megkínzott tündékből, a balrogok itt jelennek meg először szóval érdekes és több száz évet ölel fel az egész.  Mosolyog
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #739 Dátum: 08 júl 22, 10:52:58 »

Egyfajta teremtéstörténetnek tűnt nekem a Szilmarilok...bár csak a 90. oldalig bírtam, mert valahogy nagyon sűrű volt nekem..
A Hobbit pedig aranyos:D Tetszett nagyon. Szép volt.

Pippin a legjobb fej am, igen ^^
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #740 Dátum: 08 júl 22, 22:43:33 »

Zemori: Hááát az Ergaon története egyedi..  :/ Nem éppen. Van egy hatalomra vágyó őrült gonosz császár benne, egy fiú aki meg akarja menteni a világot és a bátyját attól hogy a gonosz mellé álljon/ott maradjon.

Nah, ne szóld le a névadóóómat!  Nyelvesít

Amúgy tényleg nem teljesen egyedi... sárkányok szempontjából nagyon hasonlít a Szigetvilág történeteire... De Eragon nem akarja megmenteni a bátyját.  Nyelvesít Legalábbis erről még nem volt szó.  Nevet (...Bár gondolom majd megakarja menteni... )  Ammeg mien Dúr-ra gondolsz...?  Hmm?

Egyébként Eragon 3-ik része Brisingr címen jelenik meg angliában szeptember 20-án (Pont akkor van a szülinapom. xDDDD) Már előjegyzésben meg is lehet venni.  Mosolyog


Jah meg még nekem nagyon tetszettek a Narnia krónikái..  Nyelvesít Szerintem érdemes elolvasni. C. S Lewis írta, aki 1898-ban született, és Tolkein volt az egyik legjobb barátja.  Nevet  Meg hát gondolom mindenki ismeri a filmet. xD Csak éppenséggel nem sorban filmesítették meg a könyveket, hanem a 2-ik, és 4-ik könyvet filmesítették meg. Így a filmből nagyon sok minden kimaradt. (Bár így is érthető, mivel a kötetek különböző történeteket mesélnek el, ugyanabban a világban... ) Hmm... Mondjuk nem számítottam arra, hogy ien szomorú a vége...  Szomorú Bár szeretem ha valami szomorú. xD

A Gyűrűk Ura meg utánozhatatlan.  Nevet Ezt is imádom... hogy ezt mind megalkossa valaki, irtó nagy fantázia kellett. Hát Tolkeinnek volt is...  :'X áhh és a függelékek...  Szomorú

Jahmeg még a Barteamus trilgiát is szerettem. xD (Többek közt.  Hümm-hümm ) Azok is elég hosszú könyvek, de nem sokáig húzta, hogy ki ne olvassam. xD Igaz, néhol gyerekesek is tudnak lenni, meg van benne humor, meg hasonlók... De mégis van valami komolyabb része, meg egy kis mondandója a sztorinak.  Hümm-hümm

Hmm... nahmeg ott van az Úr sötét anyagai trilógia... (Filmben: Arany iránytű... Egyébként a kötetek címe: Arany iránytű, Titokzatos Tőr, Borostyán látcső.. ) Hát ez őszintén elég jó sztorinak indult. Sokaknak a vége is tetszett... De nekem nem jött be ez a nagy "Megmentik a világot a szerelmükkel, mert bennük egyessül a Por."  :/ xDDD Hátöhh... szerintem jobbat is ki lehetett volna hozni. Sokaknak tetszett az angyaloknak meg a holtak világának boncolgatása, ami nekem is, de ez a nagy szerelem, meg hogy azzal mentik meg a világot, nem kellett volna oda.  :'X Amúgyis ez sok mindent nem magyarázott meg a történetből...


Dehosszú hszeket írok mostanság. xD
« Utoljára szerkesztve: 08 júl 22, 22:46:45 írta Saphira » Naplózva

Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #741 Dátum: 08 júl 23, 07:34:15 »

Ahogy Zemori én is bírom a hosszú hszeidet xDDD

Gyors kinyitottam a könyvet: Farthen Dur...A Feon (pontos e-vel) is elgé gyakori tündenév, Gil'ead ---> ez sért meg a legjobban mert ez Stephen King Setét Tornyába van benne Gilead néven, innen származik a főhős. Ráadásul ha valami köze lenne Paolininek Kinghez.... Akkor még érthető lenne.
Uden: Udun--> Tolkein tünde nyelven poklot jelent. Orthíad is eléggé hasonlít Orthanc nevéhez ami pedig Szarumán birtoka Vasudvardban.
Bakhát: nekem rémlik valami ilyen a megyéből....

Most csupán a helyeket soroltam fel amik valószínűleg mind koppintások, de a műben 100akkal fordulnak elő... Egy két csórás az új fantasy regényekbe tökéletesen belefér mert a műfaj már kissé véges, de azért születnek még egyedi alkotások, neki nem igazán sikerült, pedig ügyesen ír a gyerek és a történet is érdekes.

A Barteamus-trilógiát én is szeretem, elég sötét és mély mondanivalója van a rasszizmusról és egyéb dolgokról.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 08 júl 23, 07:36:39 írta Slane » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #742 Dátum: 08 aug 03, 00:16:57 »

nah...hmmm...háh...szóval...elkezdtem olvasni a nyári kötelezőt azaz már egy ideje de csak nemrég jutottam olyan részre hogy megfogott egy picit a könyv...ami meglepett ugyanis sose gondoltam volna h nekem valaha is tetszeni fog az aranyember...bár annyira nem nagy szám de az első 200oldal után kellemeset csalódtam mivel addig tényleg csak altatónak használtam az alkotást...de most valahogy meegfogott...érdekes módon athalie karaktere az ami szimpatikus...bár mivel előre olvastam /rossz szokás/ tudom h hogy milyen tetteket fog akarni végrehajtani de mégis szimpatikus annak ellenére is h egy elkényeztetett liba meg minden...de valahogy nagyon sajnállom h talán athaliet kivéve a női szereplők eléggé naivak nem szimpatikus pl. timéa is eléggé butácska és már mikor nagyvilági nő lessz ez valamilyen szinten akkor is megmarad benne csak más formában...noémi hát lássuk csak noéminek megvan a maga belső inteligenciája ami azért szmpatikus....továbbá hát az időssebb nőket nem nagyon tom jellemezni..hát...mit tom én...lássuk csak ott van még mihály nemtom eléggé most h ősszinte legyek ő szerintem egy hülye fasz...olyan dolgok miatt emészti magát meg hát végül i nem tom nem csipázom...kristyán tódor hát őszintén szólva őróla alkotott képem nem sokban külömbözik attólamilyennek a regéényben leírják...kacsuka hát kacsuka is egy szemét egy alak...nem jó olyan izé sajnáltam athaliet mikor várt rá és várt és várt és nem jött...és mindennek utánna még timéát szeeretni...tudom nem tehet róla de akkor is...
ah bocs h ilyen kötelezőkkel zklatok de jó volt leírni...   
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #743 Dátum: 08 aug 03, 21:26:29 »

Srácok, nem tud valaki arról hogy honnan lehet beszerezni a Wanted képregényt?
Őgy hallottam, hogy elöbb az volt ^^
Naplózva

Gabor-sama
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3844


We are Fighting Dreamers Dattebayo


« Válasz #744 Dátum: 08 aug 04, 09:06:53 »

Nemrég megkaptam Tolkien bácsi Szilmarilok könyvét. Már a felét kiolvastam és tetszik. Igaz kicsit néha nehézkes a sok tünde név miatt és itt-ott a tájleírásoknál már össze lehet zavarodni, de nagyon leköti a figyelmem. És persze segít megérteni 1-2 dolgot amire csak utalás volt a Gyűrűk Urában. szóval ezt szintén csak ajánlani tudom azoknak akik szeretik a GyU-t Nevet
Naplózva

Aláírás
Old Család - New Család Kimi o ai shiteru Aemy feleségem Ámor Blogom
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #745 Dátum: 08 aug 04, 09:18:17 »

Én azt tervezem, hogy befejezem az 1984-et Orwelltől, de soha nem jut rá időm pedig már félig elolvastam, habár jó régen  :/
Naplózva
Obi_Wan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 183


Monsieur


« Válasz #746 Dátum: 08 aug 04, 14:26:12 »

Énmost kezdtem el a gyűrűk ura 1-et !
Ott tartok hogy a palykospóniba találkoztak aragorn-al és ami idáig volt élleg nagyon más mint a film !
És azért jó úgy olvasni hogy ládtam a filmet mert a szereplőket könnyeb elképzelni de mégis a történet más !
Izgatottan várom a folytatását Mosolyog
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #747 Dátum: 08 aug 04, 17:21:16 »

Hmm a Gyűrűk Ura az jó, a vége nagyon megható sokkal jobban mint a filmbe. Nekem valahogy a Szilmarilok jobban tetszett, nagyobbnak éreztem a bajt a világban
Naplózva
Ayaka
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1727


a tudás üldöz, de én gyorsabb vagyok


« Válasz #748 Dátum: 08 aug 04, 17:34:44 »

Idén kötelező a Mester és Margarita, és sztem iszonyat jó Pirul nagyon tetszenek ezek a filozofálgatások, még nem olvastam végig,de rajta vagyok az ügyön Mosolyog
Naplózva
Obi_Wan
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 183


Monsieur


« Válasz #749 Dátum: 08 aug 04, 20:06:30 »

a szilmalirok megvan tesómnak ! teht azt is tudom késöb olvasni ! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!