24 ápr 27, 20:11:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Manwha minden mennyiségben!  (Megtekintve 4216 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Dátum: 13 márc 27, 01:40:57 »

Körülnéztem elég sok topicban és nem igazán találtam olyat ahol a most futó Manwhákról lenne szó. És szerintem fut nem egy jó újabban.

Kezdem a kedvencemmel:
Tower of God
"Mire vágysz? Szerencse? Dicsőség? Erő? Bosszú? Vagy valami ami mindezen túlmutat? Bármi is az amire vágysz 'az itt van'!"
Nem igen találkoztam még ilyennel, hogy kérdéssel kezdjenek egy manwhát, de az én érdeklődésem már itt felkeltették.
Először megismerjük Baamot és Lahelt. Lahel meg akarja mászni a Towert, hogy láthassa a fölötte elterülő csillagos eget, mert elege van a sötétségből.(Igen ez szerintem is eléggé idióta indok és később meglehetősen vízbefojtós hangulata támad az embernek a dologtól, meg a csajtól is. Nyelvesít) Baam kijelenti: követi őt bármerre is megy. Kinyilík alattuk a kapu és bent is vannak a Towerbe. Innen kezd érdekessé válni. Nevet Jön Headon az első szint őrzője, elmagyarázza hogy is működnek a dolgok. Ahhoz hogy feljebb juss át kell menned az adott szint tesztjén. A tesztek az őrzőktől függnek. Itt egy labdára kell erőt kifejteni. Amit csak hogy ne legyen egyszerű egy kedves kis szörnyike véd. Baam mivel látni akarja Lahelt nekiesik a feladatnak....
Mindeközben bekerül egy újabb szál történetünkbe. Yuri és Evan. Szerintem igazán mókás páros. A későbbiekben ritkán jönnek be a képbe, de mindennek ellenére komoly hatással vannak a tetteik a történet folyamára.
Összességében egy elég kereken megalkotott világban játszódik, amit folyamatosan ismerünk meg egyre jobban. A művész a fejezetek végén plusz infókat ad, meg kis blog jellege is van.
A karaktereket egyszerűen imádom. Kedvencem Yuri, Baam, Lero-ro és Koon.
Részemről 10/10.
Csak ajánlani tudom!
Hetente jön ki új rész.

A listán van még a Lessa, Song of the Cloud, Ability csak elfáradtam. Nyelvesít
Szép estét! Mosolyog
Naplózva
zoldkabatos
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 438



WWW
« Válasz #1 Dátum: 13 márc 27, 09:04:20 »

Én nemrég kezdtem bele a Noblesse-be ("Nemesek"). Afféle iskolás-vámpíros. Kicsit véres, de vicces.
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #2 Dátum: 13 márc 28, 15:56:42 »

Na remek topic, Tower of God talán a kedvenc (na jó csak második) mangám/manhwam amit jelenleg olvasok, pedig olvasok vagy 20-at Nevet

Szerintem remekül eltalált lett a sorozat, kitűnő karakterekkel. Nekem konkrétan nincs kedvencem, de talán Rak, Baam, na jó még egy csomóan rajtuk kívül.
Yuri engem nagyon Rinre emlékeztet a Fat/Stay Night-ból, de ez persze egyáltalán nem baj. (Mondjuk a legújabb fejezetben megjelent "Ichigo" is Mosolyog )

Nemrég kezdtem el olvasni a Noblesse-t is, ameddig én olvastam szerintem egyáltalán nem mondható véresnek, de később lehet az lesz. Remélem később lesznek benne komolyabb harcok is, de most még csak az 1 részt olvastam el, szóval sok van még hátra. Eddig nem rossz, a humort is kedvelem benne, meglátjuk mi alakul ki belőle, remélem csak jobb lesz.

Amit tervezek még olvasni az talán a Jack Frost, de meggondolom még. Azon kívül a DR. Frostból olvastam még egy keveset, lehet folytatom azt is majd.

Valami jót tudtok még ajánlani?
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #3 Dátum: 14 máj 12, 11:23:45 »

A TOG (Tower of God)  engem konkrétan rabul ejtett Nevet  Felkerült a dobogó második fokára. Ez egy olyan mű ami a megszokott Shounen jump szerű mangakötet formában nem jelenik meg, és kizárólag neten létezik. Ebből kifolyólag tud színes lenni végig minden egyes rész.  Ez a webtoon manhwa műfaj. Amikor rátaláltam, hát örültem, mert olyan volt némi túlzással , mint ha egy filmet néznék képekben. 

A karakterek kidolgozottsága egyedi. Utána néztem, hogy hány olyan karakter van, aki nem csak szimplán megjelenik, hanem ki is van dolgozva a múltja és az eddigi élete, és több mint 100 ilyet találtam Nevet Ha azt nézzük, hogy eddig 190 megjelent rész van, akkor ez így nem gyenge Nevet 

Illetve ez a TOG olyan mint Tolkien Gyűrűk ura története, hogy a teljes megalkotott világnak ez csak egy kicsiny része. Szóval várom a további történéseket. Van egy olyan érzésem, hogy egy One piece jellegű  kb várhatóan 1500 rész körüli  történetet kapunk.

A TOG most 6 hétig szünetel, ha valaki elért volna 190-ig és nem tudja miért nincs több rész.
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #4 Dátum: 14 máj 13, 22:17:49 »

Ne már, múltkor a Noblesse szünetelt, most meg a TOG? Mondjuk lehet ez azt jelenti jön a 3. rész, viszont akkor kíváncsi vagyok valóban 6 részes lesz-e.
A manhwákban általában kedvelem aa színes, mangáktól elütő rajzstílust. Esetükben talán épp emiatt különösen jó, hogy csak neten jelennek meg. Épp a remek rajzok miatt kezdtem el olvasni a Feng Shen Ji-t is, ami már nem is manhwa, hanem manhua, és az egyik legjobbkép világgal rendelkezik az általam ismert művek közül. Az meg különösen jó, hogy a történetet se leet rossznak mondani benne.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
-Uchiha Itachi-
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 520


Mikita


« Válasz #5 Dátum: 14 máj 15, 16:16:52 »

The Gamer,nemrég értem be,első manhwám,szóval viszonyítani (még) nem tudok.
2013-as (szóval még eléggé friss), iskolai élet,shounen,rpg+humor.Aki játszott életében pár órácskát mobával,vagy valamilyen rpg-vel,vagy ha nem,de tudja miről van szó,annak kötelezően ajánlott.^^
Naplózva

Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #6 Dátum: 14 máj 15, 21:21:33 »

A The breakert ajánlom mindenkinek. Nagyon jó. Mosolyog

Tower of God eddig érdekes.
Naplózva
Duuu
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 929



« Válasz #7 Dátum: 14 máj 29, 20:54:16 »

Találtam egy számomra új webtoon-t, ami amatőr manhwa-ként kezdődött, majd újraírták a történetet és professzionális keretet kapott. 

Szerintem egész pofás, és a neve: Trump(LEE Chae-Eun)

A Feng Shen Ji-t is utól értem és nagyon bejövős. A színes képi világ eddig mindent üt.
Naplózva
Drahaka
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 284



« Válasz #8 Dátum: 14 szep 13, 19:20:09 »

Én találtam egy (szíves elnézéseteket kérem a kifejezésért,köszönöm) KURVA JÓ Manwhát!!! Nevet
God Of Highschool.
Az egész történet egy "bajnoksággal" kezdődik,melynek a végén győztesének kívánsága teljesül.....onnan meg dimenziót váltanak,szószerint.
A legfőbb szereplőkkel már az első fejezetekben is megismerkedhetünk,de a történet folyamatos előre haladta során,még rengeteg színesebbnél színesebb szereplőt kaphatunk.
A történet szereplőit 2 (de technikailag 3) részre tudjuk osztani.Vannak a "Harcművészek" akik a puszta fizikai erőkre és a sajátos küzdő technikáikra alapozva harcolnak (Velük kezdődik a sztori).Aztán vannak a "Mágus/Pap/csiríbúhogyishívjákmárőketnemtudnimivel2fejezetenkéntmegváltozikamegnevezésük" akik erejüket egy "Istenbe"(nos igazából egy a párhuamos világban élő lénybe) vetett hitük/azokkal felvett kapcsolatuk mélységéből nyerik erejüket.Innen vannak emberek akik a tenyerükkel pusztítanak szigeteket.És végül de nem utoljára a keverékek.....nos vannak szituk amiket nem lehet "chowa chowa"-val vagy "abrakadabra"-val megoldani,ilyenkor használják mindkettőt.
A történetet nagyon leegyszerűsítettem,de én csak ajánlom.
Naplózva

A lehetetlen, IGENIS LEHETSÉGES!!!!
Egy mindenkiért,mindenki egyért!
In brightest day,in blackest night,no evil shall escape my sight.Let those,who worship evil's might,beware my power GREEN LANTERN'S LIGHT!!!
Lunark
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1



« Válasz #9 Dátum: 15 szep 30, 00:26:51 »

---------Ha már manhwa, akkor az első és legjobb egy webtoon, a  NOBLESSE! Nevet

Végig fenntartotta az érdeklődésemet. Kellően izgalmas, a karakterek szerethetőek, és nem nélkülözi a csavarokat, és későbbiekben a drámai fordulatokat sem. Ahogy a történet fokozatosan halad előre, új szereplőket ismerhetünk meg, és megannyi rejtély kerül napvilágra. Mostanáig 373 fejezet látott napvilágot, és még mindig elmondhatom, hogy nem untam meg.
 A rajzolás az elején nem a legszebb, de ahogy a történet halad előre, a karakterek nagyon szépek és kidolgozottak lesznek. Lesznek benne idegesítő elemek, de ezek is lemorzsálódnak idővel.
Nem nélkülözi a humort, kalandot, rejtélyt, a sok  harcot, és a drámai fordulatokat sem.
Nem ok nélkül tartják az egyik legnépszerűbb manhwának!  Nevet

Kedvenc szereplőim: Frankenstein, Rajak/Lazark Kertia, Ragar/Rayga Kertia, Rael Kertia, Karias/Karius Blerster, Muzaka, az előző Nobles uralkodó, és Kentas.



-------- A második kedvencem a GIRLS OF WILD'S-

Szintén egy érdekes koreai manhwa.
Naplózva

NOBLESSE is love, NOBLESSE is my life. <3
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!