24 szep 30, 21:17:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 541 542 [543] 544 545 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1196770 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8130 Dátum: 13 okt 31, 22:47:11 »

Pedig mindig kell egy lelkes kezdeményező hogy be induljanak a dolgok. kacsint
Nem gondolom(hiszem) hogy mindenki hülyének nézne érte,legfeljebb megmosolyogna.
Lehet még jól is jönnél ki a helyzetből,/ha értékelik vagy nincs cukorka.
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #8131 Dátum: 13 okt 31, 22:50:47 »

Lehet, kitudja. Pojén Azért szeretném egyszer kipróbálni. Ha van valamilyen ünnepük az amerikaiaknak, akkor a halloweent biztos átvenném. Mindig csak látom tévében mindenféle amerikai sorozatban és én csak kérdezem magam, hogy ez nálunk miért nincsen.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8132 Dátum: 13 okt 31, 22:52:50 »

Várom már a Halloween kontra Mindenszentek és halottak napja kommenteket.  Faceg
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8133 Dátum: 13 okt 31, 22:54:51 »

Mi nálunk csendesebb hangulatú formája van az ünnepnek.
Cél végülis ugyanaz,lámpások is vannak,csak a hangulat más,általában.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q72/s720x720/600871_584253628289463_744470252_n.jpg
Vajon 1-2Ilyen hogyan hatna éjjel az utcán? Nyelvesít
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1385997_584743021573857_1123965161_n.jpg

Szerk Beírtak elém megint.
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #8134 Dátum: 13 okt 31, 22:57:36 »

Hát azért velük nem szívesen találkoznék az éjszaka kellős közepén, de hangulat az meglenne. kacsint

Nincs semmi bajom a halottak napjával, csak annyi, hogy nekem mindig a halál jut eszembe róla és én attól félek. Ezért sem járok temetőbe, mert mindig előhozza a haláltól való félelmemet.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8135 Dátum: 13 okt 31, 22:57:53 »

Mert tényleg annyian tolongunk itt hogy mindenki be akar írni eléd. megint.

Szerk beírtak elém megint.

emlékezni járok temetőbe, halált meg jó lesz ha nem tabuként kezeled.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 31, 22:59:07 írta Syzygy » Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #8136 Dátum: 13 okt 31, 23:00:47 »

Nem tabuként kezelem, csak félek tőle. Persze lehet könnyebb lenne, ha hinnék a túlvilági életben. smirksweat
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8137 Dátum: 13 okt 31, 23:06:54 »

Igazából csak jelezni akartam hogy már előbb fűztem hozzá valamit,és nem egy kontra részt elindítani lecsapva az ötletedre,de mind1 smirksweat

Halálra én se gondolok szívesen,bár nagyjából már el tudtam fogadni.Néha 1-2gyors gondolattól eltekintve(ritka).Bár legalább gyorsabban kelek fel akkor smirksweat
Ami még nem mellékes hogy elméletben már megszületett az a generáció ami(aki) nem fog meghalni.(Rendesen biztos).

Ha a meghitt emlékeket idézed fel az elhunytnak,akkor már inkább nyugtató mint rémisztő ha a temetőben vagy.
Mécses gyújtás is szép jelkép tud lenni.

Ma tényleg nem tudok rendesen fogalmazni,talán kis fejfájás az oka >.<#
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 31, 23:07:56 írta K ichigo » Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #8138 Dátum: 13 okt 31, 23:10:18 »

Ha még nem vettél be, akkor vegyél be egy aspirint. kacsint

Hát az a baj, hogy az sem tud megnyugtatni, mert nálam a halál mindig úgy jelenik meg, hogy minden megszűnik és semmivé válik az ember tudata, lényege és ettől félek, hogy mindent elveszítek a halállal.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8139 Dátum: 13 okt 31, 23:19:19 »

Nem hiszem hogy annyira vészes lenne,egy kis pihenés segít.

Megszűnéssel kapcsolatban pedig hát igen ez az egyik legvalószínűbb.Azt viszont nem mondanám hogy minden elveszik.
Maga a tudat is megnyugtathat hogy hagysz magad után valami fontosat maradandót,akár társadalmilag,akár családilag.
Utódóknak például,és nem kell feltétlenül a végrendeletes örökségre gondolni,hanem pont másra.

Ha tudományos vizsgálat kell:Egyesek már esélyesnek tartják hogy a "szellemünket" virtuálisan tároljuk majd. smirksweat
Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #8140 Dátum: 13 okt 31, 23:23:39 »

Aztán meg programoznák a lelkeinket és mindenfélét csinálnak velünk.

Én remélem, hogy valamit azért hagyni fogok, de még így is rettegek attól, hogy mindenem megszűnik. Tán ezért is van a történeteimben túlvilági élet, mert ez már valamennyire megnyugtat. smirksweat
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8141 Dátum: 13 nov 01, 01:24:33 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2pkNulmJR0I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2pkNulmJR0I</a>

Hegyek... hegyek, HEGYEK!

Ebből a fenti témából csak az jön le, hogy hiába tiltakozik, a legtöbb embernek szüksége lenne valamilyen vallásra, mert a hit támasz az embereknek. Nem hazugság, nem félrevezetés, hanem támasz.
Múltkor belinkeltem azt a muszlimos gyakorikérdést, ott is írta egy-kettő, hogy ő buddhista lesz, a másik iszlám stb. Az európai ember valamiért zsigerből elfordult a kereszténységtől, és vagy él csak úgy egyik napról a másikra, vagy mindenféle más kultúra vallásaiban keres menedéket.
És amit Aes is megemlített, erre az emberek csak azt mondják: hadd valósítsa meg önmagát. Meg azt, hogy ő majd sok vallást fog bemutatni a gyerekének, hogy kiválassza azt, ami neki tetszik? Most őszintén, szerintetek ilyen van? Nyilván, ha sok vallást tanítok a gyerekemnek, akkor én magam nem követek egy vallást sem... ezt a gyerek meg fogja érezni, és ő maga is engem fog követni, és alkalmazkodik a többségi társadalomhoz, ami jelenleg teljesen 'vallástalan'. Na meg azt írják, hogy 'majd a gyerek eldönti, hogy vallásos lesz-e'. Ez csak szerintem hülyeség? Az őt ért hatások miatt ez esetben is a többségi társadalmat követi nagy valószínűséggel. Ez a mentalitás nem szabadságot ad a gyereknek, hanem elengedi a kezét, magára hagyja. Olyan, mintha a kiselsősöknek elkezdenél egyenleteket tanítani a számok ismerete nélkül: aztán majd lesznek, akik időközben rájönnek az összeadás-kivonás rejtélyeire, mások meg nem. Ilyen a nevelés meg a sok szülő által emlegetett szabadság is.

Ezt még a korábbi gyakorikérdéses témára reagáltam, bár nem is emlékszem, mikor linkeltem már.

Haláltéma: kis koromban nem féltem a haláltól, sőt nagyon vonzott a titokzatossága, és sokat gondolkoztam ezen. Aztán egy ideje, főképp azóta, hogy jobban átlátom az élőlények felépítését, az élővilágot, a testünk működését, én is egyre jobban félek tőle. Lao-Ce igazat mondott azzal, hogy minél többet tudsz, annál kevesebbet értesz, és én magamon azt vettem észre (persze ez személyfüggő, másokon nem vettem észre Nevet) hogy minél többet tudok/tanulok, annál jobban szükségem van valami kapaszkodóra, hogy ezt kompenzáljam. De akkor is nehéz elfogadni, hogy a halál után nem gondolok többé semmire, nem lesz semmi, megszűnik a világ stb... aki nem fél ettől, az valójában nem gondolt bele még soha igazán.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8142 Dátum: 13 nov 01, 01:31:53 »

Elolvastam az egészet, de most csak a legvégére reagálok, bocsi, telóról nagyon szar irni. Csak annyi, hogy szerintem aki igazán hisz a túlvilágban (nem csak vasárnaponta) az talán tényleg nem fél a haláltól. Itt a halál félelme helyett inkább csak a gyászoló szerettek gondolata, ami megijeszti az embert.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8143 Dátum: 13 nov 01, 02:00:45 »

De én nem hiszek a túlvilágban, pont emiatt:

Idézet
Lao-Ce igazat mondott azzal, hogy minél többet tudsz, annál kevesebbet értesz

Nem tudom elképzelni, hogy örök boldogságban, vagy forró üstben főve töltjük el a maradék örökkévalóságot, vagy hogy a Valhallában a minden nap újjászülető Särimne húsát falatozzuk jóízűen, amíg el nem jön a Ragnarök.

Igazából nem is akarok túlvilágot. Az emberek azért vágytak a mennybe, mert azt hitték, ott majd örökké nyugalom és boldogság lesz, de ez nem létezik egy élőlény számára. Jól el is találták: örök nyugalom csak a halottaknak adatik meg, azoknak akik tényleg halottak, és nem élnek tovább a túlvilágon.

Nekem nem a halállal van a bajom, mert ugyan nem hiszek a halál utáni életben, de hiszek másban. Nekem azzal van a bajom, hogy itt kell hagyni ezt a világot (és ez mindenképp megtörténne, függetlenül attól, van-e túlvilág vagy nincs). Nem tanulhatok többé új dolgokat, nem ismerek meg hatalmas felfedezéseket, nem látom a jövőt, nem tudom meg, mi lesz később az országgal, Európával, mi lesz az emberiséggel, a világgal... jó lenne, ha halhatatlan bölcs lehetnék, aki valahonnan a távolból bosszankodás nélkül szemlélhetné a jövő történelmét, de nem így lesz. Szomorú
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #8144 Dátum: 13 nov 01, 08:14:42 »

Hitre mindenképpen szükségem van nekem is, de szerintem ez nem függ össze a vallással.

Más, ha halhatatlan bölcs lennél, akkor sosem akarnál halhatatlan lenni. Minden vágyad, minden szenvedélyed, amiket a felsoroltak iránt érzel semmivé lenne. Nem lenne többé tétje semminek, amit teszel, hiszen örökké élnél. Mennyire unalmas lenne már ez?

Egyébként ez a félelem az elmúlástól dolog szerintem marhaság. Ha bárki úgy gondolja, hogy az élete során bármit is a sajátjává tett és most elveszíti azt, akkor nagyot téved. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 541 542 [543] 544 545 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!