24 szep 21, 06:50:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 481 482 [483] 484 485 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1182827 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #7230 Dátum: 13 okt 15, 11:03:31 »

S mit tennél, ha csak te vagy egy általad megvédeni akart személy élhet túl egy adott helyzetet? Kit áldoznál fel?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7231 Dátum: 13 okt 15, 11:06:14 »

Melyik kettő? Gyerek és feleség közül pl. a gyereket.
Gyerekből lehet még, feleségből nem (az én felfogásom szerint).
Majd lecserélem az avámat.

Ha több gyerek van alapból, akkor még egyértelműbb.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 15, 11:16:27 írta gman » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7232 Dátum: 13 okt 15, 11:49:55 »

S mit tennél, ha csak te vagy egy általad megvédeni akart személy élhet túl egy adott helyzetet? Kit áldoznál fel?

Nem választanék. Inkább állatként vetném bele magamat a harcba, hogy mindkettőnket megmentsem. Ha ez nem sikerül, gondolom úgy értetted, hogy lehetetlen, hogy sikerüljön, akkor is megpróbálnám.

Végső esetben, ha igazán szeretem az illetőt, akkor feláldoznám az életemet is érte. Ha fordítva tennék, úgyse tudnék élni lelkiismeret furdalás miatt.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 15, 11:56:53 írta Aes Sedai » Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #7233 Dátum: 13 okt 15, 12:59:27 »

És ha az illető is ugyanúgy szeret téged, mint te őt? Akkor meg önző vagy, amiért magadnak választod a gond nélküli halált, őt meg hagyod, hadd szenvedjen és éljen le még X évet a hiányoddal, meg a tudattal, hogy miatta, inkább helyette haltál meg. =D

A magukat friendzone-ba soroló embereknek a legkönnyebb ilyenkor, ha feláldozzák magukat, véget vetnek a saját szenvedésüknek, a másik fél meg viszonylag boldogan élhet tovább, miután meggyászolta az illetőt.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7234 Dátum: 13 okt 15, 13:23:54 »

Hát ebben is van valami. De ha igazán szeretem a másikat, akkor férfiként nem nagyon tehetek mást, mint, hogy feláldozom az életemet érte. Férfi nem tehet mást, ha férfi akar maradni. Ez egy nagy hátránya ennek a nemnek. xD Bár a lányok között is vannak harciasabbak azért (szal nem ilyen Lori félék xD), akkor azért könnyebb a helyzet.

De mondom, én mindent megtennék, hogy az ilyen helyzeteket alapból megelőzzem, vagy ha mégis beüt a dolog, akkor is valami mindenkinek megfelelő megoldást találjak.
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #7235 Dátum: 13 okt 15, 13:33:32 »

Ja persze, a férfi lét. Nevet

Öregkorban is állítólag valamivel jobban viseli a nénike a bácsika halálát, mint fordítva - házastársi kapcsolatra gondolok itt. Jó, persze, nyilván ez is emberfüggő. Mosolyog

Vaaaagy... ha minden kötél szakad, haljatok meg mindketten, úgy igazságos. Lesütöttszemek
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7236 Dátum: 13 okt 15, 13:38:25 »

Szerintem aki egy posztapokaliptikus világban néniként vagy bácsiként hal meg vagy csinál bármit, az nagyon kemény ember lehet, ha eddig bírta. xD Én félnék egy ilyen öreglánytól asszem. ikszdé

És igenis a férfi létnek ez része. Lesütöttszemek Egy elvadult világban ez főleg gyakran jöhet elő. És nem is nagyon lehet erre igazából egyetemes választ adni. Legfeljebb annyit, hogy olyan nőbe érdemes beleszeretni, akinek nem büdös a lövöldözés. xD (Nem mintha te döntenéd el, hogy kibe szeretsz bele.  Pojén) Akkor sokkal kisebb az esélye ilyen helyzetnek. Mondjuk TWD-ből Andrea (második évad második felétől csak) ő már sokkal inkább megfelelő, mint pl Lori. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 15, 13:39:30 írta Aes Sedai » Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #7237 Dátum: 13 okt 15, 13:43:32 »

Ja, hogy... Nevet A körülményekkel nem voltam tisztában. : D De úgy értettem, hogy a nők nagy általánosságban talán jobban bírják az efféle fájdalmat, mint a férfiak, és akkor már mindjárt kivetítettem a dolgot a fiatalokra, akik ezek szerint egy posztapokaliptikus világban kényszerülnek rá az efféle választásra. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7238 Dátum: 13 okt 15, 13:55:00 »

A körülmények azok olyanok, mint a Walking Dead-ben, vagy bármilyen tetszőleges hasonló történetben. ikszdé
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #7239 Dátum: 13 okt 15, 16:13:35 »

Fura, hogy egyeseknek elég gyakori és visszatérő rémálma a zombiapokalipszis, míg másoknak vágyálma, hogy ez megtörténjen. Nevet
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #7240 Dátum: 13 okt 15, 16:21:13 »

Én sose álmodtam erről Nevet én azt szeretném megélni hogy az emberek lakható bolygókra áramlanak ki és kolonizálják őket és ebben fejlett lények segítenek nekünk akik felfedik a létezésük Nevet Vagy arra hogy ellenálhatatlan legyek a nőknek ikszdé bármelyikkel kiegyezek Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #7241 Dátum: 13 okt 15, 16:21:19 »

Sokszor az ember fél felelősséget vállalni az életében, de vágyik is rá. Egy zombi apokalipszis bekövetkeztével rá lenne kényszerülve. Ráadásul ha erkölcstelen dolgot tesz az sem akkora baj, mert bármit ráfoghat arra, hogy szükségből cselekedett. Sok szempontból egy valódi főnyeremény. Nevet
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #7242 Dátum: 13 okt 15, 16:34:10 »

Hát, ha abból a szemszögből nézzük, akkor igen.

Fura, hogy egyeseknek elég gyakori és visszatérő rémálma a zombiapokalipszis, míg másoknak vágyálma, hogy ez megtörténjen. Nevet
Furcsák vagyunk. Én semmilyen apokalipszisben sem élnék, legyen az zombi, földönkívüli vagy bármi más. Álmokban sem voltak épp kellemesek (bár legtöbbször mindig életben maradtam az álmok végénél), nem szeretném őket a valóságban is.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7243 Dátum: 13 okt 15, 16:38:40 »

Utólag kicsit szégyenlem magam az előző hozzászólásom miatt...

Aes, olvasd el a Gantz-t! Nem zombiapokalipszis, de hasonló embert próbáló világ. Nevet
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #7244 Dátum: 13 okt 15, 16:39:46 »

Sok másból pedig egy rémálom, amire ép eszű ember -már bocsi, Aes- nem vágyik. Minden "vonzó" tényezője ellenére is az maga lenne a Földre költözött Pokol, minden apró részletéig ellentétes azzal, amit ma Életnek nevezünk. Ha valaki egy olyan világra vágyik, ahol a saját törvényei szerint akar élni, mert a nagyvilágé neki nem tetszenek, menjen egy lakatlan szigetre, és éljen ott boldogan, egyedül, de azt akarni, hogy 7 milliárd emberből kb 6,6-6,8 olyan szörnyeteggé váljon, ami megzabál mindent, ami él és mozog körülötte, a fennmaradt túlélők meg egy posztapokaliptikus világban essenek egymás áldozatául, mert hát egy olyan világban megbocsáthatatlan bűn, ha valaki emberséges akar maradni, hát... ismétlem önmagam, ez fura. Világvégére vágyni roppant furcsa.
« Utoljára szerkesztve: 13 okt 15, 16:41:05 írta Nikuccia » Naplózva
Oldalak: 1 ... 481 482 [483] 484 485 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!