24 szep 22, 18:17:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 444 445 [446] 447 448 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1184705 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #6675 Dátum: 13 szep 28, 15:37:53 »

Hát nem az.  smirksweat Hiányzik már egy jó rakott krumpli, vagy töltött comb (csirke).  smirksweat
De meg kell várni a jövőhavi fizut (minimum) mert ebből arra nem futja, vagy igen, de akkor meg főzni nem lesz mit  >.<# , remélem hogy lesz jövőhavi fizu (mivel szezonális a munka).  smirksweat

Ja, most jó idő van még ha kicsit hűvös is szeptember végéhez képest.  Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 28, 15:40:29 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #6676 Dátum: 13 szep 28, 16:42:59 »

sziaszok.
egy kis segítség kéne egy 2 oldalas fogalmazást kéne írnom a függőségről (mit jelent számomra, kiválasztani egyet és leírni és hogyan ne függjünk rá) cigit választottam 1,5 oldal van. tudnátok írni dolgokat mit írjak? elég témákat a sz÷veget megírom magam. thnx.. további szép napot.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6677 Dátum: 13 szep 28, 17:21:36 »

tessék, ha hiteles forrást szeretnél, persze nem a cigiről, hanem általában, vannak tőle jobb videók is csak nincs hozzá felirat.
mondjuk ebbe szerencsére nem találsz olyan demagóg dumát, hogyan ne függjünk
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tl99-Nb5sec" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tl99-Nb5sec</a>
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 28, 17:25:16 írta Syzygy » Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6678 Dátum: 13 szep 28, 18:16:14 »

Nem értem.
Miért tennének inkább egy olyan kovácsoltvasnak látszó kerítést az alagút fölé, ha helyette - az eredeti tervben - üvegfal szerepelt? Nem elég, hogy ótvar ronda, nem illik oda (főleg, hogy az alagút tetején soha az életben nem volt kerítés, feleslegesen erőltetik a stílusban odaillő dumát), de létrának is kiválóan használható. Egy kétméteres üveglapra viszont az isten nyila sem mászik fel, kivéve, ha az isten nyila gekkó. Ja, és az üveg a látványt sem rondítja ugye, mert nincs is ott. Az emberek hülyék.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6679 Dátum: 13 szep 28, 18:18:55 »

Szerintetek is értelmetlen mesét olvasni egy gyereknek, amíg nem érti?

Bocs, nincs más témám.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6680 Dátum: 13 szep 28, 18:43:45 »

Nem, a meseolvasás a nyelvi készség megtanulása előtt is ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb, mint utána. Ezzel fejlesztheted a gyerek nyelvtanulását, a hozzád való ragaszkodását, könnyebben megtanulja az emberek apró jelzéseit (hanglejtés, arckifejezés), ami később még nagy előnyőre szolgálhat, hamarabb megtanul beszélni, nagyobb lesz a szókincse stb. Ha nem tűnt volna el pszichológiavizsga után azonnal a könyvem, forrást is tudnék mutatni.

Egyébként kiságy fölötti játékoknak is van valami fontos fejlesztő szerepe, ezt megemlítették élettanon, de nem figyeltem, és elfelejtettem. Nevet

Ja, és ideje lenne már törölni az aláírásodat, nem gondolod?

Nem is tudom, A-chan, szerintem ezerszer jobban néz ki ez: http://iho.hu/img/galery/130705-alagut_1.jpg, mint egy kétméteres üvegfal. Amit nem hiszem, hogy bárkit is takarítani fog, ha majd ragad a mocsoktól, és nem lehet tőle látni.

Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6681 Dátum: 13 szep 28, 18:51:11 »

Olyan bigyók nincsenek az ágyió felett, de akkor majd lesznek. Köszi a tippet, nem is vagy olyan szörnyű, mint amilyennek tűnsz! Mosolyog

Megjegyzés. Azt magamtól is tudom, hogy gügyögni tilos, mert a baba nem hülye, csak még keveset tud! Próbálok erre másokat is rászoktatni, sajnos kevés sikerrel.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 28, 19:03:41 írta gman » Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6682 Dátum: 13 szep 28, 19:19:50 »

Nekem is ez volt az első, ami eszembe jutott, amikor az üveget megemlítették, de ki lettem okítva, hogy öntisztuló üveget használtak volna, amit ugyebár nem kell lemosogatni. Egyébként állítólag a bizottságnak is ugyanez volt a baja az eredeti tervvel. Feltételezem, leragadtak az ablaküvegnél, aminek keret kell, és már akkor is majzos lesz, ha valaki ránéz.
Kár érte; láttam a látványterveket, tényleg olyan lett volna, mintha nem lenne ott semmi.

Viszont az elsődleges célnak, hogy az emberek ne tudjanak kiülni oda és leesni, a kerítés egyáltalán nem felel meg. Az meg megint egy másik dolog, hogy ha a kerítés mintája olyan lesz, mint a renderen, amit mutattál, akkor végképp egyszerűbb lenne odabiggyeszteni egy létrát. Legalább kevesebb vízszintes és több függőleges/átlós választást tervezhettek volna bele, hogy nehezebb legyen rá felmászni. Azokat, akik részegen feltámolyognak oda és ki akarnak ülni a párkányra, ez pont nem fogja visszatartani. Esetleg majd a kerítés tetejére ülnek, hogy nagyobbat tudjanak esni. A kerület feleslegesen költi el azt a jó pár millát, amit rászánt. Nem baj, legalább újralapozzák a kilátót meg adnak hozzá egy kávézót. Az meg lényegtelen, hogy hány narkós potyog le onnan ezután is.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6683 Dátum: 13 szep 28, 19:34:17 »

Azt hiszem, azért említették meg, mert az újszülött még sok izmát, beleértve a szemizmait sem tudja koordinálni, a látásban nincs mélységérzete, és nem tud fókuszálni sem. Ezek az idegrendszer fejlődésével alakulnak ki, de ha nem éri elég stimulus, a fejlődés lelassul vagy elmarad. Ezért jó, ha van ilyen csörgős bigyó az ágy felett, mert a baba a szem tökéletesedésével és a kép élesedésével megpróbál majd ráfigyelni, követni a szemével, és megtanul fókuszálni a tárgyakra.

Évszázadok óta használnak ilyeneket, durva, hogy az egyszerű ember (noha az okát nem ismerte), rájött, hogy ez jó a gyereknek. Nevet

Ja, és azért is jó énekelni, mesélni, sokat beszélni a babához, mert még hetekig gyakorlatilag nem, vagy csak nagyon rosszul lát, így leginkább a hangokról tud titeket felismerni.

A gügyögésről nem tudom, tilos-e vagy nem, de nem merült még fel benned, hogyha olyan rossz, akkor miért gügyög a világ bármely tájáról származó felnőtt ösztönösen a babának? Nevet


A-chan: lehet, valóban szép lenne az üveg, de valljuk be, idegesítő is - legalábbis szerintem. Az olyan, mintha be lennék zárva, nem tudom kinyújtani a kezem, nem tudok normális fényképet csinálni, stb. Az üvegnek nem lehet nekidőlni, nem lehet rátámaszkodni, és úgy nézni a tájat. Persze ez csak személyes vélemény, de bennem állatkerti hangulatot ébresztett volna: ott vannak üvegfalú majomketrecek.

Az öntisztító üveg sem marad örökké tiszta, csak ritkábban kell tisztítani, mint a hagyományosat. Meg az emberek attól még ugyanúgy összemaszatolták vagy összefirkálták volna.
Bár, ha nanotechnológiás, akkor nem feltétlenül, de nem hiszem, hogy annyi pénzt kiadnának rá. Nevet

Még valami: azt a kerítést nem azért csinálják, hogy megakadályozzák az öngyilkosságokat. Ennyi erővel lebonthatnák az egész Szabadság-hidat. Kerítés azért lesz, hogy véletlen balesetek ne történhessenek, azaz ne tudjanak kiülni a szélére. Az öngyilkosok így is, úgy is találnak megoldást arra, hogy kinyírják magukat. Ha ellehetetlenítik e téren az Alagutat, akkor majd ugranak máshonnan.
Naplózva

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #6684 Dátum: 13 szep 28, 19:59:41 »

Aaa...de jó videó. Mosolyog
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CjB_oVeq8Lo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CjB_oVeq8Lo</a>
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6685 Dátum: 13 szep 28, 20:22:36 »

Azt a videót már láttam egyszer, minden tiszteletem a tűzoltónak. Mosolyog

Ez lehet inkább a viccek közé illene:

"Gay marriage and marijuana being legalized on the same day.

Leviticus 20:13 – “if a man lays with another man, as with a woman, he should be stoned.”


Nevet
Naplózva

Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #6686 Dátum: 13 szep 28, 20:23:05 »

Szerintetek is értelmetlen mesét olvasni egy gyereknek, amíg nem érti?

Bocs, nincs más témám.

Szerintem nem értelmetlen.Unokatesóm másfél évesen kezdett beszélni,ez nemtom mennyire számít jónak.Az anyja meg az apja sose gügyögtek neki,másoknak se engedték meg.
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6687 Dátum: 13 szep 28, 20:29:01 »

"Gay marriage and marijuana being legalized on the same day.
Leviticus 20:13 – “if a man lays with another man, as with a woman, he should be stoned.”


ezt már linkeltem de ideillik megint:

http://www.explosm.net/comics/3217/
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6688 Dátum: 13 szep 28, 20:45:24 »

De, neki lehet dőlni, nem törik el. Nevet Félrebeszéltem, nem kétméteres lett volna csak másfeles. Arra rá is lehet könyökölni, mint egy rendes korlátra, de nem lehet könnyen belekapaszkodni meg ráülni sem, mert annyira vékony, hogy vágná az emberek hátsóját. Nevet
Az állatkertes hasonlatoddal egyetértek. Nevet

Ha az önkormányzat komolyan gondolja a környezet tisztán tartását, akkor nem kellene, hogy gondot okozzon nekik, hogy valakit kiküldjenek lemosni az üveget. A védőréteg, ami azon a fajta üvegen van nem engedi, hogy a kosz annyira rátapadjon, elvégre az eső is le tudja róla mosni, úgyhogy nem kerül túl sok erőfeszítésbe a tisztítása. A firkákat sem kellene súrolni.
Nem tudom, mennyire mérik aranyárban a nano-üveget, de azt igen, hogy 44 milliót szántak a projektre. Abba belefér vagy nem? Fogalmam sincs. xD

Azért tervezte, hogy megakadályozzon bármilyen halálesetet. Az lényegtelen, hogy baleset-e vagy sem. Az volt az egész tervnek a lényege, hogy az emberek számára hozzáférhetetlen legyen az alagút pereme.
Szerintem a fejesek leszarják, hogy az emberek kinyírják-e magukat, vagy nem, csak ne pont egy olyan látogatott helyen tegyék, mint az alagút. Az alatta lévő aszfalton azért meglátszik egy szétkenődött húskupac (nem beszélve arról, hogy olyankor szerintem lezárják valamennyi időre az utat is, hogy eltakarítsák a szerencsétlent - szerintem egyszerűen kellemetlen nekik a procedúra), míg a Dunában csobban egyet és már nincs is ott.
A legtöbb véletlen baleset is olyanokkal történt, akik be voltak piálva vagy lőve. Poénból ültek ki oda, szórakozni. Ugyan olyan szórakoztató lesz majd felmászni meg felülni a kerítésre, mint ma kiülni az alagút szélére, és egy piás ember meg az egyensúly/koordináció nem a legjobb barátok, szóval vígan lepotyoghatnak majd ezután is.
Ha jól emlékszem több, mint egy méter széles megemelt rész volt a kilátó és a fal széle között, ahova még valami csenevész sövény is volt ültetve. Egy rendes ember arról már feléri ésszel, hogy meddig biztonságos kimenni. Ha leszarja - a figyelmeztetőtáblák ellenére - és kimászik a szélére, mert poén, akkor ne csodálkozzon, ha egy véletlen baleset útján leesik.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy az emberek ezután is hülyék lesznek, és kimásznak oda, legfeljebb kicsit nehezebben, hacsak a kerület valahogyan nem teszi lehetetlenné a perem megközelítését.
_____

Nem tudom megnézni a videót, nem tölt be. :/

Syzy, ezen már akkor is röhögtem, amikor először láttam. Nevet
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6689 Dátum: 13 szep 28, 21:00:29 »

sziaszok.
egy kis segítség kéne egy 2 oldalas fogalmazást kéne írnom a függőségről (mit jelent számomra, kiválasztani egyet és leírni és hogyan ne függjünk rá) cigit választottam 1,5 oldal van. tudnátok írni dolgokat mit írjak? elég témákat a sz÷veget megírom magam. thnx.. további szép napot.
-nikotinfüggőség
-orális fixáció miatta kényszer (hogy a szájban legyen vmi)
-az ujjak aktív kordinációja amire természeténél fogva késztetése van az embernek
-a természetes vonzódás a tűzhöz
-társasági életben katalizátor lehet. (Tűzkérésnél ismerkedés, közös dohányzás szünetekben.)
-régebb jellemző volt a filmekben látott sok cigizés (ma már ez nem, max ha régi filmeket néz valaki)
-az ember olyankor érzi, hogy lélegzik. Általában teljesen elhanyagolja a légzését és ha valaki nem figyel erre néha tudatosan (pl. jóga vagy vagy tai chi vagy egyéb hasonló rendszer alkalmazásával, ami foglalkozik a légzéssel akkor könnyen feltámadhat benne az az igény, hogy valahol jobban meg tudja élni ezt a jelenséget)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 444 445 [446] 447 448 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!