24 szep 23, 08:22:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 425 426 [427] 428 429 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1185473 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #6390 Dátum: 13 szep 24, 17:39:21 »

Jó arc feleséged lehet. Nevet  Én is ilyen lennék.
Nem lepődtek meg bent, hogy van kisbabád?
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6391 Dátum: 13 szep 24, 17:42:29 »

Nem, tudták. Egyébként jóarc a tanáram többsége, kár, hogy nem látom őket sűrűn.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #6392 Dátum: 13 szep 24, 17:45:42 »

Pont ezt írtam az imént...

Mi a különbség a segélyezés és az alapjövedelem között? A segélyek vajon megoldották a problémákat vagy csak súlyosbították?
Mikor írtam, még ez nem volt és nem töröltem ki, mert reagáltam arra, amit írtál.

Egyébként erre írtam azt, amit:
És egyben megszűnne a motiváció is, hogy többre törekedjen valaki. A hajléktalanság viszont szerintem ekkor se szűnne meg, aki nem tudja a mostani pénzét (amiért megdolgozott) felelősségteljesen beosztani, az az ingyen pénzt pláne elszórná pillanatok alatt.

Első példának: A segélyt nem mindenki kaphatja meg, hiába szorulna rá, mert nem felel meg a kritériumoknak.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6393 Dátum: 13 szep 24, 18:08:19 »

gman: Nem tudok róla, hogy valaha is anarchista lettem volna. Nevet
Mármint szép dolog az anarchia, csak nincs olyan tudati szinten a társadalom, hogy tudjon abban élni.

Mi a különbség a segélyezés és az alapjövedelem között? A segélyek vajon megoldották a problémákat vagy csak súlyosbították?
Valamilyen szinten megoldották. Nem éheznek az emberek és nem ölni járnak pénzért. Tökéletesen persze csak Hitler és Sztálin tudta megoldani. Maradjon akkor az a rendszer?
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #6394 Dátum: 13 szep 24, 18:36:47 »

Emberek nem a lustaság miatt van ez az alapjövedelem gondolat. Rosszul látja mindenki. Tény egyre több ember születik és egyre kevesebb a munka. A technológia veszi el az emberek munkáját. Visszafejlődni nem lehet. És ebből előbb utóbb éhezés lesz. És nem azért mert nincs elég kaja Nevet  meg nem tudunk elég otthont építeni Nevet hanem mert nem mindenkinek fog munka jutni Nevet  2 dolog kellene. Először is népességszabályozás!!! nem kell ennyi ember. Húzzunk gumit szedessenek velünk bogyót kapjon 50%os adócsökkentést vagy 90%ost aki sterilizáltatja magát. Másodszor mivel a baj megtörtént, és már most sokan vagyunk, bár ez Európára nem jellemző, hanem a 3. világ országaira de idevándorolnak és elveszik az itteniek munkáját Nevet  mi meg nekik adjuk mert hülyék vagyunk Nevet Mert mindenki a rövid hasznot látja nem az időzített bombát. Először is mindenki maradjon a kontinensén vagy féltekéjén, nem létszámstopp 100 orvos itt 100 fizikus ott nem számít, de a hétköznapi tömegmunkaerő maradjon otthon.  És így 100 éven belül lemennénk egészséges 3 milliárdra. És mindenki tudna dolgozni viszonylagos egységes jólét lenne. A vagyon is jobban eloszlana az elöregedés lenne gond de oké nyújtsuk ezt 200 évre globálisan és akkor ez se gáz. És addig akinek nem jut munka garantáljunk már valamit, vagy csak annak lehessen gyereke aki dolgozni akar.
Ez is szarul hangzik de ez a jó megoldás. A másik egy fasza kis háború Nevet  az is redukálja a népességet de akkor ez a faj az elmúlt 2000 év alatt semmit sem tanult Szomorú
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6395 Dátum: 13 szep 24, 18:43:35 »

Nagyon nem szeretem egyébként ezt a hozzáállást amikor valaki a munkát emeli ki mint legfőbb erényt. És egyes emberek pl. Ha választhatnának, hogy legyen mindenhol egy olyan szoftver ami tökéletesen kezeli a bürokráciát élőerős munkaerő nélkül, akkor azt mondanák, hogy ne legyen ez, mert csökken a munkahelyek száma. Mintha az élet célja az lenne, hogy dolgozzunk. Ha olyan szintre jutna a társadalom, hogy nem kell dolgozni, akkor az lenne a jó, ha csak simán nem dolgozna senki. (Persze egy két évezred azért el kell még teljen idáig. Nevet) De akkor is tudnának az emberek valami más hasznos elfoglaltságot találni.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #6396 Dátum: 13 szep 24, 18:46:05 »

Ezt mondom. Régen a megélhetésért dolgoztunk. Most már kitermelünk annyit hogy nem kéne mindenkinek dolgoznia. Igazi jóléti társadalmat teremthetnénk Mosolyog  Ám mi lenne ha mindig csak az emberiség fele dolgozna? Mindenkinek lenne egy munkapárja. És fél évente váltanák egymást? Fél év szabi aztán fél év meló. És mindketten ugyan azt a pénzt kapják.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6397 Dátum: 13 szep 24, 18:51:49 »

heo, sajnos (vagy nem sajnos Nevet) én sem vagyok közgazdász, és nem is igazán látom át a pénzügyi rendszert ebből kifolyólag, de felmerült bennem pár kérdés a hozzászólásoddal kapcsolatban.

Írtad, hogy ezt az összeget lehetne állami pénzekből fedezni, mivel, ha az emberek itt költenék el, az visszafolyna az államhoz, és gyakorlatilag ciklusszerűen önmagát tartaná fenn a folyamat. Ha ez így működne, akkor ezzel megoldottad a nyugdíjproblémát is. Ez esetben nem kéne a dolgozó emberek jövedelméből levonni a nyugdíjra szánt adót, hiszen a rendszer önfenntartó lenne, azaz a kifizetett nyugdíj valamilyen szinten visszatér az államhoz. Mivel a nyugdíj esetén ez nincs így, valószínűleg az alapjövedelemnél sem lenne megoldható.

Viszont a probléma, amit felvetettél, még mindig fennáll: ez egy fedezet nélküli pénz. Nyugdíj esetében egyértelmű, hogy a dolgozó emberek (körülbelül 4 millió fő) adójából vonják le a nyugdíjasoknak (körülbelül 2 millió fő) kiutalt pénz összegét (és vedd figyelembe, hogy ma a legkisebb nyugdíj 28.500 forint, ami közelébe sincs a 100 000-hez!). Tehát ennek a pénznek van fedezete, de már ez a rendszer is szinte fenntarthatatlan.

Akkor vegyük az alapjövedelmet:
A pénz csak egy darab fecni, ezt mindenki tudja, valójában csak reprezentatív szereppel bír. Mindig jelképez valamilyen értéket, amivel az ország rendelkezik: arany, szolgáltatás stb. Ha szolgáltatás szempontjából nézzük, akkor ez az alapjövedelem teljességgel a levegőben lóg, hiszen semmilyen munka nem áll mögötte, azaz nem termel gyakorlatilag semmilyen értéket, jövedelmet az országnak. Így a kiosztása mindig a szolgáltatások értékét növelné: hiszen több embernek van lehetősége igénybe venni azt, de a szolgáltatás nem olyan mértékű, hogy minden ember igénybe vehesse. Az állam ezt csak úgy tudja megvalósítani, ha valóban fedezet nélküli pénzt bocsát ki, viszont -mint nevében is benne van - minél több ilyen, semmilyen szolgáltatást nem fedő bankjegyet kibocsátanak, azok értéke folyamatosan csökken. Az egyébként is magas infláció olyan szinten megugrana, hogy szerintem nem telne el sok idő, hogy az a 100 ezer forint ne legyen elég egyszerű holmik megvásárlására sem.

Az pedig csak álombuborék, hogy a pénz visszafolyna az államhoz. Ez talán megvalósult volna (még ott sem) egy kommunista társadalomban, ahol minden az állam tulajdona. De most nem az. Nem beszélve arról, hogy a termékek, cégek nagy része sem magyar, azaz a pénz valahogy mindig külföldön kötne ki, és az eredeti összeg csak töredékét hagyná itt adóban. De ha mégis Magyarországon maradna, akkor is magánszemélyek zsebében, mivel az állam egyébként nem rendelkezhet az emberek tulajdonával az adón túl.

Idézet
Először is népességszabályozás!!! nem kell ennyi ember. Húzzunk gumit szedessenek velünk bogyót kapjon 50%os adócsökkentést vagy 90%ost aki sterilizáltatja magát.

Európa és így Magyarország is rohamosan elöregedik. Nem születnek gyerekek, fogy a lakosság. Hová akarsz még népességszabályozást?
Egyébként is, Magyarország belerokkanna, ha még kevesebb gyerek születne. Ehhez egy történetet mesélek:

Múltkor a rendelőben egy öreg néni szokás szerint pletykálkodott, másokat szidott stb. Felvetődött valahogy, hogy Katicának (a nevek kitaláltak) már a harmadik gyereke születik, amire hevesen elkezdte Katicát kurvázni, hogy minek már annyi gyerek, elég egy is, mert annak meg tudsz adni mindent.
Öt perc múlva az idős hölgy már arról beszélt, hogy rohadjon meg a kormány, mert nem emelik a nyugdíjat.
Kis agyában nem állt össze, hogy a gyerekek -> dolgozó emberek -> nyugdíj összege (illetve kifizetése) összefügg.

Ha egy családban van:
1 gyerek: az ország lakossága folyamatosan csökken (azaz egy idő múlva nem lesz, aki eltartsa a nyugdíjasokat!)
2 gyerek: az ország lakossága stagnál
3 gyerek vagy több: az ország lakossága nő.

Nem olyan nehéz felfogni, de sajnos az állampolgárok jó nagy részének nem sikerült. Ahogy azt sem, hogy egy erős gazdaságot jelenleg csak népességnövekedéssel együtt lehet felépíteni, illetve fejleszteni. Szerinted a japánok miért vannak kétségbe esve a csökkenő japán népesség láttán? Gondolkozz el rajta.


A dolog ugye ott kezdődik, hogy ez nem történt meg. És amúgy ez a történet a szocializmusról szól. A szocializmus társadalmi egyenlőséget akar. A szocializmus egy betegség.

A társadalmi egyenlőség egyébként egy nagyon meghatározhatatlan fogalom, de ilyen szempontból a liberalizmus is ezt akarta. Jogi egyenlőséget, ami részben meg is valósult.
Jogi egyenlőség mellett már csak a vagyoni egyenlőség van, és a szocializmus (legalábbis a kommunizmus) ezt akarta (vö. jogi, vagyoni egyenlőség) megvalósítani.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 18:52:36 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6398 Dátum: 13 szep 24, 19:14:09 »

Amikor társadalmi egyenlőséget írtam úgy gondoltam természetesen, hogy jogi egyenlőség az legyen, de előre meghatározott anyagi egyenlőség az nem normális.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #6399 Dátum: 13 szep 24, 19:20:29 »

Nem kommunizmusra gondoltam De akinek nem jut munka azt se kell hagyni az út szélén. És igen kell egy kis öregedés. Meg kéne találni a kényelmesen csökkenő létszámú társadalmat! CSak azért szülessenek emberek mert az öregeket el kell tartani ?? Ez ördögi kör!
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6400 Dátum: 13 szep 24, 19:25:33 »

Irtsd ki Ázsiát meg Afrikát, és máris van egy kényelmesen öregedő társadalmad.
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6401 Dátum: 13 szep 24, 19:28:27 »

Alig várom , hogy nyugdíjas legyél Micsudi és ezekkel a mondatokkal plakátolom ki Békásmegyer mindkét oldalát, hogy biztosara menjek, hogy lásd mit írtál az öregek eltartásával kapcsolatban. :'D
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6402 Dátum: 13 szep 24, 19:32:08 »

Mivel telóról vagyok amin szar hszt írni főleg hosszút, ezért megússzátok az ideológiai félórát. ikszdé Örüljetek neki. Nyelvesít Maradjunk annyiban h a szocializmus nem az ordogtol való. Csak annyi a trükk h a balos egyenlősdi helyett munka alapú nacionalista társadalmat kell elképzelni.

Aki meg születés szabályozást akar Európában, az a Fehér rassz kihalasat segíti elő ezzel. (gyk: a modern egészségügyet, technikát, közlekedést, holdutazást, meg általában mindent kitaláló népét)  
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #6403 Dátum: 13 szep 24, 19:34:41 »

Ebben sajnos igazad van. Az európai fehér ember van a legjobban veszélyeztetve.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6404 Dátum: 13 szep 24, 19:42:12 »

Aj, Aes, ha Micsudi továbbra is a népességszabályozás mellett ágált volna, tartottam volna neki egy biokémia-genetika-élettan-filozófia előadást. Most olyan hevesen egyetértett veled, hogy elvetted tőlem e lehetőséget. Szomorú
Naplózva

Oldalak: 1 ... 425 426 [427] 428 429 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!