24 szep 23, 10:13:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 424 425 [426] 427 428 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1185550 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Wolfesz
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 9


« Válasz #6375 Dátum: 13 szep 24, 16:36:44 »


Most lehet hogy hülyeséget mondok, de mi lenne ha nem lenne pénz?

Jelenleg? Sajnos óriási káosz keletkezne belőle, hogy mindenki megkapna mindent ingyen. Szóval kb. az lenne, mint a lopott idő vége.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6376 Dátum: 13 szep 24, 16:37:31 »

Idézet
de a pénz amit az állam osztogatna egyenlően oszlana meg mindenki felé.
Az nem számít, abból a pénzből megélne az ember, de ugyanúgy irigykedve nézné azt, aki megy a luxusjachtján a Dunán.

A megbukód sztori azét sántít, mert az tényleg szocializmus a diák megszakadhat és akkor sem lesz neki személyesen jobb, mert a többség elszívja azt amit ő megtermelt. Egy igazságos rendszerben az ember tud saját magának termelni. Azért mondom, hogy a világon semmi köze nincs ehhez a dologhoz amiről vitázunk.

Nincs olyan, hogy valaki lusta. Megszületik Béla és lustának született. A francba, milyen jó lett volna ha szorgalmasnak születik. Ezt ugye nem gondolod komolyan? Nevet
Az ember céljaitól függ, hogy mennyire akar cselekedni. És a legtöbb esetben az emberek képtelenek elhinni, hogy bármit is elérhetnek, ezért nincsenek céljaik, ezért lusták.

Idézet
hogy mindenki megkapna mindent ingyen.
Ha mindent megkapna az katasztrófa lenne, de ilyet senki nem akar.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 16:42:19 írta Gdat88 » Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #6377 Dátum: 13 szep 24, 16:48:41 »

Gdat megdöbbentően idealista vagy jelen pillanatban. Nem gondoltam volna ezt rólad.
A kezdeményezés jó lenne, ha mindenki olyan lenne, mint az itt lévők. Igyekeznek tenni valamit, azért hogy jobban éljenek. De ez a társadalmunk egy jó részére nem érvényes. Őket hívják drága áldott politikusaink a "leginkább rászoruló réteg"-nek.
Böszörményben ott van a szőlőskert. Vegyes etnikumú hely, de kevés kivételtől eltekintve lumpen banda az egész. Ők a hó nem tudom hanyadik napján megkapják a segélyt, és akkor mindenhova taxival járnak úgy egy hétig, a maradék időben meg éheznek. Legalábbis a gyerekek biztosan.
Nekik nincs ambíciújuk a jobb életre. Ha kapnának +100.000 ft-t akkor se lenne.

>> Itt van egy kis pénzügyi trivia. Mindazok ellenére, hogy triviális dolgokat ír le, teljesen igaza van abban, hogy ha bár mindenki tisztában van vele, valahogy a legtöbben még sincsenek.
http://kiszamolo.blog.hu/2013/09/18/gondolatok_a_munkarol_es_a_penzrol
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 16:51:21 írta Morita » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #6378 Dátum: 13 szep 24, 16:50:49 »

de ha lenne alapjövedelem azt az is kapná aki máshol dolgozik. és az még többet keresne.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #6379 Dátum: 13 szep 24, 16:52:13 »

Ez igaz, de azt hiszem zita írta azt, hogy akkor az árak terén biztosan komoly változások lennének, vagyis a kereső rétegnek ez nem olyan jó, mint amilyen szépnek látszik.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6380 Dátum: 13 szep 24, 16:58:39 »

Biztos, hogy szülne társadalmi problémákat, de szerintem több jó dolog származna belőle mint rossz. Paraziták pedig a fasizmus kivételével minden társadalomban vannak. De fasizmust meg ugye senki nem akar?

Én a legtöbb emberen mostanában a reménytelenséget látom a jövőjével kapcsolatban, hogy szeretne valamit kezdeni magával, csak nem tud. Azoknak ez jobb lenne. Aki meg most is parazita az természetesen később is az lesz, de aki most sem akar az lenni (pedig lehetne) az később sem akarna az lenni. Így gondolom legalábbis. De ez csak gyakorlatban derülne ki 100%-osan.
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #6381 Dátum: 13 szep 24, 17:04:47 »

Mi az hogy nem tud mit kezdeni? A legtöbb ember igen is tudna mit kezdeni.
Micsudi is szépen elment az állásközvetítőbe ahol kapott egy baromi jó ajánlatot. Mondhatta volna azt is, hogy köszöni szépen, ő már eldöntötte, hogy szar élete lesz és kész. De ahelyett, hogy elment volna a minimálbérért melózni, elmenet nyelvet tanulni úgy, ami mellé még egy kis pénzt is kap. Lehet nem lesz olyan gyorsan öltönye, mintha melózna, de a jövőben minden bizonnyal jobb lesz neki.
Ahogy mindannyian otthon maradhattunk volna. Én is elmehettem volna technikusnak, Saphi is ápolónak, te meg biztonsági őrnek. De ehelyett végiggörnyedünk x évet a felsőoktatásba, hogy később egy kicsit jobb legyen.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #6382 Dátum: 13 szep 24, 17:05:11 »

Nincs olyan, hogy valaki lusta. Megszületik Béla és lustának született. A francba, milyen jó lett volna ha szorgalmasnak születik. Ezt ugye nem gondolod komolyan? Nevet
Az ember céljaitól függ, hogy mennyire akar cselekedni. És a legtöbb esetben az emberek képtelenek elhinni, hogy bármit is elérhetnek, ezért nincsenek céljaik, ezért lusták.
A szocializációtól függ, ezért írtam, hogy a jelenlegi mentalitással nem működne. Különösen bizonyos társadalmi rétegek körében, amire Morita is utalt. Sokkal értelmesebb lenne kisgyerekkortól azt a mentalitást nevelni az emberekbe, amit te magától értetődőnek veszel, hogy célokat tűznek ki és tesznek értük, 100%-os felelősségvállalás mellett, nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" és az "ide nekem mindent, mert az jár"-hozzáállással.

Én a legtöbb emberen mostanában a reménytelenséget látom a jövőjével kapcsolatban, hogy szeretne valamit kezdeni magával, csak nem tud.
Aki akarja, azért most is megoldja (de nem akarok ebbe belemenni, mert jelenleg úgy érzem, én se tartozom ezek közé az emberek közé és hiteltelennek érezném az ő nevükben osztani az "igét").
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #6383 Dátum: 13 szep 24, 17:08:22 »

Oh, amúgy borzasztó idealistának tűnhetek, de én ezt látom a környezetemben mindenhol.  Még itt a fórumon is.
Ezzel meg nem akarok arra célozni, hogy legyen mindenki diplomás, mert überkirályak leszünk tőle.
De az ember tudjon pályát választani. Egy pasi lehet jobban keresne azzal, ha asztalosnak elmegy, mintha szerez egy nevenincs gazdasági papírt. Vagy pl. a fodrászunk, aki néhány év alatt saját szalont tudott nyitni. Mert jól dolgozott és ha kellett reggel ötkor is bement.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6384 Dátum: 13 szep 24, 17:14:54 »

Az nem kizárólag a mi érdemünk, hogy tanulni mentünk. Az egyetemistáknál azért esetek 90%-ában a szülők elvárják és kiskorától ebben nő fel a gyerek, hogy fel sem merül benne más mint egyetemre menni. Sokaknál nincs így. És sok olyan szak van amit elvégezek az emberek még sincs munka.

Én is azt mondom, hogy a lehetőség megvan rá, hogy mindenki érvényesüljön segítség nélkül is. Én is olyan vagyok, hogy természetemnél fogva nem adnám alább, de sok ember nem ilyen és nekik ez a rendszer szerintem hasonló szerepet töltene be, mint azoknál a gyerekeknél akik olyan családban nőttek fel, hogy hatékony szerepmintákat láttak.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 17:18:48 írta Gdat88 » Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #6385 Dátum: 13 szep 24, 17:18:43 »

Én sem vagyok semmiféle gazdász. De úgy gondolom, hogy, aki semmit sem tenne azért, hogy többje legyen, mint ez a havi 100.000 forint azzal sem lenne semmi probléma.

Nézzük az alap problémát, ez fedezet nélküli pénz. Viszont, ez potenciális vásárlóerő. Na már most, ha valaki nem akar dolgozni és ebből él meg, az valószínűleg ezt az összeget itthon költi el, tehát az állam pénze visszajut az államhoz és így tovább.
Nagyjából ugyanúgy működne, mint most az állami szférában dolgozókkal. Tehát, ők abból az adóforintokból kapnak fizetést, amit a versenyszférában dolgozók megtermelnek, ám ezt is megadóztatják és mivel a határokon belül költik el, így a termékeken lévő plusz adóból is visszafolyik a pénz.

Ilyenkor jöhetne egy 3 lépéses rendszer.
1, A magyar ember adót fizet. (Ez ugyebár evidens, ha máshol nem, akkor az árucikkeken.)
2, A magyar ember magyar terméket vesz. (Minél több ember tud vásárolni, annál könnyebb ezt megoldani, mert van kereslet, amire reagálhat a kínálat is.)
3, A magyar ember itthon üdül. (Ezzel is maximalizálva az itthon elköltött forintok számát.)

Nyilván utópisztikus és senkit sem lehet kötelezni, de pár év átfutási idővel működhetne.


MrSaiyan, a probléma a te mentalitásoddal van. Elhitted, hogy jobb vagy, mint mások, mert te mennyi mindent teszel a céljaidért, vannak céljaid és különben is akarat és fegyelem...
A hajléktalanok gyakran válás, vagy szimpla munkanélküliség miatt kerülnek utcára és nem azért, mert lusta és semmirekellő férgek, mint amilyennek sugalmazod őket. Végzettséged tekintve ezt tudnod is illene...

Sokatok írta, hogy nem tennének semmit a jövedelemért, nem tennének semmit a plusz bevételért és így tovább. Ezzel a mentalitással van gond. Gdat őszintén leírta, hogy ő elmenne dolgozni, mert többre vágyna és ez szerinte minden emberben megvan. Ti pedig lehurrogtátok, de ez szintén egy dolog miatt van, olyasmi ez, ami minden emberben ott van. Az irigység. Biztosan sokaknak rossz szájíze lenne, hogy ledolgozott x évet és az, aki semmit nem tett le az asztalra, most többet kaphat a semmire, mint amit ő kemény munkával megkeresett. De szép lassan rájönne, hogy azt a pénzt ő is megkapja ám és ugyanúgy semmit sem kell érte tennie, szóval semmi különbség sincs közöttük.

A gondolat, hogy minden ember egyenlő, nos, távol áll az emberektől, ezt megértem, de az ötlet jó és megvalósítható, akinek pedig nem tetszik, nos, annak máris ott van, a sokak által nem létezőnek mondott motivációja, hogy tegyen is valamit azért, hogy ő úgymond több legyen, legalább a saját szemében.

Morita, a legtöbb ember pont azért nem tud magával mit kezdeni, amiért Micsudi sem. Egyszerűen fogalma sincs, hogy ilyen van, hogy hogyan működik a szociális háló, hogy milyen jogok járnak neki így is. Ez az egyenlő pénzösszeg erre egy gyors megoldást nyújtana, illetve erre is.

Szerintem ez egy jó ötlet, megvalósítani nem fogják ugyan, de rosszabb biztosan nem lenne, mint most.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #6386 Dátum: 13 szep 24, 17:21:49 »

De a lényeg az abban van, hogy sok ember nem olyan mint te.
A pénz nem oldaná meg a tényt, hogy valaki nem akar "eladhatóbb". Annyit érnél el vele, hogy akkor már azt a minimumot se teszi meg, ami az élethez kell.
Ez a rendszer nem segítene azokon, akiket megcéloznak vele. A semmittevésbe süppednének bele.
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 17:28:51 írta Morita » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #6387 Dátum: 13 szep 24, 17:26:58 »

"MrSaiyan, a probléma a te mentalitásoddal van. Elhitted, hogy jobb vagy, mint mások, mert te mennyi mindent teszel a céljaidért, vannak céljaid és különben is akarat és fegyelem... A hajléktalanok gyakran válás, vagy szimpla munkanélküliség miatt kerülnek utcára és nem azért, mert lusta és semmirekellő férgek, mint amilyennek sugalmazod őket. Végzettséged tekintve ezt tudnod is illene..."

Hol írtam én bármi ilyesmit? Pont ezt írtam az imént: "Aki akarja, azért most is megoldja (de nem akarok ebbe belemenni, mert jelenleg úgy érzem, én se tartozom ezek közé az emberek közé és hiteltelennek érezném az ő nevükben osztani az "igét")."

Pont a szocializáció fontosságát hangsúlyozom (ami miatt Gdat pl. ugyanúgy dolgozna, mert ő szerencsés módon ebben a szemléletmódban nőtt fel), ami nélkül ez a kezdeményezés halálra van ítélve. De az meg nem egy-két 4 éves ciklus alatt véghezvihető valami, hanem évtizedek.

Mi a különbség a segélyezés és az alapjövedelem között? A segélyek vajon megoldották a problémákat vagy csak súlyosbították?
« Utoljára szerkesztve: 13 szep 24, 17:32:14 írta MrSaiyan » Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #6388 Dátum: 13 szep 24, 17:29:22 »

És MrSaiyannál a pont ebben a kérdésben.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6389 Dátum: 13 szep 24, 17:38:05 »

Gdat, múltkor még nem anarchista voltál?

Ügyeket kellett intéznem Pécsen, felkísért a kis családom is, mert hát az egyetemi tanárok is szeretnek babázni. Mindegy. Séta közben találtunk egy cukrászdát, ami 90%-ban olyan kinézetre, mint a mienk ésezem Ildikó úgy kikelt magából, hogy majdnem megijedtem. Ennünk kellett egy fagyit, hogy meg tudja kérdezni, hogy milyen idős a létesítmény. Elégedetten vette tudomásul, hogy feleannyi sincs, mint az övé, de azért a biztonság kedvéért, még elmondta nekem párszor, hogy szar volt a fagyi. Imádom. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 424 425 [426] 427 428 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!