24 szep 25, 14:19:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 369 370 [371] 372 373 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1188483 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5550 Dátum: 13 aug 29, 20:15:18 »

Ösztöndíjszerződés:

Az Nftv. új 111. § (8) bekezdése szerint a megváltozott szabályokat a módosítás hatálybalépését megelőzően már megkötött hallgatói szerződéssel rendelkező hallgatók tekintetében is alkalmazni kell azzal, hogy a hallgatói szerződés megkötésekor tett jognyilatkozatot jelen tájékoztató 2) pontjában meghatározott jognyilatkozatnak kell tekinteni, valamint a hallgatói szerződés helyébe az Nftv. módosított 28/A. A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzés sajátos feltételei alcímben meghatározott jogok és kötelezettségek lépnek.

Ez azért milyen pofátlanság már, tudtommal szerződést visszamenőleg nem módosítunk. Ennyi erővel kitalálják majd, hogy tök mindegy, mit írtál alá, nincs is állami ösztöndíjas képzés, fizesd ki az eddigieket.
Bár igaz, hátrányos módosítás nem történt. Lesütöttszemek

Aki meg tudja értelmezni ezt a pontot, azt nagyon megdicsérem!

A hazai munkaviszony időtartama teljesítésének számításakor a Magyarországon önkéntes katonai szolgálat alapján fennálló, valamint a szomszédos államokban élő magyarokról szóló törvény hatálya alá tartozó személy esetében a származási országában teljesített, társadalombiztosítási jogviszonyt eredményező munkavégzésre irányuló jogviszonyt kétszeres mértékben kell figyelembe venni.

Eddig azt hittem, azért kell itthon maradni, mert ha már az ország kifizeti a képzésünket, akkor dolgozzunk is itt. De akkor a határon túliak határon túli munkája miért ér kétszer annyit?  Pojén
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 29, 20:18:11 írta Saphira » Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #5551 Dátum: 13 aug 29, 21:34:24 »

Ez a név mégis honnan jött? xD Oké, én is szeretem a jó kis házi kolbit, de egy ilyen aranyos pofijú kutyának azért mégsem adnám ezt a nevet. Nevet Legalább hím? Nevet

Bizony hím Nevet Nem tudom honnan jött =) De olyan kis kolbász :DD

Biztos meg fogja csinálni Lew nagykorában kolbásznak, ezért a nevével már előre készül erre az eseményre, igaz, te kis ázsiai? :DDD

Hát ennyire szívtelennek tartasz Niki? =(
Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #5552 Dátum: 13 aug 29, 21:39:23 »

Olyan mint egy plüsskutty. Aranyos.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5553 Dátum: 13 aug 30, 10:23:52 »

Miért van az, ha egy férfi, kit első látásra görög istennek vélhet az ember, otthon marad gyesen a gyerekkel az asszony helyett, akkor a nők istenítik érte, az irigy köcsedék férfiak meg kinevetik?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5554 Dátum: 13 aug 30, 11:07:27 »

Elmaradt a háború egyenlőre. Szegény újságírók. Szomorú Pedig napok óta úgy be voltak már pörögve, hogy végre egy jó szori, vagy valami, erre tessék.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5555 Dátum: 13 aug 30, 11:21:55 »

Aes, az egyelőre. Végre én is beszólhatok valakinek, hogy elírta az egyelőrét! Hirtelen többnek érzem magam. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 30, 11:22:26 írta gman » Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #5556 Dátum: 13 aug 30, 11:22:53 »

Lemaradtam valamiről?

Ne aggódj gmanci ez még nem emel ki a szürke tömegből, ahhoz azért több kell.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5557 Dátum: 13 aug 30, 11:29:09 »

Ez nem, de sok más igen. Pl. az, hogy menő vagyok.^^
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #5558 Dátum: 13 aug 30, 11:33:30 »

Igazából tele van a föld olyan emberekkel akik abban a hitben járnak hogy menők, úgyhogy sajnos el kell hogy mondjam de tévedsz abban hogy ez kiemel. ^^
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5559 Dátum: 13 aug 30, 11:42:38 »

A saját szemszögemből mindenképp kiemel, hisz én gondolom magam menőnek. Mondjuk az elmúlt két napban sokan mondták ezt, de az ő véleményükre nem adok, még akkor sem, ha jó a rólam alkotott véleményük, mert csak az enyém számít.^^
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #5560 Dátum: 13 aug 30, 11:55:05 »

Igazad van mert ha menőségről van szó akkor csak a saját szemszöged számít.

Jó pár ember, s mire alapozták? Mesélj kérlek.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5561 Dátum: 13 aug 30, 12:16:03 »

A részletek a magánéletem azon részébe tartoznak, amit nem teregtetek ki szívesen. Nem tudom, miért, de gáznak tartom a jó tulajdonságaim emlegetését. Nem jó, ha csak azok miatt kedvelnek az emberek.
Ja és azt sem szeretem, ha valaki hálás nekem. Ha jót teszek, azért teszem, mert jó érzéssel tölt el, tehát magamért teszem, önző cselekedet, fölösleges megköszönni.
Mondjuk ez így értelmetlen volt a sztori nélkül, de mindegy.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5562 Dátum: 13 aug 30, 15:18:56 »

Nem is tudtam hogy Lewnek ilyen szép kiskutyája van.  Pirul

Ejj, még csak keddtől dolgozok, de szombat éjszakára is menni kell (bezengték az éjjel a nagy hírt).  smirksweat
De pénzt adnak érte ez vigasztal.  Hümm-hümm
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5563 Dátum: 13 aug 30, 17:22:37 »


Aki meg tudja értelmezni ezt a pontot, azt nagyon megdicsérem!

A hazai munkaviszony időtartama teljesítésének számításakor a Magyarországon önkéntes katonai szolgálat alapján fennálló, valamint a szomszédos államokban élő magyarokról szóló törvény hatálya alá tartozó személy esetében a származási országában teljesített, társadalombiztosítási jogviszonyt eredményező munkavégzésre irányuló jogviszonyt kétszeres mértékben kell figyelembe venni.

Eddig azt hittem, azért kell itthon maradni, mert ha már az ország kifizeti a képzésünket, akkor dolgozzunk is itt. De akkor a határon túliak határon túli munkája miért ér kétszer annyit?  Pojén

Most azt nem értem, hogy a származási országban is teljesíthetik a munkavállalási kötelezettségeiket , akkor a munkáltatónak náluk is magyar joghatóság alá kell esnie, gondolom igen így lenne logikus, bár nem hiszem hogy sok magyar cég lenne kint.

Illetve lehet hogy ez csak egy lkdvezmény a határon túliaknak, mint a magyar igazolvány, meg az utazási kedvezmények stb.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5564 Dátum: 13 aug 30, 21:33:43 »

Nem kell magyar cégnél dolgozniuk. Szóval már itt bukik az az érv, hogy azért vezették ezt be, hogyha már Magyarországon oktattak, akkor Magyarországnak dolgozz. Nevet

Egyébként, ennek a csajnak miért lóg mindig a nyelve? Mint akinek lebénultak az arcizmai... Nevet

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/adNqnoj_460s_v2.jpg
Naplózva

Oldalak: 1 ... 369 370 [371] 372 373 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!