24 okt 02, 15:20:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1199198 alkalommal)
0 Felhasználó és 44 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3180 Dátum: 13 jún 21, 23:36:55 »

Ha jól emlékszem Nikuccia bátyja katona. Az azért úgy elég jó forrás.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3181 Dátum: 13 jún 21, 23:38:31 »

Azért különbség van katona és katona között is.

Meg nem Magyarországon kell nézni. De tény hogy egy hadnagy vagy őrmester itt se keres rosszul.
Naplózva


dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #3182 Dátum: 13 jún 21, 23:43:36 »

Egyik nagyszülőm most volt korházban,és egy nyugdíjazott ezredes volt a szobatársa,vagy alezredes,nem is tudom.Elég nagy fej volt effelé a papi,még a kommunista időkben...és mondta hogy havi 500 k nyugdíjat simán kap..
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3183 Dátum: 13 jún 21, 23:44:37 »

Idézet
Meg nem Magyarországon kell nézni.

Ja, szerintem is beszéljünk inkább Dzsibutiról. Mosolyog
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3184 Dátum: 13 jún 21, 23:45:41 »

Általánosságba véve a katonákról volt szó, nem pedig kizárólag a magyar katonákról.
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3185 Dátum: 13 jún 21, 23:55:11 »

Katonának kell menni a legénynek. Jó gazdának épp úgy mint a szegénynek,
De a gazdag kiváltja hat hónapos korába', a szegény meg 3 évig szolgáljaaa.

Ez az egyik kedvenc népdalom csak sajna levették a youtuberól. Lehet feléneklem majd. Imádom. Nevet (Több sora is van persze.)
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3186 Dátum: 13 jún 21, 23:59:13 »

oh én a tiszti fizetésekről szólottam vala... félreértés ne essék... azért épp úgy mint minden szakmában, itt is ahhoz, hogy minél jobb pénzt keress eredményeket kell felmutatni... (az én forrásomnak szintén pl. pár nyugalmazott tisztbácsi mondható példának okáért...)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #3187 Dátum: 13 jún 22, 00:29:37 »

Sabaku: kérlek ne fárassz már éjfél után,de köszi hogy szóltál. Mellesleg az még mindig a szúnyogokról volt szó.

1. Ennek az ég világon semmi értelme. Hogy jönnek ide a szúnyogok?
2. Mostanában tényleg leszoktam a nyelvtannáciságról, de ezeket már nem tudom figyelmen kívül hagyni, főleg hogy egy este termelted őket össze:

"Szívesen mutatnék, csak kicsit félek, hogy mi az emberek véleménye. Azt tervezem, hogy mégha nem is a történetet, de leírnám Aisháék történetét mostmár." --> Most akkor mi?

"Hát nem voltak sokszor jó emberek akik irányítottak, mégis ők uralkodtak. Sokuknak szinte semmit sem jelentett az emberek élete. Na az ilyeneket tenném a földdel egyenlővé, de sajnos mindig lesznek ilyenek."
--> Földdel egyenlővé tenni nem épületet/települést/stb. szokás?

"(Semmit nem tud a mangákról, csak egy nagyon picit)"
--> Legalább egy párszavas modnatban kerüld el az önellentmondást, kérlek.

"Ezt nem tudom elmagyarázni miért, de egyszerűen ilyen vagyok. Nem akarok zavargatni* másokat, és már többször is akartam volna beszélni róla, de mindig az lett, hogy semmit nem mondtam róla. Ez lenne az a gát."
*zargatni/zaklatni/zavarni.

"Tán akkor lenne egy *igazi jó eszme, ha valahogy minden emberbe betudnák ültetni azt az egy eszmét, de ilyen meg ne legyen, mert *egyéniség is eltűnne vele. Az eszmék többségével még nem is lenne baj, ha elfogadnánk őket (mármint amelyekben nem ölnek), és tudnánk úgy is békében élni. De ez sem fog megtörténni egy* hamar."
* igazán/ AZ egyéniség / egyhamar / stb. Nem akarom átírni az egészet, itt alapvető nyelvtani problémák vannak.


De amúgy sok szerencsét az írónői karrieredhez Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 22, 00:34:01 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #3188 Dátum: 13 jún 22, 01:17:46 »

Örülök, hogy Bastian hamarabb írt vissza Cart-nak, mint én. (Már ha nem volt több jelölt.)

Zita, Ayumi, látom nem változtatok...

Jányom, oly csodás a különbség az első tőled kapott leveledben megismert, s mostani valód között. Büszke vagyok. Nevet

Niki, mi történt veled? Mi nem stimmel az életedben?

Mi a helyzet a vizsgázókkal? Olvastam az itt-ott elszórt kis információmorzsákat, de a látható érdektelenség miatt is -gondolom én- nincs több fejlemény. Persze a jegyeket leszarom, az érdekel, hogy kinek tetszik még mindig a választottja? (Sulira, szakra gondolok.) Milyenek a hétköznapok? Ha már duma topic, akkor meséljetek kérlek!

Nem hinném, hogy az én ilyen téren szerzett tapasztalataim bárkit is erdekelnek, de ezzel biztos nem vagyok egyedül, szóval pár sorban én is megosztom veletek.

Meglepődve tapasztalom. Hogy a legtöbb ember papucsra és szandálra cserélte le cipőjét, de valamiért cseppet sem készítették fel lábfejüket a bikini szezonra. Szerintem ez szomorú. Én sem lehetnék lábmodell, de elég durva lábgombával és egyéb nyalánkságokkal találkozom szembe. Persze, ha így boldog, akkor csak nyugodtan, de akkor is durva. A kövérség manapság tényleg döntés kérdése. Minden megvan ahhoz, hogy semmiféle hátrányt ne éljenek meg. De az ápoltság ne legyen már ilyen kategória.
No, ennyit rólam, ha elolvastad, akkor most éppen itt ér véget az élmény.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 22, 02:23:19 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #3189 Dátum: 13 jún 22, 06:53:12 »

Sabaku:
1. Másról is beszéltem, nemcsak a történetről. A szúnyogok is szóba jöttek.
2. Ezt visszanézve tényleg hülyén fogalmaztam. Szóval van egy nagy történet, Aisha meg egy igen fontos szereplő. Az ő történetével mutatnának be majd a régi világot. Mellesleg azért volt többesszámban, mert nemcsak az ő életét írnám le, hanem azoknak is, akik kb. Aisha idejében éltek.
Többihez meg csak annyit, hogy senki nem tökéletes, és nem annyira jó az amin írok, mert szinte mindent kijavít, mégha az értelmetlen is. Tudok arról, hogy nem épp a legjobb a nyelvtanom, ezért is gyakorlok meg járok különórákra is, sőt annak is örülök, hogy mások kijavítanak.

Azért köszi, hogy időt áldozták rám.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 22, 09:59:58 írta zitagirl » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #3190 Dátum: 13 jún 22, 07:49:50 »

Szia heo. Mosolyog Sajnos nem beszélhetek arról, hogy mi van velem, mert akkor gyerekképekkel pofáncsapkodós idióta lennék. Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 22, 09:25:07 írta gman » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3191 Dátum: 13 jún 22, 07:58:47 »

Nagyon szeretem a googlét, mert egy kis kreativitással mindent meg lehet találni. Néztem egy youtube videót, volt benne Bajor Imréről egy kép és hirtelen nem jutott eszembe mi a neve. Elkezdtem gondolkodni, de csak nem jutott eszembe. Beírtam a google képkeresőbe, hogy ripacs. Kijött a képe és megtudtam a nevét.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #3192 Dátum: 13 jún 22, 09:27:54 »

Mondjuk a kivezénylésnél, a hazai példára hagyatkoztam, "kis lóti-futiknál" ... osztálytársam bátyja is félévig tartalékos volt itthon 2011-ben... eléggé paráztak, hogy most mi lesz...
Abban viszont egyet kell értened, hogy aki el megy katonának, az nem hagyatkozhat arra, hogy mindig békeidő lesz és nem kell sehova se menni...

Azért ez a tartalékos dolog sem épp így működik. Tudod, arra is jelentkezni kell. Aztán, hogy a pesti dandárságban milyenek a viszonyok, gőzöm nincs, de nálunk, Debrecenben, mikor tesóm először akart menni, nem jött össze, mivel túl sok jelentkező volt, és ugye nincs keret arra, hogy a kellőnél több katona legyen kinn, mert annyit azért nem fizet a NATO sem. Ha nincs kellő ember, akkor nyilván hatályba léphet a kivezényléses dolog, de amíg nincs ilyesmi, minden "kis lóti-futi" szabad akaratából dönt, mikor és hova akar menni.

Szabi, nos... Semmi olyasmi, amit itt szívesen kitálalnék, szóval majd egyszer megbeszéljük ezt kicsit másabb környezetben. Mosolyog

Lew, én pedig a magyar katonákra értettem, amit értettem. Hol lenne fontos, hogy mennyit keres egy német, egy amerikai katona? Nem németek, nem amerikaiak vagyunk, hanem magyarok. És idehaza nem nagy szám pénzügyi szempontból katonának lenni. Úgy értem, nem ez a szakma fog valakit a gazdagok közé emelni. Kellemes életszínvonalat is lehet vele biztosítani magunk számára, de pusztán egy honvédi fizetésből nem fog senki jövőt alapozni magának, én legalábbis ilyen emberrel még nem találkoztam.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #3193 Dátum: 13 jún 22, 10:13:58 »

Miért gman, már vannak képek? Vagy ezek csak az ultrahangosak?

Zita, nem az a baj, hogy nem tudsz érvelni, hanem, hogy olyan pályát szeretnél, ahol írnod kell, másoknak. Te pedig arra sem vagy hajlandó, hogy elküldés előtt átnézd, hogy mit is küldesz el. Kijavít az eszközöd? Állítsd át! Nem tudod, hogy hogyan kell? Akkor marad az önlektorálás, mindig és szolgai módon.

Legyen így Niki, tudod hol érsz el.

Melyik kép lenne az Gdat?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3194 Dátum: 13 jún 22, 10:22:52 »

Róla egy kép. Rámentem és kiderült a neve. Ennyi volt a lényeg. Hogy mivel ez a legjellemzőbb tulajdonság rá, feltételeztem, hogy így megtalálom és igazam lett. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!