24 okt 02, 17:22:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 209 210 [211] 212 213 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1199282 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #3150 Dátum: 13 jún 21, 21:40:39 »

Tán akkor lenne egy igazi jó eszme, ha valahogy minden emberbe betudnák ültetni azt az egy eszmét, de ilyen meg ne legyen, mert egyéniség is eltűnne vele. Az eszmék többségével még nem is lenne baj, ha elfogadnánk őket (mármint amelyekben nem ölnek), és tudnánk úgy is békében élni. De ez sem fog megtörténni egy hamar.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #3151 Dátum: 13 jún 21, 21:44:12 »

Ayumichan: Pont ez a lényeg, hogy nem ilyen egyszerű eldönteni ki az ártatlan. Ha elfoglalják az országomat mondjuk és nem engednek be emiatt sivatagban kell élnem. Ártatlan az a kisgyerek, aki ott él az én régi házamban? Elvileg igen, de tök logikus ilyenkor egy terrorista támadása.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #3152 Dátum: 13 jún 21, 21:44:53 »

Na látod Ayumi mi is ezt mondjuk, nincs egyértelmű "jó" és "rossz" nagyon alap, de ezt mutatja (többek közt) a következőképp ábrázolton kívül számos más régi szimbólum is

Azért azt zárójelben hozzátenném, mielőtt mindenki beleesik a relativizálás mámorába, hogy vannak általános erkölcsi normák azért, amik majd (!) minden korban és kultúrában elitélendőek voltak. Például lemészárolni egy csapat gyereket és kitűzni a fejüket egy-egy karóra a város szélén valószínűleg eszme ide, eszme oda, mindenki elítélte, hogy az bizony rossz dolog.
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3153 Dátum: 13 jún 21, 21:46:57 »

A katona felesküdött a hazájára, vagy törvényileg kötelezik a kötelessége teljesítésére, rendszertől függetlenül... Onnantól kezdve minden egyes általa megölt ellenséges nem az ő számláját hanem az általa szolgált állam számláját terheli... Tehát részben mentesül a felelősség alól... Ebbe még lehet ideológiát keverni ha akarunk, de a tiszta képlet ez...
Persze vannak háborús bűntények amiket egy nemzet sem tehet meg másik állam katonájával (az amcsik ez alapján sok háborús bűntényt elkövettek az úgynevezett terroristákkal szemben de ez részletkérdés)
Zitagirl szép lenne, de az ember erre kb alkalmatlan... minden ember más Mosolyog  sosem lesz olyan összhang hogy béke legyen... Legalábbis kicsi rá az esély.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3154 Dátum: 13 jún 21, 21:47:09 »

Bezzeg mikor bombázzák a házad, elvárod, hogy szegény katonák segítsenek. Szomorú

Elvárom mert ez a munkája. Félreértés ne essék, nem vetem meg a katonákat, de nem is istenítem őket. Teszik a dolgukat, pont úgy mint a mentők, tűzoltók, gépészek, orvosok stb.

A katonák 99%-a nem azért lesz katona, mert annyira embert akar menteni. Azért mert jó fizikumú, karrierre vágyik, jól fizet, a társadalom elismeri, szereti a hazáját stb.

Naplózva


zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #3155 Dátum: 13 jún 21, 21:51:18 »

A rendőrök sem teszik annyira a dolgukat, mint ahogy kéne. A betörésekkel sem foglalkoznak, hisz ez általános már szerintük.
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #3156 Dátum: 13 jún 21, 21:56:33 »

Rendőrök? Ugyan...Épp arról beszéltünk itthon is,most az megy a rendőröknél hogy kiállnak az utcára és egy kupacon van 20 rendőr aki ellenőriz 1-2 óránként 1 szerencsétlen autóst,meg olyan helyre rakják a traffit ,ahol még az atyaúristen se látja meg.
Sok a csaló bűzönő köztük is.(Tiszt.kiv)

Saphira,én is így gondolom,de ez a legnormálisabb módja annak hogy valaminek is igazat adjanak.

Na igen,ebben a világban sose lesz béke,max ha majd nem lesz élet a földön.

Én nekem még az is eszembe jutott hogy katona legyek,de inkább annyiba hagytam a dolgot.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 21, 21:57:38 írta dreamfolow » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3157 Dátum: 13 jún 21, 22:01:10 »

Sanszos katonákkal fogok dolgozni majd nekem nincs velük bajom, szép karrier az ha valaki bevállalja mellé az esetleges kockázatot hogy lelövik vagy le kell lőnie valakit...
De a rendőrség undorítóságát személyesen is megtapasztaltam amikor a szomszédhoz betörtek... Fel volt feszítve az ablak...  és a rendőr helyszínelőt akart hívni, mire a központból megmondták neki hogy rosszul látja, nincs felfeszítve és nem kell helyszínelő... kicsit undorító jelenet volt :/
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #3158 Dátum: 13 jún 21, 22:02:32 »

Én a mentősöket,meg a tűzoltósokat többre tartom.

Ez most ütött Sabaku :DD... Nem,de amúgy van benne egy kis igazság,az emberek közt is elég sok hülye van.De azért még mindig jobb ,mint azon a képen szereplő egyén.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 21, 22:03:33 írta dreamfolow » Naplózva

zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #3159 Dátum: 13 jún 21, 22:08:43 »

Mindig lesznek hülyék és olyan hülyék is, kiknek hatalom kerül a kezükbe.
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #3160 Dátum: 13 jún 21, 22:16:15 »

...Ez most nem nekem szólt,ugye?Nevet
Ui:Témaváltás nem ártana.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 21, 22:17:17 írta dreamfolow » Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #3161 Dátum: 13 jún 21, 22:16:24 »

2 óra alvás után lassan 20 órája talpon... Ebből 13 órát melóztam...Visszaolvastam itt vagy 2 oldalt... Eddig fizikailag voltam fáradt, mostmár agyilag is...
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #3162 Dátum: 13 jún 21, 22:21:57 »

Fárasztóak vagyunk.   Nevet
Egész héten vagy 3 órát aludtam. Igaz hogy reggel 7kor keltem (tegnap 5kor, ma nem keltem korán) de kb hajnal 4kor aludtam el (mert a melegtől csak forgolódni bírok)  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #3163 Dátum: 13 jún 21, 22:25:28 »

Én direkt fentmaradok olyan hajnali 3-ig ,utána full álmos leszek,bealszok,és az se érdekeln ha 40 fok lenne a szobában...Yeah,lejöttem falura már megvan a 3.sz csípésem. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 21, 22:26:12 írta dreamfolow » Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #3164 Dátum: 13 jún 21, 22:39:57 »

Engemet már szétzabáltak a szúnyogok...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 209 210 [211] 212 213 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!