24 szep 25, 20:18:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 356 357 [358] 359 360 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 1188863 alkalommal)
0 Felhasználó és 86 vendég van a témában
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #5355 Dátum: 13 aug 22, 21:46:30 »

Ayumi azzal is sok mindent lehet kezdeni.Úgy tudom a skandináv olyan 400millió körül van most. kacsint

Külföldi lottóláz időszakokat kell elcsípnie ott rekordot arathat.Ország változó.

Szerk Most jut eszembe Aes említette hogy jobban énekelne részegen,mint amilyen nem tudom ki Technikai KO az István a királyban.
Lehet lesz ebből verseny? Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 21:49:39 írta K ichigo » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5356 Dátum: 13 aug 22, 21:51:15 »

Nekem a terveimhez kell a 2,5 milliárd forint. Az ötös kell. Csak az a jó
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5357 Dátum: 13 aug 22, 21:54:04 »

Idézet
főleg a nemesség akit/amit kellett volna és a rossz időzítések.

Szinte süt belőled a korszellem. Kenjünk rá mindent a nemességre, azt a legkönnyebb.

Persze a középkorban mindent a nemesség és papság irányított, így felesleges bármilyen társadalmi réteget is megjelölnöd, az újkorban meg szinte mindent mások csesztek el helyettük. De azért nem szólok be nagyon, látszik, hogy csak okosnak akartál tűnni, és hát az elmúlt 50-60 évben amúgy is olyan menő volt a királyokat és nemeseket szidni, biztos gondoltad, hátha bejön neked is. Mosolyog
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #5358 Dátum: 13 aug 22, 21:54:43 »

Nekem a terveimhez kell a 2,5 milliárd forint. Az ötös kell. Csak az a jó
Mit kezdenél annyi pénzzel?
Naplózva

Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #5359 Dátum: 13 aug 22, 22:01:46 »

Ha-ból nem lehet se várat, se jövőt építeni.
2,5 milliárdból pedig Micsudi venne valami tankot és menne vidékre tájat rendezni.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5360 Dátum: 13 aug 22, 22:04:34 »

Szerintem venne egy Armani öltönyt, Bvlgari órát meg valami menő kocsit, és felszedne velük minden nőt a bulikban, másnap meg elégedetten zavarná el őket, azt kiabálva nekik, hogy "minden nő romlott!".
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 22, 22:05:27 írta Saphira » Naplózva

K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #5361 Dátum: 13 aug 22, 22:07:22 »

Régebben tényleg jobban értettem ehhez,de hiába rágódtam rajta változtatni úgysem tudok a múlton.
Plusz Nyáron kicsit feledékenyebben vagyok,főleg idén nem tudom miért.
Komolyabban meg nincs kedvem kifejteni mert egyrészt politika másrészt eléggé belezavarodnék.
Alaposan fel kéne idéznem.

Nemességet azért emeltem ki mert nagyobb hatalommal nagyobb kárt is lehet okozni,de nem feltétlenül a fő indok.

Most is sok a kihasználatlan terület pl Geotermikus energia nagyobb mértékű hasznosítása és fejlettebb mezőgazdaság.
Azt tudom hogy sokszor megnéztem földrajzilag és átlaghoz képest jobb körülmények vannak(földrajzilag).


Szerintem abba hagyom az okoskodást mert a végén még ő leszek. smirksweat
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5362 Dátum: 13 aug 22, 22:08:53 »

Nekem a terveimhez kell a 2,5 milliárd forint. Az ötös kell. Csak az a jó
Miféle tervek.
Valami számtech-el kapcsolatos vállalkozás? Vagy más?

Szerintem venne egy Armani öltönyt, Bvlgari órát meg valami menő kocsit, és felszedne velük minden nőt a bulikban, másnap meg elégedetten zavarná el őket, azt kiabálva nekik, hogy "minden nő romlott!".
Ha megnyerné az 5öst akkor "pénzéhes ribancok" lennénk neki nem csak simán azok.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5363 Dátum: 13 aug 22, 22:14:11 »

Idézet
Most is sok a kihasználatlan terület pl Geotermikus energia nagyobb mértékű hasznosítása és fejlettebb mezőgazdaság.
Azt tudom hogy sokszor megnéztem földrajzilag és átlaghoz képest jobb körülmények vannak(földrajzilag).

Nem értem, mindennek mi köze a nemességhez.

Ja, tudom, csak azért emelted ki őket, mert nagyobb hata... mert akartál valami okosat mondani, és ez annak tűnt.

Idézet
Komolyabban meg nincs kedvem kifejteni mert egyrészt politika másrészt eléggé belezavarodnék.

Nem politika, csak történelem. Hajrá.

Idézet
Alaposan fel kéne idéznem.

Mit?

Idézet
Ha megnyerné az 5öst akkor "pénzéhes ribancok" lennénk neki nem csak simán azok.  smirksweat

Én is ezt akartam mondani, de inkább tartózkodtam az ízléstelen kifejezésektől. Nevet De abba a "romlott" szóba lássatok bele minden káromkodást, ami csak eszetekbe jut. Nevet
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5364 Dátum: 13 aug 22, 22:16:06 »

Saphira O.O a vesémbe látsz Nevet  (ha úgy szakosodsz ez még sok más emberre is igaz lehet Nevet )
Órából Breitling, az biztos, Öltönyből nem tudom mit. ami megtetszik Nevet Olyat tuti vennék amilyet a 10. Doki hordott Nevet Nevet
És nem mondanám hogy minden nő romlott, nem lenne a káromra a dolgom, akkor minek szidjam őket ? Nem szeretek embereket szidni. (A végén úgyis olyan lányt vennék el akit szeretek és tudom hogy jó anya lesz. Akarok gyerekeket Mosolyog ez lottótól független. Pénzért nem lehet mindent venni. )
Meg akkor élném a kis világom és ennyi :)Még az is lehet azoknak is vennék valamit akik alám tettek mert megerősítettek. És szarnék mindenbe bele. Akik jók voltak hozzám azokat meg vinném le magammal bulizni Bora Borára Nevet
Családi vállalkozást felfuttatnám, meg részvényeket vennék. pl fegyvergyárét, azok nem szoktak csődbe menni milyen érdekes Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #5365 Dátum: 13 aug 22, 22:28:51 »

Sok szerencsét hozzá.Nekem amúgy sincs komolyabb ötletem ilyen sok pénzzel max egy családi ház kerttel(nem villa),medencével és egy nyaralás.Mondjuk egy jobb vállalkozás se rossz ötlet kacsint

Alapos felidézést arra értettem hogy fel kéne frissítenem a régebbi emlékeim és utána olvasok annak amiben nem vagyok biztos.Rég foglalkoztam már a múlttal kivéve talán Róma.

Részletesen tudsz elemezni az biztos.


Szerk:Inkább itt módosítok nem használok el egy újabb hsz-t.
Idézet
Most is sok a kihasználatlan terület pl Geotermikus energia nagyobb mértékű hasznosítása és fejlettebb mezőgazdaság.
Azt tudom hogy sokszor megnéztem földrajzilag és átlaghoz képest jobb körülmények vannak(földrajzilag).
Ezt a részt nem azért írtam hozzá mert okosabbnak akartam tűnni,az nagyon úgyse érdekel.
Csak épp azt akartam szemléltetni hogy a múlt,(amit kb lezártam egyenlőre) helyett inkább a jelenre és a jövőre próbálok koncentrálni.A lehetőségek megvannak.Tudom a népek története egy hullámvasúthoz hasonlítható ahol vannak mélyebb és magasabb szakaszok.Legjobb pedig az lenne hogy minél tovább tartson egy magasabb szakasz.
Tudom ehhez sok egyéb tényező is kell,de hidd el sokan büszkék és elégetebbek lennénk erre ha ismét elérnénk.(köztük én is) kacsint
Ez is az egyik ok a múltba való ábrándozásra és más(jobb) élet elképzelésére(álom).
Már így is az egyik legpesszimistább nép vagyunk.Ráférne a javulás. Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 23, 01:33:03 írta K ichigo » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #5366 Dátum: 13 aug 22, 22:37:18 »

Tuti kimennék japánba kicsit Mosolyog Meg airsoftoznék komolyba Nevet Lenne a pinyómban a medence mellett konditerem Nevet Meg személyi eddző és kigyúrnám magam kegyetlenül Nevet
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5367 Dátum: 13 aug 22, 23:39:28 »

Szinte süt belőled a korszellem. Kenjünk rá mindent a nemességre, azt a legkönnyebb.

Említetted itt Trianont is például. Annyit mondanék erre, hogy 1741 szeptember 11., Pozsony, "Vitam et sanguinem pro rege nostro!" Ha már Trianon...
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5368 Dátum: 13 aug 23, 00:12:46 »

Hát ez meg milyen érv volt?
Trianont nem is ebben az összefüggésben emlegettem, hanem még Mohács kapcsán.

Mondjuk hajrá, végül is ráfoghatod a nemességre, hogy miattuk volt Trianon, mert gonosz módon támogatták a királynét, aki engedte az országba a betelepedéseket. Véletlenül sem azért, mert a magyar parasztok inkább lépten-nyomon egykéztek, nehogy meg kelljen osztani a vagyont.

Egyébként ennyi erővel bármiért el lehetne ítélni őket a királyokkal együtt. Mohácstól kezdve az összes tragikus középkori eseményért, hiszen évszázadokig uralták az országot. Csakhogy gyakorlatilag a nemesség politikusokból állt, akik külön "pártokba" tagolódtak, és akkor sem egységes álláspontot képviseltek. Itt egy-egy tragédia miatt legfeljebb személyek tehetők felelőssé, vagy esetleg csoportok, de nem teljes társadalmi rendek.

Meg egyébként is, bűnös vagyok-e akkor, ha a képmutató Kiss Pistát támogatom, mikor éppen hatalomra jut, ha az később, miniszterelnökként rossz döntéseket hoz? Nyilván engem is elítélnének, pedig jós képességek hiányában nem hinném, hogy ezzel bármi bűnt is elkövetnék. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 aug 23, 00:19:31 írta Saphira » Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5369 Dátum: 13 aug 23, 00:31:41 »

Mint politikusok, ők, tehát a nemesség döntöttek a társadalom helyett. (Habár őket senki sem választotta meg, maximum ők egymást.) Éppen ezért a döntésekkel járó felelősség is őket terheli. Egyébként nem a betelepedések miatt fogom rájuk Trianont, hanem, mert az országot -s ezzel együtt a jövőjét is- engedték át neki, amikor mellé álltak.

A parasztok a nemesség irányítása alá tartoztak, tehát az érved eléggé önellentmondásos. Elvégre a paraszt is csak azt tehette meg, amit megengedtek neki.

Tudom, hogy nem itt említetted Trianont. Bár, mintha Mohács után is a nemesség húzott volna szét... Mohács után, 1526-tól volt egy laza 14 év, amíg a török ténylegesen visszatért. Közben folyamatos belviszályok és harcok, polgárháborús helyzet voltak. Mindez ráadásul Mátyás halálától kezdődött. Mintha a nemesség is többfelé szakadt volna...
Egyébként pedig, ha ettől el is tekintek, ne feledkezzünk meg arról, hogy a három részre szakadás után, mintha a külföldre menekült nemesség visszajárt volna adót szedni, a török mellet is...

(Biztosan én is trendeket követek, tudom.)
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 356 357 [358] 359 360 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!