24 okt 10, 17:22:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 811 812 [813] 814 815 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1146358 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12180 Dátum: 13 jan 26, 13:19:02 »

Azért hogy ne csak a saját országod kultúráját ismerd és ne legyél olyan, mint az amcsi legyen ön is milliomosban a csaj a játék közepén mikor megkérdezték tőle hogy mi MO. fővárosa és ő azt hitte hogy kamu a kérdés, mert szerinte nem is létezik olyan ország....

Látom nem értetted a kérdést.
Naplózva

Eperke
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 525

A Real Sir!


« Válasz #12181 Dátum: 13 jan 26, 13:21:39 »

Jó igen félreolvastam egy kis részét sorry.
De akkor a helyes válasz az az hogy odafent ezt határozták meg panaszkodj az oktatásügyi miniszternél...
Naplózva

Egy hang van a világon ami örök és az a halál hangja! Ördögi
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #12182 Dátum: 13 jan 26, 13:22:35 »

Egyébként Gdat, megkaptad a képeket, amiket küldtem?  Nevet
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #12183 Dátum: 13 jan 26, 13:24:18 »

Idézet
Akkor még szerencse, hogy egy magyar közepet le lehet tenni úgy, hogy egy magyarórára sem jártál be a gimnáziumba.  
Letenni egy dolog. Annyi pontot szeretni mindenből, hogy felvegyenek pszicho szakra már más kérdés.

Idézet
Ha valaki olyan zseni, ahogy mondod, de nem kezdhet el érdemi munkát, amíg nincs papírja, annak akkor gondolom nem is lesz nagy nehézség megszerezni az okmányt
Nem azt mondom, hogy nagy nehézség. De most van három év üresjárat az életemben, mert amit tanulok az nem érdekel igazán, csak diploma kell. Persze ezt az üresjáratot igyekszem minden erőmmel a legjobban kitölteni, de az már az önszorgalmamon múlik, nem az főiskolán.

A diploma meg azért kell mert ahogy te is mondtad, nem amiatt lett sikeres az ember, hogy nincs diplomája hanem annak ellenére. Én sem vagyok hülye, hogy kihagyjam a diplomát, amikor tudom, hogy sokkal könnyebb lesz vele érvényesülni. De az a vicc, vagy inkább szomorú, hogy a mostani terveimhez szinte semmi nem kell abból a főiskolából amire járok, csak a papír.

Anyát azért hoztam fel példának, mert azt akartam vele mutatni, hogy úgy is lehet értéket teremteni, ha nincs meg a diploma. Én is tartom magamat annyira intelligensnek és rátermettnek, hogy boldogulni fogok az életben. De hogy ennek a boldogulásnak az ég világon semmi köze nem lesz a főiskolán tanultakhoz az is biztos. Ezért kritizálom ezt a rendszert.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #12184 Dátum: 13 jan 26, 13:29:46 »

Igen, ennyi erővel megvehetnéd a papírt.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #12185 Dátum: 13 jan 26, 13:31:43 »

Egyetértek, hogy ez így nem tökéletes. Viszont nem igazán van más olyan objektív mérce, amivel foglalkoztatni lehetne embereket. És azt se lehet mondani, hogy akinek diplomája van, az instant kap munkahelyet. Szóval ilyen szempontból válogat a rendszer, akinek diplomája van, de hülye, az így se, úgy se kap munkát.
Az lehetséges kiskapu, ha esetleg jónak érzed valamiben, de nincs kedved három évet eltölteni az egyetemen, mert csak kiesne az a három év szerinted, akkor saját céget kell alapítani, vagy saját ötletet kell megvalósítani. Ott akkor így nem lesz kitétel, hogy van-e diplomád vagy nincs. Érdekes módon viszont ilyen ember meg kevés van, aki saját maga belekezd valamibe. Olyanokból viszont Dunát lehet rekeszteni, akik szeretnének állást vállalni valahol, de nincs diplomájuk. Miért nem kezdenek saját vállalkozást?
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #12186 Dátum: 13 jan 26, 13:35:29 »

Én is saját vállalkozást akarok, viszont nem a szüleim pénzéből akarok feltörni és eleinte ha hibázok jó sok pénzt elverni. Nevet Ezért jó lesz egy ideig a saját szakmában lenni, amivel keresek is annyi pénzt, hogy ne csak a létfenntartásra fussa. Úgyhogy igen. Van azért gyakorlati haszna is. De valahogy nem fakadnék sírva, ha ez kimaradna az életemből.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 13:37:25 írta Gdat88 » Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #12187 Dátum: 13 jan 26, 13:36:26 »

Ez az utolsó mondat kicsinyes volt.. egy olyan intelligens emberrel szemben meg pláne.. mint ő.

Lew.. ejnye.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #12188 Dátum: 13 jan 26, 13:37:36 »

Lámpi, ha mindenki saját vállalkozásba kezd, akkor ki fog náluk dolgozni magukon kívűl? Talán Lew?
Ha nem mindenkinek kellene, csak párnak, akkor ki legyen az a pár? Talán Lew?
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 13:38:37 írta gman » Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #12189 Dátum: 13 jan 26, 13:42:35 »

Én is saját vállalkozást akarok, viszont nem a szüleim pénzéből akarok feltörni és eleinte ha hibázok jó sok pénzt elverni. Nevet Ezért jó lesz egy ideig a saját szakmában lenni, amivel keresek is annyi pénzt, hogy ne csak a létfenntartásra fussa. Úgyhogy igen. Van azért gyakorlati haszna is. De valahogy nem fakadnék sírva, ha ez kimaradna az életemből.

Kickstarter.com
nem tudom ismered-e.  Mosolyog
Annyi a lényege, hogy van egy ötleted, amit szeretnél megvalósítani, de nincs hozzá tőkéd, akkor itt bemutathatod az ötletedet, és bizonyos szolgáltatások ellenében kérhetsz fund-ot a vállalkozás elindításához. Például új ruhamárkát szeretnél a piacra dobni, és ehhez szükséged van 5000 dollárra, akkor megadhatod, hogy 40 dollár fejében egyedi pólót fogsz legyártani azoknak, akik adtak 40 dollárt, ha majd beindul a vállalkozás. És lehet persze tovább is menni, mondjuk 1000 dollár támogatásért x % részesedést kap az illető.

gman: Miért ne lenne munkaerő? A diplomán nyavalygók közül nem sokan képesek vállalkozást indítani, erre szerettem volna rávilágítani. Ők csak nyavalygók, nem pedig zsenik, akik nem akarnak egyetemre járni.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 13:47:58 írta Laterneman » Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #12190 Dátum: 13 jan 26, 13:46:53 »

Szerintem egy ideális rendszerben alapvetően beteges felfogás lenne, hogy egy ember (ha csak ő nem elégszik meg vele) élete végéig alkalmazott legyen. Alkalmazottnak lenni, annyi mint létfenntartásért dolgozni. Nem minden esetben, de gondolok pl. pont egy bolti eladóra, rakodómunkásra, biztonsági őrre vagy hasonlóra. Olyan munkák amiben az ember nem valósíthatja meg önmagát, nem fejezheti ki a kreativitását, nem tekinthet úgy a szakmájára hogy az egy hivatás és emiatt nem is fogja magát olyan fontosnak érezni.

Megbecsülöm azt az embert aki a gyárban dolgozik és amiatt tudok enni, mert megcsinálja a kaját. De senkinek nem kívánom, hogy egy életen át ezt csinálja. Szomorú leszek ha erre gondolok, hogy mennyi lehetőség, ki nem használt érték megy pocsékba azért mert az embernek nincs hite, hogy magasabbra törjön és megelégszik életcélként az életben maradással.

Nem ismertem, de megnézem. Köszi a linket.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 13:48:43 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #12191 Dátum: 13 jan 26, 13:50:39 »

Lew, márpedig szövegértés megy közép magyaron. Tudod, Nemzeti Olvasókönyv. Mosolyog
Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #12192 Dátum: 13 jan 26, 13:58:06 »

Illetve egy vicces kis videó a Kickstaterhez a Collegehumor-tól.  Nevet
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Yl8QNs-hWdw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Yl8QNs-hWdw</a>
Naplózva


Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #12193 Dátum: 13 jan 26, 14:01:45 »

Megakartam várni még elfajul a dolog és kibannolni pár embert, de inkább fogom és elkezdem törölni offért a hszeket és így valszeg még több embert tilthatok majd ki.
Hogy miért?
http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=399.2670
http://naruto-kun.hu/forum/index.php?topic=1793.2055
Ezért.
 Lew-t felvették az egyetemre és pont. Senkinek semmi köze hozzá. Az hogy henceg azzal, hogy mit csinál az ő szegénységi bizonyítványa. Az volt az igazán bölcs ember aki nem szólt hozzá témához. Lew ez a viselkedés pedig itt nem parti.
Mostanában túl sok lett itt az "okos" és élet tapasztalt ember...
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 26, 14:04:30 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #12194 Dátum: 13 jan 26, 14:28:08 »

Most jól meghalt a beszélgetés. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 811 812 [813] 814 815 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!