24 okt 09, 00:19:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 622 623 [624] 625 626 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1143078 alkalommal)
0 Felhasználó és 52 vendég van a témában
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #9345 Dátum: 12 dec 14, 14:48:42 »

Loah, hát ennyit nem tudsz? Ha én alkotok valamit, az teljesen más, mint ha én találtam volna ki.. ikszdé
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #9346 Dátum: 12 dec 14, 14:58:57 »

De  most attól, mert te úgy tartod, hogy semmi haszna, értelmetlen, oltári baromság, attól ezt lehet hogy mondjuk-példát mondok: Gman- nem így gondolja.

Nyilván. Ezt írtam én is.  Mosolyog

Ebben a topicban nincsen ilyen cél. Itt a felesleges töltelék baromságokról is nyugodtan folyhat a csevej oldalakon keresztül. Egyetlen cél, hogy addig is elűzd a melléd szegődött unalmat, mert számodra már nem kívánatos társ. Nyilván ezt mindenki úgy teszi meg, ahogy képességei, az aznapi szellemi frissessége, vagy netán a hangulata engedi. Ha esetleg az adott pillanatban az az illető legnagyobb baja, hogy hideg van, akkor értelemszerűen ezt fogja kiadni magából.

Ha nem cél, hogy megismerjünk egy picit a másikból, akkor mire jó a fórum? Akkor ott a chat.hu, ugyanúgy arctalan emberekkel beszélgethetsz a tél szörnyűségeiről. Bár régen jártam már ilyen helyeken, de szinte biztos vagyok benne, hogy manapság már van téma szerinti felosztás is, úgyhogy lehetséges, hogy van külön mesék-anime téma, úgyhogy még az sem kifogás, hogy esetleg kizárólag animerajongóknak akarsz panaszkodni a télről.  Nevet
Másrészt meg pont ez érdekel, erre kérdeztem rá. Hogy ez miért kikapcsolódás? Ha unatkozok, akkor olvasok egy könyvet, nézek egy filmet, bekapcsolom a TV-t és nézek random valamit, játszok. Miért pont az unaloműző, hogy másoknak leírhatom, hogy milyen rossz, hogy hideg van?  Mosolyog

Szerintem ez nem egy társkereső oldal, hogy nagyon belemenjünk a nézetekbe. Az oktatás ügyi reformhoz, meg ki szeretne otthon, egész nap után még politizálni?!

Ezt hagytam a végére, mert bár még nagyon fiatal vagy hozzá, és így nem is Neked írom feltétlenül, de tökéletesen leképezi egyébként a 20-30-as éveikben járó fiatalság véleményét is. Egész nap végig dolgoztunk, tanultunk, akkor meg a fszom akar még politizálni is, bármit is jelentsen ez - de mindenképp negatívat. Minek artikulálni bármilyen csatornán a véleményünket, arra vannak a politikusok, hogy minden gondot megoldjanak helyettünk!
Aztán meg emelkednek az adók, valami nem úgy megy, ahogy elvárjuk, akkor meg széttesszük a kezünket és dühösen ordibáljuk: rohadt politikusok, hát nem ez lett volna a dolgotok?
Ez volt a Kádár rendszer logikája, valakik majd felül megoldják a dolgokat, nekünk elég a saját problémáinkkal foglalkozni. Szomorú, hogy lassan már a fiatalságba is átivódik ez a gondolat, pedig pont nekik kéne elkezdeni az új irányt. Nyugaton, vagy még inkább az északi államokban nem azért megy olyan jól, mert ott olyan okosak a politikusok, vagy mert ott tudják a titkot, hogy hogyan működik a világ. Hanem mert ott az emberek szolidaritást vállalnak, beleszólnak a közügyekbe, elmennek szavazni, tüntetni, kifejezik az álláspontjukat. Ott fel sem merül valakiben, hogy a kormány nem értük van, hanem magukért. Hogy miért? Mert tudják, ha így lenne, akkor a kormány rövid időn belül megbukna, így a politikusoknak sem érdeke. Ezek azok a helyek ahol általában 90% körüli a választói részvétel, míg itthon nagy nehezen, milliárdos kampányok árán érünk el 55%-ot.
És így alakul ki az a kép, hogy a kormány gonosz, főleg a mostani. Az fel sem merül az emberekben, hogy de hát mi juttattuk oda őket, és csak belőlünk termelődhet ki olyan erő, ami tisztességesen végzi a dolgát. A mai magyar választópolgár szerint a politikusok majd valahonnan jönnek, majd valaki megoldja a problémákat, csak nekünk ne kelljen csinálni semmit.
Persze ez összetett kérdés, hisz az iskolákban nincs társadalomismeret, vagy ha van is, akkor a történelemóra keretén belül, hogy el lehessen bliccelni, és lehessen ahelyett is történelemórát tartani. De legalább van trigonometria, ami igaz, hogy az életben kvázi egyáltalán nem hasznos, de legalább helyette nincsenek alapvető banki, pénzügyi ismeretek, és az emberek nagy része kamatos kamatot sem képes kiszámolni. Ő belőlük termelődik ki az a réteg, akik szerint a bankok a pokol legmélyebb bugyrából kilépő végtelen Gonoszok, akik ellen össze kell fogni, mert Nekik egyetlen céljuk az emberek életének megkeserítése, miközben aranykupákból isszák az újszülöttek vérét.
Úgy juttat ki a rendszer fiatalokat az utcára, hogy nem tudják 18 évesen, hogy hogyan működik a választási rendszer, habár választani elmennek, és fogalmuk sincs, hogy ők hogyan tiltakozhatnak valami ellen, vagy hogyan szólhatnak bele a dolgokba. És akkor csodálkozunk, hogy a gonosz kormányok ezt még erősítik is, hát hülyék lennének, hogy nem.
Na elég, megint elmentem egy nagyon bonyolult témába, amit még valószínűleg én sem látok át teljesen, szóval ignore.
Naplózva


Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #9347 Dátum: 12 dec 14, 15:08:09 »

Laterneman, szerintem nincs semmi baj a semmitmondó témákkal. Az emberek szeretik megosztani egymással a tapasztalataikat, szeretik kibeszélni ezeket a dolgokat. A filozófia meg mindig neurotikus. Azt hiszed, közelebb visz az élet megértéséhez, miközben csak távolodsz tőle. Csak intuíción keresztül lehet megérteni az életet.


Ha jobban beleakarunk menni, én így szoktam készíteni a spagettit (bármilyen tésztával finom, pl szarvacska, csavart, csak azért ne levesbetét legyen):
A tésztát fölrakom főni, nagyjából 10 percig, hogy fogkemény legyen. Ne főzzük túl, mert a mártást jól befogja szívni, plusz a vizet is csak azelőtt öntöm le róla, mielőtt a mártást majd beleöntöm, hogy ne ragadjon össze a tészta. (Ha elején öntjük le róla a vizet, valamilyen (növényi) zsiradékot érdemes beletenni a tésztába előtte vagy utána, mert összeragad. Próbáltam már teavajjal is, csak később úgy csúszott a tészta tőle, mint amikor gépi tarhonyát eszel.) Vöröshagymát (1 közepes nagyságú), fokhagymát (3-4 gerezd) elkezdem pirítani olajon, beledobom darált húst vagy sonkát (hús nélkül is nagyon finom, próbáljátok ki egyszer) paradicsomszószt ráöntjük (1,5 doboz a legjobb 500g tésztához) hagyjuk egy kicsit hagy bugyogjon, fűszerezzük sok oregánóval, bazsalikom, őrült bors vagy fehérbors, cukor, só, felengedjük egy kevés vízzel és otthagyjuk rotyogni fél óráig, hogy eltűnjön belőle a nyers paradicsomíz. A tésztába szűrés után olasz, kemény sajtot reszelek, finoman elkeverem, hogy ne törjem össze és utána öntöm rá a szószt. Elkeverem, hagyom egy kicsit, hogy összeálljanak az ízek és beszívja a mártást. Jó étvágyat Nevet
Naplózva



Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #9348 Dátum: 12 dec 14, 15:12:15 »

Szerintem sincs semmi baj. Írtam, hogy az? Megkérdeztem, hogy mi értelme, mert szeretném tudni, hogy ki hogyan gondolja.
Én nem akarom megérteni az életet. Jó akarok lenni egy bizonyos szakmában, témában és élvezni akarom az életet. Nem akarom magamat mindentudó, álfelvilágosult valakinek mutogatni, nem akarok álbuddhista sem lenni, és végképp nem akarok mosolyogni mások arcába, mert én Értem, hogyan működik az Élet. Ezek fantomfogalmak, amik maximum filozófusoknak jelentenek valamit.
Naplózva


Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #9349 Dátum: 12 dec 14, 15:31:39 »

Lehet gasztronoob vagyok, de én szeretem a spagettit is ketchuppal. Ez van, sprite... :'D
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #9350 Dátum: 12 dec 14, 15:33:47 »

Kirito, Hidetada, ha már félig-meddig én is meg lettem szólítva, akkor elmondanám, hogy a saját véleményed kifejtése nem politizálás. Sőt, egyébként a politizálást a fórum szabályzata is tiltja. Ennek ellenére, ha nincs kedvetek, akkor nem kell hozzászólnotok. Azért azt hozzáfűzném, hogy kiállni egy ostoba döntéssorozat ellen, vagy gondolkodni még mindig jogodban áll, addig tedd meg, amíg be nem tiltják, vagy meg nem adóztatják. Nevet

Valószínűleg ott van a válasz is a kérdésedben. Ez egy hely, ahol nem kell valós időben válaszolnod és sokkal hosszabban is kifejtheted az agypusztító gondolataidat. Nagyjából ennyi, talán még idesorolható más különbség is, ami megkülönbözteti a chat-et a fórumtól, de igazából a kettő összemosódni látszik. (Szerintem már rég össze is mosódott.)
Ugyanabból az indíttatásból, amiért feljössz, elolvasod őket és megírsz valami mást, vagy csak megpróbálsz belekötni valamibe. Mindenkinek más a kikapcsolódás. Hogy miért pont ez? Legutóbb múlthéten néztem tévét, a szomszéd kis sráccal, amíg az anyja elment megvenni neki a karácsonyi ajándékokat. Az általad említett három példa közül -és ezt az ott tapasztaltakra alapozom, mert valljuk meg őszintén ritka az mű, legyen vizuális, vagy sajtó megjelenésű, ami nem akar befolyásolni- még mindig inkább azt választanám, hogy ossza meg másokkal mit tapasztal, akkor is ha céltalan, nincs értelme és csak unalomból teszi. Legalább addig sem akarnak belőle szuper-harcost, vásárlót, vagy egyéb szutykot varázsolni. Hogy nekem miért jó? Mert nem csak a tartalmas kikapcsolódás kikapcsolódás. Számomra, ahogy Aes is írta, néha jól esik bedugni ide a virtuális kis buksimat és elolvasgatni ezt a sok zagyvaságot, egyszerűen kikapcsol és kiüríti a fejem. Nekem ezért "jó". Mosolyog
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Hidetada
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 555


I love you spagetti Vallás: mugen


WWW
« Válasz #9351 Dátum: 12 dec 14, 15:51:18 »

Politizálás alatt annyit értettem, hogy nem szeretnék én nagyon bonyolultabb dolgokról vitázni egy fárasztó nap után (pár a politika nem is igazán bonyolult Nevet ) hanem csak elbeszélgetni egy kicsit másokkal. Gondolom ezzel még sokan így vannak de gondolom mások is vannak még, olyanok akik egyáltalán nem értenek velem egyet dehát kinek mi a kikapcsolódás
Naplózva

Pokémon trainerem akit eljuttatok a Sinnoh ligáig: Lina Lisana
Mesterem: Hiname Shion
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9352 Dátum: 12 dec 14, 16:02:19 »

Fail bmeg, fail. Azt élet szívás.
Ötöst kaptam egy tanárnál, aki elsőre általában a vizsbázók 90%-át megbuktatja poénból. A buszon végig vigyorogtam, hogy mekkora zseni vagyok. Hazaérve első dolgom volt megnézni, hogy beírta-e már? Mit látok? Nem jelentkeztem arra a kibeb@szott vizsgára! Azt hittem jelentkeztem, de nem, csak akaram! Utálom magam.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9353 Dátum: 12 dec 14, 16:07:08 »

Ha majs ledz erőm a mai pocsék, hosszú napom után elolvasni ezt a -megjegyzem, végre valóban érdekfeszítő- felröppent témát, nos akkor el fogom olvasni, de mindenekelőtt egy,kérdés hozzád, Laterneman; mégis mire fel volt az a rosszindulat, mondd csak.

Szabi2, köszönöm, hogy leírtaf a gondolataimat helyettem is, megspóroltál nekem egy csomó időt. Telefonnal még mindig lassan megy a pötyögés.

Ja, viszont egy kérdésre, hogy mi értelme is van a fórumozásnak, avagy konkrétan ennek a fórumnak: a legszerencsésebbek akár barátokat és szerelmet is találhatnak itt, vagy ha más nem, embereket, akikkel megéri neten keresztül tartani a kapcsolatot. Meg még sok minden más is, de nincs időm több pötyögésre. Nevet De ha ennyire nem látod értelmét a Dumának, Laterneman, miért bukkansz fel újra meg úkra mégis? Ohne rosszindulat. Csak kérdezem. Mosolyog
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #9354 Dátum: 12 dec 14, 16:09:20 »

Bújjál el Látensman. Te dermákos ducskó surgyellák. Az egész fórumon a grafikai munkák meg a Duma a 2 legjobb topic.
Naplózva


Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #9355 Dátum: 12 dec 14, 16:24:51 »

Hm, tudtam, hogy a rosszindulat rossz szó ide. Na szóval csak tovább akartam vinni a beszélgetést, amolyan szarkasztikus módon, ha már ilyen jó témák merültek fel. Aztán meg érdekelt is, hogy mi rímelt abban a mondatban.

Ja, viszont egy kérdésre, hogy mi értelme is van a fórumozásnak, avagy konkrétan ennek a fórumnak: a legszerencsésebbek akár barátokat és szerelmet is találhatnak itt, vagy ha más nem, embereket, akikkel megéri neten keresztül tartani a kapcsolatot. Meg még sok minden más is, de nincs időm több pötyögésre. Nevet De ha ennyire nem látod értelmét a Dumának, Laterneman, miért bukkansz fel újra meg úkra mégis? Ohne rosszindulat. Csak kérdezem. Mosolyog

Igen ez így van. Erről beszéltem én is, azt hiszem nem is fogalmaztam olyan iszonyúan bonyolultan, hogy ne lehessen feldolgozni. Az embereket érdekli a másik, ezért beszélgetnek másokkal és ezért fórumoznak is. Elbeszélgethetnek témákról, úgy mint: Szia Te láttad már a [insert movie title here]? , vagy Fú, ami most megy TV-ben itt meg ott, az milyen gáz már, szerintetek?
És látod ezek nem rocket science típusú témák, olyanok amikről egyébként irl is beszélget az ember másokkal. Arról, hogy milyen idő van odakint, vagy szereted-e a macskákat nem beszélgetünk irl se, vagy ha igen, akkor pont azért mert semmi mondanivalónk nincs egymásnak, ezért ki akarjuk tölteni az időt - tölteléktémák.
Ettől függetlenül mint írtam is, lehetséges, hogy ez valakinek tetszik, valaki ezt szereti, el tudom képzelni, hogy vannak ilyen emberek. De bátorkodtam megkérdezni, hogy miért szereti ezt bárki, és miért nem olyan témákról van itt szó, mint a fentebb leírtak?
Mint ahogy ezt is írtam már, én nem várok el beszélgetéseket itt az oktatásügyi reformról, mert nem erre való a topic, hanem könnyed csevegésre, de a könnyed csevegés=/= bullshit. Lehet kevesebb hsz születik, de azoknak lesz értéke, lesz mögöttük ha úgy tetszik lélek, valódi vélemény.
Hozzáteszem: szerintem. Ettől még folyhat ugyanúgy erről a csevej, csak gondoltam megosztom az én véleményemet is, ha már erre való a fórum.

Bújjál el Látensman. Te dermákos ducskó surgyellák. Az egész fórumon a grafikai munkák meg a Duma a 2 legjobb topic.
Ez most komoly vagy csak furcsán ironizálsz? 
Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #9356 Dátum: 12 dec 14, 16:32:29 »

Lew ez most mi volt?

Nos hozzá akartam szólni egyébként heo hsz-éhez ami a tandíj sorsáról és a jelenlegi helyzetről szólt de nem volt rá időm. Később pedig teljesen el is felejtettem.
Egyébként kicsit veszélyes téma abból a szempontból hogy szinte kivédhetetlen a jelenlegi politikai helyzetről beszélni ha az ember jobban belemegy.

Laterneman, számomra a kikapcsolódás az amikor nem kell használnom az agytekervényeimet, teljesen hétköznapi alapvető dolgokkal töltöm el ilyenkor az időt: filmezés, vásárlás, séta, beszélgetés, egy kis fórum szimplán ökörködéssel és semmi extrával.

Persze az is lehet kikapcsolódás amit te mondasz csak kicsit másként, nekem speciel a figyelmemet igényelné amiből estére már nem sok marad napközben meg időm nincs rá.

Tavaly én is így álltam hozzá a fórumhoz, ha már fórumozás akkor értelmiségi témák és lehetőleg jobban, mélyebben belevájva.. erről le tettem legalábbis a duma topic erre semmiképpen sem alkalmas.

Csak nézd Aes reakcióját, ő pl jobban szereti az aranyos, ártatlan cseverészést.
Egyébként most már én is jobban kiegyezek ezzel. *vállat von*
Demokrácia? esélytelen. kacsint Nyelvesít
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9357 Dátum: 12 dec 14, 16:35:35 »

Lew csupán arra célzott, hogy engem is vígasztalhatnátok, ha már itthon ilyesmire úgysem számíthatok, hogy értelmetlen dolgokról vitáztok.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #9358 Dátum: 12 dec 14, 16:41:36 »

Jól van üntyőke prüntyőke, bújj el te is aztán megkeresünk.Mosolyog
Naplózva
Hidetada
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 555


I love you spagetti Vallás: mugen


WWW
« Válasz #9359 Dátum: 12 dec 14, 16:47:59 »

Sajnálatos gman, milyen vizsga volt ez? Nevet
Naplózva

Pokémon trainerem akit eljuttatok a Sinnoh ligáig: Lina Lisana
Mesterem: Hiname Shion
Oldalak: 1 ... 622 623 [624] 625 626 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!