24 okt 06, 14:29:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 570 571 [572] 573 574 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1138113 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #8565 Dátum: 12 nov 24, 00:26:39 »

S végül mégsem meséled el, hogy hogyan tört össze az az asztal?

Legjobb tudomásom szerint 3 fiú ráugrott az asztal szélére, ami nem felborult hanem letört vmilye. Eközben Detty rajta ült azt hiszem. Majd holnap elmagyarázza talán részletesebben, de sztem ennyi a lényeg. ikszdé
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #8566 Dátum: 12 nov 24, 00:27:47 »

Pedig Éjfél, nekem ez már átmegy a vita kategóriába. :'D

Na, marha gyorsan elmesélhetem..
Minő meglepetés, semmi "extra" nem történt, csupán annyi, hogy alapjába véve mindig a tanári asztalon ülünk, a tanárok is, én még feküdni is szoktam rajta pár haverommal, jó kényelmes. ikszdé Ma is ott ültem szokás szerint, amikor a 2 barom osztálytársam (fiúk) felugrottak az asztalra hátulról, és borult az egész, majdnem én is beborultam, áldom a jó reflexemet (legalább ez az egy jó van bennem xd) időben lepattantam az asztalról. Nézem, háát lejött az egésznek az alja. ikszdé Ezaz gyerekek, jók voltunk. xd Mindenki odajött fényképezni, mint valami múzeumi kiállítás, komolyan. xD
Na, de megyek aludni szerintem, mert lekapcsolják a netet... Jóéjt!

Köszi Szabim, de még ittvagyok. ikszdé
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #8567 Dátum: 12 nov 24, 00:29:18 »

Szívesen máskor is. Majdnem ezt mondtam én is. Közben meg dehogyis.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #8568 Dátum: 12 nov 24, 01:56:39 »

Valaki egyszer azt mondta, hogy a cél nem más, mint egy határidőhöz kötött, konkretizált álom. Szóval valahol mindkettőtöknek igaza van,
Ezzel egyet kell értenem, köszönöm hogy leírtad.

mugen:
Egyébként igen, azokat a bizonyos realisztikus célokat is meg kell álmodni.
Szerintem álmokat szőni nem egyelő azzal hogy valaki nagyra törő elérhetetlen vágyakat kerget.
Értem én hogy ragaszkodsz ahhoz a hozzáálláshoz hogy két lábbal a földön állsz s meglépsz konkrét lépéseket a céljaid felé de ezeket a célokat is el kellett képzelni ki kellett gondolni, ami nem más mint megálmodni.
Egyébként a cél és az álom valamilyen szinten rokon szó talán egy enyhe árnyalatbeli különbség van úgyhogy ezért is ragadta meg MrSaiyan a lényeget. Szerintem. Mosolyog

Álmodni én is alva szoktam viszont megálmodni ébren.

Ha már itt tartunk, szép álmokat mindenkinek!
Naplózva
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #8569 Dátum: 12 nov 24, 07:57:12 »

Hát szerintem minden ember szokott álmodozni valamiről.Pl a lottó ötösről,vagy esetleg egy csajról,(paliról) Nincs olyan hogy valakinek ne lenne célja,vagy álma.Csak aztán azt megvalósítani nehéz,egy jó kis adag szerencsével viszont bekövetkezhet.Nem is, csak jókor jó helyen kell lenni.

Visszatérve a bodzalekváros dologhoz.Nagypapám háza mellet elég sok bodza volt ,egy ilyen szomszédos területen.(falu) Jó sokat leszedett ,mert panaszkodott .És hát nem lekvárnak akarta csinálni , de egy még jobb dologhoz.Jó kis bodza páleszt csinált belőle Nevet Olyan 30-40 l-ert sikerült neki,azt hiszem.De egy 5 kilót elrakhatott volna...na mind1 már lecsúsztam.Majd talán jövőre . Mondjuk annak azt hiszem literje 6e forint és akkor még keveset mondtam.Szóval ezek a bozdás cuccok elég drágák,minden téren.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 24, 07:58:34 írta dreamfolow » Naplózva

Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #8570 Dátum: 12 nov 24, 08:53:52 »

A halhatatlanságról pont tegnap volt beszélgetésünk órán a Csongor és Tündével kapcsolatban. Órán előkerült, hogy tanárnő olvasott egy cikket, amiben egy jelenkori író felvázolta a regényét. A lényege az, hogy az emberi 200 éves koráig öregedhet, nem tovább. Aztán választania kell, visszamegy-e élete legboldogabb korszakába, és megint végigéli-e az életét, majd 200 éves korában újra választ. Ha embrióként "reinkarnálódik", az is egy lehetőség. Új élet, új lehetőségek.
Ezzel elvitáztunk az óra 45 percéből fél órát. Nem hiába tartunk még csak a 10.-es anyagnál.  Nevet
De ezerszer inkább elemzek ki otthon egy verset, mint hogy egy ilyen óráról lemaradjak. Ha az irodalmat ilyen aspektusból közelítjük meg.. lehengerlően érdekes.
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #8571 Dátum: 12 nov 24, 11:07:31 »

"Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon." (Susan Ertz)  Nevet
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #8572 Dátum: 12 nov 24, 11:16:05 »

Szerintem nincs túl sok értelme a halhatatlanságnak, bár attól függ, hogy miben vesszük ezt... ha például van olyan, aki halandó, és olyan, aki nem, akkor az utóbbi rendkívül sokat szenvedne, ahogy halnának körülötte a szerettei... másrészt meg, így is túlnépesedés van, ha még tovább élnének az emberek, akkor valami nagyobb élőhely is kéne nekünk.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #8573 Dátum: 12 nov 24, 11:26:00 »

Crazy ma vagy 100 éves? Mosolyog akkor pont aktuális a téma :p megint 11kor keltem.. biztos valami alvászavaros betegségben szenvedek.. kéne valaki ide aki reggelente kirugdos az ágyból...

Hm azt a pálinkát is szívesen megkóstolnám.

Igen, az ilyen irodalom órák a legjobbak, az már más kérdés hogy az alapvető irodalomban nem haladtok, de legalább érdekes. :p

Érdekes de ha reinkarnálódik is, nem lesz tudatában előző élete tapasztalatainak, így ugyanazokat a hibákat vétheti ugyanazt az életciklust viheti végig, kérdés az előző élet lenyomata ott van e.

Egyébként pont most jött szóba lakótársammal nem rég ez a téma, és elkezdtem egy kicsit érdeklődni iránta, úgyhogy pár hét múlva meglátogatunk egy személyt aki "elvileg" letudja vinni az embert egy tudatalatti síkra... amiben akár ki is derülhet néhány felvetett kérdés.
Nem zárkózom el egy ilyen tapasztalattól, bár nem hiszek kifejezetten az előző élet, illetve reink, témában.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #8574 Dátum: 12 nov 24, 11:26:11 »

A halhatatlanság jó. Beletekinthetsz a végtelenbe. Láthadod és megértheted az időt, sőt, az Igazságot is. Végignézheted a birodalmak és a fajok virágzását és pusztulását. Az idővel bölcsebb leszel, a végtelen idővel pedig végtelen bölcsességre teszel szert. A mágányt is magad mögött hagyod egyszer. Királyul hangzik, nem?

Meglepi ebéd lesz, szóval nem segíthetek a főzésben, dupla öröm. Nevet

A Makai az Erdélyben lévő Makfalvára is utalhatna. Itt állt Maka vára, amely katonáskodó népének volt feladata a környék védelme. A helyőrség letelepedett, így lett Makafalva, végül Makfalva.  kacsint
Nincs igazad és még aljas is vagy, bár utóbbit nem tudom, hogy miért, de jól hangzik.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #8575 Dátum: 12 nov 24, 11:38:25 »

Azt észrevettétek hogy a fejléc néha megváltozik, karácsonyiról már váltott vissza simára, vagy ez csak nekem  tűnt fel?
Szerintem a fórum bizonytalanságban szenved hogy itt az ideje e már, amit maximálisan megtudnék érteni. Nyelvesít

Pedig olyan jó együtt főzőcskézni, legalábbis beszélgetni szeretek közben, az már más tészta ha bele is akarnak nyúlni abba amit csinálok, azt nem mindig szeretem, bár simán kiosztom a melot ha úgy van.
Miért nem szeretsz segíteni? Számomra meghitt dolgot nyújt az ilyesmi. Nyelvesít

Akkor gondolom várod mi lehet a kaja.
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #8576 Dátum: 12 nov 24, 13:52:54 »

Igen, 100, szép kort megéltem már, mi? Nevet Nem amúgy, sajnálatomra még csak 15 vagyok.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #8577 Dátum: 12 nov 24, 14:27:49 »

Inkább örülj neki, később még visszafogod kívánni.  Nyelvesít
Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #8578 Dátum: 12 nov 24, 14:36:16 »

Az irodalom amúgy is mások gondolatainak elemzéséből áll, miért ne tehetnénk ezt egymáséival? Nevet
Egyébként akkor arra lyukadtunk ki egyöntetűen, hogy az adott személy egyébként is csak egyre boldogtalanabb lenne, hiszen egy adott szituációt nem lehet még egyszer ugyanúgy átélni, márpedig ha a tudata megmaradna az elmúlt életéről, erre törekedne.

gman-chan, tudom, hogy nem volt igazam. De lehetett volna, erre utaltam. Nekem is tudomásom van róla, hogy Móra Ferenc volt a tiszteletbeli makai. Mellesleg te pedig szattyánseggű vagy. Hogy miért? Mert jól hangzik.  Nevet
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8579 Dátum: 12 nov 24, 15:46:39 »

A halhatatlansághoz előbb érteni kellene a végtelen fogalmát, ha van egyáltalán ilyen fogalom.
Ha a normál életkor 200 lenne, akkor 400-ra vágyna mindenki. Ilyen telhetetlen az ember. Mosolyog És én most megyek, és veszek inkább egy csini nadrágot magamnak. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 24, 15:47:23 írta Nikuccia » Naplózva
Oldalak: 1 ... 570 571 [572] 573 574 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!