24 okt 07, 05:23:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 513 514 [515] 516 517 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1139424 alkalommal)
0 Felhasználó és 87 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #7710 Dátum: 12 nov 01, 16:49:49 »

Én úgy tudom, hogy a húsvét eredetileg, még a "pogány" vallásokban is a tavaszi napéjegyenlőség volt. Sőt, húsvétnak is csak mi hívjuk, ezt is csak a böjt miatt.
A karácsony meg napforduló
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7711 Dátum: 12 nov 01, 16:59:49 »

Kit izgat, hogy nem magyar, ha a gyerekek élvezik, akkor nyilván nem hülyeség. Valamelyik csatornán a híradóban mutattak egy óvodát, ahol haloween-t ünnepeltek, na azok a gyerekek boldogak voltak, hogy jelmezbe öltözhetnek és tököt faraghatnak.
mugen ne nézz animét, mert nem magyar, többnyire nincs köze a magyarokhoz, meg hülyeség is.

Farsangkor is beöltözhetnek, húsvétkor tojást festhetnek, és ezeket is élvezhetnék. De nem teszik, mert ezek biztos unalmasak, nem?

Semmi bajom a halloween-nel, sőt a Samhain menő is. Bár a halloween ugye annak csak egy elkorcsosult amerikai változata, annyi köze van hozzá, mint a burzsoáziának volt az arisztokráciához. Ugyanakkor elszomorító, hogy olyan falvakban, ahol nem tartják meg, nem ünneplik augusztus 20-át, töklámpásmenetet tartanak... Emellett az is kicsit hülyén adja ki magát, hogy november elseje mindenszentek, a halottak napja, amikor emlékezni kéne. Ehelyett ezelőtt egy nappal bulizzunk, igyunk, meg csokit kéregessünk. Nagyon passzol a kettő. Habár a mai világban könnyebb az utóbbi, mint az emlékezés. Az úgyis fáj, és csak feltépi a régi sebeket.

Bár ugye én egyetlenegy keresztény ünnepet sem tartok meg, szóval nem nagyon izgat egy ilyen "magyar hagyománynak" titulált esemény, amelyet elnyom a halloween.

Idézet
Jó dolgokat ne utasítsunk már vissza a saját, 60%-ban elavult és értelmét vesztett szokásaink védelmében!

Igen, mert a farsang és a mindenszentek elavult, de a cukorkakéregetés és töklámpás az nem? Miaf? Csak mert szent Amerikából jött, vagy mi? Minden ilyen szokásnak az együttlét, a közös ünnep volt a célja, és egy sem lehet elavult, ha az összehozza a már így is szétszakadt családokat. A tökfaragás is ugyanolyan hülyeség, mint a tojásfestés.

Idézet
A horoszkópkészítés egy hagyomány, ami mára teljesen elavult, mert a csillagok másképp helyezkedtek el, mikor lefektették a hagyomány alapjait.

Most hihetetlen nagy hülyeséget mondtál, ugye tudod? Már régen is tisztában voltak a csillagok helyzetének megváltozásával, és a horoszkóp egyáltalán nem arról szól, hogy a csillagoknak már pedig úgy kell állni, mint 5 ezer évvel ezelőtt, hanem pont a változásról és a körforgásról.

Idézet
Ha valami élvezetes és jó attól miért kell ódzkodni, meg lehordani azokat, akik szeretnék jól érezni magukat?

Bezzeg ha ugyanez valami régi magyar hagyomány felelevenítése, akkor az mélymagyar szittyáskodás.  Nyelvesít
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #7712 Dátum: 12 nov 01, 17:32:28 »

Fakkbukon olvastam az előbb: Akkor legyen Magyarországon haloween, amikor Amerikában busójárás... Érdekes gondolat... De azért az ilyen átvett ünnepekről annyit, hogy azért mindenki gondolkozzon el, hogy ő komolyan is gondolja az ünnepet a szokást, tudja-e, hogy miért csinálják más népek azt, amit csinálnak, vagy csak azért farag pl töklámpást, mert az menő... (Nemrég jöttem a temetőből, és nem akartam elhinni amit látok.. A síron virágok, mécsesek, valami zölden világító karácsonyfadísz, meg egy töklámpás... )
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7713 Dátum: 12 nov 01, 17:37:09 »

Én ezt a sok álszenteskedést a halottak napja körül, ezt utálom. Ennél sokkal jobb pár töklámpás. Az egy más kérdés, akinek tényleg jelent valamit a halottak napja, nyilván ilyen is akad.

Persze az is hozzátartozik, hogy perpill nincs egy olyan ember se eltemetve sehol se, aki rólam a puszta nevemen kívül bármit is tudott volna, vagy bárminemű érdeklődést tanúsított volna irántam.
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #7714 Dátum: 12 nov 01, 17:53:19 »

Néhány évvel ezelőttig nekem sem volt a halottak napja a sültgesztenye-ünnepnél több. Akkor kezdett valamennyire értelmet nyerni, miután a nagyapám, akit nagyon szerettem, meghalt.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7715 Dátum: 12 nov 01, 17:55:29 »

Jajj, Saphi, ha van Haloween és Farsang is, az dupla élvezet, a toljásfestés pedig jó móka, szerettem is a Húsvétot miatta. A busójárás meg jó látványosság és szép kis summát hoz Mohácsnak. A nemzeti ünnepeket viszont (míly meglepő) nem értem. Próbáljátok már elhinni, hogy én képtelen vagyok országokban, nemzetekben és hasonló képzelt betegségekben gonolkodni! Ember vagyok, hazám a Föld bolygó, amihez képest egy ország, legyen az bármelyik,, teljesen lényegtelen és elhanyagolható. Mellesleg az én hazám történelme 4,2 ezermillió éves és millió, meg millió faj millió meg millió tagja vallotta és vallja magát állampolgárának, csak az ember rebellis, de egyszer úgyis kénytelen lesz felhagyni a bálványimádással és belátni, hogy nincs olyan hogy magyar föld.
Nem érdekel, hogy ezért mit fogok kapni, megyek inkább tököt sütni, mert az jobb móka, mint ilyen ostobaságokon vitázni.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7716 Dátum: 12 nov 01, 18:04:05 »

Gman, te mindenáron azt szeretnéd, ha vérszomjas alienek rohannák le a Földet? Csak mert, amiről te beszélsz, az csak akkor fog valóra válni. Ha jönnének a csáposok, még én is így gondolkodnék. De hidd el, az nem lenne olyan jó buli.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 18:05:39 írta Aes Sedai » Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #7717 Dátum: 12 nov 01, 18:05:16 »

Nekem tetszik a Halloween ünnep, nem gondolom sértőnek vagy erőltetettnek, esetleg károsnak az itthoni szokásokra. Akinek tetszik a Halloween, az öltözzön be, akinek nem, az meg ne. Ilyen egyszerű! Mosolyog

Cartnecker és Gman hozzászólásaiban olvastam most olyan gondolatokat, amikkel nagyon egyet tudok érteni.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7718 Dátum: 12 nov 01, 18:15:21 »

Látom jól elvagytok ezzel a halloween témával.  Nyelvesít
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #7719 Dátum: 12 nov 01, 18:38:28 »

Egész nap a temetőket jártam a családdal... Nem szeretem azt, hogy egy évben egyszer kimegy az illető az ősök sírjához, telipakolja mécsessel, meg gyertyával, virággal, és akkor megvolt a megemlékezés egész évre... Nem akkor kell szeretni a szeretteinket, amikor már meghaltak, és halottak napja van, hanem amíg élnek, és az év minden napján... Őszintén bevallva, nekem már egy nagyapám sem él, és kiskoromban sok nagyszülőm korú idős embert ismertem, akik már meghaltak... Amíg éltek, szerettem őket, tiszteltem őket, mára nem érzek mást, csak ürességet... Nagyapám 1 éve halt meg, a temetésén a koporsó mellett csak ürességet éreztem... A temetőket útálom, mert azt látom, hogy a gyászoló emberek a halottaiknak építtetnek olyan szarkofágokat, meg síremlékeket, hogy azt akármilyen szobor vagy emlékmű megirigyelhetné... Tegyük hozzá, hogy szerencsétlenek az utolsó félretett pénzükből éppítetik meg ezeket a betonépítményeket... Én a sima fa vagy betonkereszt híve vagyok és a sima földből emelt sírhantnak, vagy mint a katonai temetők... Egyforma keresztek, vagy simán a földbe süllyesztett márványtáblák...
Ne kérdezzétek mért osztottam ezt meg.. Halottak napja alkalmából átfagyva rámjött a szófosás...
Pozitívumként azért jegyezzem meg, hogy ilyenkor este rohadt szép messziről a sok égő mécses meg gyertya...
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #7720 Dátum: 12 nov 01, 18:48:42 »

Ember mód off:
Ti terránok, az összes ünnep, népszokás és hagyomány, kezdetektől a napjainkig valamiféle gazdasági és propaganda célt elégített ki. Persze az azért a napjainkra kissé megváltozott, hogy éppenséggel kinek hoz hasznot.
Korai időkben a besszélő húsok közösségének igényeit  elégítették ki, de persze közbe játszott a hatalmi propaganda is.

Pl A király kihirdette, hogy minden hó második vasárnapján tartassak vásárnap . A birkapásztor örült, mert eladhatta a gyapjút, a kovács örült, mert sonkára cserélhette a kardjait, a kincstár örült, mert a kereskedőktől vámot szedett, s éljen a király mert ezt lehetővé tette.

Persze ma már vannak szupermarketek ahol bármit bármikor megvehetsz, de azért mégis szívesen jársz ki a piacra,mert...

Kielégít vásárlói igényeidet.
Friss egészséges árut kapsz
Gazdaságilag hasznos.
Növeli a nemzeti öntudatodat.
S a közösségen belüli összetartást.
Ha Pista polgármester intézte úgy, hogy legyen piac, akkor te majd rá fogsz szavazni. Van benne propaganda.

De persze azért egy piacot ne hasonlítsunk egy karácsonyhoz.
Igaz, ma már megy a szitok, hogy a karácsony nem a szeretet, hanem vásárlás ünnepe.
De  a karácsony mai napig szeretet, a téli napforduló, vagy a nyáron született Jézike születésnapja. Csak az üzletek próbál belőle hasznot húzni. Régen meg az egyház tette ugyan ezt.

Eleve  az "új" ünnepeket is azért próbálják behozni, mert hátha el lehet adni, mert mondjuk van rá igény.

Szóval az egész egy "Cirkuszt és kenyeret a népnek!" csak hát megjelentek a jegyszedők is.

Ember mód on.

ui: Minden jó ami szórakoztató s nem ártasz vele túlzottan a környezetednek. (Egyes emberek idióta lelki világa és irigysége lényegtelen)
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7721 Dátum: 12 nov 01, 18:50:27 »

Én ma nem voltam sehol, apám halott már 7 éve, és a szentpéteri kapui temetőbe van (kint a "nagy" teszkónál, miskolciak tudják), ezzel az a baj h kb. 10 buszmegálló és nincs (nálam) a buszbérletem, és esik az eső (emiatt gyalogolás kizárva).  smirksweat
Olyan szomorkás az időjárás, amúgy is unatkozok, msn-en sincs senki, még Rita se (sógorom unokatestvére), igaz ő most (ma) ment haza Balatonlellére, és foglalkoznia kell az ottaniakkal, kipakolni stb.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Morause
Vendég
« Válasz #7722 Dátum: 12 nov 01, 20:12:24 »

A tesconál én még nem láttam temetőt csak a közelbe a metronál a cross pályát... mhh és 7 éve?
Az se mai dátum, legalább vmi gyertyát gyújtottál érte vagy ilyesmi vagy nálatok ez nem szokás?
Nekem ehhez a hónaphoz két fontos dolog kapcsolódik, a születésnapom, meg a nagyapám halála akit nem mellesleg a saját névnapján temettünk el.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7723 Dátum: 12 nov 01, 20:12:58 »

Hohó, Aes fogalmad sincs, hogy mi lesz a ma ismert társadalmak végzete, ugye? Izgalmasabb lesz, mint az űrlények. Mi nem biztos, hogymeglátjuk, de az unokáink alatt már lehet, hogy összedől a kártyavár. Hibát vétettünk, növekedünk, pedig fejlődnünk kellene. Megszegtük az univerzum egyik törvényét, ezért az univerzum lecsap. Túl nagy várat építettünk, de nem tartjuk karban, így az összemlik a saját súlya alatt és viszi magával a társadalmakat, a kultúrákat és a vallásokat is. Meg az emberiség 80%-át.
Vagy nem, lehet hogy csak egy holdkóros vészmadár vagyok. Mosolyog
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #7724 Dátum: 12 nov 01, 20:16:17 »

lehet hogy csak egy holdkóros vészmadár vagyok. Mosolyog

Igen, csak egy holdkóros vészmadár vagy. Meg... nem mondom. Mosolyog
Naplózva



Oldalak: 1 ... 513 514 [515] 516 517 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!