24 okt 07, 07:25:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 510 511 [512] 513 514 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1139578 alkalommal)
0 Felhasználó és 77 vendég van a témában
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7665 Dátum: 12 nov 01, 01:44:02 »

Különösebben nem izgat ez a haloween.  Nyelvesít
ugyan azt teszem mint máskor sőt... holnap is ugyan azt teszem mint máskor.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7666 Dátum: 12 nov 01, 07:30:40 »

Kit izgat, hogy nem magyar, ha a gyerekek élvezik, akkor nyilván nem hülyeség. Valamelyik csatornán a híradóban mutattak egy óvodát, ahol haloween-t ünnepeltek, na azok a gyerekek boldogak voltak, hogy jelmezbe öltözhetnek és tököt faraghatnak.
mugen ne nézz animét, mert nem magyar, többnyire nincs köze a magyarokhoz, meg hülyeség is.

Most esik le, Lille, te olvasod a Soul Eatert? Nem néztem volna ki belőled. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 07:36:23 írta gman » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7667 Dátum: 12 nov 01, 07:40:26 »

Már megint sikerült annyira irritálóan leírnod az álláspontodat, hogy vitatkozni sincs kedvem vele. Ez valami különleges képességed?

Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7668 Dátum: 12 nov 01, 07:49:22 »

Nem tudom, hogy ebben mi a rossz... te elvetted volna a gyerekektől azt az örömteli napot, már elfelejtetted, hogy milyen gyereknek lenni és gyerekként izguni valami jó móka előtt? Én nem és én tudom hogy ennél nincsen jobb. Jó dolgokat ne utasítsunk már vissza a saját, 60%-ban elavult és értelmét vesztett szokásaink védelmében!

Jó, hagyjuk, ne kezdjük megint, inkább igyunk, vagy valami...
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 07:51:40 írta gman » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7669 Dátum: 12 nov 01, 07:56:07 »

Közel sem vagyok annyira elutasító a Halloween-el, mint ahogy gondolnád, vagy ahogy azt bárki is gondolná, a nézeteim alapján.

Szokások, hagyományok nem lehetnek "elavultak", ezt a bolsevista szöveget nagyon utálom. Elavult pl. egy 20 évvel ezelőtti számítógép, vagy egy gőzmozdony, nem egy szokás vagy hagyomány. A halottak napjával, az ittenivel meg van a magam baja, a Halloweent bizonyos szempontokból még jobbnak is tartom, de ennek semmi köze az elavultsághoz.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7670 Dátum: 12 nov 01, 08:06:15 »

A horoszkópkészítés egy hagyomány, ami mára teljesen elavult, mert a csillagok másképp helyezkedtek el, mikor lefektették a hagyomány alapjait.
Az idők változnak és természeti jelenségekhez kötődő hagyományok idővel elavulnak, ezt a régiek pontosan tudták, ők folyamatosan változtattak a hagymányokon és eszük ágában sem volt hagyományörző klubokat alapítani.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #7671 Dátum: 12 nov 01, 08:46:46 »

Nem ér annyit az egész, hogy ezen is össevesszetek! smirksweat
Naplózva
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #7672 Dátum: 12 nov 01, 09:15:46 »

Egyet értek az elöttem szólóval. Aes bácsi nem kéne hülyeségeken veszekedni, te pedig gman néni inkább a pasiainkon gondolkodj ikszdé
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #7673 Dátum: 12 nov 01, 09:18:13 »

Linaaa!  Ámor Végre valaki egyet ért velem valamiben is!  ikszdé
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7674 Dátum: 12 nov 01, 09:23:07 »

Húúú, beszóltak nekem.  Ohh My God Most félek. Szomorú
Naplózva
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #7675 Dátum: 12 nov 01, 09:33:23 »

Félj is, mert bekap a cica ikszdé
Igazából többször is egy véleményen vagyunk Gondolkozik
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #7676 Dátum: 12 nov 01, 10:25:33 »

Az tok jó,hogy a gyerekek élvezik,de nem kellene ennyire eltulozni és ugy tenni mintha ez egy mindig is magyar szokás lett volna,igazából annyira nem érdekel,hogy vitázzak szal,ez csak egy vélemény ... Azért ,a hagyományok es horoszkóp" nem ugyan az".

Gabesz
Akkor en is rad teszem a voksom Mosolyog igy mar 2en értenek eggyet veled(mindjárt rekordot döntünk)
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #7677 Dátum: 12 nov 01, 10:37:37 »

Az tok jó,hogy a gyerekek élvezik,de nem kellene ennyire eltulozni és ugy tenni mintha ez egy mindig is magyar szokás lett volna

Azt vágod, hogy senki nem tesz úgy, mintha ez mindig is magyar szokás lett volna, ugye? De ettől még hadd ünnepelje az, aki akarja. Vannak, akik az ír ünnepeket is megtartják nálunk, és ilyenkor elmennek valami ír pubba és isznak pár jó ír sört zöld kalapban meg mellényben. Ha valami élvezetes és jó attól miért kell ódzkodni, meg lehordani azokat, akik szeretnék jól érezni magukat? Nem magyar ünnep, és? Senki nem kötelez rá, hogy Te ünnepeld, vagy bárki más. Aki viszont szeretné az meg hadd érezze már jól magát és hadd ne kelljen minden sarkon, minden kommunikációs csatornán azzal szembesülnie, hogy mások picsognak, hogy: Fúú de a Halloween nem is magyar! Fúú de egy melegség ez a Valentin nap, Magyarországon Bálint nap van!
Téged, Titeket sem csesztet senki azzal, hogy miért nem 0/24-ben a magyar népmeséket nézitek és miért az animéket, vagy miért nem a magyar rendezésű filmeket nézitek meg a moziba a hollywoodi szuperprodukciók helyett.
Naplózva


Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #7678 Dátum: 12 nov 01, 12:05:21 »

O'baa-chan,szerintem sok mindent nem néznél ki belőlem. Pedig szeretem a SE-t.  Nevet

Egyébként a lámpáskészítés ha jól tudom, bizonyos vidékeken így is hagyomány volt. Legalábbis errefelé,a zord északon biztosan. A töklámpás pedig baromi hangulatos tud lenni.  A halloween pedig számomra közömbös,olyan mint a Valentin-nap. Számomra felesleges,másoknak nem. Másoknak ünnep,nekem nem. Nevet Amíg nem próbálnak belerángatni,addig nem zavar különösebben. (Kivéve mikor hatalmas böszmeséget állítanak vele kapcsolatban.)

Az ír pub+ ír sör kombináció pedig így is nagyon tetszik. Igaz, még csak skót kocsmában voltam. Nevet
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #7679 Dátum: 12 nov 01, 12:26:08 »

Ezt Fanka írta a profiljára, témához kapcsolódóan megosztom:

"Kedves ismerőseim!

Biztos egy kukacoskodó rosszindulatú gólem vagyok, de mondjátok meg nekem! Amíg a gyermekek nem ismerik az elképesztő mélységeket megérintő (nép)meséinket, és amíg a gyermekek nem ismerik az elképesztő magasságokat megérintő (nép)dalainkat, illetve amíg néptánc helyett az iPhone menüjében jártasak, miközben fogalmuk sincs, hogy miről maradnak le, addig vajon tényleg szükségünk van ezekre a töklámpásokra vagy mire? Komolyan már magamtól vagyok rosszul, hogy ebben is csak azt a birkaságot látom, hogy minket minden szarra rá lehet vezetni, de sajnos attól tartok, hogy ez tényleg birkaság, és minket tényleg minden szarra rá lehet vezetni. Vagy nem?"
Naplózva



Oldalak: 1 ... 510 511 [512] 513 514 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!