24 okt 08, 12:37:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 479 480 [481] 482 483 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1142064 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #7200 Dátum: 12 okt 25, 11:50:04 »

Annyit gman védelmében, hogy sehol nem mondta, hogy közösségben élni rossz. Ahogyan azt sem, hogy nem akar hozzájuk kötődni. Mindössze annyit mondott, hogy szeretne ő maga dönteni arról, hogy ki ő és hova is sorolják be látatlanul, számára ismeretlen emberek. Urambocsá, akár tévesen is. Neki ez már éppen elég lenne a szabadsághoz.

Persze mondhatnám azt is, hogy a ti reakciótok lévén, hogy a saját klisétekben éltek egy másikkal találkozva szintén klisé szerű. Ugyanúgy sértő lenne. Akármilyen burkolt is lehülyézlek vele és ez semmiféleképpen nem lenne jó.

Ettől függetlenül mindkettőtök álláspontja érdekes. A saját kis klisémben tovább éldegélve pedig vidáman olvasnék róluk, egyenesen a ti gondolataitokból manifesztálódva.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7201 Dátum: 12 okt 25, 13:08:41 »

Én a magyarságot kasztokba sorolom, és máris megoldódott a probléma. Ettől eltekintve külsőleg egységesként kezelem, és ha bármely magyart, például gmant, külföldiek/nemmagyarok bántanának, rájuk uszítanám az összes kutyámat, és nem azért mert annyira szeretem, hanem csak mert magyar, még ha olyan alsóbb kasztú is, mint dzsímen.

Idézet
Saphi, te meg ne utálj, én komolyan kedvelem a stílusodat, annak örülök, hogy nem értesz egyet velem, csak ne utálj, ok?

Senkit sem utálok. Olyan vagyok, mint Stance, a Mester. Nem utálok senkit.

Miért is örülsz, hogy nem értek veled egyet? Nevet Mondjuk annak én is örülök, az már rossz jel lenne, figyelembe véve, hogy soha semmiben sem értek veled egyet.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7202 Dátum: 12 okt 25, 15:49:29 »

Na, most mindenki rátapintott a lényegre, ezzel végetvetve a vitáknak. Nevet

Igen Aes, közönyös vagyok, de nem azért, mert ez a divat, hanem azért, mert így hatékonyabban tudom levadászni az élet apró örömeit. Különösen boldog embernek tartom magam, ezzel is bizonyságot adva magamnak, hogy a számomra kijelölt úton járok. Mosolyog

heo kap egy szóbeli csokit. Imádom azokat a közösségeket, amiket magam választottam, pl. ezt itt.

Azért örülök, hogy nem vagyunk egy véleményen, mert mindkettőnk gondolatmenete hibás. Ha még a szuperintelligens pándimenzionális lények sem tudják az Igazságot, akkor mi is elég távol lehetünk tőle. Viszont minden véleményben ott rejlik az Igazság egy aprócska, elemi morzsája, amit csak eltérő véleményű lények képesek megosztani egymással, vérre menő vitáik során. Ezért kedvelem jobban a velem eltérő állaspontú embereket, mint azokat, akik egyetértenek velem. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 25, 16:10:38 írta gman » Naplózva
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #7203 Dátum: 12 okt 25, 16:47:46 »

Nem vetnélek máglyára,mert szeretem a tüzet ami akar egy megtisztulás jele is lehet ,amit nem piszkolnék be ilyen fajta anyaggal,a számról nem is beszélve... Nevet

Szerintem ez nem jó hozzáállás,hogy nem változók es nem is akarok ....van amiben érdemes megváltozni ,persze van amiben en sem akarok megváltozni ,de az ugy nevezett "rossz tulajdonságoktól" meg akarok szabadulni ...

Aes
Jó tudni,hogy te is hazaszerető ember vagy....gondolom a többi "összetevője" az nem csak érdek....Beleszuletett?!hát én is olyan korban élek ahol ez a felfogás,aztán "kicsit" eltérő véleményen vagyok es más nézeteket vallok mint kortársaim.

Lille
Megtudlak érteni...

Lakatos ..téma:Budaörs eddig ilyen szempontból tiszta volt,aki ebből a fajból való (igen kevés létszámú jelenlétüket jelentette)volt az is magyarként viselkedett..de most elkezdett megváltozni a szitu...ezt szerintem nem lehet hagyni...amikor a két 16eves "ilyen" a 7-8os lányokat molesztálja azert csak rászólok es meg neki  áll feljebb...
Persze ez szerencsére nem erre fele volt hanem Budaörs határán...de egyben rossz is mert arra nem sokan tudnak ilyen helyzetben segíteni.A lomtalanitaskor kész katasztrófát idéznek elő ...
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #7204 Dátum: 12 okt 25, 16:59:58 »

Stance, érsd úgy, hogy nekem a haza pusztulása, nem nagy ár egy csöppnyi boldogságért cserébe. Azt meg módfelett egyéniségrombolónak látom, ha akaratom ellenére rámhúznak olyan cimkéket, mint, hogy "magyar". Ez nekem már bilincs.
...
A hazát nem én válsztottam, csak véletlenül beleszülettem, nem köthet semmilyen felelősség, vagy kötelesség egy véletlen miatt.

Ha nem lettek volna őseink, akkor most te sem élnél. Csak azt hiszed, hogy véletlenül pottyantál ide. Ennél több tiszteletet érdemelnek ősapáink, minthogy bilincsnek hívd az eredeted! Itt élsz, ami magában foglalja azt is, hogy önmagadért és embertársaidért, környezetedért felelősséget vállalj. Ha tetszik, ha nem, ez az alap természeted, ezt (is) jelenti felnőttnek lenni. A felelősség az élet része, nem pedig a magyarságodé.
Az meg egy másik dolog, hogy félreértelmezed a magyarság jelentését. Magyarnak lenni nem azt jelenti, hogy jellemformákat húzz magadra akaratod ellenére. Majdnem ellenkezőleg. A lélekjelenlétből következik a magyarság. Ez nem olyan dolog, amit szavakkal leírhatunk.
Szar lehet neked, hogy nem tapasztaltál még hazaszeretetet. Ez nem egy stílus, nem egy szektás életérzés, hanem egy valódi szikra. Ahogy Aes is írta: ha önmagadért teszel, a hazádért teszel.

Ez vagyok én, lehet engem szeretni, meg nem szeretni, megváltozni már úgysem fogok, főként, mert ezen néetek követése eddig nagyon bejött nekem.

Mint ahogy már hangoztattam, változnak a fák, az állatok, meg minden, ami élő. Kivéve az embert. Aki nem változik, az halott. Nem tudom, hogy ilyen eszmék mellett hogy nevezheted magad "különösen boldognak". Persze én örülök, ha tényleg így van, de az egyenesen azt jelenti, hogy félreértelmezed saját magad, hacsak nem hazudsz magadnak.

Most már kimondom: Számomra az a szabadság, ha én választom meg a láncaimat.

Ez a szubjektivitásod szabadsága, amit az egó kényelmének hívunk, nem pedig a valód intuíciójának verbális tükre.

Egyébként szerintem az a legrosszabb, mikor látod a kereszted, még se teszel magadért semmit. A legtöbb ember élete során fel se ismeri a ketrecét. Van, aki felismeri, de nem tesz semmit. Aki meg igen, azt hívom önmegvalósított, boldog embernek.

Viszont minden véleményben ott rejlik az Igazság egy aprócska, elemi morzsája, amit csak eltérő véleményű lények képesek megosztani egymással, vérre menő vitáik során. Ezért kedvelem jobban a velem eltérő állaspontú embereket, mint azokat, akik egyetértenek velem. Nevet

Ezt szépen leírtad. Egy vitának ez lenne a lényege, hogyha az egyik félnek igaza van, akkor elismeri a másik, ezzel a tudatosságát fentebb emelve és fordítva. De az emberek buták és a személyes igazságukat tartják előbbre, mint fejlődésüket. Az alázat kihalt és end of story.
Naplózva



mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #7205 Dátum: 12 okt 25, 17:17:03 »

Stance
Szerintem igy összefoglalva amik itt elhangzottak kissé kiegészítve saját véleményeddel megceloztad azt amit gondolok....
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #7206 Dátum: 12 okt 25, 17:18:16 »

Egy vitának ez lenne a lényege, hogyha az egyik félnek igaza van, akkor elismeri a másik, ezzel a tudatosságát fentebb emelve és fordítva. De az emberek buták és a személyes igazságukat tartják előbbre, mint fejlődésüket. Az alázat kihalt és end of story.

Ebben a konkrét kérdéseben szerinted van olyan, hogy objektív 'igazság'?
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7207 Dátum: 12 okt 25, 17:19:56 »

Végtelen számú univerzum, egyenként több milliárd lakott bolygójára születhettem volna, megannyi testbe. Az, hogy ezeket az ősöket kaptam, véletlen. A szüleimnek tartozom, más felmenőmnek nem.

Tényleg boldog vagyok, nincsenek gondjaim, ha mégis akadnak, Lucifer tanácsát követve, komédiának nézem őket.

Van egy univerzális Igazság, ami mindenre választ ad. Ezt senki sem tudhatja, még Buddha sem, ő is csak kitalált valami újat és azt hitte, hogy megvilágosodott.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 25, 17:25:34 írta gman » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #7208 Dátum: 12 okt 25, 17:25:12 »

Ebben a konkrét kérdéseben szerinted van olyan, hogy objektív 'igazság'?

Mint írtam: az objektív igazság maga a tudatosság, ami nem fejezhető ki a felszínen. Az objektivitás és a szubjektivitás is egyek, nem is lehetnek mások, mint az elme értelmezései. De az elmén túl létezik a való élet.
Naplózva



Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #7209 Dátum: 12 okt 25, 17:28:21 »

Ez szép, de még nem válaszoltál a kérdésemre.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #7210 Dátum: 12 okt 25, 17:28:50 »

gman:

Dehogynem, tartozol. Máskülönben még ma is nyöghetnéd a tatár/török/osztrák/orosz rabigát. Hidd el, még kevésbé tetszene, mint a mostani helyzet. Nekik köszönheted, hogy kinyilváníthatod a véleményed, oda mész és akkor ahová akarsz, és szabad vagy. Ha annyira utálod a bilincseket, legalább azt értékelhetnéd, hogy -elvben- függetlenek vagyunk.


Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7211 Dátum: 12 okt 25, 17:36:44 »

A tatár/török/osztrák/orosz rabiga közül melyiknek a lehullását vívta ki a magyarság? Max az osztrák, de velük lehet hogy egy idő után jól jártunk volna.
Am újabb megbotránkoztató kijelentés: Én komplexen nézem az emberiség történelmét és ebben nincs kiemelt helye a magyar történelemnek, szerintem nincs is értelme különvenni egy olyan világban, ahol minden mindennel összefügg.

Szilvi én válaszoltam. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 25, 17:44:12 írta gman » Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #7212 Dátum: 12 okt 25, 17:42:26 »

gman, nem tudom, volt egy 1241-et követő ellenállás, volt egy -valóban osztrák segítséggel- 1686-os Buda felszabadítása, volt Rákóczi, 1848, és 1956. Amik mind hozzájárultak ahhoz, hogy élhetőbbé vált az élet az országban, hozzávetőlegesen igenis, vér által vívtuk ki, hogy itt lehetünk, és nem tűntünk el a történelem süllyesztőjében, ahogy Herder is állította. Igen, mert mindig voltak olyan emberek, akik veled ellentétben másként gondolkodtak.  kacsint
Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7213 Dátum: 12 okt 25, 17:47:04 »

Idézet
Ebben a konkrét kérdéseben szerinted van olyan, hogy objektív 'igazság'?

Nem létezik. Az Igazság nem ostoba, emberek által teremtett kérdésekben nyilvánul meg, hanem az egy sokkal felfoghatatlanabb és elvontabb dolog.

Mindenkinek meglehet a véleménye, és én senkire sem szeretnék semmilyen identitást ráerőszakolni, mert annak úgy sem lenne jó vége. Ettől függetlenül, elítélem azt az utat, amit gman választott, mert én nem azt tartom helyesnek és egészségesnek.

Van azonban egy-két dolog, amit nem tűrök el:

- A magyar nemzet szidalmazása
- A magyar történelem lenézése
- A magyar nyelv szidása

Ha e bűnöket bárki elköveti, az nem számíthat semmi jóra többé tőlem. Soha.


Idézet
A tatár/török/osztrák/orosz rabiga közül melyiknek a lehullását vívta ki a magyarság?

Kivívta a fennmaradást több ezer éven át idegen népek tengerében, megőrizve nyelvét és identitását. Nem a rabiga lehullásáról van szó, hanem a fennmaradásról. Az is előfordulhatott volna, hogy az emberek nagy része megunja a törökök folytonos zaklatását, és nem megy vissza felgyújtott falujához, hogy újra építse házát és elölről kezdjen mindent. El is menekülhettek volna a nehézségek elől, ahogy ma sokan teszik. És te máris nem léteznél.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 25, 17:51:03 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7214 Dátum: 12 okt 25, 17:56:14 »

Saphi, ugye tudod, hogy én semmit sem szidalmaztam? Csupán nem értem ezeket az eszméket, nem fogom fel az értéküket. Semmi rosszat nem mondtam, ok?

A "mi lett volna" dolog meg érelmetlen. Ha nem léteznék, nem zavarna, hogy nem létezem. Nevet

Hmm... tényleg fura ember lehetek. Szerencse, hogy ezeket az elméleteimet nem mondom ki a való életben.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 25, 18:06:21 írta gman » Naplózva
Oldalak: 1 ... 479 480 [481] 482 483 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!