24 okt 08, 12:35:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 478 479 [480] 481 482 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1142052 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #7185 Dátum: 12 okt 24, 21:15:35 »

Nem is igazából a hazámmal, hanem az emiatt előíéletekről és az emberek hozzáállásáról. Az is undorít, ha valaki a 'magyarország de szar' dumát nyomja, meg azt sem szeretem, ha valaki csak azért, mert magyar, felsőbbrendűnek tartja magát valamiben, ami az egyéni teljesítménnyel kapcsolatos. Ez két hozzáállás  egymást erősíti, és így is elég konfliktus van a világon, nem kell még a 'te csigaevő francia vagy, vesszen Trianon ezért utállak'-dolog is pluszban.

Nővérem barátnője, meg annak a pasija voltak nálunk hétvégén, a csávó látta a polcon a mangáimat, és odadta az FMA 1-2-3at tök ingyen Nevet Mázli.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 24, 21:17:23 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #7186 Dátum: 12 okt 24, 21:33:25 »

Szerintem a franciáknak Trianon nélkük is van elég szégyellnivalójuk. ^^

gman, bocs, de amit gondolsz, szerintem is hülyeség. Már miért lennél azért szabadságodtól megfosztva, mert magyarnak születtél? Ha angol/indonéz/maláj lennél, ott is ugyanúgy lennének előítéletek és problémák. Valahogy én  annak ellenére is, ha valóban kígyót békát kiabálnak ránk, szeretek magyar lenni.

Sabaku, tényleg szokatlan érzés lehet gman pártján állni. Velem szerintem sosem történne meg.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 24, 21:34:32 írta Lille17 » Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #7187 Dátum: 12 okt 24, 21:35:32 »

Ez érdekes,Sabaku eggyet ért gmannel viszont Saphira nem...azt hittem,hogy Saphira gmannel tudna azonosulni Sabaku meg önmagával .
(Saphira ezt nem sértésnek szántam)
Saphira
Kifejtenéd kicsit bővebben,hogy neked mi a véleményed a hazáról es a nemzetről ?!
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #7188 Dátum: 12 okt 24, 21:44:39 »

Szerintem a franciáknak Trianon nélkük is van elég szégyellnivalójuk. ^^

Pont ez a hozzáállás az ami nagyon idegesít. Mondjuk 100 db francia ember felelős közvetlenül Trianonért. Pár ember döntéséért miért kéne egy egész, többmilliós ország népét utálni? Ez olyan, mintha az összes magyart az aktuális kormány valamelyik hülyeséégéért hibáztatnák. Logikátlan, és csak felesleges indulatokat szül.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 24, 21:45:45 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #7189 Dátum: 12 okt 24, 21:53:38 »

Tetszett ez a gondolat Sabaku...

Morita üzeni, hogy édes a részedről az érdeklődés, de hát élni is kell valamikor...meg One Piecet nézni...,meg Fairy Tale-t is...

Morita néz Fairy Tailt? Nevet Nekem hiányzik egy kicsit, vele volt a legjobb vitázni/veszekedni. Mosolyog


A francba, hogy én egy kedves ismerősöm szerint csak másokkal tudok azonosulni, sose fogok hiányozni senkinek T_T

Oh azt hittem már több az idő így pár feladatmenet áttekintés után ikszdé
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
mugen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1070


gentlenazi


« Válasz #7190 Dátum: 12 okt 24, 21:54:51 »

Hmm,szerintem Lille nem erre gondolt...hanem maga a nép olyan felfogás/tradícióval él,hogy ez általánosan taszító ...ez nem feltétlenül jelenti azt,hogy emiatt utalnom kell őket bár nem vagyok oda maga a francia kozssegért,ennek ellenére nem őket okolom elődeik hibáiért,sőt van francia származású haverom...
Viszont van pár népcsoport akiknek a 90%-a olyan amilyennek mondják és nem szeretik őket ...
Naplózva

Pet:Hiname(harap,de már szobatiszta)

Olyan nincs,hogy olyan nincs!

Élj úgy,hogy a papnak minnél kevesebbet keljen hazudnia a temetéseden!

"Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet,de elfáradni soha!"
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #7191 Dátum: 12 okt 24, 22:19:44 »

Én szeretem Magyarországot, csak sok itt élő embert... vagy inkább népet? Nem szeretek. Sőt már kezdek átváltani rasszistába, mikor látom, hogy Lakatos Pokémon és Kovács Nintendó kézen fogva szórják a szotyolát a buszon, és tizenéves létükre kidobálnak hat sörösüveget a buszról, aztán azt kell látnom, hogy mikor jön a drága Wiwien, duplavével igen, egymás szájába másznak Pokémon úrral és megerőszakolják ezzel a látvánnyal a szememet. Meg a szagukkal az orromat. S ők se azért olyanok, mert bizonyos népcsoporthoz tartoznak, hanem mert undorító hozzáállással kezdtek el itt élni, vagy élősködni... miközben vannak olyanok is közöttük, aki esetleg dolgozni jár napi nyolc órában.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7192 Dátum: 12 okt 24, 22:22:05 »

Noe, ezt hogy érted? Veled nem szoktam vitázni.


Sabaku, a hazaszeretet nem feltétlenül jelenti más népek gyűlöletét. Mosolyog
Egyébként is, a népek olyanok, mint a családok. Mindenkinek megvan magáról a családról is a véleménye. Mert Kovácsék büdösek, Tóték meg lopnak. A népeknél is ugyanez a helyzet: alapvetően egy nagyobb rendszer alapján tudod őket valahová besorolni, ami eldönti, kedveled-e e "családot" avagy sem. Ettől függetlenül a bizonyos népekhez tartozó személyek már személyek, akiket saját fogyatékosságaik és sikereik alapján értékelhetünk, függetlenül attól, hová tartoznak.

Gondolhatok bárhogy is egy nemzetre, ha találkozom egy nemzet képviselőjével, akkor már mint külön ember és személyiség tekintek rá. Ha kedves, intelligens és jó ember, akkor kedvelni fogom, függetlenül bármitől. Szóval nem hiszem, hogy a hazaszeretetem megbélyegezne másokat.
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #7193 Dátum: 12 okt 24, 22:27:06 »

Tudom... csak úgy eszembe jutott... pl. hogy én Ritával se szoktam, így aztán ha ti viszont vitáztok lehet csak túlontúl alkalmazkodom másokhoz...
bár tulajdonképp kétlem, vannak emberek akikkel nagyon nem értek egyet, de annyi felesleges energiám nincs, hogy velük vívjak szélmalomharcot, főleg hogy úgy se alakulna ki igazi vita....
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7194 Dátum: 12 okt 25, 05:59:16 »

Jajj Lille, nem az a baj, hogy magyar vagyok, ha francia, zulu, orosz, kurd lennék, akkor az lenne a bajom. Nem szeretem, ha csak úgy spontán, akaratomon kívűl egy halmazba kerülök másokkal.
Az meg hogy nem szeretem a hazámat, nem azt jelenti, hogy utálom, csak semleges, nem ismerem el, illúziónak gondolom, ennyi.

Most már kimondom: Számomra az a szabadság, ha én választom meg a láncaimat.

Saphi, te meg ne utálj, én komolyan kedvelem a stílusodat, annak örülök, hogy nem értesz egyet velem, csak ne utálj, ok? Nevet
Fura, hogy akiket az erényeikért kedvelek, azok engem mind máglyára vetnének. ikszdé (Nyugi mugen, nem rólad van szó.)
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 25, 06:10:09 írta gman » Naplózva
Lille17
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 761



« Válasz #7195 Dátum: 12 okt 25, 06:06:47 »

Igen, mugen,  most pontosan arra gondoltam, amire céloztál. Nem vagyok franciagyűlölő, csak néhány megnyilvánulásuk nem szimpatikus. Ennek ellenére francia a harmadik nyelvem.  Nevet

Lakatos Nintendóból errefelé is sok van, nem is akármilyen. Ők is elég sokszor taszítóan viselkednek, de több év után már ezek mellett is el lehet menni. Ha valóban olyat tesznek, akkor te is cselekszel, de egyébként a legjobb amit tehetsz, ha magasról teszel rájuk. (Néha ezzel sérted meg őket a legjobban.)

Naplózva

A szőkék mind gyanúsak, a barnáktól meg bármi kitelik. (Olivia Wilde)

 ~Tündérkeresztanyám: Nikkie~
 ~Szüleim: Sevanna, CsiziDani~
 ~Testvéreim: A-chan, Loah
 ~Mesterem: Ritli-sama~
 ~Tanítványom: hanii ~
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7196 Dátum: 12 okt 25, 08:19:19 »

Jah, Lille, azt mindennél jobban utálni tudják, ha szarsz rájuk magasról. Imádnak a  figyelem középpontjába kerülni, az már tény. xD Egyébként CrazyCat elég jól leírta a dolgokat. Igazából az a helyzet, hogy ez a viselkedés, amit pl buszon igen gyakran szeretnek elővezetni, hát ez mindenkit ki visz az észből. Egyszerűen borzalmasan zavaró, és ez valóban főleg rájuk jellemző, bár ha fehérek csinálják attól se lesz jobb. Csak valahogy az sokkal ritkább. (Bár előfordul, elég sokan kezdik átvenni azt a stílust.)

Ami ezt a hazaszeretet dolgot illeti, sok minden vezethet el a hazaszeretetig. Nálam több ilyen faktor is létezik, ebbe most nem megyek bele, mert nem.

Viszont azt azért kiemelné, hogy bár a hazaszeretetet szinte mindenki egyfajta lángoló érzelemként képzeli el, és ez sokakat taszít, arra kevesen gondolnak, hogy a hazaszeretet állhat a szikár racionalitás talaján is. Hiszen, mai a hazámnak jó, az nekem is jó. Magyarán ha az ország gazdasága fejlődik, akkor nekem is több esélyem van a gazdagodásra, arra, hogy jó állást találjak magamnak itthon, ahol még mindig jóval alacsonyabbak az árak, mint külföldön. Az ember, ha a hazájáért tesz, önmagáért is tesz. Szerintem ez az, amin érdemes elgondolkodni annak, aki alapvetően elutasítja a hazaszeretetet. (Nálam személy szerint ez jóval összetettebb, de ez is része a dolognak.)

Nem szeretem, ha csak úgy spontán, akaratomon kívűl egy halmazba kerülök másokkal.

Ezt lehet nem szereti, csak épp változtatni nem tudsz rajta. Mert bárhová is születsz, akkor is egy halmazba kerülsz valakikkel. Még ha tagadod is, akkor is egy halmazban vagy velük. Sőt ezekkel a nézeteiddel is jól beleírod magadat egy - számomra nem túl szimpatikus - halmazba. Mert a  nézeteidben egyáltalán nincsen semmi egyedi, vagy semmi olyan, amit magad találtál volna ki.

Most már kimondom: Számomra az a szabadság, ha én választom meg a láncaimat.

Én meg ezt gondolom illúziónak.
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #7197 Dátum: 12 okt 25, 08:32:49 »

Mert a  nézeteidben egyáltalán nincsen semmi egyedi, vagy semmi olyan, amit magad találtál volna ki.

Na, itt a hatalmas nagy pont!!

A többi dologhoz nem szólok hozzá, mert munkahelyen sunyiba kockulok, bár egyedül vagyok az irodában épp.  Nyelvesít De a lényeget, amit én is mondtam volna már Aes leírta. ^^
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #7198 Dátum: 12 okt 25, 09:13:42 »

Ugyan ki vagyok én, hogy valami forradalmian újat találjak ki? Persze, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki a közösség érdekeit elhanyagolhatónak találja az egyén boldogságával szemben, de az az én döntésem volt, hogy ennek a halmaznak a része legyek. A hazát nem én válsztottam, csak véletlenül beleszülettem, nem köthet semmilyen felelősség, vagy kötelesség egy véletlen miatt.
Ez vagyok én, lehet engem szeretni, meg nem szeretni, megváltozni már úgysem fogok, főként, mert ezen néetek követése eddig nagyon bejött nekem.

Valójában minden illúzió, a világ minden apró elemében ott van a hibalahetőség. Mindketten más hazugságot fogadunk el valóságnak, az igazságot pedig nem találhatjuk meg soha, nincs ebben semmi rossz. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 25, 09:23:29 írta gman » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7199 Dátum: 12 okt 25, 11:28:46 »

Tényleg nem te vagy az egyetlen, "ki a közösség érdekeit elhanyagolhatónak találja az egyén boldogságával szemben", ahogy mondtad, csak éppen az necces kissé, hogy ez tényleg a te döntésed volt-e. Vagy netalántán csak elkapott az a ma oly' jellemző nihilista-individualista divathullám, ami meglehetősen virulens napjainkban. Te egyszerűen beleszülettél egy jellemző korszellembe, amit minden gondolkodás nélkül a magadévá tettél, jól láthatóan. Ez majdnem pont olyan véletlen, mint az, hogy melyik országba születsz. Beleszülettél ebbe, és ahelyett, hogy lázadnál, szépen belesimulsz a Rendszerbe. Ezért egyébként nem hibáztatlak, hiszen sokan vannak így, a társadalom többsége ma ezt bégeti, még ha nem is tudja ilyen jól megfogalmazni.

Csak éppen, ha nem akarsz kötődni semmilyen közösséghez. meg "a hazád csak a véletlen műve" stb. akkor miért nem költözöl lakatlan szigetre, telefon, internet, tévé stb nélkül? Hiszen ott lehet csak igazán önmegvalósítani, ott véletlenül sem rángathatnak bele semmibe, ami nem a te nagyságos döntéseidből eredne. Ez lenne az igazi individualizmus.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 478 479 [480] 481 482 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!