24 okt 08, 20:16:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 424 425 [426] 427 428 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1142715 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6375 Dátum: 12 okt 02, 18:46:20 »

Hölgyek! Nektek mi a kedvenc szeszes italotok?

Bármi finomra keverve, de ha tiszta szesz kell hogy legyen és tényleg szesz, akkor talán Tequila... arriva Nevet de mivel ahhoz kell mindenképp még só és citrom... igazán magában szeretem még a Becherovkát és a Fernetet Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #6376 Dátum: 12 okt 02, 18:48:11 »

Nektek mi a kedvenc szeszes italotok?
Sangria a tuti. Egyszer Ibizán fogok majd Sangriát inni. Nevet Japánban pedig szakét. Piscot Peruban. Kumiszt majd valahol egy nomád népnél Ázsiában, Tennessee-ben igazi Jack Danielst... Jézusom. Nem is az utazásról fog szólni az út, hanem az alkoholokról. ikszdé
Miért, Stance, neked mi? Mosolyog Vagy a barinődnek? Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 02, 18:55:56 írta Nikuccia » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6377 Dátum: 12 okt 02, 18:58:22 »

Nem vagyok Gábor. Vagy mégis? Ki tudja. Nyelvesít

Nikki, ha ennyire világot akarsz látni és még a piát is szereted, akkor lehet, hogy mégis jó kalóz lenne belőled. Nevet Mondjuk az a mérgező masni azért nem ártana...

Tudtátok, hogy Valdivia Chile déli részén található? Nem? Cöh...
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 02, 18:59:12 írta gman » Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #6378 Dátum: 12 okt 02, 19:08:16 »

Miért, Stance, neked mi? Mosolyog Vagy a barinődnek? Nyelvesít

Amit én szívesen iszok szeszes italt, az a rum és a különlegességek, mint például a nagyon öreg whiskey vagy a házi ágyas pálinkák. Persze mindent szívesen iszok, de csak egy-két feles erejéig, utána nem esik jól. Az első mondatba felsoroltak azok, amik 4-5 feles után is simán csúsznak és tényleg jól esnek. Persze kísérő nélkül, hogy érezzem minden csepp ízét.
Szóval nagyon ritkán iszom rövidet. Inkább fröccs (szigorúan fele arányban szódával) és sör. Ez a két legjobb pia a világon. Nevet
Az asszonynak hubertus a kedvence, aztán mást nagyon nem is iszik meg, csak ami édes, mint például a Baileys vagy koktélok, esetleg édes pezsgő vagy desszertbor. Szoktam is szidni érte, hogy vendéglátósként nem elég nyitott az alkoholok felé. Persze nem tragédia.
Naplózva



Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6379 Dátum: 12 okt 02, 19:11:22 »

Bármi finomra keverve, de ha tiszta szesz kell hogy legyen és tényleg szesz, akkor talán Tequila... arriva Nevet de mivel ahhoz kell mindenképp még só és citrom... igazán magában szeretem még a Becherovkát és a Fernetet Nevet

Mérj ki 10 köbdeciméter Tesco-féle koccintóst, és titráld vodkával mindaddig, amíg a színe vörösből halvány rózsaszínre nem vált. Ismételd meg a titrálást 4-szer.
Ezután az ismeretlen koncentrációjú oldatban oldj fel 10-50 g fahéjat ízléstől függően, és adj hozzá legalább 5 mol C12H22O11-t.
Mérj ki pipettával 30 köbcentiméter citrom- vagy narancslevet, és add hozzá az oldathoz.

Fogyaszd egészséggel! Mosolyog

De forralt borként tényleg finom. Nevet

U.i: A CH3OH-t ki ne felejtsd, szükséges az a kis pH változás a szervezetnek! Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 02, 19:13:34 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6380 Dátum: 12 okt 02, 19:20:09 »

Szaffi az új avád pont olyan aranyos, mint te magad. Nevet
Most alkalmaztam é szarkazmust, vagy nem é? Gondolkozik

Am én csak erősebb piákat fogyasztok. Mosolyog Valamiért undorodom a sörtöl, borból meg csak a jobbat szeretem, ami drágább, szóval inkább a nagyszüleim által a szekrények és polcok tetején, vagy a vitrinekben díszként tartott piákat iszogatom. Nevet
Naplózva
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #6381 Dátum: 12 okt 02, 19:27:42 »

Szabi2! Ohh My God Hayato! Ámor

Nem vagyok Gábor. Vagy mégis? Ki tudja. Nyelvesít
Szóval az. Sly

mást nagyon nem is iszik meg, csak ami édes, mint például a Baileys
Pont, mint én. ikszdé De ha Baileys, akkor házi, mert negyed annyiba kerül és legalább olyan finom, mint ez eredeti, csak az arányokkal kell vigyázni, nehogy kiskanállal kelljen kienni az üvegből. Nevet Amúgy két hete rájöttem, a Medovacsa is tök finom, pedig eddig meg voltam győződve róla, hogy a pálinkától meghalok.

A forralt bor tényleg finom. Még jó, hogy a családban rajtam kívül senki sem szereti, úgyhogy, ha csinálok otthon, akkor mind az enyém! ikszdé

A vidraságnak külön története van, ha jól tudom. Gondolkozik
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 02, 19:28:30 írta A-chan » Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6382 Dátum: 12 okt 02, 19:39:45 »

Szaffi az új avád pont olyan aranyos, mint te magad. Nevet

Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6383 Dátum: 12 okt 02, 19:40:11 »

Nektek mi a kedvenc szeszes italotok?
Sangria a tuti.

A sangria nem szeszes ital xD Bor alapú a bor pedig nem szeszes ital ahogy a likőrse Durci (miket nem tanítanak az oskolában)

Bármi finomra keverve, de ha tiszta szesz kell hogy legyen és tényleg szesz, akkor talán Tequila... arriva Nevet de mivel ahhoz kell mindenképp még só és citrom... igazán magában szeretem még a Becherovkát és a Fernetet Nevet

Mérj ki 10 köbdeciméter Tesco-féle koccintóst, és titráld vodkával mindaddig, amíg a színe vörösből halvány rózsaszínre nem vált. Ismételd meg a titrálást 4-szer.
Ezután az ismeretlen koncentrációjú oldatban oldj fel 10-50 g fahéjat ízléstől függően, és adj hozzá legalább 5 mol C12H22O11-t.
Mérj ki pipettával 30 köbcentiméter citrom- vagy narancslevet, és add hozzá az oldathoz.

Fogyaszd egészséggel! Mosolyog

De forralt borként tényleg finom. Nevet

U.i: A CH3OH-t ki ne felejtsd, szükséges az a kis pH változás a szervezetnek! Mosolyog

Jól mondod xD

de ne ijesztgess holnap "ebből" laborozok 4 órán át Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #6384 Dátum: 12 okt 02, 19:49:35 »

Ha valamitől be tud bszni az ember lánya, az nálam már szeszes ital. Nevet Hogy az oskolában hogy tanítják, hát... a tanárok lehet, nem szoktak eleget inni. x-)

Én meg tegnap akartam írni, hogy ki ez az elázott jószág, de tele volt a postaládád. Szomorú

gman, igen, a kalandor ott van bennem is, ahogy mindenki másban, csak én hagyni fogom, hogy kiélhesse magát teljes valójában. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 02, 19:50:30 írta Nikuccia » Naplózva
Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #6385 Dátum: 12 okt 02, 19:59:40 »

Szeszes ital... szerintem a bor az az márha a szeszes ital az alkoholt fedi le, márpedig az én szótáramban igen ikszdé
Magam részéről , nem igen szeretem őket, mondhatni nem bírom őket. Mosolyog
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6386 Dátum: 12 okt 02, 20:04:20 »

Hát lányok biztos jobban tudjátok... mint mondtam nekem csak vizsgáim vannak pont az  ilyen kis apróságokból...
Meg munka körileg se mind egy hogy valaki "Bor és üdítőipari" szakember lesz vagy "Sör és szeszipari"
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Lilus
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1241



« Válasz #6387 Dátum: 12 okt 02, 20:05:43 »

Jó én hiszek neked de nálam a bor az alkohol tekintve hogy van alkohol tartalma. (ártott már meg bor nekem úgy hogy hazavágott... ) . Én nem szakszerű véleményt alkottam csak a sajátomat, nyílván hogy te aki értesz hozzá jobban tudod Mosolyog nem akartalak megbántani.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 02, 20:06:57 írta Lilus » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6388 Dátum: 12 okt 02, 20:09:46 »

De a szeszes ital valamint az alkohol tartamú ital nem ugyanaz szesznek szesz az arcszesz is mert egy párlat és itallá válhat, ha úgy tartja kedved, hogy megidd... de sem a bor nem lepárlással készül, erjedéssel Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 02, 20:10:30 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6389 Dátum: 12 okt 02, 20:11:55 »

Idézet
de ne ijesztgess holnap "ebből" laborozok 4 órán át

Melyik részéből?

Naplózva

Oldalak: 1 ... 424 425 [426] 427 428 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!