24 okt 07, 11:23:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 371 372 [373] 374 375 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1139940 alkalommal)
0 Felhasználó és 58 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5580 Dátum: 12 aug 29, 19:00:00 »

Az egyiptomi óbirodalomban anyajogi rendszer élt, azaz a gyerek az anyja nevét örökölte és az rendelkezett a tulajdonjogok felett. Később kezdett átalakulni a rendszer patriarchális társadalommá, de a nők szinte végig megőrizték egyenjogúságokat a férfiak mellett, és a két rendszer együttélése okozta, hogy egy fáraó például csak akkor uralkodhatott, ha mind anyai, mind apai ágon a királyi családból származott (ez okozta később a rokon- és testvérházasságokat).

A sumeroknál a nők és a férfiak szintén egyenrangúak voltak, a nők pedig kivételes vallási tiszteletnek örvendtek, ez meglátszik az anyaistennő-kultuszból, a sok termékenységszoborból is. Ez a rendszer csak később, a szemita asszírok beszivárgása idején borult fel.

Kréta (amely prehellén lakosságú terület volt, a görögök a fél kultúrájukat tőlük lopták), egyenesen matriarchális társadalom volt, a férfiak elnyomásban éltek.

A görögöknél szintén megvannak a nyomai a nők egyenjogúságának (a női istennők egyenrangúak!), emellett - a hiedelemmel ellentétben - a hellén nők nem szenvedtek akkora elnyomástól, bár nem volt szavazati joguk. Ettől eltekintve ugyanakkor képesek voltak befolyásolni a politikát a férfiak által, számtalan graffiti maradt fel, amelyeket nők írtak, megpróbálva férfi rajongóikat, ismerőseiket befolyásolni, hogy mire/kire szavazzanak. A rómaiaknál szintén így volt, és noha apajogú volt a társadalom, a nők nem szenvedtek olyan elnyomástól, mint később, a kereszténység idejében.

Több történetíró is megjegyzi, hogy a szarmata és a szkíta nők egyenrangúak a férfiakkal, a szarmata nők pedig gyakran harcba is vonulnak. Magyarokról is több említést tesznek, hogy "a nők olyanok, akár a férfiak".

A legendabeli amazon nép is valószínűleg egy matriarchális társadalomról lett mintázva.

A hunoknak két főtörzse volt: egy patriarchális és egy matriarchális, a két törzs uralkodójának a házasságából született mindig a hun törzsszövetség fejedelme.

Folytassam még?

Az ókorban mindenhol felbukkanó anyaistennő kultusz valójában mind-mind matriarchális társadalomra utal, ugyanis - valószínűleg - az emberiség az ősidőkben ilyen keretek között működött. Később, a földművelés és a harcászat felértékelésével változott meg ez a helyzet, dokumentációk és hosszú leírások vannak a valószínűsíthető lezajlásáról. Az ókori kultuszok és női szimbólumok pedig arról tanúskodnak, hogy a nagy ókori kultúrákban még valójában nem zárult le, és a nők mindenhol nagy tiszteletnek örvendtek.

Egyébként engem teljesen hidegen hagy ez a nő-férfi téma, és nem is erről akartam beszélni. Szomorú De ha már így rákérdeztél...

Ezt azért te sem akarod elhinni... Nevet

Mit nem akarok elhinni?
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 29, 19:03:18 írta Saphira » Naplózva

SzG
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 931


TARDIS lovagja


WWW
« Válasz #5581 Dátum: 12 aug 29, 19:01:49 »

Gabesz: Visszanéztem nem disznó hanem Liba.. így már érted?
Naplózva

The angels are coming for you, but listen, your life could depend on this: don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast, faster than you could believe. Don't turn your back, don't look away, and *don't blink*! Good luck.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5582 Dátum: 12 aug 29, 19:07:25 »

Ó, fórum örökkön dolgozó agya, Shapira, a hozzám intézett kérdésedre a választ magad is megtalálhatod, ha végigolvasod a hozzászólást, amiből idéztél. kacsint
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5583 Dátum: 12 aug 29, 19:17:09 »

Azért kérdeztem rá, mert a zsidóság anyai ágon öröklődik. Így Ildikéd esetében ez nem jön be.  Pojén
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5584 Dátum: 12 aug 29, 19:26:18 »

Oh... Fene sem tud ilyeneket. Állítólag a nagypapi is akkor jött rá, hogy zsidó, aminkor megkapta a kitűzőjét, szóval ezt csupán érdekességként említettem meg, jelentősége az nagyon nincs. Mosolyog

Te meg mit sunyulsz renato? Ha ide írod a humoros megjegyzéseiget, akkor nem kell máshol offolni. Nevet
Off: Jager ATOMKIRÁLY.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #5585 Dátum: 12 aug 29, 19:42:52 »

Őszintén? Nem nagyon "merek" a csevegőbe írni, pláne nem a dumába. Rémisztő hely, nem tudom miért, de mindig "féltem" ide írni, túl magas szintű társalgás folyik itt számomra az esetek többségében. Nevet
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5586 Dátum: 12 aug 29, 19:57:20 »

Ráhibáztál, mert elég régóta nem folyt itt semmiféle tartalmatlan, üres locsogás az időjárásról és a... hát, egyéb érdektelennek mondható dolgokról. Mosolyog Saphi is épp most tartott történelemórát, tök érdekes volt. Pojén
Amúgy nekem az a krétai társadalom tetszett igazán. Amellett, amit te is leírtál, még a bikákat is táncoltatták ott, nem? És azt is fiatal lányok talán...
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 29, 20:02:45 írta Nikuccia » Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #5587 Dátum: 12 aug 29, 20:08:19 »

Éppen ellenkezőleg gondoltam most. Például ehhez a "nők helyzete az ókortól napjainkig" témához nem nagyon tudtam hozzászólni (egyrészt azért, mert fingom sincs az egészről, másrészt mert nem is nagyon foglalkoztat ez a téma), trollságban meg fel sem érek gmanhez, úgyhogy azzal felesleges próbálkoznom.

Vagy a másik véglet, mikor olyan témák merülnek fel, amikhez egészségesebb, ha (nyilvánosan) nem szólok hozzá (lásd: Ayase).
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #5588 Dátum: 12 aug 29, 20:24:42 »

Gabesz: Visszanéztem nem disznó hanem Liba.. így már érted?
Jaa hát igen... Kaptam pár keresztkérdést hogy mért vagyok elveszve, meg gyakorlatilag mit is csinálok...

Amúgy egy jó tanács srácok... Saphival ne álljatok le vitatkozni, mert a végén úgyis neki lesz igaza...  kacsint
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5589 Dátum: 12 aug 29, 20:29:04 »

Nem feltétlen. Meg szerintem ő amúgy is csak olyan vitákba bonyolódik bele, amelyeknél zavart érez az erőben. Pojén Magyarán ha valaki őrült nagy marhaságokat ír, vagy csak hiányosak az ismeretei, nagyjából vannak ismeretei, vagy csak simán trollkodni szeretne. Bár nem vagyok Saphira-tudós, szóval totál más is lehet a háttérben. Nevet

renato, és én még azt hittem, te élsz-halsz Ayaséért. Ohh My God Amúgy vicces volt, milyen balhékat rendezett a Ki nyerne a csatában topikban. Ha jól emlékszem, konkrétan neked is beszólt a neved miatt, nem? ^^ Vagy rosszul emlékszem?
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #5590 Dátum: 12 aug 29, 20:39:32 »

Jajj, ne is mond. Nem hiszem el, hogy minden egyes szájkarate küzdelmemben megkapom, hogy latin amerikai/cigány vagyok, mert Renátónak hívnak. Mondjuk ezeken már csak nevetni szoktam mostanság, talán egyszer húzott fel ez a "nevekkel húzzuk egymás idegeit" dolog.
A ki nyernés után még jött privátba akciózni, bár az már inkább unalmas volt, mintsem szórakoztató.

Sajnálom amúgy, hogy Aes/Hiei mindig kitiltja az ilyen embereket. Én szeretem olvasni, mikor elkezdenek szájkaratézni valakivel Nevet (mondjuk feraaaaa még mindig viszi a prímet böszmeségek folyamatos mondogatása terén. Ha jól rémlik még valamelyik moderátornak is játszotta az agyát Nevet)
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5591 Dátum: 12 aug 29, 20:49:48 »

Nem tudom, mi az emberek problémája a neveddel, én oda vagyok a latinos beütésű nevekért. Renato, Alejandro, Javier... nagyon túlfűtötten hangzanak. Mosolyog Szerintem is maradhatnának tovább az ilyen vicces emberkék, bár az is elég mókás, hogyha miután kibannolták őket, itt a dumában, vagy valahol máshol kedves és erkölcsös emberek módjára jól kinevetjük őket gyépés mivoltuk végett. ikszdé

Amúgy nem tudja valaki, hogy mi ez a felhajtás az utóbbi pár napban a Naruto manga tilos a spoiler meg a Naruto manga topikokban? Annyian vannak ott mostanság, mint az oroszok. Ohh My God
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #5592 Dátum: 12 aug 29, 20:53:25 »

Kiderült, hogy Tobi Obito. És most megy a dühöngés, meg az "én megmondtam" szöveg.
Naplózva

SzG
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 931


TARDIS lovagja


WWW
« Válasz #5593 Dátum: 12 aug 29, 20:56:04 »

Mert kiderült, hogy(spoiler) Tobi Obito. És mindenki mondja az lén megmondtam, é shogy volt képes erre KIshi dumák. Hopp Saphira beelőzött.

Szerk: amúgy most min is vitatkoztok?
második szerk: Renato az egy tök jól hngzó név semmi baj vele.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 29, 21:02:18 írta SzG » Naplózva

The angels are coming for you, but listen, your life could depend on this: don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast, faster than you could believe. Don't turn your back, don't look away, and *don't blink*! Good luck.
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5594 Dátum: 12 aug 29, 21:00:38 »

Lehet h azon vitatkoznak h min kéne vitatkozni.  Gondolkozik
Renato nevével meg nekem nics bajom.   Nyelvesít
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: 1 ... 371 372 [373] 374 375 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!