24 okt 08, 17:37:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 346 347 [348] 349 350 ... 960
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 9  (Megtekintve 1142446 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5205 Dátum: 12 aug 24, 18:54:26 »

És mit tapasztalt gdat-mester, ha szerinte 20x rosszabb, mint a börtön?
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5206 Dátum: 12 aug 24, 18:56:13 »

Egy másik fórumra korábban leírtam, úgyhogy bemásolhatom. Íme:

Ma a szakaszommal pszichológia óra keretein belül elmentünk az IMEI-be. Itt főképp gyilkosok voltak, meg ki tudja még mi. Az gondolná az ember, hogy azért nem olyan mint a filmekben.

De, pontosan olyan volt. Beléptünk nagy nehezen átjutva a rengeteg biztonsági ellenőrzésen és egy hideg, nyomasztó hangulatú, szocreál környezet fogadott. Félúton egy orvosi rendelő és egy börtön között. Ahogy beléptem egy nem evilági, artikulálatlan ordítás fogadott, nem tudtam eldönteni, hogy szenved a bezárt rab, vagy dühös, vagy bármi más. A többi fogvatartott nem volt bezárva, hanem ott mentünk be közöttük. A mozgásuk tompa volt mint egy zombinak, egyes szemekben még égett valamicske szikrája az értelemnek, de olyanok is voltak akik minden túlzás nélkül állati szinten voltak.

Az ordításért felelős úriember például nem volt képes a beszédre és neki ez volt a kommunikáció. De elég sokáig ordibált és nem tudtuk mire vélni amíg nem mondta a kísérő pszichológusnő.

Én nem vagyok egy félős ember, de csak úgy mertem megállni ha fal volt mögöttem.

Voltak szakasztársaim akiket meg is fogdosott pár rab. Mint láttam nem egy anyai érintés nyugalmával fogadták. De volt olyan szakasztársam aki kezet fogott egy fogvatartottal, aki nyújtotta a kezét. Később kiderült, hogy ez nem volt jó ötlet, mert más játékszer híján a farkát szokta verni, ha éppen olyanja van.

Kegyetlen dolog az egész. A rabok ha oda bekerülnek és az akár pár évtizedig is eltarthat, egyetlen pillanatra sincsenek felügyelet nélkül. Ehhez a helyhez képest egy sima börtön luxus üdülőtábor. Ennyire nyomasztó, érzelemmentes, sivár és ingerszegény helyen még nem voltam.

Tovább mentünk, egy váróterem fogadott, ahol a falon láttunk egy kis ottmaradt ürüléknyomot is, de hát hogy máshogy várna egy rab.

Aztán beszültünk egy nővel, aki megölte a lakótársát, mert azt hitte, hoyg meg akarja őt erőszakolni. 57 késszúrással végzett vele és szétverte a koponyáját. Amikor beszélt a gyilkosságról, próbálta ugyan leplezni, de végig mosolygott és látszott rajta, hogy büszkeséget érez. Amúgy egy normális ember lehetett volna így első ránézésre. Kint durvábbakat is látni. Mégis kurva félelmetes volt azért.

Ez már egy másik épületben volt, ott valahogy sokkal intelligensebbek voltak a kényszergyógykezeltek (hisz így hívják őket, hivatalosan ők nem fogvatartottnak minősülnek, mint a többi rab.) Nem tudom melyik volt a félelmetesebb, az aki normális volt és azért ijesztő, mert az ember nem tudja mikor kattan be, vagy az akiben semmi emberi nem maradt és mintha nem is erről a világról származna.

Ahogy kimentünk még akkor is elég éreztük a hely hangulatát és ahogy jöttem a metrón is, eléggé megviselt a dolog, ugyanakkor nagyon érdekes volt és hálás vagyok, hogy ilyen suliba járhatok. Mert mások nem mennek ilyen osztálykirándulásra.

---

Még kiegészítésként ami eszembe jutott. A férfiak zombik voltak (ugye mindenki be van gyógyszerezve amitől lassan mozognak, lassabb a gondolkodásuk és impotensek is lesznek egyes fajtáktól) a nők meg 95%-ban idős, hosszú hajú szellemek. Legalábbis úgy néztek ki. Amikor mentünk a nőkhöz épp ettek valami gyanús barna izét és pont csak annyit láttam, hogy üveges tekintettel néz előre az egyik és leette magát. Voltak ilyen durván torzszülött fogyatékos nők is. Brr. De az a reménytelenség, szürkeség és szellemi sivárság ami körüllengte a helyet és úgy érzi az ember, hogy sosem szabadul ettől az a legrosszabb. Anynira leépült embereket nem láttam még. A csövesek önfejlesztő olimpikonok hozzájuk képest.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 19:05:27 írta Gdat88 » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5207 Dátum: 12 aug 24, 19:05:01 »

Ez tényleg elég durván hangzik, de azért ne felejtsük el, hogy 1-1 ilyen intézmény között rengeteg különbség lehet. Apám fegyveres testületnél dolgozott, így volt már pár börtönlátogatáson vagy min, és mesélte, hogy volt köztük nagyon nyomasztó hangulatú, de teljesen normális is. Persze lehet, hogy nagy általánosságban a sárgaházak az általad tapasztaltra hasonlítanak.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5208 Dátum: 12 aug 24, 19:07:15 »

És Gdat88 lehet h a "szép oldalát" látta ennek. (milyen lehet ha nincs hivatalos látogató  smirksweat )
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5209 Dátum: 12 aug 24, 19:08:03 »

Magyarországon csak egy ilyen van, mármint a bűnözőknek. Külföldön lehet, hogy egy kicsit több pénz jut a helyre magára és nem ennyire szocreál. De a bent lévő emberek ugyanúgy rányomják a hangulatot a helyre szerintem. A youtubeon találtam egy hasonlót, ami orosz. De ezek szerintem nem bűnözők és nem is annyira rossz a hangulat, mint az imeiben.
http://www.youtube.com/watch?v=beZ_Nm9SBjc
Pláne, hogy itt kifejezetten bulit rendeztek. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 19:09:42 írta Gdat88 » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5210 Dátum: 12 aug 24, 19:11:27 »

Sokkal jobb lenne ha kenyeren és vízen élnének egy magánzárkában, hogy amikor kimennek majd a börtönből még frusztráltabbak legyenek és utálják a társadalmat.
Jó logika, de találtam benne egy nagy lyukat. Miért kell kijönnie egy gyilkosnak a börtönből? Számít valamit az a frusztráltság, ha örökre ott rohad?
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5211 Dátum: 12 aug 24, 19:19:15 »

Hullaboncolást szívesebben megnéznék, minthogy elmenjek egy ilyen helyre. De azért az orosz partihangulat odabsz. Nevet

gman, ezzel egy elég... öö.. ősi és bonyolult kérdést vetettél fel: ember egyáltalán ítélkezhet-e ember felett, mennyire ítélkezhet, hogyan, ki teheti ezt meg, mi okból, stb.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 19:24:45 írta Nikuccia » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #5212 Dátum: 12 aug 24, 19:27:38 »

Egy ilyen helyen a normális is megkattan előbb-utóbb, de inkább előbb, mint utóbb...

Na meg eleve van-e értelme az életfogytiglannak? A börtnök elvileg azért vannak, hogy a bűnöző megbánja tetteit, megjavuljon, és tisztes emberként térjen vissza a társadalomba. De ha örök életre bezárják, annak mi értelme? Miért ne balhézna a börtönbe is? Súlyosabb büntetést nem tudna kapni, kivéve persze ha olyan országban él, ahol van halálbüntetés, de ez is inkább megváltás lenne neki. Szvsz be kéne vezetni, hogy az életfogytiglanra ítéltek kérvényezhessék a dolgot, mert a rab nem szenvedne még ki tudja hány évig, az államnak meg nem kéne etetnie.

Tényleg, ki mit gondol a halálbüntetésről? Ellene, vagy mellette, mint pl. én?
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #5213 Dátum: 12 aug 24, 19:36:02 »

Hát ha onnan közelítjük meg a dolgot, amit Niki mond, (mármint hogy van-e joga egy embernek elítélni egy másikat) abból a szempontból nem helyes dolog, de ha már egyszer úgyis elítélik akkor már mindegy ha halálra. ikszdé De az se rossz ötlet amit Sabaku mond, hogy dönthessen.

Egyébként Niki kérdése is érdekes, sztem nincs joga, de az ilyen embereket mégsem hagyhatjuk szabadon szaladgálni.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #5214 Dátum: 12 aug 24, 19:37:26 »

A halál nem büntetés, úgy nem szenved az a szörnyeteg.
A börtön meg szerinem azért van, hogy elkerítse a veszett egyedeket az egészséges populácótól. Mondjuk felőlem meg s ölhetik őket, a lényeg az, hogy többé ne szívhassanak szabad levegőt.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5215 Dátum: 12 aug 24, 19:39:08 »

Az a baj ezzel a kivégzősdivel h ha véletlen valakit elítélnek ártatlanul akkor az elég gáz.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5216 Dátum: 12 aug 24, 19:43:16 »

Hát, azért nem mindegy, hogy valaki abban a tudatban éli a mindennapjait, hogy élete végéig ugyanazok a smasszerek fognak a szemébe köpni, ugyanazok a foghíjas, zord képű rabtársak böködik, ugyanazt a kosztot kapja, ugyanazt a falat látja, ugyanazt az eget, földet, gazt, stb, tehát egy tökéletesen ingerszegény környezetté válik végül minden, amit a külvilágból felfog, vagy pedig önös és teljhatalmú céljainktól vezérelve fogjuk ezt a rabot, megrövidítjük a szenvedését egy kötéllel vagy egy injekcióval. Neki melyik a jobb? Nekünk, életben maradottaknak, szabadoknak melyik? Nyilván az, amelyiktől ő többet szenved, tehát az életfogytiglan.
A halálbüntetésről alkotott véleményed pedig nem egészen tiszta, az utóbbit pártolod, igaz? Tehát hogy legyen halálbüntetés Mo-n is? Ez amúgy fogós kérdés, tényleg. Kettősség is van bennem a téma iránt, egyik énem abszolút ellenzi, mert egyenrangúként, egyenértékű emberként nem érzem se magaménak, se egyetlen embertársaménak a jogot, hogy döntsek, döntsünk más embertársunk élete vagy halála felett, másrészt történhetnek olyan események az életben, amelyek felülírják ezt az alapigazságot bennem is, és a hozzám hasonlóan szolid felfogású emberekben is, ám olyankor már inkább a saját törvényeim szerint járnék el, ami felülírja az összes társadalmilag létrehozottat. Tehát ha valaki ebben a szent másodpercben megölné valamelyik kutyámat, az lenne a minimum, hogy rágyújtom a házat, ha tudom, hogy ki az illető. Nevet
Naplózva
Morause
Vendég
« Válasz #5217 Dátum: 12 aug 24, 19:55:56 »

Ilyen a mai napokban is van és volt hogy ártatlan emberek kerültek ilyen helyekre.
Az hogy most ember elítéli az embert meg milyen felfogás már? A saját kezünkben van a döntés, aki bűnözővé válik tudja mire vállalkozik. Ha gyilkolsz vagy lopsz azért megbüntetnek, persze az sem mind1 hogyan fogod fel. Ha saját magadért, javakért, meg hatalomért teszel rosszat másoknak (és itt a gyilkolásra gondolok) az nem érdemli meg a megbocsájtást. Annak a kínhalál jár és semmi más, ha másnak szenvedést és fájdalmat okozol akkor dupla vagy tripla olyan súlyosan kapd azt vissza.
A börtön meg szerintem nem arra szolgál hogy bűnbánó embereket csináljanak mert úgysem fognak semmit megbánni, akik ezt az utat választották sosem lépnek vissza. A börtönnek az a célja hogy elrettentse az embert attól amit tett amikor még szabad volt, és ha valaha szabad lesz akkor fél újra bűnt követni hogy nehogy bekerüljön újra oda ahova a legnagyobb ellenségét sem kívánná.
De a mai börtönök annyira puhányok, csak elkényeztetik és biztatják az olyanokat hogy tegyék bátran azt amit szeretnek, mert a börtön nem veszélyes rájuk nézve.
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5218 Dátum: 12 aug 24, 20:10:05 »

Olyan könnyen dobálózol a szavakkal, Morause, voltál te már börtönben valaha is, vagy csak képekről meg amcsi filmekben láttad a narancssárga overallos rosszarcú bácsikat, akik a nap 24 órájából 25-öt gyúrással meg fekvőzéssel töltenek?
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 24, 20:10:43 írta Nikuccia » Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #5219 Dátum: 12 aug 24, 20:19:19 »

A börtön mindenképp 1 sivár hely, lehet h nem 1 középkori kínzókamra, de akkor is szívás, elég ha valakit a "társak " kikészítenek (tudjátok mint a Kertvárosi gettóban "análisan megerőszakolnak").  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: 1 ... 346 347 [348] 349 350 ... 960
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!