24 szep 27, 21:23:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 653 654 [655] 656 657 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1495028 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9810 Dátum: 14 jún 09, 12:49:04 »

Azért annál jobbak a vadak. Szerintem csak azért nem alakult ki komolyabb kultúrájuk, mert túlságosan lefoglalja őket a kúúúrvanagy hideg.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #9811 Dátum: 14 jún 09, 13:00:47 »

Igen, a hideg meg az élőhalottak meg a kékszemű pajtik. Így nehéz civilizációt építeni
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9812 Dátum: 14 jún 09, 13:03:57 »

Az ilyenek inkább elősegítik a fejlődést. Lásd hol van most Európa és Afrika. ikszdé
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9813 Dátum: 14 jún 09, 13:06:06 »

Hagyd, nem tudnak ezek semmit, Aes. ikszdé
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9814 Dátum: 14 jún 09, 13:06:57 »

Igen, köztudott dolog, hogy az eszkimók építették fel a legfejlettebb civilizációt. Nevet

A GOT elején minek mutogatták végig az összes helyszínt, amikor csak a Fal szerepelt az egész epizódban?

« Utoljára szerkesztve: 14 jún 09, 13:11:59 írta MrSaiyan Coelho » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9815 Dátum: 14 jún 09, 13:11:50 »

Szeretlek Coelho. Nevet
Én is erre gondoltam Aes. A skandinávoknál elősegíti, de ők már sokkal inkább az eszkimókkal analógok, ahol már akadály a túl nagy akadály a hideg.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9816 Dátum: 14 jún 09, 13:24:17 »

Itt nem arról van szó, hogy mennyire van hideg. A föld leghidegebb városaiban például oroszok élnek.
Az eszkimók olyan környezetben éltek, ahol nincs kő, nincs fa, nincs semmi csak hó és jég, meg néhány fóka. Ilyen helyen valóban kevés a lehetőség a társadalmi fejlődésre. De hol élnek a vadak? Csak nem erdőségekben? Az eltérő környezet máris rengeteg lehetőséggel nyújt többet.

Egyébként nekem nem is a barbár vadakkal volt a bajom, hanem azzal, hogy az egyébként is áruló Mance Rayder jó lenne királynak. Nevetséges. Nevet
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9817 Dátum: 14 jún 09, 13:38:32 »

De nem hiszem, hogy azokban a városokban jött létre az orosz kultúra. Arra akartam kilyukadni, hogy az északon élő európaiak sokkal jobb körülmények között éltek. Ha nagyon gonosz akarok lenni, akkor felhozhatnám érvnek, hogy fehér emberek vannak a falon túl tehát képesek lettek volna kultúrát építeni, ha van rá lehetőség. De persze nem akarok ilyen rasszista lenni.  Hümm-hümm
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9818 Dátum: 14 jún 09, 13:58:44 »

Képesek lettek volna, és volt is rá lehetőség, de ezt pont a vadak kultúrájának legmélyebb eszménye nem engedte, az ő felfogásuk ugyanis a szabadság eszményében gyökerezik, abban, hogy senkinek nem tartozom felelősséggel, mindenki csak magáért felel, senkinek nem segítek, mert ők sem segítenek nekem, a saját életem mentése felülír minden más társadalmi érdeket, és ha erősebb vagyok, bármit elvehetek a gyengébbtől.

Ez a vadak mentalitása. Ami valamilyen szinten érthető is, hiszen a természet farkastörvényei uralkodnak felettük, amihez -társadalom híján - mindenki önállóan alkalmazkodott, gyakorlatilag olyan 'vadak' lettek, mint a természet. Az ember ugyanis magára hagyva, a törvények által alkotott mankó nélkül pontosan így viselkedik. Mint az állatok. Az embert részben pont a társadalom és az egymásért való munka emelte ki az állatvilágból. A vadakat viszont nem hiába hívják vadaknak, ők megrekedtek azon a szinten. Pedig nem kellett volna más, mint egy erős, karizmatikus vezető, aki összefog mindenkit, letelepíti őket akár egy városba, ahol emberek ezrei oszthatták volna meg egymással tudásukat. Mert lehet Pisti tud ajtót építeni, én tudok ablakot, Józsi tetőt, és már majdnem kész is a ház. De amíg ez az 'önfeláldozás' nincs meg a közösségért, addig mindenki csak a saját tudásából gazdálkodhat.

Mance Rayder valóban közel volt hozzá, hogy ezt véghezvigye, de mint tudjuk, ez a történet nem így végződik.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9819 Dátum: 14 jún 09, 16:59:43 »

GoT s04e09:

Hát ez kurva nagy volt. Nevet Egyik legjobb eddigi rész az biztos. Ilyenkor elfogja azért az embert az az érzés, hogy hát ezért nézek én fantasy sorozatokat. ikszdé (Valójában nem csak ezért persze) Végre Jon menő lehetett. Ygritte halála is szépen meg volt oldva. Meg az egész nagyon el lett találva, kardozás baszás partraszállás hajnalig. xD Az egyetlen hiba a félbevágása volt, ezt a részt extra hosszúságúnak kellett volna csinálni, +20 perc kb., hogy Stannis is beleférjen. Ő gondolom majd az évadzáró utolsó 10 percébe lesz belesűrítve.

Na, több ilyen részt még. Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9820 Dátum: 14 jún 09, 18:26:44 »

Igen, nekem is nagyon tetszett. Főleg ez a rendhagyósága, hogy csak a fal volt benne. Eddig nem szerettem soha a fal eseményeit, de ez nagyon tetszett. Nagyon aranyosak fal emberei, egyszerre mennyire sebezhetők (mert mind számkivetettek) és mennyire kemények. Kellemes volt látni őket. Az meg szerintem azért kellett, hogy ne jöjjön Stannis, hogy végre Jon is menő lehessen. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9821 Dátum: 14 jún 09, 18:40:48 »

Legjobb pillanat amikor az alagútban a giant ellen mondták az esküket és feláldozták magukat.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9822 Dátum: 14 jún 09, 18:46:35 »

Nekem azok tetszettek a legjobban amikor Aemonnal és Jonnal a csajokról beszélt Sam. Annyira emberi volt. Illetve amikor az Óriás kirepítette a falról a csávót a nyilával és amikor kiengedték a sarlót. Az kegyetlen volt. Nevet
Miért került am Aemon a falhoz?
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9823 Dátum: 14 jún 09, 19:03:54 »

Mert úgy gondolta, hogy nemes hivatás az éjjeli őrséget szolgálni, mint Jon. Lesütöttszemek
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9824 Dátum: 14 jún 09, 19:04:57 »

Na ne már. És ő lehetett volna a király? Nemes dolog lett volna azért az is, ha végre egyszer nem egy segg ül a trónon. Nevet
Szerk: Kissé képzavar. Egyik értelemben mindig egy segg ül a trónon, de átvitt értelemben nem feltétlenül.
« Utoljára szerkesztve: 14 jún 09, 19:05:47 írta Gdat88 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 653 654 [655] 656 657 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!