24 ápr 30, 07:29:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Angol Anime Wikia oldalak hitelessége?  (Megtekintve 9228 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Dátum: 11 dec 20, 13:20:05 »

Sokan vannak akik nem fogadják el, ha egy érvelést a wikia egyik cikkével próbálnak alátámasztani, mert azt bárki szerkesztheti.

Az ő megnyugtatásukra, vagy többiek wikia-tól való elrettentésére jött létre eme topik.

Éppen ezért, megkérnék minél több fórumozót, hogy mondja el, szerinte miért hiteles, vagy miért nem egy-egy anime wikia oldala, illetve, hogy kb milyen arányban.

Az olyan érvek, hogy árki szerkesztheti, ezért nem hiteles, mert ilyen módon az ő érveléseit is lehet semmisnek venni.
Vagyis ha lehet némi általános összevetés legyen a wikia és a hivatalos adatok között (anime, manga, data book...stb)
persze azért nem muszály 500 anime rész 600 mangafejezet és 1500 wikia szócikk szavankénti összevetése. Mosolyog


Fontosabbak:

Naruto Wikia

Fairy Tail Wikia

One Piece Wikia

Dragon Ball Wikia

---

Ebben a hozzászólásban majd szerkesztve lesz, és oda lesz írva mindegyik Anime Wikia alá, hogy ki mennyire tartja azt hitelesnek.

ui: Javaslatok alapján bővíthetőek az elemzésre szoruló wikiák sora. Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 11 dec 20, 13:21:37 írta Shiro » Naplózva

Putir
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 11 dec 20, 13:31:36 »

Én bírom őket mert mondjuk az adott dolog melyik fejezetben történt azt leírják és azok általában hitelesek
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #2 Dátum: 11 dec 20, 14:17:15 »

Pont a napokban jött létre a www.reborn.wikia.com oldal "kistestvére", a http://reborn.answers.wikia.com ahol kérdésekre lehet választ kapni. Ezzel az a problémám, hogy sok helyen elsiklott az igazság felett a készítő. Egy példa erre: ha a következő kérdést írjuk be: What happened to the Mare Rings in the present and who are their owners? (Mi történt a Mare gyűrűkkel a jelenben, és kik a tulajdonosaik?), akkor a következő választ írja ki: Only Akira Amano knows. (Csak Akira Amano tudja.), holott az animében és a mangában is tisztán és érthetően elmondták, hogy az Arcobaleno-k lepecsételték a gyűrűket, mikor a 10. családját visszavitték a jelenbe.
Az már más, ha emlékszel valamire, és a wikia is ugyanazt írja, akkor valószínűleg jól csinálták a szerkesztést, de valljuk be, 100%-osan nem szabad a wikia-ra hagyatkozni.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #3 Dátum: 11 dec 20, 15:22:14 »

Jó magam olyan 70 és 80 százalék közé tippelem a pontosságukat, mert általában elég jól meg vannak csinálva, de ugyanakkor több szempontból is érdekesnek mondhatóak.

Jöjjön akkor egy pár furcsaság ami az én szememet szúrja.
1, Általában nem a végletekig részletekbe menő, kivéve, ha nagyon kulcsszerepet betöltő vagy népszerű a karakter, ami azért szerintem egy információt szolgáltató oldalon eléggé furcsa.
2, Néha meglepően hiányosak.
    a, Gondolok itt például egy adott cikkre amely a szóban forgó tárgyat vagy személyt még egyetlen egy kép erejéig sem mutatja meg, nincs más csak a szöveg.
    b, Szereplők sora hiányzik, mert nem szerepeltek elég sokat vagy csak nem elég népszerűek.
    c, Szintén hasonlóan hiányosak néha magukat az eszközöket (Fegyverek, kiegészítők utazásra használható eszközök és sok minden más.) leíró szócikkek is.
3, Az újonnan megjelent technikákhoz azonnal elméleteket is gyártanak, valljuk be ez nem túl szerencsés, mert gyakran még csak a nevét ismerjük, de az adott szerző mindent tényként ír le és nem jelzi, hogy ezek csak az ő meglátásai.
4, A már említett hozzáköltés olyan helyeken is előfordul amik adott esetben több évre mutatnak vissza az adott anime/manga megjelenésében, gondolok itt ezalatt arra amikor egy elméletet beleírnak a szócikkbe és amíg nem bukik meg addig azt tényként kezelik.
5, Egyre gyakrabban látni, hogy nem jelölnek meg referenciákat, ami nagy hiba, mert, ha valóban csak a manga és vagy anime részeire/oldalaira támaszkodva írják le a dolgokat, akkor azt illene is alátámasztani, ha már egyszer módjukban áll.


Egy átlagos wikia-nak olyan 76%-os pontosságot adok, mert, ha mást nem is, de a további kereséshez jó támpontokat nyújt.

Még egy személyes észrevétel: A még most is futó népszerű sorozatok (Amik általában shounen kategóriájúak.) oldalai azok amik a legpontosabbak, gondolom a nagyobb rajongó tábor teszi őket részletesebbé.
Sajnos a kisebb réteget megszólító anime sorozatok leírásai sokkal kevesebb cikket tartalmaznak viszont néha pontosabbak is.
Csak manga alapján ismerhető sorozatokból pedig nagyon kevés a minőségi oldal, már, ha van egyáltalán oldala.


A végére egy kérdés, ami a következő:
Shiro, az adott pontokban kifejtett problémákhoz példákat is linkeljek?
Ha igen, akkor majd még szerkesztem.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #4 Dátum: 11 dec 20, 15:37:00 »

b, Szereplők sora hiányzik, mert nem szerepeltek elég sokat vagy csak nem elég népszerűek.

Az azért érdekes h a Narutówikián még az egyszer felbukkant takarítóbácsinak is megvan a neve, képe stb, mert a databookjában Kishi bemutatta még öket is ikszdé

Am meg ha nincs databookos oldal a cikk végén nem igazán hiiszek a cikknek.
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #5 Dátum: 11 dec 20, 15:38:24 »

heo, ha akarsz, linkelsz, de nem muszáj, ez így pont jó. Mosolyog

Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #6 Dátum: 11 dec 20, 16:01:26 »

Ha lesz kellő időm linkelgetni is fogok.

Már máshol is írtam, de a databookokhoz én még nem találtam linkeket, aki tud az küldjön már róla PÜ-ben.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
renato
Vendég
« Válasz #7 Dátum: 11 dec 20, 16:31:27 »

Pár wikia kiegészítés képpen, amit én is használok:
www.ippo.wikia.com
www.reborn.wikia.com
www.gantz.wikia.com
www.typemoon.wikia.com/wiki/TYPE-MOON_Wiki - ez a Fate cuccokkal foglalkozik, nem csak az animével, a játékokat is leírja alaposan.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #8 Dátum: 11 dec 20, 16:44:59 »

Egy tipikus hiba a Wikin, főleg az annyira azért nem népszerű animéknél, hogy a karakterek neve nem egészen stimmel. Azaz stimmel, csak nem mindegyik változatra, ugyanis, ha egy adott karakter mondjuk bír egy eredeti japáűn névvel, azt hajlamosak nem oda írni, ha mg több angol változat van, egyet böknek oda.
Ez nem tűnik olyan nagy vitaindító dolognak, de szerintem azért ide befér egy megjegyzésként.
« Utoljára szerkesztve: 11 dec 20, 16:46:27 írta STM » Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #9 Dátum: 12 jan 08, 15:48:42 »

Hol van Amazon Lily és Impel Down?
http://onepiece.wikia.com/wiki/Grand_line
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #10 Dátum: 12 jan 08, 19:34:33 »

Azok nem a Calm Beltnél vannak? Amazon Lily esetén meg rémlik valami, hogy ott mentek át.

http://images.wikia.com/onepiece/images/e/ea/Amazon_lily_in_calm_belt.jpg
http://onepiece.wikia.com/wiki/Calm_Belt
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 08, 19:41:03 írta Shiro » Naplózva

samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #11 Dátum: 12 jan 14, 00:15:09 »

Amazon Lily, ahova Luffy repült, ott vannak Boa Hancock és a lányok. Jaja, Csendes övezetben van, mert még meg is jegyezték, hogy ha nem lenne ott, akkor jó sok kalóz támadás érné őket, meg Tengerészet is gyakrabban járna oda Mosolyog
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
spero
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 359



« Válasz #12 Dátum: 12 jan 14, 01:44:59 »

Ennél a résznél mutatja hogy hol helyezkedik el Impel Down és Amazon Lily is.  

http://www.mangareader.net/103-2629-12/one-piece/chapter-522.html

Szerk.: A linkben a helyek nevei rossz helyre vannak írva. Impel Down van a Cam Belten és alatta ahol van az X az Amazon Lily. Ahova Impel Down-t írták ott van Enies Lobby. Marinford jó helyre van írva s mellette az X az Sabaody-szigetvilág.
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 14, 01:57:09 írta spero » Naplózva

\"Még egyszer harcba szállok
Megvívom az utolsó nagy csatám
Ma élek és meghalok
Ma élek és meghalok. \"  (The Grey)
Saiya-jin4ever
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 428

Ore Amerika! Ore Hīrō!!


« Válasz #13 Dátum: 12 jan 23, 22:07:04 »

Én gyakran olvasom ezeket a kis fan-made wiki-ket , nagyjábol hitelesek szerintem  Nevet
Naplózva

L- Hümm-hümm Próba cseresznye,by néni a buszmegállóban Hümm-hümm -L
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #14 Dátum: 12 ápr 09, 00:11:29 »

Főleg a One Piece wikia nagy segítség, amennyi információ le van írva, legjobban azt szeretem benne, hogy a karakterekre rámész és aztán ott van egy kis kép alatt információk (hány éves, milyen magas, milyen démongyümölcs használó, stb...), meg a támadások fülre kattintva, az összes eddigi használt támadása ott van. Nagyon penge az egész Mosolyog
Amúgy az összes nagy ilyen wikia oldalnál eddig a Bleach-eset nem olvastam ikszdé valahogy nem érdekelt Nevet
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!